PEK TELEGRAAF. fiut-gcWijfcc Slanb. ADVERTENTIE N. Vaartwel! familie, vrienden en bekenden URB ANUS-PIL LEN7 van de Wed. KEENEN ZOON, Cliemisten, Waarschuwing. J. T. T E R B U R G H, Door Spanje is van Frankrijk de uillevering gevraagd van den Carlis- ten-aanvocrder Roja Samaningo, die thans te Bayonne in verzekerde bewa ring wordt gehouden. Aan dien partijganger wordt eene gansche reeks van misdaden ten laste gelegd; onder anderen uiel minder dan 40 moorden, om niet van eene menigte diefstallen te spreken. - Onder de gebouwen, die ten behoeve der wereldtentoonstelling in bet frocadero zijn opgerigl, zal een der fraaiste zijn bet gebouw voor de fees- lelrjkheden. De Rappel deelt daaromtrent hel volgende mede: De zaal heeft niet minder dan 50 meters hoogte; allegorisch beeldbouwwerk zal de vereeniging der volken voorstellen. De voorgevel, ligt boogsgewijze gebouwd geeft de zaal bet aanzien van een rotonde. Marmeren kolommen zullen den hoofdingang versieren. Een standbeeld, de faam voorstellende, zal het geheel kroonen. Tc Saint-Cloud is Donderdag een nieuwe begraafplaats geopend en een eenvoudig gedenkteeken ingewijd voor de talrijke Franschen, die 19 Jan. 1871 zijn gesneuveld in den laatsten veldslagwelke onder de muren van Parijs werd gestreden. Hun gebeente was hier en daar in hel veld ver gooid begraven gewordenmaar is thans in dezelfde rustplaats vereenigd. i Een eenvoudige pyramide, met den datum "19 Januari 1871", en het op schrift: "A la mémoirc des défenseurs de la patrie", wijst die plek aan. De bisschop van Versailles heeltin tegenwoordigheid van een aanzienlijke me- njgle, bet kerkhof gewijd en een korte toespraak gehouden. Na hem j voerde de prefectde heer Journaultafgevaardigde van Seine-et-Oise bet woord. In het lyceum Saint-Louis te Parijs heeft op de binnenplaats een hevig gevecht plaats gehad tusschen de leerlingen in de mathesis en die in de rhetoriek. Het punt van geschil was vreemd aan de studie. Eerst toen de leeraars tusschenbeiden kwamennam het gevecht een einde. Er waren iwec gekwetsten. BV1T8CIIL4N0. De keizer is ligt ongesteld geworden, zoodat de geneesheeren hem heb ben afgeraden den rijksdag in persoon te openen. De uitslag van de verkiezingen in Pruisscn is thans bekend. Gekozen werden 177 nalionaal-liberalen86 ullramontanen 66 leden der Fortschrilts- j partij, 36 vrjj-conservativen.- 37 conservativen van verschillenden tint, 15 Polen, 14 wier rigting niet bekend is, en 5 particularisten. De Rank- unci fland.-Zeit. deelt mede, dat de valsche munters reeds druk werkzaam zijn geweest met hel namaken van verschillende soorten van nieuwe zilveren munt. liet best zijn zij geslaagd bij het namaken van SOpenningslukKen; deze stukken zijn derwijze nagemaakt, dal zijuiterljjk in muntslag en in gewigl bijna niet van de echte stukken zijn te onderscheiden, üok in klank komen zij met de rijksmunt overeen. Tevens heeft men de 1 ontdekking gedaan, dat er valsche 20-markbilletlen in omloop zijn, welke van de echte alleen zijn te onderscheiden, doordien zij het watermerk missen. Een schandelijk boevenstuk is, naar de Noorweegsche Tromsö Posten berigt, op Spitsbergen gepleegd, liet door professor Nordenskjöld aan den lsljord opgerigte depót tot ondersteuning van schipbreukelingen is geheel leeggeplunderd en verwoest. TURKIJE. Uil Belgrado meldt men dat het schijnt dat de ministeriële crisis bjjge- legd zal worden, zoodat de minister Nicolic de portefeuille van oorlog zou behouden. De inneming van Djunis door de Turken wordt officieel tegen gesproken. Omtrent de onderhandelingen in de Turksche hoofdstad valt nog wei nig met zekerheid te melden. Het schijnt dat Turkije genoegen zal nemen met eenen korten wapenstilstand en met een congres. Er schijnt echter nog niets besloten te zijn. LONDEN30 October. Reuters correspondent meldt uit Belgrado van den SSH": "Een ooggetuige, zoo even te Deligrad aangekomen, deelt de vol gende bijzonderheden mede betreffende de tegenwoordige positie van het Ser- visehe leger, liet centrum van het leger van Tschernajefl bezet de hoogten van Djiuiis en staat onder hevel van kolonel Beshreratovich. De regtervleu- gfl, gekommandeer door Horvatovich bevindt zich achter Schiljecovatz. De linkervleugel, aangevoerd door Propovieh, bezet Alexinatz. Kortom, het geheele Servische leger verkeert iu hopeloozen toestand. Generaal Tscher- najeff heelt de inwoners van Deligrad aangemaand deze stad te verlaten." PARIJS, 29 October. De republikeinsche linkerzijde heeft besloten geen interpellatie te doen, maar zal zich met de andere groepen verstaan om aan Decazes liet verlangen kenbaar te maken dat hij verklaringen afleggewaar uit Frankrijks vredelievendheid en begeerte naar onzijdigheid blijken. WEENEN, 29 October. TagblattMen kan den wapenstilstand als geslo ten aanmerken. De Sultan heeft een eigenhandigen brief aan den Czar gezonden. KONSTANTINOPEL, 29 October. De gezanten van Duitschland en Frank rijk hebben in last gekregen den wapenstilstand van zes weken te onder steunen. Men hoopt dat Rusland en Turkije elkander zullen verstaan over een diplomatieke lormule betreflende den wapenstilstand. KONSTANTINOPEL, 28 October. Door de ulema's is aan den Sultan een adres gezonden, waarin zij de handelingen der aanstokers van het complot likeuren en de ontworpen hervormingen aanbevolen. BELGRADO29 October. (Wcener TagblattSedert Donderdag wordt Alexinatz gebombardeerd. De Turken hebben zich bij Djunis teruggetrokken en maken hunne winterkwartieren gereed Tschernajefl is ziek. BERLIJN, 30 October. De zitting van den rijksdag is lieden geopend piet eene troonrede, waarin gezegd werd dal de buitenlandschc betrekkin gen, ondanks de tegenwoordige moejjelijkheden, overeenstemmen met het vredelievend karakter van 's keizers staatkunde. Het is des keizers voort durend zorgvuldig streven de goede betrekkingen met alle, inzonderheid met Duitschland aangrenzende en historisch nabijstaande mogendheden te bestendigen, en den vrede onder deze mogendheden, zoo die bedreigd mogt worden, door vriendschappelijke tusschenkomst te behouden. In elk geval kan Duitschland zeker zijn dat het bloed zijner zonen slechts lol bescher ming van eigen eer en belangen gewaagd zal worden. ONDERTROUWD: B van Es, wedr. 55 j. en J. Dubbelaar, wed'. 48j. J. Sin- teur, jm. 30 j. en J. Paals. jd. 28 j. B. Erades, jm. 28 j. en J. van Hooven,jd. 31 j. - W. F. van der Burgli, jm. 24 j. en .1. UIdrik, jd. 21 j. W. C. van Evert, jm. 26 j. en A. C. E. Betcke, jd. 23 j. W. B. Oosthuis, jm. 21 j. en M. Piket, jd. 20 j. J. W. Wallaart. jm. 23 j. en M. Massaar.jd. 20 j. A. J. Bonte, jm. 26 j. en W. van der Maas, jd. 24 j. P. Hillenaar. jm. 34 j. en D. A. van Eggelen, wed'. 46 j. - J. van Leeuwen, jm. 22 j. en J. S. lierman, jd. 21 j. -- J. L. Schoevers, jm. 40 j. en C. Zwart, jd. 25 j. Gewezen vonnissen in strafzaken door het Kantongeregt te Leiden, dd. 21 October 1876. 1 wegens het baggeren in den Rijn. 1 wegens het buiten eene openbare waterplaats (urinoir) verriglen van datgene, waartoe die inrigtingen bestemd zijn. 1 wegens het rijden in verboden rigting. 1 wegens het laten loopen van vee op een anders in den oogst staan- den grond. Gehouden Verhooping van onroerende goed ren, in het lleeren-Logemenl aan den Burg, Zaturdag 28 October. Notaris M'. J. L. Klaver wijden. Een Buitenverblijf, genaamd "Dijk en Rhijn", buiten de voormalige Hooge- woerdspoort, aan den Hoogen Rijndijk, onder de gemeente Zoelcrwoude, wijk H, n«. 38, met een uitgang en Koepel aan den Rijn, Sectie A, n°. 3104. Kooper Gh. Schattenkerkte Haarlem, ƒ9400. Een perceel Bouw- of Tuingrondnaast het voorgaand perceel, Sectie An°. 3103. Kooper W. C. de Welsteyn Pfister, te Zoelerwoude. ƒ3000. Een Winkelhuis en Erf, waarin de Slijterij en Tappers-Affaire wordt uitgeoefoendaan de noordzijde van het Levendaal, aan den hoek der Rarbarasteeg, straatn. 26, Sectie D, n°. 894. Kooper D. Francken qq., te Leiderdorp, ƒ4340. -- Een Huis en Erf, aan de oostzijde van de Korte Langestraat, n». 16, Sectie C, n». 1338. Kooper A. Grama./1295. Het Huis en Erf, aan de noordzijde van de Korte Langegracht, n'. 36, is niet geveild. Voorspoedig bevallen van eene Dochter A. M. TAVERNE, geb. FRANKEN. Leiden, 29 October 1876. Voorspoedig bevallen van eene welgeschapen Dochter A. J. T. OUVVER- KERK VERHOEVEN. Leiden, 29 Oktober 1876. Voorspoedig bevallen van eene Dochter E. J. VAN GEER VENKER. Leiderdorp, 29 October 1876. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, onze lieveling, in wiens bezit wjj ons slechts zeven weken mochten verheugen. J. RICHEL. 'sGravenhage28 October 1876. L. RICHEL, de Graaff. Algemeene kennisgeving. Heden overleed zacht en kalm, na een geduldig lijden, onze innig geliefde Dochter ANNA GEERTRU1DA, in den ouderdom van bijna negentien jaren. J. G. MEYER. Leiden, 30 October 1876. G. MEYER, v. d. Vis. Strekkende deze tot eenige en algemeene kennisgeving Nieuwe Diep, 28 October 1876, a/b van W. T1EKIK, het Stoomschip Prinses Amalia. Serg'. O.-I. Leger. bereid volgens het aloude en echte Recept, (waarop men in het bijzonder attent maakt). Deze URBANITS-PILLEBT zijn door ons in doosjes a 37% Cent en in dubbele doozen te LEIDEN alleen en uitsluitend verkrijgbaar gesteld bij den Heer Haarlemmerstraat, hoek Bakkersteeg. Wij waarschuwen tegen het gebruik van namaaksels welke men tracht In omloop te brengen.

Leydse Courant | 1876 | | pagina 3