SPAARBANK. PER TELEGRAAF. Burgerlijke 5taub. ADVERTENT IE N. FAILLISSEMENT. De BVIT8CHLAXD. keizer heeft dezer dagen, vóór zijn vertrek uit Leipzig, waar hij luisterrijk was onthaald, den burgemeester niet slechts mondeling, maar 0ok schriftelijk daarvoor zijn dank betuigd. De inhoud van zijn schrijven is als volgt: »lk kan de stad Leipzig niet verlaten, zonder nogmaals de verzekering te herhalen, dat de ontvangst, mg te dezer slede te beurt ge vallen, mij innig heeft verheugd en getroffen. In de stad waar, vóór 63 jaren, de eerste schrede is gezet op den met zoo veel bloedende offers be dekten weg. die tot de vereeniging van Duitschland heeft geleid, is een zoo vurige syniphalie voor de Duitsche eenheid, een zoo warme, zoo hartelijke gehechtheid voor mijn persoon aan den dag gelegd, dat het een dringende behoefte mijns harten is deswege mijn grondigen dank te uiten. Ten allen tijde heeft de stad Leipzig, zoo dikwerf het gold de eer en de grootheid van Duitschland, hare plaats gehad in de rij der voorste verdedigers en ik scheid thans van haar in de vaste overtuiging, dat het ook voortaan en voor immer het geval zal zijn." Uit Melz wordt gemeld aan de Wordd. Mig. Zeit. dat in het nieuwe gedetacheerde fort, dat aan de reeds van vrocgeren lijd bestaande is toege voegd, een gepantserde toren is gebouwd, waarvan de ijzeren platen dezer dagen zijn aangevoerd. Dit verdedigingswerk zal van verbazenden invloed ijjn op de sterkte van het gedetacheerde fort. Om zich een denkbeeld te vormen van den aanleg van dien toren, beboefti|slechts vermeid, dat elke plaat ongeveer 600 centenaars weegt. -Te Straatsburg bevonden zich dezer dagen eenige jongelieden, die vroeger een certificaat van landverhuizing hadden verkregen, of. na meer derjarigverklaring, hetzij dc Fransche. hetzij eene andere nationaliteit had den aangenomen en thans hunne ouders kwamen bezoeken, die te Straats burg waren blijven wonen. Deze ouders hebben van wege de policie in last ontvangen, te zorgen dat die zoons binnen drie dagen het grondgebied van Elzas Lotharingen verlaten. TCKKIJ E. Naar men aan de Weener Pol. Corr. meldt heeft de Sultan reeds vele bezuinigingen ingevoerd en oude gebruiken afgeschaft. Zoo heeft hij het gebruik afgeschaft, dat ontelbare hofbeambten in hunne woningen uit dc keizerlijke keuken gespijzigd werdenhetgeen onder Sultan Abdul-Aziz meer dan 40000 Turksche ponden per maand kostte. Sultan Abdul-llamid heeft bepaald, dal die beambten te zamen in het paleis kunnen eten. De kost bare sinecure van grootmaarschalk van het paleis is door den Sultan afge schaft. Zijne tweede moeder, die cp den rang eener Sultane-Valide aan spraak maakte, heeft van den Sultan een weigerend antwoord ontvangen, hetgeen der schatkist jaarlijks 150,000 pond bespaart. Zijne ministers ontvangt de Sultan niet volgens de oude etiquette, waarhij de Sultan gezeten was en de ministers bleven staan; Abdul-llamid biedt hun een stoel aan en eene sigarette. - Dezer dagen heeft het officieuse dagblad Turquie eene depêche uit Nisch openhaar gemaakt, gedagteekend 30 Augustus, waarin de krijgsbe drijven van generaal Ejub-paclia op schitterende wjjze werden beschreven. Later is geblekendat Let geheele verhaal niets anders was dat een hoofd stuk uit een Fransch werk over den Krim-oorlog. De redevoering van den maarschalk St. Arnaud wordt aan Ejub-pacha in den mond gelegd, en waar van Franschen sprake was heeft men Turken in de plaats gesteld. BELGRADO, 12 September. Volgens officieel berigt trachtten de Turken gisteren van den regieroever der Morava tusschen Deligrad en Alexinatz die rivier over te trekken, doch werden zij, na een gevecht van anderhalf uur, «ver dc gansche linie teruggeslagen. LONDEN, 12 September. Dc correspondent van Reuter meldt heden uit Belgrado, dat Zondag de Turken nabij Troyan eene brug trachtten te slaan irver de Morava, doch door de Serviërs werden teruggeworpen. Gisteren hernieuwden zij de poging. Langs de geheele linie tusschen Trikoya en Nyni had een verwoed gevecht plaats; de Montenegrijnen onder Macho en Yerbilza onderscheidden zich door dapperheid; Verbitza werd ligt gewond. De bewegingen der Turken laten zich verklaren door het gevoelen dat Alexinatz van voren onneembaar is, en dat bij gevolg de Turken deze ves ting trachten om te trekken. De hoofdmagt der Serviërs staal te Deligrad. De inneming van Alexinatz is noodig voor de Turksche magt, die nabij Deli grad staat; zonder het bezit van Alexinatz toch zou de gemeenschap dezer magt met Nisli steeds kunnen worden verbroken. Horvatovics, aan het hoofd van 12000 Serviërs, is van Deligrad uit eene omtrekkende beweging begonnen; hij trok naar Kormon, waar hij de achterhoede der Turken sloeg, terwijl Tschernajeff hun front aantastte. Het gevecht duurde den ganschen avond, zonder resultaat, 'sNachts werd hel gestaakt, doch heden herval. Vredes-geruchten ontbreken. Allen zijn voor oorlog lol het uiterste, liever dan een vernederenden vrede. Het feest gisterenavond droeg in al zjjne demonstraties een geheel Russisch karakter. BERLIJN, 12 September. Van particuliere zijde wordt uit Weenen ge meld, dat, naar men in diplomatieke kringen aldaar beweert, de pogingen der mogendheden om de Porie billijke vredesvoorwaarden te doen stellen tot dusver zonder gevolg zijn gebleven. WEENEN, 12 September. Ondanks de voorstellingen der mogendhedeh uil de Porte hare vredesvoorslagen niet wijzigen en het aannemen van den wapenstilstand daarvan afhankelijk maken. WEENEN, 12 September. Volgens berigten der IV. Fr. Pr. uit Ragusa van gisterenzou Derwisch-Pacha reeds in Montenegro zjjn vooruitgedron gen tot Damlowgrad, hetwelk in vlammen stoud. Vele Montenegrijnsche familièn vlugtten naar Callaro en Crivoscie. Uit Semlin meldt het blad: Den nam werd er bjj Djunis gevochten. De Turken trachten den grooten weg naar Kraschjewatz te forceren. Te Belgrado wordt een kozakken- legioen gevormd. Gewezen vonnissen in strafzaken door het Kanlongeregl te Leiden; dd. 9 September 1876. 1 wegens het buiten eene openbare waterplaats (urinoir) verrigten van datgene, waartoe die inrigtingen bestemd zijn. 1 wegens het, zonder vergunning, plaatsen van eene schutting, waarvan de deur buitenwaarts openslaat. 2 wegens het maken van nachtelijk burengerucht. 1 wegens hetzonder vergunning.zwemmen builen eene algemeene badplaats. 1 wegens het zitten op een door honden gelrokken kar. Van tot en met 13 September 1876. BEVALLENJ. P. de Graaf, geb. Bink. D. M. de Vrind, geb. van Rjjzen, Z. A. van Oosten, geb. de Boer, D. - L. Kloek, geb. du Pree, D. C. W. de Vos, geb. van der Reyden, D. M. E. C. E. Braggaar, geb. Hoek, Z. W. J. Commerell, geb. van der VVaall, Z. C. de Jong. geb. Delfos, D. - - K. Milikan, geb. de Zwij ger, D. M. C. van der Nat, geb. Sloos, D. - M. J. van Riet geb. de Geus, Z. C. van der Werff, geb. Koekebakker, D. N. den Os, geb. de la Rie, D. J. G. Brem- mcr, geb. Fasbender. It. J. C. de Meijer, geb. Kleinen. Z. J. Kok, geb. Zou tendijk, Z. C. J. Duindam, geb. Steenbergen, J. J. Klinkhamer, geb. van der Velden. Z. J. van der Reyden, geb. van Leeuwen, Z. N. A. C. Kriiger, geb. van Nieuwland, D. C. C. Gijbels, geb. de Bolster, D. J. A. van der Slik, geb. Grjjzen, Z. -- J. C. van Eyk, geb. Carton, Z. M. J. van der Wijngaard, geb. Galjaard, D. J. F. C. Seyn, geb. Karstens, Z. H. Smit, geb. Martijn, Z. A. W. Marsteller, geb. Doornik. D. GEHUWD: J. van der Velden, jm. en J. C. Vreugdenburg, jd. A. den Boer, jm. en C. van der Velde, jd. A. Ciere.jm. en J. Verbiest, jd. F A. Bienen, jm. en P. van Leeuwen, jd. - J. Dool, jm. en W. B. de Jong, jd. H. C. de Graaff, jm. en J. Vermeulen, jd. J. Plalteel, jm. en H. L. Zweedijk, jd. D. Tuithof, jm. en C. M. Werter, jd. - F. van Kampenhout, wedr. en J. M. van Rooijen, jd. OVERLEDEN: W. Zeilstra, Z., 18 m. - C. Castrijn, Z., 19j.W. van der Laan, Z., 5 uren. A. van der Laan, Z„ 19 uren. A. Elkcrbout, 73 j. J. M. Barning, geb. de Keyzer, 54 j. H. W. Gribling, D., 19 j. H. van der Velden, 40 j. J. M. van Leeuwen, D., 11 d. M. Fakkel, D„ 10 m. J. van der Hert, Z., 1 m. D. Oudshoorn, 76 j. - 1. S. W. Marsman, Z„ 9 m. Voorspoedig bevallen van een Dochter M. A. C. KRÜGER NIEUWLAND. Leiden, 11 September 1876. VAN Bevallen van een Zoon HENDRIKA MARTIJN, geliefde Echlgenoote van Z. A. SMIT. Leiden, 12 September 1876. Onze geliefde Vader en Beliuwd-vaderde Heer F. W. DE VIR1EU, Com mandeur van de orde van de Eikenkroon, Ridder van de orde van den Nederlandschen Leeuw, oHd Lid van de Provinciale Staten van Gelderland, oud-Directeur van het Postkantoor te Zalt-Pommel, is aldaar op den lldel1 September, in den ouderdom van ruim 87 jaren, overleden. C. LEEMANS. C. M. LEEMANS, de Virieu. Bezoeken kunnen niet afgewacht worden. Commissarissen der Spaarbank van het Departement Leiden der Maat schappij tot Nut van 't Algemeen brengen ter kennisse van belangheb benden, dat 1». voor ieder boekje met een exemplaar van hel reglementaf te geven bjj den eersten inleg, tien cents door den inbrenger zal moeten wor den betaald 2°. voor ingelegde gelden, meer dan duizend gulden bedragende, de rente wordt bepaald over het meerdere op drie en een vijfde ten honderd 's jaars. De wijzigingen in het reglement voor de Spaarbank, goedgekeurd in de vergadering van het Departement dd. 29 Juni 1876, zijn voor de houders van boekjes gratis verkrijgbaar op de wckelijksche zittingen. Een en ander in te gaan 1 October 1876. Commissarissen der Spaarbank, Leiden, 12 Sept. 1876. P. VAN DER VELDEN ERDBRINK. Voorzitter. P. C. L1RRECHT LEZW1JN, Secretaris. Bij vonnis van de Arrondissements-Reglbank te Leiden, van den twaalf den September 1876, is HENDRIK JOHANNES MUONEN, /Finkeiier en Broodverkooper te Leiden, wonende Mare N°. 49, in Staat van fail lissement verklaard, met benoeming van den Edel-Achtbaren Heer Mr. H. P. J. TOLLENS, tot Regter-Commissaris, en van den Ondergeteekende, Advocaat te Leidenwonende aldaar aan de Boommarkt N». 2tot Curator. Het faillissement neemt een aanvang op twaalf September, terwijl de eerste verificatie der schuldvorderingen zal plaats hebben op Dingsdag den derden October, des voormiddags ten tien ure, in het Geregtsgebouw aan het Rapenburg te Leiden. De Ondergeteekende verzoekt voor den zeven en twintigsten September de opgave der schuldvorderingen te mogen ontvangen. M'. H. J. KANN.

Leydse Courant | 1876 | | pagina 3