H. Koetser, A. H. Doeff, W. F. Werst, A. ,T. Kraal, L. C. van 't Hooft, F. A. Liefrinck, J. W. C. Kolff, R. F. C. Wilhelmy Darasté, B. H. Vos, H. G. Reime- ringer. 3de klasse: J. E. van Hettinga Tromp, N. D. A. van 'tHooft, H. van Schilfgaarde, E. 0. Roelants, H. de Munnik, C. Wilhelmy Damsté, M. E. A. Simon Thomas, A. F. van Bemmelen, B. J. Wilhelmy Damsté, J. M Heynsius, M. J. j du Rieu, J. H. du Rieu, A. A. lvolff, G. A. Werst, D. A. van Hettinga Tromp, J. F. J. Simon Thomas, J. P. de Bruyn Kops, C. A. Pijnappel, M. J. de Loos, E. W. van 't Hooft, W. Boonacker, M. W. van Grasstek, G. E. Kolff, G. Sijthoff, L. Springer, S. Z. Vos, F. van Praag De solo zangklassen ktvamen hiervoor nog niet in aanmerking, omdat zij nog te kort hadden bestaan. Bevorderd werden de volgende leerlingen: Van de Elementaire klasse naar de 1ste Zangklasse: H. A. Lefèbre, L. .1. Lefèbre, P. W. Rosenstein, A. R. M. Kaiser. Piano. Van de 1ste naar de 2de klasse: L. Driessen, J. P. A. van Wijk, G. van Wijk, T. van Wijk, J. Schilham, H. L- Maarschalk, A. P. van Merkesteyn, J. J. Knotter, A. Wempe, E. Kooyker, J. F. Quant, C. M. Parmentier, E. Krnlder, J. M. Boekwijt. Voorwaardelijk: J. Reimeringer, E. L. G. Weijergang. Van de lste naar de 3de klasse: J. M. van Bemmelcn. Van de 2de naar de 3de klasse: P. G. Wassenaar, G. J. D. Boogers, F. Koopnians van Boekeren, C. II. Sissingh, C. A. Bock, II. W. Witte. J. Knappert, C. Wilhelmy Damsté, J. de Loos, A. P. Winkler. Voorwaardelijk: F E. O. Heynsius. Van de 3de naar de 4de klasse T. F. Vlieland, 0. .1. Rijke. L C. J. Palmer van den Broek, G. Sijthoff, E. van 't Hooft, D. A. I'arinentier, A D. J. van 't Hooft, D. M. Oort, A. P. Bakker, II. C. Bakker, Ai. J. du Rieu, M. Kloppenburg. J. L. P. Paters, J. C. Canter Alta, W. Boonacker, J. van Riel. VooiwaardelijkA. A. Kolff, G. E. Kolff, J. van Blomincstein, M. Reimeringer. Van de 4de naar de 5ile klasse: M. E. Boogaard, B. Corts, F. G. C. Goudsmit. Voorwaardelijk: N. I). A van 'tHooft, II. Hope Dom. Van de 4.1e naar de 6de klasse: Chr. van Wijk. Van de 5de naar de 6de klasse: G. A. Werst, P. C. S de Balbian, A. Al. M. Welvaars, M. W. van Grasstek, H. Brummelkamp, M. P. van Koeverden, H. de Munnik, J. M. de Loos, J. J. van Bemmelen. Van de 6de naar de 7de klasse: M. Rijke, M. A. Ter Laag, G. F. Vos, G. E M. Blankwaardt, C. J. Werst. Van 7de naar de 8ste klasse: J. F. Kuiper. Viool. Van de 2de naar de 3de klasse: L. Knappert, J. I. Rinkes, J. ICoopmans van Boekeren. A. II. I. Heynsius, II. G. Hagen. C. M. Rogge. Van de 3de naar de 4de klasse: L. Springer, II. Enthoven, H. Meerburg, J. Stikkelorum, H. Doesburg. Van de 5de naar de 6de klasseS. Z. Vos, A. D. J. van 't Hooft, W. van der Blij, J. G. Arentz, J. II. Weyne. Van de 6de naar de 7de klasse: W. Stokhuyzen. Violoncel. Van de lste naar de 2de klasse: J. II. Rogge. Van de 2de naar de 3de klasse: A. A. Andrcson. Van de 3de naar de 4de klasse: E. Rijke. Clarinet. Van de 2de naar de 3de klasse: B. Prins, C. Boter. Van de 3de naar de 4de klasse: J. J. Knotter, W. C. Koopmans van Boekeren. Van de 4de naar de 5de klasse: C. Lau. Theorie. Van de lste naar de 2de klasse: J. F. Kuiper, G. A. Kuiper, C. II. van Logliem. Van de 2de naar de 3de klasse: A B. Suringar, J. Suringar, C. B. Renaud, M. M. E. van Hartrop, II. van Doesburg, B. Prins. Van de 3de naar de 4ile klasse: M. A. Ter Laag, M. E. Boogaard, J. van Hartrop, G. E. M. Blankwaardt, A. M. AI. Welvaars, L Springer, T. F. Vlieland, J. G. Arentz, W. van der Blij. Zang Van de lste naar de 2de klasse: E Kooyker, C. E. van Hettinga Tromp, S. C. du R'cnF. van Praag, S. II Palnier van den Broek, V. J. W. II. Ste- gerhoek, S. t'. Kederburgh, L. E. F. Weijergang, C. C. Blok, II..C. llartevelt, A. Larwiek van Pabst, J. A. van Grasstek, W F. Sleyser, L. E. Modderman. Van de 2de naar de 3de klasse: A. P. Bakker, II. C. Bakker, M. Kloppenburg, M. H. G. Reimeringer, C. J. H. Roelants, W. H. O- Kraal, A. B. Suringar, J. Knappert, F. van Boekeren. J. AI. van Bemmelen, C. II. de Waal. J. van Reencn, M. Kuenen, C. Kuenen, F. A. Liefrinck, .1. W. C. Kolff, R. F. C. Wilhelmy Damstc, A. W. Sleyser, A. P. Winkler. Behalve hel gisteren vermelde verneemt men dat de wet op het lager onderwijs hevat de volgende regeling van iractemenlen. liet miniuittm- Iractement is bepaald voor een hoofdonderwijzer op /G00. voor een hulp onderwijzer op /400. voor een kvveekcling op 100. De inspecteurs en schoolopzieners zijn behouden. Ook is hel tegenwoordig art. 23 onveranderd behouden. Hel uitgebreid lager onderwijs is vervallen. - liet voorstel van den heer Haffmans tot invoering van het zoogenaamd "ï'egt van antwoord" bevat als eenig artikel het volgende: "leder persoon, die in eene courant met name genoemd of zijdelings aan gewezen is, heeft het rrgt, in diezelldc courant een antwoord te doen plaatsen, mils niet te bovengaande duizend letters schrift, of het dubbel der plaats van het artikel, dat daartoe aanleiding gaf. Dit antwoord zal ten laatste twee dagen na den dag, waatop het antwoord aan hel bureau der courant zal aangeboden zijn, geplaatst worden, op straffe tegen den uitgever van twintig gulden boete voor eiken dag vertraging. Couranten die niet dagelijks verschijnen, zijn op dezelfde straf gehouden, het antwoord ten laatste te plaatsen in het eerste nommer, dat twee dagen na de aan bieding van hel antwoord verschijnt." Dit temg artikel is de vertaling van art. 13 van het Belgisch decreet op de pers. l'e voorsteller heeft veimeend, dat hel zekerste was, eene beproefde redactie eenvoudig over te nemen. De gemeenschap op den telegraafkabel tusscheu Penang en Singapore i» afgebroken. Uit Gorinchem meldt men aan de H. C.: In het kerkg, bouw der Christelijk gereformeerde gemeenie, tijdens de gewone morgen-godsdienst oefening werd gehouden, is een dief in de kerkekamer binnengeslopen en heeft de aldaar aanwezige kerk- en armenbussen opengebroken en geledigd. Een jongeling, die zich juist op het daarbjj staand privaat bevond, hoorde eenig geritsel, en toen hij daar afkwam, liep hij joist den diel tegen het lijf, die hem de helft bood van hel ontvreemde, indien hij het stilzwijgen bewaarde. Op een weigerend antwoord heeft zich de dief haastig verwijderd. Te Amsterdam is nabij de Leidsche poort het lijkje van een kind op gehaald, met een steen om den hals gebonden. liet geregtshof te Arnhem heeft uitspraak gedaan in eene palentzaak tegen mr. I'. C. Bijleveld. burgemeester van Nijmegen. Het hof heeft hij zijn arrest de gemeente Nijmegen als palcnlpliglig gasfabrikant beschouwd. Zij levert haar fabrikaat ook aan particulieren hij de maal of bij ahonne- mmt. Wel worden de gasregten als belasting geïnd, maar zij zijn daarom nog geen belasiiug. daar art 328 der gemeentewet niet toepasselijk is op producten van eene abriek. De gemeenie verleent niet aan ingezetenen of aan anderen het gebruik van hare labriek, maar verkoopt en levert haar fabrikaatdat dus in eigendom op de gebruikers overgaat. Het hof heeft het v«nnis der reglbank te Nijmegen vernietigd en den burgemeester ver oordeeld tol ƒ25 boete. De veehoudster G. K. T.te Kampen, is door de reglbank Ie Zwolle schuldig verklaard aan bedrog ig den aard van eenige koopmanschap, door op 20 November jl. te Kampen aan S. C.wonende te Zwolle, bcdriegelijk verkocht te hebben een zestiende vat boter, zijnde een ellen vat, zullende j inhouden 10 kilogrammen boier, doch welk vat slechts inhield 8J/2 kilogram boter, teiwijl die boter overigens, ter aanvulling van het vereischle gevvigt van 10 kilogrammen, met water vermengd was; de schuldige is veroordeeld tot een gevangenzetting voor den lijd van 45 dagen, te ondergaan in een zame opsluiting, en tot betaling cener geldboete van 25 of subsidiaire cel lulaire gevangenisstraf van 2 dagen. Het geregtshol te Leeuwarden heeft P. M. Paulusma schuldig verklaard aan moedvvilligcn doodslag en hem veroordeeld tol acht jaren tuchthuisstraf. Het geregtshof Ie 's Hertogenbosch heeft A. G. L. A. Henkelman, ge wezen griflier van het kanlongeregt te Helmond, wegens brandstichting veroordeeld tot 5 jaren tuchthuisstraf. Hij had zich in het begin van Sep tember 11. met vrouw en kinderen bij de bedevaart van's Bosch naar Kevelaar gevoegd en was derwaarts vertrokken, medenemende 5 waskaarsen om die lil de kerk aldaar te ofleren. Hij had echter gezorgd om papieren, stroo en stukjes hout op zijn bureau in zijne woning, met petroleum bestreken, op den plankenvloer te leggen en in hel midden er van eene insgelijks met petroleum doortrokken turf geplaatstwaarin een gaatje gemaakt was met eene bougie er in. Die bougie had hij vóór zijn vertrek aangestoken. Zijne bedoeling was in de eerste plaats alle boeken en registers van verzekering- maatschappijen, die niet in orde waren, en daarna de behoorlijk verzekerde woning zelve in brand te steken. Gelukkig werd de brand spoedig ontdekt en gebluschien kwam de misdaad aan het licht. Te Steenbergen heeft dezer dagen tusscheu de arbeiders eener suiker fabriek en schippers eene hevige vechtpartij plaats gehad, waarbij een der schippers zoodanig aan het hoofd werd verwond dat men voor zijn leven vreest. 'sGRAVENllAGE. 22 December. Z. M. heeft vergunning verleend aan mr. A. L. baron de Constant Rebecque, secretaris van legatie te Weenentot het aannemen van het officierskruis der Leopoldsordehem door den koning der Belgen geschon ken, en aan den officier van gezondheid 2' kl. van het leger in Nederl. Indië G. Fischer, tol het aannemen der versierselen van ridder le kl. der Philipsordehem docr den groothertog van Hessen geschonken. Aan den heer J. II. F. Lemmens is, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als plaatsvervangend kantonregter te Horst. Het kon. besluit van 30 Nov. jl.waarbij de lc luitenant W. F. Ste vens, van het wapen der infanterie, tot dusverre op non activiteitvoor den tijd van vijf jaren bij het leger in Nederl. Indië werd gedetacheerd, is, voor zooveel genoemden officier betreft, op zijn verzoek, ingetrokken en huilen werking gesteld. Voorts is de le luitenant F. M. Stork, van het 6e reg. infanterie, in zijnen rang overgeplaatst bij het wapen der infanterie van het leger in Nederl. Indië. Z 51. de koning is in den afgeloopen nacht naar het Loo teruggekeerd. Den 27'" dezer zal Z. 51. wederom voor eenige dagen alhier aankomen. In de gisteren avond en heden door de tweede kamer gehouden zit tingen zijn de beraadslasingen over het hoofdstuk Koloniën voortgezet. De minister van koloniën heeft zijne vroegere verklaringen omtrent de conversie gehandhaafd. Ten slotte is het hoofdstuk aangenomen met 53 legen 19 stemmen. De begroeiingen voor Curasao en Suriname zijn met algemeëne stemmen aangenomen. Heden avond voortzetting. liet geregtshof alhier heeft gisteren uitspraak gedaau in de zaak van tic Botterdamsche schoenmakers II. v. d. B. en J. v. W. beschuldigd van het in vereeniging namaken van zilveren nationale gangbare muntspeciën viermaal gepleegd, bovendien wat den eersten beschuldigde betreftmisdadige deelneming aan hel in omloop brengen van nagemaakte zilveren nationale gangbare muntspeciëntweemaal gepleegd, en wat den tweeden beschuldigde aangaatmisdadige deelneming aan het in omloop brengen van nagemaakte zilveren nationale gangbare muntspeciën eenmaal gepleegd, liet hof heeft beiden, met niet-schuldigverklaring en vrijspraak ten opzigte der uitgifte van een valsch stuk op 13 Aug.aan het hun ten laste gelegde schuldig verklaard en veroordeeld tol vijfjaren tuchthuisstraf en twee boeten van 50. -- Dr. Smeding, pred. te Haarlem, heeft bedankt voor het beroep als lecraar bij de Ned. herv. gemeente alhier. BUITEINLAINDSCÜE BEHIGTEN. FRAiVUBIJH. 51en verneemt dat de heer Devienneeerste president van het hof van cassatie, plotseling zijn ontslag heeft genomen, naar aanleiding van het ontslag van den beer Bailleul, den advocaat-generaal aan het hof van Besangon. Volgens de Defense hebben ook de procureurs-generaal, de hceren de Veaux (Nimes). de Prendicres (Grenoble) en de Gabrieli (Bordeaux) luui ontslag ingezonden. 5len maakt de opmerking dat deze magistraatsperso nen alzetbare ambtenaren zijn, en veronderstelt dus dat zij niet wilden afwachten den ook op hen toe le passen maatregelwelken de heer Martel ten aanzien van den heer de Bailleul genomen heeft. Tegen Billoir, beschuldigd Marie le 51anaeli in stukken te hebben ge sneden en in de Seine te hebben geworpen, zijn thans aldoende bewijzen ingebragt. Door chemische onderzoekingen zijn op eenige planken van liet door hem met Marie le Manach bewoonde vertrek bloedvlekken gevonden, niettegenstaande de grond zorgvuldig was geboend. Het haar en de inge wanden van het slagtoffer zijn in hel privaat van Billoir's woning gevonden. D l! 1 T11' 13 t 1». De maatregel, door de Russische regering onlangs ten opzigte der inkomende regteti (betaling in goud) genomen, veroorzaakt in alle kringen ontevredenheid. De Heser Zei't. rekent uit. dal de inkomende regten fei telijk met een derde zijn verhoogd en zegt: Wanneer men de schade kon berekenen, die de Russische tolpolitick in verloop van 50 jaren aan den handel en de nijverheid van Duilschland, voornamelijk van Pruissen heeft loegebragt dan zou men zulk een ontzaggelijk hooge som vinden, dat daarnaast van geen dankbaarheid meer sprake zou kunnen zijn. Tc Caub aan den Rijn hebben Zondag II. op nieuw belangrijke aard- schuivingen plaats gehad. Gelukkig zijn er geen menschcn bij omgekomen. De bewoners der aan den weg gelegen huizen verkeeren inlttsschen in groote bezorgdheid. TURKIJE. In het besluit betreffende de benoeming van 51idhal-pacha tot groot vizier wordt verklaard, dat de regering vervuld is van den wensch, om liet beheer der rijksaangelegenheden op goeden voet te regelen. Zij ver langt verder eene bevredigende beslechting der bestaande geschilpunten, en wil die bereiken door in liet openbaar en voor de geheele wereld de regten der bevolking en de belangen des rijks te verzekeren. De minister van buitrnlandsche zaken heeft van deze wijziging in het bestuur kennis gege-

Leydse Courant | 1876 | | pagina 2