LEIDSCIIE COURANT. VRIJDAG 30 MAART. STADS-BERICHTEIV. Tweede Zitting van den Militieraad BINNENLANDSCHE BER1GTEN. De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant n per vierendeel jaars ƒ3.franco p. p. f 3.50, met het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad f 3.35, franco p. p. ƒ3.85. Het verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor 2.50 's jaars, buiten de expeditiekosten. Afzonderlijke nommert der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents. De prijs der Adverleutiën is van 1—4 regels 1.—iedere regel meer 25 cents. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Gezien art. 92 der wet van 19 Augustus 1861, betrekkelijk de nationale militie [Staatsblad n°. 72); Gelet op de missive van den KolonelMilitie-Commissaris in het 3de district der provincie Zuidholland; Doen te weten: dat de tweede zitting van den Militieraad voor deze gemeente wordt gehouden in een der vertrekken van het Raadhuisop Maandag den 9den en Dins dag den 10den April 1877, op eerstgemelden dag des vooriniddags te half tien tot liet doen van uitspraak omtrent alle inde eerstezittiug niet afgedane zaken, op laatstgcmelden dag des voormiddags te elf uren, tot liet doen van uitspraak omtrent hen «lie als piaatsver» vanger of nummerverwisselaar verla«gen op te treden voorts, dat tot het opmaken der daartoe vereischte bewijsstukkenvan lieden af, ter Secretarie dezer gemeente, van des voormiddags negen tot des namiddags vier uren de Zon-en feestdagen uitgezonderd, wordt gevaceerd; welke gelegenheid de belanghebbenden worden vermaand zich te nutte te maken, daar aan den loteling, die reeds bij de militie is ingelijfd, overeenkomstig het bepaalde bij art. 70 der bovenaangehaalde wet, door den Koning, niet dan in bijzondere gevallen, het stellen van een plaatsvervanger kan worden vergund. Eindelijk wordt, ter voorkoming van misverstandnog opgemerkt dat de loteling, omtrent wien de Militieraad in zijne e«*rste zitting reeds uitspraak lieeft gedaan ^IKT in de tweede zitting behoeft te verschijnen, ten ware hij daarin een plaatsvervanger of een uumiiierverwisselaar mocht willen voorstellen. En wordt deze door aanplakkingen door plaatsing in de Leidsche Courant afgekondigd. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, 29 Maart 1877. v. d. BRANDELER, Burgemeester. E. KIST, Secretaris. LEIDEN, 29 Maart. De brieven per stoomschip Torrington naar Ned. Indië te verzenden, moeten ten postkantore alhier bezorgd zijn den 31fD Maart, ten 12 ure 1 'snachts; drukwerken en monsters ten 3% nre 's middags. Naar wjj vernemen is door dc pi licic alhier aangehouden zekere J. B.die zich Vrijdag jl. heeft schuldig gemaakt aan diefstal van horloges ten nadeele van den winkelier Poët, aan den Nieuwen Rijn alhier. Ge- noemde persoon heeft reeds drie jaren ter zake van diefstal in de gevange- 1 nis doorgebragt. Men schrijft ons: Vee in liet weiland te doen, al stond het vol gras, zou even onmogelijk zijn als de tuinders met vrucht den akker I kunnen bearbeiden. Steeds houdt de regen aanterwijl er zoo alge- 1 meen naar droogte en zonneschijn verlangd wordt. Op laag gelegen f land spitten de warmoeziers modder en de aardappelen worden gepoot in de dras. Het is te bezien of zulk eene vrucht zal verrottenwaarvoor dan 1 ook wel gevreesd wordt. Toch dringen de werkzaamheden, die reeds zoo 1 veel later dan anders zijn begonnen; maar de loodkleurige lucht voorspelt 1 nog geen heil aan de lente. Wel voorspellen de vruchtboomen bloesems; de ig peren- en appelboomen althans zijn vrij goed met knoppen beladen. Van de pruimenperziken en abrikozen is weldra een rijken bloesemschat te ver wachten. De kweekerijen hebben nog een naargeestig voorkomende druif groeit even traag in de kassenals de sierplanten verscheidenheid van bloemen aanbieden. De wis- en natuurkundige afdeelingen der kon. akademie van weten schappen te Amsterdam zal Zaturdag aanst. aldaar eene gewone vergadering houden. Door de staatscommissie voor de geneeskundige examens is tot tand meester bevorderd de beer E. A. Becht. Het stoomschip Conrad is op 27 Maart van Batavia naar Nieuwe Diep vertrokken. Bij kon. besluit van 15 Maart is de gemeente Klundert aangewezen als standplaats van een postkantoor. Te rekenen van 1 April aanst. zullen de navolgende Britsclie bezittin gen deel uitmaken van de algemeene postverceniging. namelijk: Ceylon, de Straits Settlements, Laboean, Hong-Kong, Britsch Guyana, de Bermudas, Jamaica, Trinidad en Mauritius met onderhoorigheden. Onverschillig langs welken weg de verzending plaats vindt, zal, te re kenen van hel bovenvermelde tijdstip, in Nederland wegens dc gefrankeerde brieven en vepdere stukken, bestemd voor de bedoelde bezittingen, alsmede voor de ongelrankeerde brieven uit die landen herkomstig en voor Neder land bestemdliet navolgende port worden gehevenvoor gefrankeerde brie ven 25 cent per 15 grammen; voor ongefrankeerde brieven 40 cent per 15 grammen; voor briefkaarten 12% cent; voor papieren en bescheiden monsters en alle gedrukte of daarmede gelijkgestelde stukken 7% cent per 50 grammen: wegens aantcekengeld 10 cent. Met wijziging in zooverre van vroegere aankondigingen zal het port der briefkaarten voor Britsch Indië en de Fransche koloniën, te rekenen van 1 April aanst., mede 12% cent in plaats van 10 cent, en dat voor papie ren en bescheiden, monsters en gedrukte stukken 7% cent in plaats van 5 cent per 50 grammen bedragen. Het programma der feestelijkheden enz., die tijdens de internationale tentoonstelling van tuinbouw te Amsterdam in de volgende maand zullen gegeven worden, is thans vastgesteld, als volgt: Maanden 9 April worden de leden der jury door den burgemeester en den gemeenteraad ten 8 lire 's avonds op het raadhuis ontvangen en verwelkomd. Dingsdag 10 April komt de jury ten 11 ure in Volksvlijt bijeen. Des avonds wordt eene soirée door de ingezetenen aangeboden. Donderdag 12 April ten 2 ure wordt de tentoonstelling plegtig geopend, in tegenwoordigheid van Z. M. den koning en van leden van het vorste lijk huis. Vrijdag 13 April ten 11 lire opening van het congres in Artis. Ten 6 ure feestmaal onder voorzitterschap van prins Hendrik, in het Park. Zaturdag 14 April. Zittingen van het congres. Zondag 15 April. Bezoek van Z. M. aan Artis. Maandag 16 April. Uitstapje naar Baarn en Soestdijk, waar prins Hen drik de leden der jury ontvangt. Dingsdag 17 April. Uitstapje naar IJmuiden per stoomboot. Men verneemt voorts, dat er ongeveer 1000 inzendingen van bloemen, 250 van kunst en nijverheid op tuinbouw toegepast en ruim 100 van pro ducten uit het plantenrijk (katoen, tabak, enz.) zijn toegezegd. In eene te Amsterdam gehouden vergadering van oud-leerlingen van wijlen den heer P. J. Andriessen is besloten op het graf van hun overleden onderwijzer en vriend een gepast huldelijk te doen verrijzen. Men meldt uit Leeuwarden: In den stand van het boezemwater in deze provincie is in de laatste dagen eene bestendige daling op te merken. De laag gelegen landerijen slaan echter nog geheel blank. Uil Franeker meldt men dat het met de typhiis-epidcmie aldaar steeds beier wordt; men mag zelfs verwachten dat die ziekte weldra haar epide misch karakter zal hebben verloren. Immers, in de vorige weck is slechts 1 persoon daardoor aangetast en zijn geene overleden, terwijl 6 personen daarvan zijn hersteld. Op 25 dezer waren nog 16 lijders in behandeling, waarvan 14 in het ziekenhirs. Het gevaar voor besmetting buiten genoemd huis is dus niet groot meerzijnde de ziekte nu bijna geheel in dat ge bouw gelocaliscerd. De geneeskundige praktijk is weder op den ouden voet geregeld. De officier van gezondheid Borgerhofl Mulder, lijdelijk hier in functie geweest, is reeds hij zijn garnizoen te Leeuwarden turuggekeerd. Te Breda is eene meeting gehouden tot oprigting van een nationaal leder-industriebond. Nadat tot het boud besloten was, zijn 500 personen als leden toegetreden, De ontworpen statuten werden goedgekeurd en een bestuur benoemd, bestaande uit 15 personen. De zetel van het bond is gevestigd te Breda, terwijl in elke Nederlandsche gemeente, alwaar de leder industrie vertegenwoordigd is, plaatselijke correspondenten worden aan gesteld. 'sGRAVENHAGE, 29 Maart. Door Z. M. is de benoeming van den heer dr. E. II. von Baumhauer, tot inspecteur van het lager onderwijs in de provincie Noordholland inge trokken en is als zoodanig benoemd de heer dr. W. B. J. van Eyk, te Deventer. Tot bewaarder van de hypotheken, het kadaster enz. te Amersfoort is benoemd de heer C. P. Frijlinck, thans ontvanger der registratie te Hoogeveen. Tot leeraar aan 's rijks veeartsenijschool te Utrecht is benoemd de

Leydse Courant | 1877 | | pagina 1