BAAliD. PER TELEGRAAF. fimrgcrlijfcc SlAiib. POSTER IJ EN. ADVERTENTIE N. over dan uitstel en regeling van betaling te vragen. De zaak is zoo geschikt, dat de som van 323,091 fr. en 68 cent door Courbet afbetaald zal worden in jaarlijksche termijnen van 10,000 fr. elk. Komt hij zijne verpligtingen niet na, dan wordt er beslag gelegd op zijne bezittingen. Ül] ITSOHLANtt. De keizer heeft in eene aanschrijving aan den regerings-president van Elzas-Lolharingen zijn dank betuigd voor de ontvangst, die hem aldaar te lande is ten deel gevallen. Hij verklaart, naar Elzas-Lolharingen te zijn gekomen om persoonlijk hel land in zijn nieuwen toestand te leeren kennen en dat zijn bezoek, hetwelk alzoo de vervulling van een ernstigen vorslelijken pligl ten doel had, hem de aangenaamste indrukken heeft opgeleverd. De velerlei blijken van welwillendheid, die hij allerwege mogl ontvangen, strekken hem ten bewijze dat zijn vertrouwen op de bevolking allezins gegrond was en zullen ongetwijleld bijdragen ter versterking van den band tusschen haar en het rijk. Volgens officiële rapporten zijn in de laatste 10 dagen meer dan 30000 inwoners van Odessa naar het noorden of naar Cherson en Nikolajefï ge- vlugl. Toen zich onlangs 5 Turksche gepantserde schepen op de reede ver toonden, vlugtien duizenden naar de dieper in het land gelegen dorpen, die alle meer dan overbevolkt zijn en waar maandelijks voor een smerig ka mertje gemiddeld 40 tot 60 roebels huur betaald wordt. Daar het onop houdelijk natte weer het verblijf in de open lucht onmogelijk maakt en op de dorpen evenmin geneesheeren als apothekers zijn, heerschen in een om trek van eenige mijlen van Odessa vele ziekten. Odessa dat anders een buitengewoon levendige stad is, is als uitgestorven en met uitzondering van de hoofdstraten, ziet men naauwelijks een mensch op straat. TVRHIJE. Betreffende het beschieten van Poli wordt het volgende gemeld: Den 27»tfo Apri| begonnen zes Turksche schepen het bombardement van Poli, dal de twee volgende dagen door vier schepen werd voortgezet. Den 30slen April werd het vuren geslaakt, maar den l",n Mei door drie schepen hervat, den 2(,'d Mei wederom gestaakt, waarna het den 3'lcl1 nog niet hervat was. De commandant van Poli had in last elk kwartier telegrafisch berigt naar Tiflis te zenden en men was in Tiflis zeer bezorgd, toen die berigten plot seling uitbleven. Eene Turksche bom had het telegraafkantoor te Poti getroffen en niet lang duurde het, of van het volgende kantoor kwam de t(jding, dal de schade, door hel bombardement aangerigt, niet belangrijk was. PARIJS, 13 Mei. Volgens officiële Turksche telegrammen heeft Vrijdag in de omstreken van Batum een gewiglig gevecht plaats gehad, waarbij de Russen na een verwoeden strijd teruggeslagen werden met achterlating van 4000 dooden. Andere gevechten van minder beteekenis en gunstig voor de Turken hadden plaats bij liars en Ardahan PETERSBURG, 13 Mei. Gisteren namen twee detachementen der divisie Gklobgis stormenderhand de verschanste hoogten van Hatzubauc in de rig- ling van Batum. Alle soldaten vochten dapper, zooals men van Caucasische troepen vernachten mogt; de artillerie droeg veel tot het welslagen bij. De vijand leed groote verliezen; aan onze zijde werden 9 officieren en 107 soldaten gewond12 sneuvelden. BERLIJN, 13 Mei. De gisteren avond hier verwachte Russische gezant in Engeland, Schuwalow, reisde over Keulen naar Friedrichsruh om Bismarck te ontmoeten, en zal eerst heden avond hier aankomen. PARIJS. 13 Mei. Ernest Picard, lid van den senaat, is heden overleden. LONDEN, 12 Mei. Een particulier telegram, heden in de City ontvangen, maakt melding van eene hevige aardbeving in Peru, waardoor de stad Iquique bijna geheel verwoest is. LONDEN, 14 Mei. Eene particuliere depeche uit Alexandrië van gisteren 13 meldt, dat de Porte en de Khedive admiraal Mekillop-pacha in last hebben gegeven het belemmeren van de vaart op het kanaal van Suez te beletten. ATHENE, 12 Mei. De vertegenwoordigers van Creta (Candia) dienden gisteren hunne eischen in. Zij verlangen de concessiën van 1867 en eigene stadhouders. Mogt hun verzoek niet ingewilligd worden dan zullen zij zich in het gebergte terugtrekken en de beraadslagingen voortzetten. De gisting op het eiland is hevig. De vreemdelingen verlaten Kanea, uit vrees voor een bloedbad. Eenige deelcn van het land zijn reeds gewapend. De regering laat groote hoeveelheden buskruid bijeenbrengen, en men is niet zonder be duchtheid dat de Russen die zullen in brand steken. De bezetting, 4090 man. wordt als ongenoegzaam aangemerkt. De nieuwe groot vizier, Sansch- pacha, is b;j de Christenen zeer impopulair. ERZERUM, 10 Mei. Blijkens berigten uit Kars van den 6'° des avonds bevindt zich het kampement der Russen te Subatan en Zaghnilar op een afstand van 3 a 5 uren van Kars. Sedert 1 Mei zijn slechts twee onbe langrijke schermmutselingen geleverd. Het Russische leger ondervindt groote moeijelijkheden om zich levensmiddelen te verschaffen zelfs tot buitensporige prijzen. EBZERUM, 12 Mei. De kozakken die tot Bashkey waren doorgedrongen, werden genoodzaakt terug te trekken naar Kaghisman. De Russen hebben hunne verkenning voortgezet tot Soghant, waarschijnlijk met het doel een vleugel van het kamp van Bardiz aan te vallen; doch de sneeuw lag zoo hoog dat hel vooruitkomen belet werd. Bij voortduring komen talrijke detachementen versterkingstroepen aan. Te Alexandropel heerscht gebrek. De gemeenschap tusschen Erivan en Kars is niet verbroken. BUCHAREST, 13 Mei. Een poging, in den algeloopen nacht door de Turken gedaan, om bij Oltenitza aan land te komen werd door de Ruinenen verijdeld. KA1RÜ, 13 Mei. Een Engelsch eskader van vijf gepantserde schepen, van de vloot bij Creta, zal den 16'° te Pori-Saïd aankomen. NEW-YORK, 13 Mei. Volgens gerucht zou de Russische vloot Dingsdag as. vertrekken; dit gerucht is echter nog niet bevestigd. WEENEN, 14 Mei. Het Tagblatt bevat het volgende telegram uit Bu charest van 13 Mei: De vorst zal met ziju leger, met 2500 Russen ver sterkt, den overgang van den Donau bij Kalalat beproeven. De oorlogsver klaring aan de Porte zal heden aan het consulaat-generaal alhier bekend gemaakt worden. Voordat men bekend was met de Coca-bereidingen van Dr. JOSE ALVAREZ, bestond er slechts uiterst geringe kans van genezing voor duizenden, die sedert lang lijdende waren aan verzwakking van hel zenuwstelsel, zwakte, het gevolg van buitensporigheden enz. Aan die allen wordt door het gebruik van deze uitmuntende bereidingen (Pillen N". 3, de doos a 3) eene rationele genezing gewaarborgd. Wij verwijzen voor meerdere bijzon derheden naar de gebruiksaanwijzing en de brochure, die gratis geleverd worden door N. K. SVVEMER, Droogist te Leiden. Daarin wordt bijzonder melding gemaakt dat ALEX. VON HUMBOLDT, BONPLAND en andere vermaarde natuuronderzoekers en geneesheeren, als mede in den laatsten tijd onderscheidene autoriteiten van den eersten rang op medisch gebied, de aandacht hebben gevestigd op de wonderdadige genezende kracht van de Coca, ONDERTROUWD: G. van Driel. jm. 23 j. en A. M. Segers, jd. 22 j. G. van Hoore, jm. 23 j. en A. Biesot, jd. 27 j. L. A van der Meel, jm. 24 j. en M. de Bolster, jd. 25 j. J. van Stralen, jm. 24 j. en L. M. Dekker, jd. 26 j.H. G. Kriek, jm. 24 j. en L. van der Zwart, jd. 22 j. J. van der Steen, jm. 32 j. en A. Singerling, jd. 31 j. N. Teegelaar, jm. 38 j. en C. Ligtvoet, wed". 35 j. J. J. Bekooy, jm. 26 j. en S. Reyerse, jd. 25 j. W. Momberg. jm. 27 j en W. van der Hijden, jd 24 j. - A. van der Horst, jm. 26 j en M. A. de Nobel, jd. 24 j. W. van der Reyden, jm. 22 j. en J. van Rosse. jd. 21 j. A. Welp. jm. 32 j. en 11. C. van der Straaten, jd. 21 j. A. H. van Slogteren, jm. 26 j. en C. Krcft, jd. 24 j. F. de Vink, jm. 22 j. en A. C. Schroeder, jd. 24 j.G. B Engeltjes, jm. 25 j. en A. S. W. Houtman, jd. 24 j. Gehouden Verkooping van onroerende goed aren, in het Heeren-Logemenl aan den Burg, Zaturdag 12 Mei. Notaris Mr. A. J. Wijnstroom. Een lleerenhnis en Erf, met grooten Tuin, aan de Garenmaikt alhier, n°. 36, Sectie E, n". 315 en 318. Roopei' A. Rjjk qq.ƒ5100. Een Ilecrcn- huis met Erf en Tuin, aan den Ouden Singel, n°. 224. in bod gekomen op ƒ3500, niet afgeslagen, zijnde inmiddels uit de hand verkocht. Een Huis en Erf, met Tuintje, aan de oostzijde van de Kruisstraat, n°. 14. Kooper J. van der Kroft. 1550. De Directeur van het Postkantoor te Leiden brengt ter kennis van belang- lietbenden dal, ten gevolge van de invoering der Zomerdienst met 15 Mei "1877, de ligling der hulpbussen zal plaats hebben als volgt: Op de werkdagen ten 6.20 min. 's morgens. h 10.45 4.05 's avonds. 9.45 Des Zondags en op de algemeen erkende Christelijke feestdagen ten 10.45 min. 's morgens. 4.05 's avonds. De bus aan het kantoor 30 minuten vóór het vertrek der treinen in de rigtiug naar Amsterdam ten 6.55, 11.20 'smorgens en 1. 2.55, 4.35, 7.15 'savonds, in de rigting naar Rotterdam: ten 8.15, 9.35, 11.20 's morgens en 12.45, 3.40,4.35,5,15 en 9.45 'savonds, en die aan het Station 5 minuten vóór het vertrek der treinen, dus ten 7.18, 9.57, 11.43, 11.58 's morgens en 5.6, 5 49, 7.40 en 10.15'savonds. De brievenbus aan het Postkantour bovendien nog ten 12 ure 's nachts. De Directeur van het Postkantoor te Leiden, Leiden, 14 Mei 1877. J. F1CHET. lieden overleed onze jongste lieveling MARIA MARGARETHA. in den aanvalligen leeftijd van bijna twee jaren. N. VAN ROSSEN Jr. J. VAN ROSSEN. Fontein. Ons dochtertje AMALIA AUGUSTE JOSEPHINE, ons den 12deD April 11. geschonkenoverleed heden. A. B. LÜ11N. Leides, 13 Mei 1877. W. J. LÜHN, v. Overeem. Hoeveel jongelui zijn er niet, die 100 wenschen te geven, om een Binken Baard te hebben; welnu, met het gebruik der zoo beroemde Balsem bekomt men in 8 of 10 weken een Baard, de huid blijft ongedeerd, ƒ3 de flacon. zonder reuk en weinig schuim (reinigt gemakkeljjk), is hel '>esle om l1e 'ul'(' zac'" en blank te doen worden. Vraagt «J IJ I 't maar aan uw geneesheer. Een stuk a SO Cents is voor 3 maanden voldoende. Op franco aanvraag te bekomen tegen blauwe Postzegels, Postwissel of rembours bij THEOPHILE, Haarkundige, Frederiksplein 32, Amsterdam.

Leydse Courant | 1877 | | pagina 3