PER TELEGRAAF. Op Franco Aanvraag krachtherstellend, tonisch en koortswerend. 5 min of moer zwaar gewond werden. Toch woei op dit gebouw de Ge- neefsche vlag met de roode halve maan op het witte veld. Tol 'sprinsen verontschuldiging Ion zeker strekken, dat het erkende onderscheidingstee- ken het Roode Kruis is. doch, al is omtrent hel verzoek der Porie, om dit voor het gevoel harer strijders beleedigend symbool door de halve maan te vervangen, geene beslissing door de onderleekenaars van de conventie van Genève genomentoch behoefde nu ook juist niet met het beschieten van een hospitaal begonnen te worden. TURK IJ E. Te Konstanlinopel is dezer dagen een krijgsraad ingesteld, die de ope- ratiën in Europa en Azië zal hebben te leiden. Naar men thans verneemt heeft men met de instelling van dien raad alleen ten doel gehad den Sultan te beletten naar het leger te gaan. Het geheim toch van de magt van Mo- bammed-pacha. Said en Redif-pacha ligt hierin, dat zij eene lijn trekken en den Sultan geheel onder hun invloed hebben. Trok hij naar hel leger, dan zou hun rijk spoedig ten einde zijn. Als een bewijs van de goede orde, die er in hel krijgswezen in Turkije heerscht, dient dat dezer dagen uil Erzerum proviand werd gezonden naar eene vesting, die reeds vijf dagen vroeger door de troepen was ontruimd. Aan het Weener Tngblatt wordt gemeld dat de Turken een inval hebben gedaan op een Servisch eiland in de Drina en vele boeren omgebragt of met hun vee medegevoerd hebben. Voorts meldt het blad, dat Mottkhlar- pacha afgezet is en voor een krijgraad zal gebragl worden, omdat hjj in plaats van over 66,000 man. die hij beweerde uitgerust te hebben, slechts over 31,000 man kon beschikken. Er moeten knoeijerijen op groote schaal ontdekt zijn. Rij hel in de lucht springen van den Turkschcn monitor, het tweede geval van dien aard, was de ontploffing zoo hevig, dat het lijk van een der Turksche soldaten, aan boord van den monitor, op een grooten afstand van bet wrak aan den oever der rivier gevonden werd. De geheele beman ning. 120 man sterk, kwam om hel leven. Van Russische zijde wordt nog liet volgende medegedeeld omtrent het springen van den monitor. He eerste j aanval werd gedaan door luit. üottbassof, waarbij de boot Tzezarevitsch vol water geraakte. He tweede aanval geschiedde door luit. Ciiestakofï en bad den ondergang van den monitor ten gevolge. He boot Xenia. waarin bij zich bevond, was door de kogels van drie Turksche monitors erg gelia- j vend, en slechts met moeite kon zij zich losmaken van den zinkenden 1 monitor, die steeds met vuren voortging. De boot Djghite, van den vaan drig I'ersine, werd door de vijandelijke kogels getroffen en moest naar den oever gaan. om hare schade te Herstellen en leeg te pompen. Middelerwijl j ijlde de boot Tzezmecnamet den vaandrig Dalilde Tzezarevitsch te hulp. welke dreigde te zinken. Allen werden gered na gedurende twintig minuien aan het vuur der monitors te zjjn blootgesteld geweest. Tegen het aanbreken van den dag keerden zij naar Braïla terug. Toen de andere Turksche monitors zich verwijderd hadden, begaven zich de luit. Houbassoff en de vaandrigs Persine en Bahl weder naar den verongelukten moni tor. om de vlag te halen. De bemanning der vier booten was 40 man sterk. 'sGRAV'ENHAGE, 1 Junjj. Officieel bulletin. 11. M. de koningin, die sederi drie of vier dagen lijdende was aan verkoudheid is vooral gisteren zoo hevig benaauwd en krachteloos geworden dat 11D. toestand spoedig veel ernstige zorg baarde en werkelijk in den verloopen nacht en morgen een nog dreigender voorkomen kreeg.. Sedert 10 ure van morgen is er eenigc stilstand in liet toenemen der gevaarlijke verschijnselen gekomen. SI' PETERSBURG, 31 Mei. liet telegram der Turksche regering, volgens hetwelk Ardahan weder is ingenomen, is oogenscbijnlijk onjuist, daar de van beden gedagteekende en bier ontvangen telegrammen uit Tiflis niets daarvan melden. ATHENE. 31 Mei. liet ministerie Comoundoros is gereed. l.ÓNUEN, 31 Mei. In bet lagerhuis vroeg lord Elclio of hel land goed voorbereid is op elke gebeurtenis. Ilardy meende dat die vraag minder te gelegener lijd werd gedaan, maar antwoordde desniettemin, dat bel de pligt der regering was voorbereid te zijn op elke gebeurlijkheid en dat iiij niets wat mogelijk was vergat. Op een opmerking van Sandford antwoordde Bourke, dat de toekomstige politiek van Engeland ten opzigte van het Oosten geheel alhangt van de omstandigheden. De regering heeft reden om te onderstellen dat noch Rus land noch eenige andere mogendheid zich inbeeldt dat de vredesvoorwaar den anders kunnen zijn dan zoo dat Europa over het geheel die kan goed keuren. Hij weigerde openhaar te maken wat Salisbury met Decazes en Bismarck had gesproken, omdat diens onderhoud met die staatslieden ver trouwelijk was. üp de vraag, of Rusland eene mededeeling had gedaan aan Engeland betreffende het localisercn van den oorlog, antwoordde hij, dat hij dergelttke mededeeling niet kende. BIRMINGHAM, 31 Mei. Heden werd hier een groote demonstratie Ier eere van Gladstone gedaan. Dertigduizend mcnschen waren bijeengekomen om hem te hooren spreken Hij viel in zijne rede de laverende politiek der regering aanbetoogde dat die politiek de overeenstemming van het Euro- pesche statengezin vernielt en dat derhalve op de regering de verantwoorde lijkheid van den oorlog rust. De gisting onder het volk is, volgens hem, allezins geregtvaardigdhij verlangt parlemenls-onlbinditig en laakt scherp het Otlomanische stelsel. KONSTANT1NOPEL31 Mei. Rij de regering is nog niet ontvangen de bevestiging van het berigl dat Ardahan op de Russen heroverd is. Er zijn weinig ziekten welke de daarstelling van zoovele geneesmiddelen heeft bevorderd als de asthma. De meeste dezer middelen min of meer onvoldoende zijn in eene welverdiende vergetelheid geraakt. De bewonde renswaardige werking der teer op de longen, en de slijmdeelen in hel alge meen, heeft talrijke proefnemingen uitgelokt, waaruit thans blijkt dat eene der beste behandelingen tegen asthma bestaat in de aanwending der teer- capsules can GUYOT lil de meeste gevallen geven twee of drie capsules, bij eiken maaltijd inseuomen, eene snelle verlichting; wij voegen er echter bij dat wanneer de kwaal reeds verouderd is, men gedurende ceniaen lijd met deze behandeling inocl voortgaan; overigens, na de spoedige verlichting die zij daarvan ondervinden, zijn de zieken zelden geneigd liet gebruik der teercapsules af Ie schaffen alvorens zij geheel zijn hersteld Deze wijze van behandeling komt op zeer geringe kosten te slaanongeveer 0 a 8 cents per dag. Om er zeker van te zijn dal men de echte terrcapstiles van GUYOT be komt, moet men de ut drie kleuren gedrukte handteekening van GUYOT eischendie zich op elke flacon moet bevinden. Depót te Parijs, in de Apotheek GUYOT, 31 Rue de Seine, en in de meeste Apotheken. AKIDEMIE-NIEU1Y8. PROMOTIE AAN DE I.EIDSt'.llE HOOGESCHOOL. Den l'1'" Junij de heer A. I'olma, geb. te Worktim, in de regtcn, met stellingen. ADVERTENT1EN De Heer en Mevrouw DE LAAT DE KANTER DE KANTER beluigen hun beleefden dank voor de vele blijken van deelneming, na het overlijden hunner bchuwdmoeder en moeder ontvangen. Op een aangenamen stand te Leiden worden tegen billijken huurprijs aangeboden twee net gemeubileerde Ka mers met Alcove, die gedurende vijf jaren door twee Heeren te zamen zijn bewoond. Franco brieven onder letter M. C. aan het Advertentie-Bureau van R. BLANKENBERG, te Leiden. I ontvangt een ieder, die zich van de waarde van het g«illustreerde Werk: l)r. AIRY's Natuargenceswijzewil overtuigen, een uit treksel daaruit gratis en franco toegezonden door RICHTER's Boek handel te /{otterdam. Geen zieke verzuime het dit uittreksel te ont bieden. Nationale belooning van 1 ft,600 Fr. Groote Gouden Medaille aan T. LAROCHE. MEDAILLE OP DE TENTOONSTELLING VAN PABUS 1875. Loffelijk rerslag van de Academie de Médeciue. EISCHT DE HANDTEEKENING LAROCIIË. EISCHT DE HÏNDTEEKEN1NG LAIllttllE uitreksel der 3 Kina Dezelfde STAALHOfJDMD. He echte UI lAA-LAROCHE is een zeer aangenaam Elikster, hetwelk uithoofde der bijzon dere bereidingswijze van den Heer LASSOUIIK al de werkzame bestanddeelen der 3 beste Kina-soor ten (geel. rood en grijs) bevat. Zijne voortreffelijkheid boven alle andere praepa- raten is in de Hospitalen degelijk bewezen, als mede door een twintigjarig succes, legen verzwakking ol moedeloosheid, maagkwalenkritische leeftijd en tegen de bekende koortsen der vochtige landen. fabrieksmerk ge deponeerd Het STAAL met de Kina vereenigdmaken de krachlherslellendste en volkomenste behandeling uit. He Kina hergeeft liet leven aan de verzwakte organen en het Staal geeft aan het bloed dieschoone kleur en die kracht die er den rijkdom van uitma ken, en tevens de gezondheid v rzekeren. Aanbevolen legen afmatting t an leeftijd of ver- moeijenis, bloedsgebrek of zijne kleurloosheid bleekzucht, te langzame herstellinggevolgen van het kraambedenz. Parijs, 22, rue Brouot, en in de goede Apotheken. Te Leiden hij N. K. SWEHEK Droogist. GODEINE&TOLU De Codeïnb en de Tolu vereenigd in den vorm eener Siroop of Bonbon (flikjes) door Dr Zed, verschaffen eene snelle en wezenlijke kalmte bij horstaandoeningen longonsleking, hoest, keelpijnen, tering enz. Hoofddepot H. Uloth en O, "Wakker te Amsterdam-Botterdam, V Santen-K olff, Cloos.-S'Gravenhage, Snabilié.—Arnhem, H. Thieme.-.Bmfa, Van de Goorbergh.- Middelburg, V, de Kamer, Dépot hij alle Afioilicki'ts en C'onliscurs.

Leydse Courant | 1877 | | pagina 3