LE1DSCHE O U IIA N T, 1 8/7. WOENSDAG 17 JANUARIJ. V. 14. STADS-BERICHTEN. binnenlandsche bkbigtr.n. De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars f'i.franco p. p. /3.50, met het F er slag der Handelingen van den (gemeenteraad ƒ3.35, franco p. f 3.,!5. Het verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor 2.5Ö 's jaars, buiten de expeditiekosten. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verki ijgbanr voor 5 Cents, franco, p. p. 6 Cents De prijs der Advertenlièn is van 14 regels j 1.— iedere regel meer 25 cents. "xva ^sesnsassga BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN doen te weten dat, ingevolge art. 2 der verordening regelende de invordering der plaatselijke belasting op honden, ieder kouder van een of meer bonden, die aan die belasting onderhevig zijn, verplicht is, daarvan jaarlijks vóór of op den 31"fD Januari bij den Gemeente-Ontvanger aangifte te doen, door inlevering van een behoorlijk ingevuld en door den aangever onderleekend biljetdat bedoelde invullingsbiljetten voor het dienstjaar 1877 kosteloos ten kantore van den Oulvcnger verkrijgbaar zijn. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. n. BRANDELER, Burgemeester. Leides, 6 Januari 1877. E. KIST, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Gelet op het raadsbesluit van den 29 ,en December 1870, regelende de heffing eener plaatselijke directe belasting, goedgekeurd bij koninklijk be sluit van den llllen Februari 1871, n". 9, waarbij tevens de verordening, regelende de invordering dier belasting, is aangehaald; Brengen ter kennis van de belanghebbenden, dat tot schatters voor deze belasting zijn benoemd en beëedigd de UIL: J. ENGELS J'., H. FILIPPO P. G. HOUTHUYSEN, B. VAN KLEEF, J. VAN LIT1I G. RIETBERGEN, J. C. RIJK. A. VERHOOG;: aan welken een ieder wordt uitgenoodigd den toegang tot zijn belastbare pereeelcn te verleenen op alle werkdagenvan des morgens 9 tot 's namid dags 4 urenen voorts die aanwijzingen en mededeelingen te doendie strekken kunnen om de bedoelde schattingen met juistheid en gelijkma tigheid te verrichten. Burgemeester en Wethouders voornoemd v. d. BRANDELER, Burgemeester. Leiden, 16 Januari 1877. E. KIST, Secretaris. LEIDEN. 16 Januarij. Voor hel Evang. Luthersche weeshuis was het gisteren een feestdag De regentes mevrouw Veefkind, geb. Stcup, herdacht haar 25-jarig regent schap. Door een der meisjes werd haar in de eenvoudig maar smaakvol Versierde regentenkamer, onder het aanbieden van een mandje met bloemen, een grlukwensch gebragt. Ook de ouden van dagen bleven niet achter, om dtr waardige vrouw hunne dankbare belangstelling te toonen. Van hare medebestuurders ontving de feestvierende icgentes een zeer gepast aanden ken aan dezen dag. De minister van koloniën heeft ter kennis van belanghebbenden ge bragt, dat met den l,lcn September dezes jaars zeven jongelingen zullen worden bestemd om. volgens het daaromtrent vastgestelde reglement, onder het Oppertoezigt van d'. U. Wefers Reltink, directeur der burgerschool te Utrecht, te worden opgeleid tot militair apotheker voor de dienst in Oost- Indië, en dat, wanneer zij hunne zonen of pupillen daarvoor verlangen in aanmerking te doen komen, deze zullen worden toegelaten tol het afleggen van een vergelijkend examen, dat zal plaats hebben te Utrecht, op Dingsdag den 29sl«> Mei 1877, des voormiddags ten negen ure. De op zegel geschre ven verzoekschriften lot deze toelating moeten vóór den ïstfB Mei 1877 bij het ministerie van koloniën zijn ontvangen. De 2® lhit.-kwartiermeester J. A. Neuwieller, van het 4® bat. 6® reg. infanterie, is bij liet 4® reg. infanterie alhier overgeplaatst. Het' stoomschip Prinses Amalia is op 13 Januarij van Batavia naar Nederland vertrokken. De Koning der Nederlandenop weg naar Nieuwe Diep, is op 14 Januarij van Suez vertrokken. Maakten wij vroeger melding, dat zich te Stolwijk een dolle hond had vertóonddie verscheidene houden heeft gebeten, thans deelt ons onze berigtgever mededat zich na dien tijd vele gevallen van hondsdolheid heb- en voorgedaan. Zoo zijn in deze weck weder een paar honden afgemaakt, ie verschijnselen van deze ziekte vertoonden. In de omliggende gemeenten is het streng verboden, honden te laten losloopen, die met met een muil korf voorzien zijn. De gebouwen en aanhoorigheden van het voormalig protestanlsch land bouwkundig opvoedingsgesticht te Montfoort moetennaar men verneemt, voor zes jaren verhuurd zijn aan het rijk, dat daar de op te rigten pupil lenschool wil vestigen. De heer Rossi en mevr. Cattaneo zijn door Z. M. den koning op het Loo ontvangen. Ook H. M. de koningin was naar het lusthof gereisd, om de voordragt der kunstenaars bij te wonen. De koningin was allermin zaamst, onderhield zich langen tijd in het Italiaansch, dat H. M. vloeijend spreekt, met den heer Rossi en zijn gezellin, en vereerde hun prachtige geschenken. Z. M. de koning begiftigde Rossi met het ridderkruis van de Eikenkroon. Te Rotterdam is overleden de heer F. W. C. Blom, oud-lid van de tweede kamer der staten-generaal. Te Delft had Zaturdag avond een treurig voorval plaats. Bij een twist tusschen vader en zoon moet de laatste eerst door een slag met een stuk ijzer, daarna door eenige messteken in den nek, zijn vader zoodanig heb ben mishandeld, dat de man in zorgvollen toestand verkeert. De misdadiger is aan de justitie overgeleverd. Men meldt uit Gorinchem aan de B. C.: Gepasseerde week werd bij de justitie alhier aangifte gedaan van cene poging tot moord, gepleegd door een predikant der Chr. afg. gemeente te S. op Zijne vroHw. Bij onder zoek echter bleek, dat de vrouw in den muur een gat had Weten Ie maken, daar eenige hagels ingestopt had en op deze wijze dacht haren echtgenoot van poging lot moord te kunnen betichten. Deze is onmiddellijk op vrije voeten gesteld. Te Amsterdam begingen dezer dagen eenige jongens de baldadigheid om op een test met vuur, die een jong meisje droeg, eenig kruid te wer pen. In een oogenblik stond het meisje in brand. Dank zij de tegenwoor digheid van geest van een voorbijganger, die zijn jas uittrok en het meisje daarin wikkelde, werden de vlammen spoedig gebluscht. Hel kind heeft echter vrij ernstige brandwonden bekomen. Het Hbl. meldt; Dezer dagen heeft men eene kennisgeving kunnen lezen van den commissaris van policie der tweede sectie, Waarbij een/on bekende wordt opgeroepen, om zijn horologie weder in ontvangst te némen: Deze oproeping staat in verband met eene soort van afzetterijwelke defëf dagen vrij duik in praktijk schijnt te zijn gebragt. De eigenaar van het horologie had eene afspraak op een afgelegen gedeelte Vair den openbaren weg aan de IJzjjde en werd daarbij plotseling overrompeld, dóór iefflatfd, voorgevende nachtwacht te zijnen die den jongen man iil hechtenis wilde nemen. Natuurlijk kwam vrij spoedig van den voorgewenden nachtwacht de mededeeling, dat hij voor zekere som ook wel zich wilde laten vinden, om zijn arrestant te laten ontkomen. De jonge mandie de gevraagde som niet bij zich had, was dwaas genoeg zjjn horologie tot pand achter te laten en toen hij met het geld terugkwamwas de «vrijwillige nacht waker" natuurlijk verdwenen. Door een zamcnloop van omstandigheden te lang om mede te deelenwerd de afzetter een paar dagen daarna gevan gen genomen, nog met het horologie in zijn bezit, wal hij erkende op deze wijze Ie hebben verkregen. Nu echter is de eigenaar niet te vinden en vandaar de oproeping. Hij zal natuurlijk niets te doen hebben dan zijne verklaring voor de bevoegde autoriteit te herhalen, opdat de afzetter naar behooren kan worden gestraft. De zaak is te noodiger, omdat de man nog wel van twee of drie «kennissen" wist, die op dezelfde wijze aan den kost kwamen. Aan het protestantsche weeshuis te Zeist is dezer dagen door mevr. de wed. van Bern eene som van 3000 geschonken. Naar men uit Harderwijk aan de N. R. C. meldt, is Zondag middag een reiziger, die met twee anderen in een coupe' 2lle kl. van den trein, die ten 11 ure 4 min. van Zwolle naar Utrecht is vertrokken, had plaats ge nomen, tusschen de stations Hulsthorst en Harderwijk uit den trein ge sprongen en blijkbaar ongedeerd teregtgekomenaangezien alle moeite, die in het werk is gesteld om hem op te sporen, vruchteloos is geweest. De bedoelde reiziger was vermoedelijk een Franschman en had plaats genomen naar Breda Bij de voortzetting, voor het geregtshof te Arnhem, van hel regtsge- ding legen J. 11. Thuis, van Zevenaarbeschuldigd van zijne vrouw te

Leydse Courant | 1877 | | pagina 1