openbare: verhuring, WEI- EN HOOILANDEN, PER TELEGRAAF. ADVERTENTIE N. Zes en twintig- hectaren uitmuntende einde in Noord-Duitscliland liet Evangelie van de «Heiligen der laatste dagen" le prediken. HIIITiCHLAND. pe tJ'es. Zeit. meldt dat de rijksregering in de volgende zitting van den rijksdag weder een vvets-onlwerp zal indienen op liet hellen eener be- lasiing op de bcurs-lraiisactiën. Herhaaldelijk reeds is een poging gedaan, om deze belasting in le voeren, maar zonder eeuig gevolg. In de vorige zitting van den rijksdag, toen dit ontwerp in behandeling was gebragt, verklaarden de liberalen zich tegen deze belasting maar voegden er bij: Indien de regering wil overgaan tot vermindering der zegelbelasting op de overdragt van vaste goederen, zullen wij voor het ontwerp stemmen." De rijksregering zou daarom tegelijk voorstellen die belasting, die thans bij de bondstaten tehuis behoort, bij het rijk over te brengen. - Dezer dagen had nabij Duren een jagt op wilde zwijnen plaats. Een groote ever, door verscheidene kogels zwaar gewond, koos het hazenpad, verliet het woud en rende het open veld in. Toevallig bevond zich op zijn we; een kudde schapen. De herder, bevreesd voor zjjn schapen, sloeg met zijn stok naar het wilde dier, dat terstond den man omverwierp en hem in een oogwenk met zijn slagtanden derwijze de borst openreet, dat hij magtcloos bleef liggen. TURK IJ E. Uit verschillende berigten blijkt dat de mogendheden werkzaam zjjn om de wapenschorsing te doen veranderen in een wapenstilstand voor den tijd van eene maandten einde den Ijjd te vinden voor verdere onderhan delingen. De Porte is daartoe moeijelijk te bewegen, in welke houding zij gesteund wordt door de opgewondenheid der Turksche natie. Berigten uit Belgrado geven te kennen dat de generaal Tschernajefï zich weinig ingenomen betoond met de wapenschorsing en dal hij op die wjjze aan de Servische regering nog vrij wat nioeijeljjkheden zal kunnen berokkenen. PABUS. 21 September. Uit goede bron wordt vernomen, dat alle Euro- pesche mogendheden het thans eens zijn over verlenging van wapenstilstand. Turkije maakt wel is waar nog zwarigheid die aan te nemen, doch men gelooft dat het wel zal toestemmen. Het vredesprogramma is eerst behan deld in een gesprek tusschcn Derby en Schuwalow, Engeland sloeg voor Servië en Montenegro voor den «status quo ante helium," en verlangde bui tendien een autonomisch bestuur in Bosnië, de Itcrzegowina en Bulgarjje. Hel eerste deel van dit programma kan als aangenomen worden beschouwd. Men handelt op het oogenblik over de besluurs-aulonomiewelke intusschen moeijelijk te bepalen en te organiseren schjjnt. Aan eene verbinding van Bosnië met Servië wordt geenszins gedacht. De andere mogendheden schij nen met liet Engelsch-Russisch programma het eens te zijn; in elk geval treedt Frankrijk toe. De mogendheden zijn voornemens de slotsom barer verhandelingen bij gemeenschappelijke nota aan de Porte mede te deelen. Vooreerst echter bepaalt men zich er bij de verlenging van de wapen schorsing bij Turkije door te zetten. WEENEN. 22 September. Naar berigten uit Belgrado heeft vorst Milan Tschernajeffs pronunciamento afgekeurd en voor nul en geener waarde ver klaard, en de houding des generaals gegispt. KONSTANTINOPEL22 September. Gisteren had graaf Zichy een par ticuliere audiëntie bjj den Sultan. De Sultan zou den wensch te kennen hebben gegeven naar het einde van den oorlog, en zjjn wil om de hervor mingen toe te passenin den halt beloofd. De ministerraad vergaderde beden, doch nam geen besluit over de wapenschorsing; maar de groote raad, uit een honderd leden bestaande, komt Zaturdag bijeen. PKOGRAnillk VAN MIIZIEHIJITVOERIA'GEV. Musis Sacrum. Zondag 24 September, des namiddags le twee uren, door de Stafmuziek van het 4e Reg. Infanterie. Kapelmeester de heer A. Guestzics. 1' Afd.: 1. Marsch, M. Krein; 2. Ouverture «Era Diavolo", Auber3. Cavatine (Piston-Solo), Suppé; 4. «Jugendbliithen", Concert-sliick, Grentzius; 5. «Rève de bonheur", Mazurka, Grégoir. -- 2' Afd.: 6. Souve nir de Bélisaire", Donizetti; 7. Ouverture de l'opéra «Le Trouvère", Dunk- Ier; 8. Fanlaisie «Hansken van Gelder", Nicolaï, arr. Grentzius; 9. Mosaïqtte de l'opéra «Mireille", M. Krein. De lieer en Mevrouw SIEGENBEEK VAN HEUKELOM - PIJNAPPEL beluigen hunnen dank voor de vele bewijzen van belangstelling bjj hun huwelijk ondervonden. Voor de vele blijken van belangstelling, ondervonden bij de geboorte van hunnen zoonbetuigen Ondergeteekenden hunnen harlelijken dank. Z. A. SMIT. II. SMIT, Martijn. Hygiënisch onfeilbaar en voorbehoedend; de eenige die geneest zonder er iets hij le wegen. BROU, uitvinder, 153 B'1 Magenta te Parijs. lloofd-Üépöt voor Nederland bij H. H. UL.OTH, Pharmacie Frangaise, 'e Amsterdam. hij inschrijving. De Notaris JAN PIETER ROELAND SURINGAR, resideerende te Rotterdam is voornemens om op last van zijn principaal op Woensdag 11 October 1876, des voormiddags ten elf ure, te Zevenhuizenin het 'Hof van Holland", in het openbaar bij inschrijving voor den tijd van zes jaren te verhureni gelegen te Soeterwoude, in den Gelderwondsehen polder. DE VERHURING GESCHIEDT IN 13 PERCEELEN: Perceel 1. Een perceel WEILAND, van af de Vaart tot aan de Lange Watering, grenzende aan de Landerijen van Anna's Hoeve, groot 2 hec taren, 5 aren, 70 centiaren. Perceel 2. Een dito perceel, gelegen als voren, naast het vorige, groot 2 hectaren, 6 aren, 50 centiaren. Perceel 3. Een dito, gelegen als voren, naast het vorige, groot 2 hecta ren 3 aren. Perceel 4. Een dito, gelegen als voren, naast het vorige, groot 2 hecta ren 18 aren80 centiaren. Perceel 5. Een dito, gelegen als voren, naast het vorige, groot 2 hecta ren 16 aren. Perceel 6. Een dito, gelegen als voren, naast het vorige, groot 2 hecta ren. 23 aren, 70 centiaren. Perceel 7. Een dito, gelegen als voren, over de Lange Watering tot aan hel volgende perceel, groot 2 hectaren, 37 aren, 70 centiaren. Perceel 8. Een ditogelegen als vorenvan af het vorige perceel tot aan perceel 13 of den Dijk, groot 1 hectare, 68 aren. Perceel 9. Een dito. gelegen als voren, van af de Lange Watering tot aan den Bovenmolen, grenzende aan de Boezemwatering, groot 2 hecta ren. 31 aren. Perceel 10. Een dito, gelegen als voren, van af de Lange Wetering tot aan den Djjk, genzende aan de Boezemwatering, groot 1 hectare, 94 aren, 40 centiaren. Perceel 11. Een dito, gelegen als voren, naast het vorige, groot 1 hec tare, 82 aren, 70 centiaren. Perceel 12. Een dito, gelegen als voren, naast het vorige, groot 2 hec taren, 28 aren. Perceel 13. Een perceel DIJK, gelegen als voren, tegen de perceelen 8, 9, 10, 11 en 12, groot 99 aren, 90 centiaren. Te aanvaarden met 1 December 1876. De huurders zijn verplicht elkander overpad le geven om op hunne per ceelen te komen. Aan de zijde van de Vaart, waar die het smalst is, zal een Draaibrug geplaatst wordenen over de Lange Watering zal levens een Polderbrug en Dam worden gesteld. De perceelen zullen eerst afzonderlijk en daarna in combinatiën worden aangeboden. De huurders zullen moeten stellen solide borgen. De bezichtiging ka-u dagelijks geschieden, uitgezonderd des Zondags. De aanwijzing zal geschieden door den pachter van Anna's Hoeve, Johannes Pieterse. De perceelen zijn op het terrein met genommerde paal tjes afgebakend. De conditiën liggen ter lezing ten kantore van den voornoemden Notaris SURINGAR, aan de Leuvehaven, N°. 99, te Itolterdam. llolloway's Zalf en Pillen. Heupjicht, Rhumatiek. liet enkele noemen dezer namen brengt reeds angst en schrik in het gemoed van allen die eens de kwelling dezer ijsselijke kwalen hebben ondervonden, ofschoon llolloway een middel tot verligting heeft aangewezen, dat den wanhopend- sten lijder frisschen moed en vernieuwde hoop moet geven. Nadat de pijn lijke deelen genoegzaam met laauwe pekel gebet en daarna zorgvuldig afge droogd geworden zijn. moet deze Zalf met geduld en volharding op de huid, die daardoor behoorlijk toebereid is geworden, ingewreven worden, en de Pillen moeten in zulke dosis worden ingenomen als in de gebruiks aanwijzingen is voorgeschreven. Deze eenvoudige behandeling zal de hevigste aanvallen van aangezigtspijn, zenuwpijn, rht matiek en jicht ten spoedigste beteugelen, de daarmede vergezeld gaande zwelling doen verminderen, de pezen ontspannen en de verzwakte ledematen versierken. Door het vermeerderd debiet zjjn de prijzen als volgt: Doosjes Pillen en Potjes Zalf ƒ0.80, ƒ1.85. ƒ3, ƒ6.75, ƒ13.50, ƒ20.50. Zijn op franco aanvraag a contant te bekomen bij alle Apothekers in Holland, alsmede in Ilollowa 's Etablissement te London533, Oxlordstreet, vroeger 244, Strand.

Leydse Courant | 1876 | | pagina 3