LEIDSCHE COURANT. 82. Tweede Zitting van den Militieraad. 187?. ZATURDAG 7 APRIL. Df Courant verschijnt dagelijks. Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant ts per vierendeel jaars f3.franco p. p. 3.50, met het F er slag der Handelingen van den Gemeenteraad f 3.35, franco p. f 3.85. Het verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor f 2.50 's jaars, buiten de expeditiekosten. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents. De prijs der Advcrtentifin is van I4 regels f 1.— iedere regel meer 25 cents. t STADS-BERICIITEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Gezien art. 92 rler wet van 19 Augustus 1861, betrekkelijk de nationale militie (Staatsblad n°. 72) Gelet op de missive van den Kolonel, Militie-Commissaris in het 3de district der provincie Zuidholland; Doen te weten: dat de tweede}zitting van den Militieraad voor deze gemeente wordt gehouden in een der vertrekken tan het Raadhuis, op Maandag den 9,ltD en Dins dag den 10d™ April 1877, op eerstgemelden dag des vooriniddags te halftien. tol het tloeu van uitspraak omtrent iillt- in sl«- eerstezittiag niet argeilane zaken, op laatstgemelden dag des voormiddags te elf uren, tot het tloen van uitspraak omtrent hen, ilie als plaatsver» vanger of nunimerverwisselaar verlangen op te treden voorts, dat tot het opmaken der daartoe vereisclite bewijsstukken, van heden af, ter Secretarie dezer gemeente, van des voormiddags negen tot des namiddags vier uren de Zon-en feestdagen uitgezonderd, wordt gevaceerd; welke gelegenheid de belanghebbenden worden vermaand zich te nutte te maken, daar aan den loteling, die reeds bij de militie is ingelijfd, overeenkomstig het bepaalde hij art. 70 der bovenaangehaalde wetdoor den Koning, niet dan in bijzondere gevallen, het stellen van een plaatsten anger kan worden vergund. Eindelijk wordt. Ier voorkoming van misverstandnog opgemerkt dat de loteling. omtrent wicn de Militieraad in zijne eerste zitting reeds uitspraak heeft getlaan *IET in de tweede zitting behoeft te verschijnen, ten ware hij daarin een plaatsvervanger of eeu ■lummerverwisselnar mocht willen voorstellen. En wordt deze door aanplakking en door plaatsing in de Leidsche Courant afgekondigd. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, 29 Maart 1877. v. BRANDELER, Burgemeester. E. KIST, Secretaris. BINNENLANDSCIIE BERIGTEN. LEIDEN, 6 April. Bij de gisteren gehouden examens voor het lager onderwijs te 's Hage werd voor de acte in de wiskunde met goed gevolg examen afgelegd door de hh. R. K. van Bendegom, uit Zwartewaal; W. Korleweg en R. J. Kort- niulder, te Rotterdam. Voor de hoofdonderwijzersacte werden van de 16 candidaten toegelaten de hh. J. van der Boom, W. J. Dormaar en A. G. van Dijk uit 's Gravenhage. Door de staatscommissie voor het geneeskundig examen is tot arts be vorderd de heer A. P. van Roojen, med. doctorandus, en het getuigschrift voor het eerste gedeelte uitgereikt aan den heer J. II. Smit, med. doctorandus. Het stoomschip Hampton, van Java naar Rotterdam, is op 4 April Ie Suez aangekomen. --In de zitting van de wis-en natuurkundige afdecling der kon. aka- demie van wetenschappen te Amsierdam, Zaturdag II. gehouden, deelde prol. van de Sam'e Bakhuyzcn mede dat aan de sterrewacht te Leiden en elders gevolg was gegeven aan eene aanbeveling van den heer Leverrier, die meende dat er den 22,un of 23""1 eenig gegrond uitzigt bestond iets van eene inlramcrcuriele planeet te ontdekken, hetwelk echter op nieuw tot teleurstelling geleid had. In het tijdperk van vier weken, 25 Febrnarij tot 24 Maart 1877, zijn, blijkens bij het ministerie van binnenl. zaken ingekomen ambtsbi-rigten door longziekte aangetast: in Ztiidholland 104 runderen, in Noordholland 1 in Friesland 16; te zamen 121 runderen. In het vorige tijdperk van vier weken waren 121 runderen door die ziekte aangetast. Uit Stolwijk wordt ons het volgende geschreven: Langzamerhand wordt men in onzen polder van het overtollige water bevrijd. In dezen winter is hel ten duidelijkste bewezen, dat vier molens en eene machine niet voldoende zijn, om het water op eene gewenschte hoogte te houden. Reeds lang gingen cr stemmen op om verbetering te hebben in den afvoer van water. Eindelijk is eene commissie van deskundigen benoemdom te onderzoeken, wat wenschelijker is: eenige verbeteringen aan te brengen aan de beslaande werken, of het plaatsen van een tweede stoomgemaal. Met verlangen ziet men de rapporten te gemoet. De behoefte aan eenen tweeden hulponderwijzer heelt zich bjj ons reeds twee maanden doen gevoelen. Na herhaalde oproepingen heeft zich einde lijk een sollicitant aangemeld. Te Amsterdam is het plan opgevat om op Dingsdag 10 April, van wege de ingezetenen, aan de jury-leden voor de tuinbouw-tentoonstelling en de vertegenwoordigers van gouvernementen met hunne dames eene soiree aan te bieden. Het bestuur der maatschappij Felix Meritis heeft daartoe welwillend de localen dier instelling afgestaan. In eene huishoudelijke vergadering van Amsterdam's 2dc departe ment der maatschappij tot Nut van 't Algemeen is een voorstel in behaudc- van de beide Amstcrdamsche departementen, het bedoelde voorstel in beginsel aangenomen ling gebragt tot vereeniging Na onderlinge bespreking is met 48 van de 50 ste amen. Dingsdag avond II. werd in een der buitenwijken van Zwolle een 77- jarig man door twee vrouwspersonen aangehouden, die hem eene porlemon- naie met 2 rijksdaalders ontnamen. De heide vrouwen zijn in het bezit van het geld aangehouden en ter beschikking der justitie gesteld. Te Etterbeek in Noordbrabant zijn dezer dagen twee kinderen van 4 en 2 jaren in een ketel met kokend water gevallen; zjj bezweken kort daarop onder een hevig lijden. Daar men dit ongeluk aan de onvoorzigtig- lieid der ouders toeschrijft, heeft de policie een onderzoek ingesteld. 's GRAVENHAGE, 6 April. Door Z. M. is aan VV. N. M. A. Nijst, cand.-notaris, en J. J. II. llens- sen, landbouwer cn gemeenteraadslid, beiden te Wittem, als blijk van goed keuring en tevredenheid wegens de redding eener bij den brand van het klooster der Redemptorislinnen aldaar op 25 Januarij jl. in levensgevaar ver- keerende kloosterzuster, toegekend de bronzen medaille, ingesteld bij besluit van 22 Sept. 1855, alsmede een loffelijk getuigschrift, De heer J. A. de Lanoy, thans ontvanger der in- en uitgaande regtcn te Leeuwardenis als zoodanig benoemd te Deventer. Dc kapitein A. P. F. Prince, van het 7e reg. infanterie, is op non- activiteil gesteld. Voorts zijn nog bij het wapen der cavalerie benoemd: bij den staf van het wapen, tot ritmeester 2e kl.de le luit. F. C. \Y. Juckema van Ihirmania baron Rengers, van dien staf. adjudant van den inspecteur van het wapen; bij het le reg. huzaren, tol luit.-kolonelde ma joor L. de Perponcher, van hel corps; bij het 2' reg. huzaren, tol kolonel en kommandaul van het corps, de luit.-kolonel M. G. Matthes. van hel le reg. huzaren; tot ll" luit., de 2' luit. jhr. G. J. Strick van Linschoten, van het corps. Door den consul-generaal der Nederlanden te Rio de Janeiro is tot vice-consul der Nederlanden aldaar aangesteld F. Palm. il 11. MM. de koning en koningin, benevens Hll. KK. I1H. prins Alexander en prins Hendrik zullen zich op Dingsdag 10 April naar Amster dam begeven. In de zitting van de eerste kamer van heden zijn de algemeenc be raadslagingen over de regterljjke wetten voortgezet en gesloten. De minis ter van justitie heeft daarbij die wetten verdedigd als de eerste stap tot de spoedig daarna in te dienen nieuwe regterlijke organisatie. Morgen komen de afzonderlijke ontwerpen in behandeling. De voorjaars-tentoonstelling van de Haagsche tuinbouw-vereeniging is heden in liet Gebouw voor kunsten en wetenschappen geopend. Zij over treft hare voorgangsters zoowel wat de hoeveelheid als wat de sierlijkheid betreft. BUlTENLANDSCllE BERIGTEN. E N tfi E L A N D. LONDEN 5 April. De prins van Wallis, die ongesteld is geweest, neemt langzaam in be terschap toe. Aan het doen van een groole reis kan echter nog niet ge dacht worden. De prinses vertrekt dan ook alleen over Parijs en Ilrindisi naar Athene. De prins vertrekt mogelijk Dingsdag naar hel zuiden van Frankrijk, vanwaar hij zich later met de prinses aan boord van the Sultan het schip waarop de hertog van Edinburgh kommandeert, zal begeven, om een togtje in de Middellandsche zee te doen. De schouwburg te Edinburgh is dezer dagen een prooi der vlammen geworden. De hh. Dent. Palmer C°. hebben de betaling aangekondigd van de helft van den Turkschen couponvervallende 10 Aprilder leeningen van 1854 en 1871. Rij de begrafenis van den eersten minister van Nepaul, sir Jung Baha- door, wiens overlijden eenigen tijd geleden is medegedeeldhebben zich drie zijner vrouwen, naar de oude barbaarsche gewoonte, met het lijk laten verbranden. Te vergeefs poogde de schoonbroeder van den overledene haar van dat voornemen af te brengen. De brik Roanokevan Philadelphia koers zettende naar Venezuela heeft schipbreuk geleden. Al de opvarenden, 11 in getal, zijn, op één na, omgekomen. De ce.iige geredde, negen dagen lang op het wrak rondge zwalkt hebbende, werd door een voorbijvarend schip opgenomen en naar Boston getoerd. Hij verhaalde dat drie passagiers zich verdronken hebben, omdat zij den dorst niet langer konden verduren; een zeeman werd waan zinnig en sprong eveneens van het wrak. Met de brik is 44000 dollars aan goud verloren. FRANKRIJK. Het congres der katholieke comités wordt thans gehouden onder den 1 naam van "bijeenkomst van katholieken." De kardinaal-aartsbisschop van U'

Leydse Courant | 1877 | | pagina 1