DRUIVEN-BORSTSIROOP Zuiverste Medicinale Levertraan. Telegrammen uit de Transvaal, via Kumberley, melden dal al de inlan: ders zich bjj Secocoeni hebben aangesloten. Aylward is verkozen tot be- 1 velhebber der vrijwilligers. baar Portugal 30000 wil voorschieten aan de spoorweg-maatschappij, zoo zal Moody het materiaal niet verkoopen. FKAKkKIJH. Het Journ. Off., het terugkeeren van den minister Christophle uit Nederland mededeelende, zegt o. a.Het doel, waarmede de minister en de hh. Wilson en Waddington de reis hebben ondernomen, is volkomen be- j reikt. Zij hebben, hetzij met den Nederlandschen minister van binnenl. zaken, hetzij met de directeuren en de ingenieurs der verschillende spoor weg-maatschappijen, de beide daar bestaande systemen van spoorwegbouw en exploitatie onderzocht. Zij hebben de grootsche werken gezien en be wonderd, die sedert eeuwen de Nederlandsche ingenieurs tot eer strekken, zoo ook de werken, die het moderne genie thans gaat tot stand brengen. Het in het werk gestelde onderzoek, hoe vlugtig het ook geweest is, zal voor Frankrijk niet zonder nut zijn. Eene nota, houdende de uitkomsten van het onderzoek en opgemaakt in vereeniging met hendie aan de reis hebben deelgenomen, zal weldra openbaar gemaakt worden. Die nota zal, naar wij gelooveneen der beste bouwstoffen zijn voor het onderzoek waarmede de spoorweg-commissie en de beide Fransehe kamers zich thans hebben bezig te houden. Volgens den Monileur zullen er geene verdere wijzigingen plaats heb ben in het personeel der prefecten, maar wel nog in dat der onder prefecten. De senaat heeft graaf ilamponlid van het linker-centrumtot onder voorzitter benoemd, in plaats van den heer Martel, die als minister van justitie is opgetreden. Generaal de Ladmirattlt en de hh. de Kerdrel en üuclerc. de drie andere onder-voorzitters, werden herbenoemd. Ook de zes secretarissen zijn dezelfde leden die in de vorige zitting deze betrekking waarnamen. DUlTSCilLAN». De Reichs-Anz. bevat een verslag van de plegtige onthulling van het grafmonument op het kerkhof te Paysandu, voor rekening der regering van Hraguay opgerigt ter nagedachtenis aan den aldaar vermoorden Duitschen vice-consul, den heer von Gracvenilz, Bij deze plegtigheid, die den 4'lrD November heeft plaats gehad, waren tegenwoordig de lieer Diehl, Duitsch consul te Montevideo, de leden der te Paysandu residerende consulaten, de kommandant van het Duitsche oorlogschip Alymph en een aantal aldaar ge vestigde Duitschers en andere ingezetenen. Des voormiddags ten 10 ure trok de stoet uit het gebouw der policie-prefecluur naar bet kerkhof, alwaar het plaatselijk garnizoen met vaandel en muziekcorps geschaard stond. Nadat de ljjkkist, die tot zoolang voorloodig was bijgezet, door den policie-prelect en de consulaire vertegenwoordigers naar den grafkelder was gedragen, werden er bij het nederlaten drie salvo's gelost, waarna de Marine-pfarrcr Goedel eene lijkrede hield. Daarna betuigde de consul Diehl namens de Duitschers zijn dauk aan de regering van Uruguay, onderopmer- king dat deze plegtigheid niet alleen voor zijne landgenooten, maar voor alle vreemdelingen aldaar eene bijzondere beteekenis had, omdat zij een waarborg opleverde voor het vast besluit der regering om hun leven en eigendommen te beschermen. Het monument bestaat uit eene obelisk. Ier hoogte van 4 meter, vervaardigd uit Carrarisch marmer en op de voorzijde prijkende met het opschrift: »Aan den Duitschen vice-consul August von Graevenilz, verraderlijk vermoord den 18,1,n September 1875." De gemeenteraad van Metz heeft zich, tegen aller verwachting, bereid verklaard werkzaam te blijven onder den van regeringswege benoemden keizerlijken commissaris. In den avond van 10 Jan. heeft te Berlijn een hevige storm gewoed. Vele stralen lagen vol dakpannen en steenen. Van een aantal huizen zijn de daken geheel weggeslagen en de ramen ingewaaid en tot zelfs op de meest beschutte plaatsen zijn er boomen ontworteld. Men weet wel dat er eenige personen zijn gekwetstdoch hel is nog niet bekend of er ook zijn omgekomen. Tc Frankenthal is een duikerschip gebouwd, hetwelk thans te Lud- wigsbafen wordt uitgerust, om in den Rijn tusschen Caub en Bacbarach eenige rotsen weg te ruimenwaardoor het vaarwater aldaar zoo naauw <n gevaarlijk is. Uil de gevangenis te llcrford. in Wcsiphalen, zijn vier gevangenen tn snapt, twee mannen en twee vrouwen, van welke twee wegens moord lot levenslange tuchthuisstraf veroordeeld waren. De Russische grootvorst Nicolaas, opperbevelhebber van hel Zuider- leger, is nagenoeg hersteld. Genoemd leger zal weldra met nog 110.000 man versterkt zijn en dan ongeveer 300,000 man tellen; eene strijdmagl, waar mede men in het Russische lioofJkwartier den veldtogt tegen Turkije zou durven aanvaarden. Hel Tnrksclie leger, dat aan den Donau zamengetrok- kcii is, bedraagt thans 200,000 man; daaronder bevinden zich 83,000 man, die eerst in de laatste week zijn aangekomen. De troepen van Moukhlar- paclia hebben 27 dagen noodig gehad om den marsch uit de Herzegowina naar den Donau af te leggen. TURKIJE. Chelket-pachadie door het hof van Phiiippopolis werd vrijgesproken is te Konstantinopel teruggekeerd. Volgens de verklaring van geloofwaar dige correspondenten, zouden voor ieder onpartijdig hof de bewijzen kun nen worden geleverd, dat hij, zonder daartoe door de bevelen zijner rege- t'ing te zijn gedrongen, den moord op zijn geweten heeft van vele onschul dige personen. In Bulgarije houdt het uitplunderen der Christenen door de Turken nog niet op. De dagbladen beweren dal de Porte het plan heeft geopperd eene commissie van loezigt zamen te stellenuit Ottomanische onderdanen be staande in plaats van eene commissie van tcgenwoordigers der mogendhe den. Naar men zegt zouden de gevolmagtigden geweigerd hebben dit voor stel in overweging tc nemen maat lord Salisbury en generaal Ignalieff zouden hun vertrek tot aanstaanden Maandag hebben uitgesteld hetgeen den Turken een week tjjd zou doen winnen. Uit dezelfde bron wordt ge meld dat Midliat-pacha aan lord Salisbury verklaard zou hebbendat het van den kant van Europa een dwaasheid zou zijn Turkije verder lastig te vallenaangezien uit dezen toestand een algemeene oorlog zon kunnen ont staan ook zou hij hebben doen uitkomen dat Duitschland de Porte lot we derstand aanmoedigde. PEK TIXEGllAAF. BUCHAREST, 11 January. Eene bende Bachi-bazouks trok in den nacht van den 8,l'n den Donau over en verraste en plunderde een Rumeenschen post op 8 mijlen van Kallarassi. Twee Rumeensche soldaten zijn aan de ontvangen wonden overleden. Deze schennis der grenzen veroorzaakt groote beweging. De feiten, omtrent de vervolging van Israëliten medegedeeld, zijn geheel onnaauwkeurig. De prefect van het districe Leov sloot slechts een herberg, gehouden door twee Israëlieten, die weigerden te gehoorzamen aan de wet op den verkoop van sterken drank. PARIJS, 11 Januarij. De kamer heeft de beraadslaging over Gaste"s voorstel betreffende recrulering verdaagd. BERLIJN, 11 Januarij. Van de 397 verkiezingen voor den rijksdag is de uitslag van slechts 55 ten naaste bij bekend, meest uit de grootere steden. Van de personen, die gekozen zijn, bchooren 15 tot de nationaal-liberaie, 3 tot de Fortschritts-, 3 tot de ultramoniaansche en 5 tot de sociaal-demo cratische partij; verder 5 Elzassers, 1 conservatief, 1 Pool. Officieel wordt de uitslag eerst Zondag bekend gemaakt. KONSTANTINOPEL, 11 Januarij. Ter conferentie-zitting liepen de ge voelens weder zeer uiteen. De Turken volharden bij hunne afwijking van de tusschenkomst der mogendheden. De gevolmagtigden blijven eensgezind. Geen besluit is genomen. De eerstvolgende zitting wordt aanstaanden Maan dag gehouden. Twee of drie teerkapsules genomen bij den eten brengen spoedig verlich ting tc weeg en zijn meestal voldoende om de hardnekkigste verkoudheid en bronchitis te genezen. Men ziet zelfs dat hel gebruik de reeds eenigszins gevorderde tering ge neest. In dat geval belet de teer de decompositie van de tuberkels, en met medewerking der natuur is de genezing dikwijls sneller dan men had dur ven hopen. Men kan dit reeds zoo populaire geneesmiddel niet genoeg aanbevelen, zoowel van wege zijn uitstekende uitwerking als om zijn goedkoopen prijs. Ieder flacon toch der teerkapsules bevat 60 kapstiles. De geheele behan deling kost dus slechts zes a acht centen per dag en ontslaat van het ge- biv.ik van afkooksels, pales en siropen. Om zeker te zijn dat men de echte kapsules heeftmoet men op de drie kleurige handteekening van den Heer GUYOT op het étiquette letten. Te verkrijgen tc Leiden bij SWEMER, bij REYST en in de voornaamste Apotheken. ADVERTENTIES. Bevallen van een Zoon J. F. KROON -— DE JONG. Leiden, 11 Januari 1877. Wie iets te vorderen heeft van, of verschuldigd is aan wijlen Mevrouw A. E. VAN WESSEL, Weduwe van den Wel-Eerw. Zeergel. Heer T. KLIP PINK, overleden te Sossenheim, wordt verzocht daarvan opgave of be taling te doen vóór den 31st"1 January 1877. ten kantore van deu Makelaar J. II. BRINKMAN, in de Zijlstraat, te Haarlem. met Fenkcllionig. Dit is geen zoogenaamd geheim middel; hel bestaal uit Druivensuiker en Zwitserschc Honig met een aftreksel van Mout, Orange-bloesem en Fenkel. Hel werkt spoediger en is aangenamer in het gebruik dan de andere mid delen die tegen borslaandoeningen aangewend worden, als: Borstlhce, Drop, Malz-ExtractBorsl-Bonbons enz. Deze Borstsiroop werkt genezend en verzachtend bij keelpijn, heeschheid, hoest, pijn in de borst, kramphoest en kuchhoest. De flesch met gebruiksaanwijzing 60 Cents en f 1 Het is overbodig nog meer Ie zeggen over de algemeene aanwending van Levertraan bij borstkwalen, kliergezwellen, bleekzucht enz. Hel is alleen de onaangename smaak van de gewone Levertraan, die aan een meer alge meen gebruik in den weg staat. Daarom is het mijn streven geweest de fijnsteLevertraan in den handel tc brengen, die een goeden smaak heeft, daar ik de verschc Traan aanstonds filtreer, op flesschen tap en luchtdicht Iaat sluiten. In elk magazijn, zelfs in de beste apotheken, moet de Lever traan ranzig worden, wanneer zij langzamerhand, weken en maandenlang, van een val afgetapt wordt In flesschen van 30, 50 en 90 Cents. IJ Z ER-LEVERTRH JN. Het is van algemeene bekendheid dal ijzer een onmisbaar bestanddeel van ons bloed is. Waar het in te geringe hoeveelheid voorhanden is, zjjn kwaadsappigheid, bleekzucht en klierziekten de natuurlijke gevolgen. Van alle zoogenaamde ijzer-praeparaten is deze oplossing de geschikste. Een eetlepel bevat 0.15 gram ijzer in een licht verteerbaren vorm. De flacon kost SO Cents. fielden, IV. K. SWEMER. Alpken. JOH. SCllöLER. OudshoornJ. F. SCHICK. RodegravenH. ROLLMANN. Gouda, J. C. ZELDENRIJK. 's GravenhageN. P. CATEN1US. HazerswoudeJ. GAARKEUKEN. Noordwijk, J. F. G. DIEDERU'.H. Emmerik. Jl. VOX ClillBO

Leydse Courant | 1877 | | pagina 3