1 Maatschappij tot Nut van 't Algemeen o; (Ke V 4/ 5 liet wapen der infanlerie in Nederl. Indië, en aan den met verlof hier te lande aanwezigen kapitein der infanterie van het leger in Nederl. Indie C. A. Gobius is. wegens ongeschiktheid tot het gaan hervatten van de wer kelijke diensteervol ontslag verleend uil de militaire dienst. Bij den plaatselijken staf is benoemd lot plaatselijken adjudant 2' kl. Ie Maastricht, de 1' luit. J. M. Bichelmeijer, van het le reg. infanterie, en de kapitein P. J. Kuipers, van gemelden staf, thans plaatselijke adjudant 1' kl. te Maastricht, is op non-activiteit gesteld. De scheepsklerk G. A. Zeeger is bevorderd tot officier van admi nistratie 3 kl. Z. M. de koning is gisteren avond van het I.oo alhier aangekomen en werd aan het Bijnspoorwcgslalion door Z. K. 11. prins Alexander verwel komd. Z M. zal tot hel begin der volgende maand alhier verblijven. Met genoegen verneemt men dat de toestand van den oudsten zoon van Z. D. II. den prins von Wied, na een rusligen nacht, aanmerkelijk verbeterd is. Het gevaar, dal ook dat kind dreigde, is gelukkig geweken. De eerste kamer heeft lieden de begrooting voor staatsspoorwegen met 22 tegen 1 slem en die van het domeinlonds met algemecne stemmen aan genomen. Morgen is de staalsbegrooting aan de orde. BliTEN LANDSCHE BEKIGTEN. IC *i K 8. IV I». UtNliEN 10 .lanuarij. Door de dagbladen wordt thans cenc offïcicële depêche medegedeeld uil Britsch-lndiëwaarin de beriglen omtrent den hongersnood aldaar wor den bevestigd. In tien districten van Madras heerscht reeds hongersnood, in twee andere zal hij zich weldra doen gevoelen: 18 millioeu inwoners, wonende op eenc oppervlakte van 80 millioen vierkante mijlenhebben daar hulp noodig. In het presidentschap Bombay heerscht hongersnood in negen districten, waarin vijf miilioeu menscheii wonen. Daar men aanne men mag, dal de hongersnood eerst in April zijne volle hoogte zal bereikt hebben, zal de taak van de regering hoogst moeijelijk en langdurig zijn. De Daily Telegraph heelt uit Pera het berigt ontvangen dat Salis bury een onderhoud gehad heeft met den Sultan, dat twee uren duurde. De Sultan zou geneigd zijn de gewijzigde voorstellen der mogendheden aan te nemen. F a A X K B IJ K. De commissie, door den minister van openbare werken benoemd, om de vraag in overweging le nemen in hoever het wënschclijk is de Tuileriëii te herstellen, heelt een bevestigend rapport uitgebragt, in zoover de muren en de plafonds betreft. De commissie heeft verder geadviseerd de Tuileriën in een kunstmuseum le veranderen en het herstellingswerk te vollooijen vóór de opening der wereldtentoonstelling. Maandag is te Parijs in de kerk van den II. Angustinus de jaarlijksche mis voor Napoleon lil gehouden. Ongeveer 12000 personen waren in de kerk en in haren omtrek bijeengekomen; onder hen merkte men op den heer Rouher, de Bonaparlistischc algevaardigden en de voornaamste aanhan gers der partij. De toeschouwers bragten Paul de Cassagnac eene ovatie. De policie was sterk vertegenwoordigd, maar alles liep rustig af. Naar men verneemt zijn bij de commissie voor de wereldtentoonstelling reeds van 5500 personen, alleen uit Parijs, aanvragen ontvangen om toege laten te worden als exposanten. Dit cijfer is 2000 hooger dan in 1867. De bockvcrkooper, die eenigen tijd geleden op de tribune der kamer van afgevaardigden, «leve Jeanne d'Are! leve Napoleon IV" heeft geschreeuwd, heeft nu deze aardigheid op den openbaren weg herhaald. Hij is dan ook lot 14 dagen gevangenisstraf en eene geldboete veroordeeld. lilllTSCIILAND. Volgens de Bank- und Hand.-Zeil. heeft de keizer aan den heer von Bismarck liet erfelijk regt op zitting en slem in het Pruissischc huis der heeren geschonken Dit is hem toegekend op gronddat hij een fidei- commissoirgoed in Lauenburg bezit. Tl'llK IJ E. Uit Konstantinopel meldt men aan de Kola. Zeil. betreffende de con ferentie o. a. het volgende: De uitkomst van elke zitting kan als volst worden zamengevai: Men komt bijeen; de Europeanen vrasen: //Neemt gij onze voorstellen aan?'' en de Turken antwoorden: //Wij kunnen niet." Daarop volgt eene onaangename woordenwisseling en de zitting wordt ver daagd. In den tusschciitijd komen de vertegenwoordigers der mogendheden bij den Russischen ambassadeur bijeen: generaal Ignal it ff verzint hel eenc of bel andere nieuwe middel van pressie, waarvoor de Turken echter hoe langer hoe ongevoeliger worden. Geruchten omtrent ren dreigend ultima tum worden met de grootste consequentie uitgestrooid: maar wanneer de zitting daar is, wanneer het tol buigen of hersten zon moeten komen, staan de zaken nog juist zoo als te voren. In het algemeen kan men be weren, dat de Turken de slimstcn zijn en den prijs der diplomatieke kunst gewonnen hebben. PEK TELEGRAAF. BERLIJN, 16 Jannarij. De Beichsanzeiger sclirijll: Door de buitenland- sche pers werden in den jongsten tijd geruchten verspreid over het be weerde isolement, dat Duilschland ter conferentie heette verkozen te hebben of te zullen verkiezen. De oorsprong van die geruchten is voornamelijk te zoeken hij de Hgence Havas. Van alles is geen enkel woord waar. Duitsch- land heelt thans zoomin als vroeger te Konstantinopel direct voor politike belangen op te treden. Hel heeft niet méér. veeleer minder reden dan de andere mogenhedenom op bespoediging der onderhandelingen aan te drin gen, of daaromtrent vorderingen te stellen, die verder zouden gaan dan die van de andere mogendheden. Oe Duitsche vertegenwoordiger ter conferen tie heeft, als voorheen, last zich bij al de stappen van zijn collega's aan te sluiten, en, in geval de Porte bij hel afwijzen der gezamenlijk gedane voorstellen mogt volharden, met de andere gezanten Konstantinopel le ver laten. Zijne gedragslijn heeft stipt met dezen last gestrookt. De berigten, die het tegendeel beweren en grootendeels uit Fransche bronnen afkomstig zijn. berusten op nietsbeleekenende leugens. PARIJS, 16 Januari). In den kabiuels-raadheden morgen, heeft de minisltr van marine zijn voornemen te kennen geseven om, wegens rede nen van gezondheid, zijn ontslag te nemen. Men doet Slappen om hem te doen blijven. LONDEN, 16 Januarij. De Times erkent heden dat hel verzet der Porte tegen elke beperking van hare souvereiniteil ouwederlegbaar is; de Porte verschijnt als overwinnaresde mogendheden als supplianten. LONDEN. 16 Januarij. De Times beschouwt de uil Konstantinopel ont vangen beriglen als zeer ontmoedigend, doch geeft de hoop niet op dat Turkije ten laatste moge besluiten tol hel aannemen van voorstellen, door welke de mogendheden, inzonderheid Rusland, bij magie zullen zijn de Oostersche quaestie voorloopig als opgelost aan te merken. Turkije moet niet gelooven dat Rusland zich bij het verwerpen van zijne eischen kalm zal nederleggen. WEENEN. 16 Januarij. Ter conferentie heeft gisteren lord Salisbury zijn voorstel ingediend, dal door Rusland, Oostenrijk, Duilschland en Frankrijk ondersteund werd. De Turken hebben zich uitgelateu op een toon die weigering doet verwachten; zij verklaarden nl. nooit te zullen toestemmen in een besnoeijing van hunne regtenwat er ook gebeure. De vertegen- woordigers der mogendheden gaven in antwoord hierop tekcnnen.dat, bijaldien het definitive antwoord niet gunstig mogt zijn, zij zouden ver trekken, //en laissant toutefois," zoo luidt woordelijk een authentiek berigt uit Konstantinopel, //des personnes pourrant les rem placer pour quelques affaires de peu d'importance. Mais lgnatieff n'a déclaré rien sur ce dernier point." (Met achterlating evenwel van personen, die hen kunnen vertegen woordigen ter behandeling van eniige zaken van weinig belang, lgnatieff heeft echter niets verklaard met betrekking tot dit laatste punt). ROME, 16 Januarij. Volgens de Italië heeft de Paus aan de congregatie P der kardinalen tien vragen voorgelegd, welke door de bisschoppen van Duilschland gezonden waren en betrekking hebben op de houding van de geestelijkheid tegenover de Duitsche regering. Ook heeft de Paus aan de kardinalen een reeks andere vragen gesteld, die in verband staan met ccnigc vroeger door de cnrie gegeven instructien. De beslissing der kardi nalen zal waarschijnlijk weldra openbaar gemaakt worden. Gedurende eenigen tijd achten wij ons verplicht, de aandacht der zieken te vestigen op de merkwaardige eigenschappen der teerkapsules van GUYOT, ingeval van verkoudheid, catharren, tering en andere aandoeningen van de bronches en longen. Eene zaak heelt ons echter bijzonder getroffen, namelijk: dal vele perso nen. die in onze pharmacie komen, om dat geneesmiddel le vragen, den, naam zijn vergeten en het omschrijven met den naam van pillen, globules ja zelfs pastilles. Als men zich direct tot ons huis wendt, is het ons gemakkelijk het ge heugen van den kooper te hulp te komen inaar dat is niet altijd het geval als men zich elders aanmeldt om eenoemd geneesmiddel te verkrijgen en dat kan tot nadeeligc vergissingen aanleiding geven. Wij verzoeken daarom de koopers vriendelijk den naam van teerkapsules van GUYOT wel te willen onthouden. Ten einde elke dwaling te voorkomen, gelieve men zich vooral te herin-,, neren dat de handicekening GUYOT in drie kleuren gedrukt is op het etiquette, dat zich op eiken flacon moet bevindc-u. i3i?rgcrlijfcc §tau&. Van 11 tot en niet 17 Januari 1877. BEVALLEN: M. Verstraaten. geb. Azier. D. C. Lucht. geb. de Vries, Z. j a S. C. Brcomans, geb. Vermey, Z. C. van der Nat, geb. Bink, Z. - M J. Beren- finger, geb. de Boer, Z. G. A. van der Laaken, geb. Splinter, Z. A. M. C. de Graaf, geb. Ouwerkerk, D. J. F. Kroon, geb. de Jong, Z. J. W. Kreft, geb. 0 de Ridder, D. J Lacourt, geb. van Eyk. Z. G. Priusenberg. geb. Kreft, Z. P. van der Mark, geb de Ridder. D.--S. M. Korswagen. geb. van der Heyden, l. O D. G. J. Lefeber, geb. van den Boogerd. Z. N. Taffijn. geb. van der Linden. v Z. J. Piket, geb. Larrewrjn. D. J. Montfoort. geb. Huier. D. S. M. Mas- saar, geb. Segaar, Z. M. Koiilbeck. geb. Vinkcsteyn. Z. - S. T M. Gombault, geb. Stevens, Z. - M. de Bruin, geb. Meijer, Z. M. C. S. de Ridder, geb. Bonte, 1). J. E. Roman. geb. Aué, Z. J. Planjer, geb. van den Berg, Z. M. L, A. A. ggg Velthuisen, geb. Hoek. D. M. van der Linden, geb. de Tombe, Z. II. E. van der Burgli, geb. Blijleven D. C. Schalkwijk, geb Rijnhard, D. L GEHUWD: J. Teeuwcn. jm. en B. Endeman. jd. - 11. L. Blom, jm. en M. van T der Ree.jd. B. J. van Oerle, jm. en P. de Vroede, jd. G. M. II. Venderbos, jm. f O. en M. L. Krebs.jd. J. van der Spek, jm. cu G. C. Haalebcs, jd. - J. A. Vermen-D|aa len. jm. en J. W. M. Pille.jd. OVERLEDEN: P. A. Hillenaar, geb. de llaas, D. levenl. J Jong, 56 j. E. Sommeling. D., 23 j - A. Colpa, Z 5 d. A. van Rijn, D.. 19 m. J. van"e Berkel. V 73 j. B. Overberg. Z 2 m. - M. J. van Dieren, geb. Kniest. 58 j. P. J. Voorzaal, 29 j. C. Noest, 57 j. 11. Stephantis. V.. 69 j. M. E. Goeder man. V.. 47 j. A. Boot. D.. 4 j H. L. van der Drift, Z 7 j. - E. C. Zitman, wed'. W. Filipp 69 j. S. van der Bijl, 63 j. M. den Hoed, D., 20 d. J. M.J de Jaeger. 0., 2 j. ADV E R T E N T I E FN. lieden ontsliep zacht en kalm, in den ouderdom van bijna 70 jaren, mijne geliefde Zuster E. C. ZITMAN, Wed. W. F1LIPPO. Leiden, 15 Januari 1877. Wed. 11. I1ARÜY, A. Zitman. Heden overleed, in den ouderdom van 53 jaren, de Wel-Ed. Geboren Heer ANTON NANN1NG I1UBRF.C11T, lot diepe droefheid "van zijne betrekkingen. Leiden, 17 Januari 1877. Voor de vele bewijzen van belangstelling, ontvangen bij de geboorte hnnner Dochter, betuigen de Heer en Mevrouw HAGEN TICHLER hun nen hartelijker, dank. Mijdrecht, 15 Januari 1877. DEPARTEMENT LEIDEN VERGADERING VAN DE LEDKIV MET MME DAMES, op Donderdag 18 Januari 1877, des avonds ie half acht, in het Gebouw van het Departement. Spreker: de Heer D'. E. t.Vt ltlLLAifll, vail Amsterdam. A. M. L. RÜMKE, Secretaris. Grenc andere personen dan leden en hunne dames worden toegelaten. XI b< M M 4/ 5 b- b'

Leydse Courant | 1877 | | pagina 2