LKinSOilE (01 R4IVT. VRIJ I)AU 8 JUlNIJ. 8T A 08- KER ICHT EN. BIN N E N L A N 0 S C11E B E n l C T1 N O De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en hestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars 3.jianeo g. 3.30, met het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad f 3.35, franco g. g. 3.85. liet verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor 2.1iO 'sjaars, buiten de expeditiekoslen. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar rfinr Cents, franco p. (i Cents. De prijs der Adverlenliön is van 1--4 regels 1. iedere regel meer 25 cenls.j Bij deze Courant wordt verzonden bladz. 39—42 der Handelingen van den Gemeeenteraad Zittingverslag De BURGEMEESTER, Hoofd van het Gemeentebestuur van Leiden, doet Ie weten dat aan den Ontvanger der directe belastingen alhier is ter hand gesteld een op den' 6J,'n dezer maand invorderbaar verklaard kohier voor de belasting op het personeel, dienstjaar 1875)/8f? houdende aanslagen voor de wijken l en 11; terwijl ieder verplicht is zijn aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen. En wordt deze door plaatsing in de Leidtche Courant afgekondigd. De Burgemeester voornoemd. Leiden, 7 Juni 1877. v. d. RRANDELER. LEIDEN. 7 Junij. lieden had ten raadluiize alhier de openbare aanbesteding plaats van: 1°. het schoonmaken en invoegen der gemetselde brugwerUen enz binnen de stad en langs de singels; als laagste inschrijver en afmijner is hiervan aan nemer geworden J. Verhoog, metselaar alhier, voor 1700; 2". het schoon maken, invoegen en herstellen van ecnige gemetselde wallen binnen en bui ten de stad, in drie perceelen; van het le perceel is als minste inschrijver aannemer geworden 11. J. deNie, metselaar alhier, voor 1187, van het 2C en 3e perceel als minste inschrijver en afmijner \V. 11. Neuteboommetselaar alhier, voor ƒ900 en/1125, en 3« het leveren en plaatsen van tien stuks stootpa- lcn, waarvan als laagste inschrijver aannemer is geworden C. Alkemadc Jr., aannemer te Noord wijk-Binnen. Er beslaat gelegenheid tot verzending van brieven en verdere stukken raar Nederl. Indie, door middel van het stoomschip Stad Haarlem, waar van het vertrek uit Amsterdam op 16 Junij aanst. is bepaald. Behalve voor Batavia zal mede eene brievenmaal voor Padang worden verzonden. He met deze gelegenheid te verzenden gedrukte stukken en monsters van koopwaren, behooren uiterlijk in den avond van den 15ac" Junij, en de brieven den daarop volgenden dag 's morgens vóór 8 ure te Amsterdam aan gekomen te zijn. De minister van oorlog heeft ter kennis van belanghebbenden gebragt. dal hij den aanvang van den nieuwen cursus aan de kon. militaire aka- dcniie te Breda (1 September a s.)een leeraar kan worden geplaatst in elk der hieronder vermelde vakken: a. Nederlandsche laai en letterkunde, b. Fransche laai en letterkunde, c. lloogduilsche laai en letterkunde, d. En- gelsche taal en letterkunde, e. Maleische taal en land- en volkenkunde van Nederl. Indie, wiskunde, g. natuurkunde, h. aardrijkskunde. geschie denis, en k handleekcnen. De leeraren in de vakken sub a i zullen een jaarlijksch iractement van ƒ2000 a 2200 genieten, dat later tot een maxi mum van 2800 kan worden uitgebreid; «Ie leeraar voor het. vak sub k genoemd, zal een jaarlijksch trjciement van ƒ1000 a ƒ1400 gemeten, het geen later tot een maximum van ƒ1800 kan worden gebragt. Sollicitanten naar bovengenoemde betrekkingen moeten zich schriftelijk wenden tot den generaal-majoor gouverneur van gemelde inrigling. De minister van binncnlandsche zaken heeft bekend gemaaktdat de commissie, belast met hel afnemen van het tweede natuurkundig exau.en. zitting zal houden op Donderdag 14 Junij e. k. en volgende dagen te Amsterdam. Bij kon. besluit van 0 Junij is bepaald dat «le slembriefjes ter verkie zing van een lid van de tweede kamer der staten-generaal in hel hoofdkies district Alkmaar, op 12 Junij e. k. in te leveren, zullen geopend worden op 15 Junij daaraanvolgende, en die in hel Iioofdki«:sdistric' Docktun op 14 Junij. Prof. Vetli te Leiden en «Ie kapitein van den generalen stal E. de Bas zijn benoemd tol «membres d'honneur" van de «Sociélé de Topographie" te Parijs. Kapitein de Bas mogl tevens de eer genieten te worden benoemd tot buitenlandsch lid van het «Comité central permanent de Géographie" te Lissabon. Door de staatscommissie voor de, geneeskundige examens is bevorderd lot arts de heer D. Koerten het getuigschrift voor het eerste gedeelte van liet examen uitgereikt aan den heer .1. Prins Fokkcs, mod. doctorandus. Hel stoomschip l'rins ran Oranje, van Nieuwe Diep naar Batavia, is op 4 Junij te Padang aangekomen. De Madura is op 5 Junij van Batavia naar Nederland vertrokken. Dc friesland, au Batavia naar Rotterdam, vertrok op 5 Junij van Aden. De Vereeniging lot verspreiding van kennis aangaande 's lands verde diging heeft eene circulaire uitgevaardigd aan de Nederlandsche studenten, waarin zij hen uitnoodigt ook de aandacht te vrsiiuen op de onderwerpen, welke in betrekking staan tot 's lands verdediging. De Vereeniging stelt Imogen prijs op onbevangen, onbevooroordeeld onderzoek, en daarom is hel, dat haar hoofdbestuur zich veroorlooft, dc aandicht der studerende jongelingschap op dit vraagstuk met aandrang te vestigen. Aan haar toch, in meer dan één opzigt de hoop des vaderlands, behoort de toekomst, uit haar moeten onze toekomstige welaevers, de leiders der openbare meening voortkomen; bij baar is het oordeel nog frisch en vrij. nog niet beneveld door eenmaal opgevatte meeningen, nog niet gevangen onder bet gezag van anderen, liet vraagstuk der verdediging is niet een zoo bij uitstek militair vraagstuk, dat liet alleen door vakmannen zou kunnen en moeten behan deld worden: hel raakt aan en stoat in verhand met, ja is in heel veel opzigten afhankelijk van vraagstukken van hoog zedelijk, maatschappelijk en staatkundig belang. Volgens de meening van den minister van oorlog heeft de vertrouwe lijke circulaire van 22 Maart jl.oorspronkelijk alleen bestem I ter kennis neming voor officieren, door hoogst afkeurenswaardige onbescheidenheid haar vertro 'welijk karakter verloren. Verscheidene brokstukken dier cir culaire toch zijn door de pers publiek geworden en hebben aanleiding ge geven tol verkeerde opvattingen omtrent haren geest en hare strekking. In verband daarmede, acht de minister liet wenschelijkdat de circulaire als nog in haar geheel ter algemeene kennis worde gebragt en ter stipte naleving aanbevolen. Zij is tot dat einde in liet Recueil Militair geplaatst. Te Rotterdam is eergisteren en gisteren, onder voorzitterschap van den heer B. G. de Vries van Heyst, pred. le Alkmaar, de gewone groote ver gadering der Remonstranlsche Broederschap gehouden. Behalve met eenige huishoudelijke belangen hield zij zich bezig met belangrijke voorstellenin verband staande met de tegenwoordige beweging op kerkelijk gebied in ons vaderland. In de plaats van dr. J. W. Bok. die volgens de wet moest af treden en niet herkiesbaar was, werd lot lid der commissie lol de zaken der Broederschap gekozen prol. C. I'. Tiele te Leiden, die ais haar secre taris fungeren zal. Tot curator van het seminarium werd benoemd dr. II. G. Rogge te Leiden, en tot eersten en Iweedrn voorzitter van de vol gende gewone groote vergadering de bh. dr. J. W. Bok te Amsterdam, en J. 11. Maronier te Utrecht. Te Amstelveen is dezer dagen een 3-jarig meisje onder een rijtuig ge raaktmet het gevolg, dat haar hoofd bijna geheel van liet ligchaam werd gescheiden. Te Utrecht had Maandag II. èen vreesclijk ongeluk kunnen plaats heb ben aan het station van den Oosterspoorweg. Terwijl de trein van Amster dam in aantogl was, wilde een arbeider den weg nog oversteken, doch hij had het ongeluk zijn sprong op het platlorui le kort te nemen, waardoor hij achterover stortte op de rails. De man ware stellig overredenhad niet dc onder-chef Terhal den moed gehad tot hem le snellen en hem met een forschen greep ter zijde te nikken. Te Anieide zijn Dingdag nacht drie huizen, waaronder het hulppost kantoor, afgebrand. Naar men vernremt heelt te Enschede, wegens den ongunstigen toe stand in den handel; eene voorname iirma de betalingen voor hare stoom- katoeuspimicrij en weverij geslaakt. Uil Bergen-op-Zoom meldt men dat te Steenbergen, iu weerwil van den roinv wegens het overlijden van II. M. de koningin. Dingsdag aldaar eene harddraverij is gehoudenwelk (eest besloten werd met een vuurwerk. 's GRAVEXIIAGE7 Junij. Tot commies der posterijen 2' kl. is benoemd A. D. Methorst, thans directeur van tiet postkantoor le Zaandam. U'i .ijli' iwiyggM—

Leydse Courant | 1877 | | pagina 1