m:i!>s(he: c 9 u k a n t. V. 25, DINuSDAG 30 JANUARIJ. 187?. [)e Courant verschijnt dagelijks, Zonen Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars ƒ3.franco p. p. ƒ3.50, met het Ferslag der Handelingen van den Cemeenteraad 3.35, franco p. p. ƒ3.85. Het verslag afzonderlijk >s verkrijgbaar roor 2.50 'sjaars, buiten de expeditiekosten. Afzonderlijke nummers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco, p. p. 6 Cents Pc prijs der Advertcntiën is van 1—4 regels 1.— iedere regel meer 25 cents. STADS-BERICIITEN. Vergadering van den Gemeenteraad van Leiden, op Dinsdag den 308ten Januari 1877, des namiddags te drie uren. Spoedeischend Onderwerpen: 1». Voordracht betrekkelijk den verkoop van grond aan den Vestwal bij de Kaiserstraat. 2°. Benoeming van een leeraar in de Fransche taal- en letterkunde aan de gemeente-instellingen voor hooger en middelbaar onderwijs. BINNENLANDS!:HE BERIGTEN. LEIDEN. 29 Januarij. De minister van oorlog heeft ter kennis gebragt van belanghebbenden, dat op 1 October van dit jaar jongelieden zullen worden toegelalen om bij het garnizoens-hospitaal te Amsterdam te worden opgeleid lot officii r van gezondheid voor de dienst hier te lande en in de koloniën en tot militair apotheker hier te lanae. Bij dc op heden gehouden openbare verkooping van cokes, bij partijen van 50, 10 en 5 hectoliters, waren de hoogste prijzen, ƒ23.—4.80, en ƒ2 35 en de laagste prijzen ƒ22.50, ƒ4.50 en f 2.25. Men meldt ons uit Leiderdorp: Heden 29 Jan. was het voor onzen postbode tl. A. van Ingen Schenan een aangename dag. Gedurende 25 jaren bad hij die moeijelijke betrekking op de meest eervolle wijze waargenomen, en onderscheidene ingezelenen, die den man om zijn uitstekenden ijver, uaauwgezette pligtsbetrachting en lofwaardig gedrag hoogachten, vereerden hem tot aandenken eene prachtige mahoniehouten schrijftafel met stoel, dfe hem door eene commissie, te zijnen huize bijeengekomenonder hartelijke geiukweuscbingen werd aangeboden. Zigtbaar aangedaan voor deze verras sing en blijk van sympathie der ingezetenen bedankte de jubilaris de com missie, met den wensch dat bij, zoolang het hem nog vergund zou zijn deze betrekking waar Ie nemen, steeds tot genoegen der ingezetenen zou werk zaam zijn. Wij ontvingen van het hooldhesluur der internationale tuinbouwten toonstelling, in 1877 te Amsterdam te houden, een supplement-programma of re lemenl. Daarin komen o a. de volgende bepalingen voor: Zij, die voornemens zijn op de tentoonstelling in te zenden, behooren daarvan vóór den lslel1 Maart 1877, schriftelijk en franco, kennis te geven aan den algemeenen secretaris, met opgaaf van de artikelen, die men vvenscht in te zenden, daar elk artikel op een afzonderlijk formulier moet worden opgegeven. Aan hen, die daaraan voldaan hebben, zullen formulieren worden toege zonden ter invulling, en zal tevens mededeeling worden gedaan der voor waarden, waarop door verschillende middelen van vervoer een verlaagd vrachttarief zal worden toegepast. Aan buitenlandsche inzenders zal wor den medegedeeldop welke voorwaardendoor Z. Exc. den minister van financiënvrijen invoer, zonder visitatie aan de grenskantorenis toe gestaan. De bedoelde formulieren zullen, behoorlijk ingevuld en in duplo, vóór of op den 15len Maart 1877, aan den algemeenen secretaris ingeleverd moe ten worden. De inzenders van bekroonde voorwerpen kunnen, d'esverkiezende, ontvan gen: voor de gouden medaille groot model 175, voor de dubbele gouden medaille ƒ80; voor de gouden medaille ƒ50, voor de groole zilveren me daille ƒ20, voor de zilveren medaille ƒ10, voor de groote bronzen medaille ƒ5, voor de bronzen medaille 2.50. Daartoe hebben zij zich echter vóór of o;. deu 15d"> Maart 1877 schriftelijk te verklaren aan den algemeenen secretaris. De inzendingen zullen moeten geschieden vrachtvrij en geadresseerd aan het hoofdbestuur der internationale tuinbouwtentoonstelling, Paleis voor Volksvlijt, te Amsterdam, en wel op 6, 7 of 9 April 1877. Levende bloe men, bouquetlen en versche groenten zullen ook nog worden toegelaten op den 12d"> April, des morgens vóór 9 uren. Boomenheesters of planten, die men in den vollen grond wenscht geplaatst te zien, worden verwacht van 15 lot 31 Maart 1877. Voor het plaatsen van plantenkassen of andere gebouwen, fonteinen of dergelijke, veel tijd van oprigting vereischende zaken, zal uitsluitend in dc maand Maart 1877 gelegenheid gegeven wor den. Voor buitenlandsche inzenders zullen op dit artikel, zoo mogelijk, ex- ceptiën worden toegestaan. In de 6J en 7e afdeeling mogen van elk soort van voorwerp niet meer dan twee exemplaren worden ingezonden. De plegtige opening der tentoonstelling zal plaats hebben op den 12d,n April 1877. Op dien dag zullen uitsluitend worden toegelaten de genoodig- dende houders van aandeelen in het waarborgfondsde schenkers van giften ioor een gouden of zilveren medaille en de inzenders van bekroonde voorwerpen. De tentoonstelling zal voor het algemeen geopend zijn van 13 April tot 2 Mei 1877tegen nader te bepalen entréc-gelden. Inzenders van bekroonde voorwerpen hebben vrijen toegang. De teruggave der ingezonden voorwerpen zal plaats hebben op 3 en 4 Mei 1877. Voorwerpen, die twee dagen na de sluiting der tentoonstelling niet zijn teruggehaaldblijven voor rekening en risico van den inzender. Gedurende de tentoonstelling zal een congres worden gehouden, waar de gelegenheid zal bestaan onderwerpen te bespreken, welke in verband staan met dc tentoonstelling. Van dit congres is een afzonderljjk programma uitgegeven. Men meldt aan het Hbl.dat bekroond is met de eerste medaille door de letterkundige vereeniging //Jan Frans Willems", te Antwerpen, de lieer W. Olto, te Amsterdam, voor de beste ingezonden novelle, getiteld: »Geerte". Naar men uit Edam meldt is er in de vorige week een botter, te Vol- lendam te huis behoorende, op de Noordzee gezonken; de bemanning is gered. Nabij Herveld had Vrijdag 11. op de Waal een treurig ongeval plaats. De schippersknecht Verzet, met een bootje passagiers van den Tielschen Koophandel willende afhalen, had het ongeluk met zijn bootje tegen den boeg der boot te komen met het gevolg, dat het bootje omkantelde en de schipper verdronk; alle pogingen om hem te redden waren vruchteloos. Men meldt uit Harderwijk: In de laatste weken heeft zich een be trekkelijk groot aantal vreemdelingen ter dienstneming bij het koloniaal werfdepot aangemeld, doch het gehalte hunner papieren was van dien aard, dal verreweg het grootste gedeelte afgewezen moest worden. Dit heeft ten gevolge gehaddat slechts 158 in stede van 208 militairen van hier naar Vlissingen vertrokken zijn, om aldaar aan boord van het stoomschip Drenthe te embarqueren, terwijl ook om dezelfde reden den 3de" Februarij e. k. 50 soldaten minder zullen vertrekken dan vroeger is gemeld. Donderdag avond 11. is in het gesticht voor ziekenverpleging genaamd het St Carolus Borromeus gesticht, te 's Hertogenbosch, ingebroken, en heeft, men uit eene op de slaapzaal slaande kast eene som van ongeveer ƒ250 ontvreemd. De dader is onbekend; de policie stelt een ijverig onderzoekin. Het onder de gemeente Wittem gelegen klooster der zusters Redemp- toristinnen, alsmede de kloosterkerk, zijn Donderdag II. afgebrand. De geestelijke zusters, ten getale van ongeveer 60. zijn tijdelijk door de bewo ners van het dorp opgenomen. De oorzaak van den brand is onbekend. Omtrent Zuid-Afrika wordt aan het Hbl. gemeld: Secocoenie wil stel lig vrede en heeft zijne boodschappers daartoe naar Pretoria gezonden. De zendeling Merensky is gunstig bij hem ontvangen. Vooral het stelsel van insluiting heeft Secocoenie tot onderwerping gebragt. Inmiddels behalen de vrijwilligers nog merkelijke voordeelenMameluke's magt is verslagen en zijne hoofdplaats werd vernield. 's GRAVENHAGE, 29 Januarij. Bij kon. besluit van 27 Jan. is: 1". ter bevordering van de belangen der Nederlandsche afdeeling in de internationale tentoonstelling van voort brengselen van nijverheid, kunst en landbouw te Parijs iu 1878, eene hoofdcommissie ingesteld; 2". in die hoofdcommissie zijn benoemd: tot lid en voorzitter, jhr. G. J. G. Klerckte 's Gravenhage; tot lid en ondervoor zitter, jhr. C. Hansen, lid van de eerste kamer der staten-generaal, te Amsterdam; tot leden: D. Bles, te 's Gravenhage; M. Cosier, te Parijs; F. W. van Eeden, te Haarlem; Jac. P. R. Galesloot, te Amsterdam, L. A. H. Hartogh, te Amsterdam; C. N. E. Janssen, te Lonneker; dr. W. J. A. Jonck- bloet, te 's Gravenhage; Herman F. C. ten Kate, te 's Gravenhage; L C. van Kerkwijk, te 's Gravenhage; A. J. Machiels, te Parijs; dr. L. Mulder, te 's Gravenhage; mr. W. O. T. van Oudheusden te 's Gravenhage; G. Oijens, te Parijs; Ch. Rochussen, te Rotterdam; C. Springer, te Amsterdam; C. T. Stork, te Oldenzaa!P. Stortenbeker, te 's Gravenhagejl>r. mr. J. II. J. M. Verheijen, te 'sHertogenbosch; mr. \V. van der Vliet, te Amsterdam;

Leydse Courant | 1877 | | pagina 1