LE1DSCHE COURANT. V. 13. DINGSDAG 16 JANUAIUJ. Ut Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. Ue prijs der Courant is per vierendeel jaars ƒ3.franco p. p. 3.50, mei het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad 3.35, franco p. p. ƒ3.85. Bet verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor 2.50 'sjaars, buiten de expeditiekoslen. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco, p. p. 6 Cents De prjjs der Advertentiën is van 1—4 regels 1.—iedere regel meer 25 cents. STA DS- BERICH TEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente LEIDEN herinneren bjj deze, op verzoek van de Commissie van Fabricage, de belanghebbende leveranciers, werkbazen enz. voor de gemeente, dat volgens de beslaande voorschriftenvóór den 8"™ van elke maandbij den gemeente-architect zullen moeten worden ingeleverd de nota's van hetgeen door hen gedurende de vorige maand, ten behoeve van de gemeente, is geleverd of verricht; zullende aan hen die mochten verzuimen hunne nota's tijdig in te leveren, geenerlei levering of werk ten behoeve van de gemeente meer worden opge dragen. Burgemeester en Wethouders van Leiden, v. d. BRANDEI ER, Burgemeester. Leiden, 13 Januari 1877. E. KIST, Secretaris. Vergadering van den Gemeenteraad van Leiden, op Donderdag den 18d'" Januari 1877, des namiddags te twee uren. 1». Voortzetting der behandeling van het voorstel van den heer Mr. P. A. Van der Lilh. betrekkelijk eene overwulving van het Kort Rapenburg met behoud van de bestaande stroom wijdte. 2°. Benoeming van een onderwijzer 2de klasse aan de school n°. 2 voor onvermogenden. (1) 3». Idem van een ambtenaar belast met het toezicht op de honden, ter richtige invordering van de hondenbelasting. (3) 4». Voordracht betrekkelijk den verkoop van grond aan den Vestwal tussclien de Kaiserslraat en den Vliet. (2) 5». Idem tot het doen rooien en verkoopen van boomen enz. (5) 6". Idem betrekkelijk de splitsing van klassen aan de Kweekschool voor ouderwijzers en onderwijzeressen. (280 en 4) 7». Verzoeken van Diakenen der Nederduitsch Hervormde gemeente en van het Hoofdbestuur der Leidsche Vereeniging tot bevordering van geregeld schoolbezoek, betrekkelijk de toelating van leerlingen op de scholen voor onvermogenden. (271 en 6) 8®. Voordracht betrekkelijk de jaarwedden der ambtenaren ter secretarie. (265 en 7) BINNENLANDSCHE BËItlGTEN. LEIDEN. 15 Jamiarij. De Staatscourant bevat het verslag der commissiein 1876 belast niet het afnemen van examen van hen. die acten van bekwaamheid verlangden voor middelbaar onderwijs in de Nedcrlandsche. Franschc, lloogdnitsche en EngeLche laai en letterkunde, geschiedenis, aardrijkskunde, staats- en handelswetenschappen en schoonschrijven. De Staatscourant deelt de volgende opgave mede van liet aantal be zoekers der rijksverzamelingen gedurende hel jaar 1876: het kon. kabinet van schilderijen (Mauritshuis) 28048, het kon. kabinet van zeldzaamheden 12889, het Nederlandsch museum 10068, het museum Meermanno-West- reenianum 102, hel koninklijk penningkabinet 384, hel rijksmuseum van schilderijen te Amsterdam 38622, het prentenkabinet aldaar 589, de rijks verzameling in het paviljoen «Welgelegen" te Haarlem 11488, het Muidcr- slot 2064. B(j de op heden gehouden openbare verkooping van cokes, bij partijen van 100, 50, 10 en 5 hectoliters, waren de hoogste prjjzen ƒ45, ƒ22.50, f5.10 en ƒ2 35 en de laagste prijzen 45, ƒ22.50, ƒ4.50 en 2.25. Tot assistent bij het scheikundig laboratorium der hoogeschool te Lei den is benoemd dr. F. W. Kreckedie eenige jaren in diezelfde functie aan de Utrechtsche hoogeschool is werkzaam geweest. (U. D.) Van het koloniaal werfdepot te Harderwijk zijn weder 9 soldaten ge deserteerd; daarvan zijn er echter reeds 8 aangehouden en naar hun garni zoen teruggebragt. Te Vlaardingen maakt men zich ongerust over het uitblijven van een der loggers de Prins van Oranje, die op 1 December van daar is uitge zeild. Sedert het ruwe weder is dat schip nog door niemand gezien. Donderdag 11., meldt het llbl.is een kantoorbediende van de Amster- damsche bank, werkzaam aan de couponafdeelingmet een vrouwspersoon op den loop gegaan. Hij wordt verdacht van de bank ongeveer dertien duizend golden te hebben ontvreemd. De vlugteling werd in den nacht van Donderdag op Vrijdag door een der directeuren van de bankte Rotter dam, opgespoord en dt or de Rotterdamsclie policie, die door de Amster- damsche policie reeds gewaarschuwd was, gearresteerd en naar Amsterdam overgebragt. In het dezer dagen verschenen afdeelings-verslag van de eerste kamer omtrent het hoofdstuk Justitie der staatsbegrooting wordt gezegddat men uit de discussie in de andere kamer met genoegen vernomen had, dat al hetgeen in Limburg door rijks-ambtenaren verrigt is naar aanleiding der procession geheel geschied is in overeenstemming met de door den minister gegeven instructiën, en dat deze alles voor zijne verantwoording neemt. Uitgaande van de onbetwistbare slelliug, dat eene regering hare ambtenaren behoort te ontslaan, indien zij misdreven hebben, maar hen daarentegen bij pligtsbetrachling krachtig behoort te handhaven, hadden de geruchten, welke loopen omtrent de redenen, die het hoold van het open baar ministerie te 's Bosch tot het vragen van ontslag hebben geleidde leden algemeen pijnlijk aangedaan. Dit leedgevoel werd nog versterkt, door dien men dal ontslag in verband bragt met zeker berucht artikel in een Limburgsch dagblad, waartoe men te meer regt meende te bebben, omdat ter zake van dit honende artikel geene vervolging ingesteld schjjnt te zijn. Over het algemeen werd over dit belangrijk onderwerp in al de afdeelingen in denzelfden geest gesproken. Sommige leden bepaalden zich echter bij het uiten van den wensch, dal de hooggeplaatste magistraat, welke te dier zake is aangevallen, krachtig worde gehandhaafd. Anderen wilden alleen gevraagd hebben of de minister, die bij zijne talentvolle verdediging van dit hoofdstuk in de andere kamer, dien magistraat zoo nadrukkelijk met woorden gehandhaafd heeft, nu ook van zins is dit metterdaad te doen, door, bijaldien het zich bevestigen mogt dat hij uit zijne betrekking ver langt ontslagen te worden, pogingen aan te wenden om hem van zijn voornemen terug te brengen. Ook wenschte men te vernemen of er reeds gebruik gemaakt is van de magtiging, blijkens 's ministers verklaring in de andere kamer door hem gegevenom eene vervolging in te stellen ter zake van onwettig gehouden processien. In het belang van den slaat en de kroon is in een wets-onlwerp aan de tweede kamer der staten-generaal de ruiling voorgedragen van tot het kroondomein behoorende goederen onder Apeldoorn tegen particuliere domei nen van Z. M. den kouing. Tot toelichting diene het volgende; Ten einde aan het paleis het Loo een vrij uitzigt en eene passende om geving te verzekerenkocht Z. M. de koning in 1852 voor lioogen prijs van particulieren eenige perceelen land binnen de hekken, staande op de toegangswegen naar het paleis en tusschen landerijendie tot het kroon domein behooren. De belangen, die het motief van dezen aankoop waren, kunnen op den duur slechts gewaarborgd zijnals deze percelen staatsdomein of kroondo mein worden. liet laatste is verreweg verkieslijk, omdat zij tusschen kroondomein liggen en omdat ruiling met andere naburige kroondomeinen den hoogen eigenaar eene wel matige, maar door 11D. voldocud geachte vergoeding kan opleveren. Deze aan Z. M. af te staue percelen zijn 40 aren kleiner en minder gunstig gelegen. 'sGRAVENllAGE, 15 January. Door Z. M. is de luit.-kolonel J. E. A. Hepp, voormalig militair attaché bij het Fransche gezantschap te 's Gravenhage, benoemd tot ridder der orde van den Nederl. Leenw. Door Z. M. is aan den heer L. Lippmann, consul-generaal van Luxem burg te Amsterdam, verlof verleend tot het aannemen van het comman deurs-kruis der Militaire Christus-orde, hem door den koning van Portugal geschonken. Door Z. M. zijn; O. W. Hora Siccama, voorzitter der algemeene re kenkamer, te 'sGravenhage; mr. L. C. Hora Siccama, voorzitter van het muntcollegic en waardijn van 's rijks munt, te Utrecht; n>'. J Rengers Hora Siccama van Farmsnm, te Eelde; W. A. W. Rengers Hora Siccama, te Hoogeveen, en H. H. Hora Siccama, luit, ter zee, thans lijdelijk te Zeist, met al hunne wettige afstammelingen in den Nederlandschen adel verheven. -- Tot plaatsvervangend kantonregter te 's Gravenhage is benoemd de heer mr. A. J. W. van Rojjen, advocaat aldaar, en tol plaatsvervangend kantonregter te Sluis de heer J. II. Heniiequin, burgemeester dier gemeente. Door den minister van koloniën is het toezigt over de kweekeliugen voor de militairepharmaceutische dienst in Oost- en West-Indië, te Utrecht, thans definitief opgedragen aan den heer dr. H. Wefers Bellink, directeur der burgerschool aldaar.

Leydse Courant | 1877 | | pagina 1