BUITEN LANDSCllE BEBiB EN. PEK TELEGRAAF. De beide feilen van valschheid hadden betrekking op de reparatie van het vaartuig Op Hoop van Zegen der Vlaardingschc stoombootmaatschappij, dat in de haven van Schiedam door aanvaring eenige avarij had bekomen. De beschuldigde, die zich als de zetschipper der maatschappij voordeed, ont ving de quasi door hem voldane reparatiekosten van 4 van de directie op eene valschelijk door hem geschreven en ondcrteekende quitantie, nadat hij eene schriftelijke, doch eveneens door hem valschelijk vervaardigde ver klaring van den scheepsbouwmeester had afgegeven. De naam van den eigenlijken zetschipper diende den beseh. tot het plegen van twee der hem ten laste gelegde opliglingen. het halen nameljjk van een brood en twee maal eijeren ter waarde van ƒ0.72. terwijl hij den 8'" en 9" Jttnij. voor gevende te zijn de baas van zeker werk. telkens eetf halve liter jenever wist te hekomen. liet brood, de eijeren, maar ook de jenever werden door hem verorberd. Het laatste feit, dezen persoon ten laste gelegd, was de dielstal van een nieuwe hlnauwgeruiten jas van zoogenaamd kamgaren ter waarde van 28. die den 28'° Junij uil den winkel van den koopman in gemaakte kleederen L. werd vermist en door besch. bij een uitdrager, den oom van genoemden koopman, voor /3.50 werd verkocht. De besch. trachtte, wat de valschheden betreft, te doen geloovcn dat hij door schipper v. II. lot ontvangst van het geld was gezonden, maar dat hij het aan zijne vrouw had gegeven. De opliglingen werden door hem erkend, maar den diefstal had hij niet bedreven. De jas, dien hij verkocht had, was zijn eigendom. Advocaat-generaal utr. Gregory achtte, niettegenstaande de gedeeltelijke ontkenlenis, alle ten laste gelegde feiten wettig en overtuigend bewezen en eischic eeiie veroordreliug tot 3 jaren gevangenisstraf, vier boeten van y 50 en vier van 25. De verdediger, mr. Douberg Wilson, verzocht den hove l et gering tiwecg gcbragl nadeel als verzachtende omstandigheid in aan merking te nemen en eene matige straf op te leggendaar men hier nteer te doen heeft met een slagtofler van den sterken drank dan wel met een volslagen misdadiger. Aanstaanden Zaturdag zal het hof uitspraak doen. Onder de toeschouwers werd gisteren avond in den Franschen schouw burg bij de voorstelling van «Ie Trouvère" opgemerkt de sheik Ali Bey. met den. Franschen kapitein-tolk. die in de ter hunner beschikking gestelde loge van Z. K. H. prins Fredcrik hadden plaats genomen. KX6ELANO. LONDEN 7 September. kardinaal Manning heeft geweigerd deel te nemen aan eene anti- Tnrksche meeling van werklieden te Londen, tot welke hij was uilgenoo- digd. Hij zag geen heil in eene beweging, die een strijd in Servië zou kunnen doen aangroeijen tot een Europeschen oorlog. De aartsbisschop van York heeft het in een predikatie eene schande genoemd, dat Engeland indertjjd met Engelsch bloed en geld den waggelenden troon des Sultans had slaande gehouden. De natie moest thans ten stelligste verklaren, dat voortaan geen stuiver uit hare beurs en geen drop van haar bloed ten offer zal gebragt worden om die zwarte vlek in Europa te handhaven. De Times deelt mede, dat de Nederlandsche regering het uitvoeren der werken tot het stichten van eene zeehaven voor Batavia heeft opge dragen aan de Engclsche firma le Feure O.de laagste der inschrij vers voor het werk. De papiermolens van de firma Whyte, nabij Glasgowzijn een prooi der vlammen geworden. De schade bedraagt 25000 A' en 150 werklieden zijn zonder werk. Volgens de Cape Standard heeft het Transvaalsche leger Soecoconi- slad omsingeld en hadden nagenoeg alle aldaar aanwezige inlandsche hoofden zich onderworpen, zoodat men voor president Burgers eene volle dige overwinning te gemoet zag. Volgens beriglen uit de Vereenigde Staten hebben de Sioux hunne magl aan den noordelijken oever van den Yellowstone weten le brengen, in weerwil van alle pogingen der troepen om hen dit te beletten. Hel oorspronkelijk plan, volgens hetwelk tegen hen geageerd zou worden, is opgegeven. De troepen moeten nu ook naar de andere zijde overgebragt worden Bjj de werken aan hel Hellegat te New-York heelt eene ontplofliug van dynamiet plaats gehad, waarbij vier man gedood en verscheiden gewond werdeneen man werd letterlijk verbrijzeld. De ontploffing had plaats aan boord van een bark, waarin de ladingen dynamiet voor het springen- van de mijngangen gereed werden gemaakt. FR AYkK IJ K. Het Joum. off. bevat een besluit, waarbij vijf kiescollegies legen 1 October bijeengeroepen worden tot hel verkiezen elk van een afgevaar digde. Drie der vacatures zjjn het gevolg van overlijden. De beide overige vacatures zijn ontstaan door de nietigverklaring van vroeger gehouden verkiezingen. Dezer dagen, meldt de Rép. frang., heeft de Parjjsche afgevaardigde Germain Casse aan zjjue kiezers rekenschap afgelegd van zijn politiek ge drag. Hij b'sloot zijne toespraak met een krachtig beroep op de eendragt van alle republikeinen, lusschen wie geen andere wedijver behoorde te bestaan, dan die waardoor het land en de republiek voorspoedig wor den kan. Deze afgevaardigde heeft dus tegenover de kiezers vrij wat edeler houding aangenomen dan Gambetta. - Te Valence, in het dep. Dróme, is den 4,len Sept. eene vrijmetse laarsloge ingewijd. Een feestmaal, waaraan vijftig gasten, o. a. het ka merlid Madier de Montjauzouden deelnemenis op last van den prefect verboden geworden. Onlangs werd melding gemaakt van ecu diefstal van 20000 fr., ten nadeele van' den Marokkaanschen gezant in Italië, welke som spoedig werf gevonden in het bezit van twee spoorwegbeambten. Men verneemt omtrent nog het volgende: Toen men den gezant de 20000 fr. wilde terg. geven weigerde hij ze eerst aan te nemen, daar hij niet aan de ontdekkig van den diefstal geloofde, doch dacht dat de Italiaansche regering hemvoot het verlies wilde schadeloos stellen. Hij verlangde daarom in de gevange# gebragt te worden om de dieven te zien en zich door hel inzien der regig Iers te overtuigen, dat zij eerst na de ontdekking van den diefstal sloten werden. Eerst nadat hij overtuigd was dat de gevangen genonn personen, die hem geloond werden, werkelijk de dieven waren nam hijt 20000 fr. aan en sprak zijn verwondering uit over de voortreffelijkheid dj Italiaansche policie. Tergelijkertijd verzocht hij den konings genade voor ka II II 1 T 8 li L A D. Hel Mainzer Journ. is in beslag genomen wegens het openbaar» ken van een artikel onder het opschrift: «Er is niets nieuws onderi zon." Bedoeld artikel bevat eene schildering, naar Lactantius (een schrijte uil de 4lle eeuw onzer jaartelling) van het schrikkelijk uileinde van keil vervolgers. In dat stuk wordt slechts gesproken van keizer Diocleliani. den vervolger van het Christendom. Dit is echter op zoodanige wijze p schied, dat het artikel, naar het oordeel van het openbaar ministerie,is honend jegens den Duitschen keizer moet worden beschouwd. Twee IJslanders, Jow Thorkellsson en Sigindur Krakssonhebba onlangs de vulkanische streek van den llygyur Jclden op IJsland zocht, Zij begonnen de reis voor hunne gevaarlijke ouderneming den 7<« Februarij dezes jaars le Barbadal en het gelukte hun gedurende tweedaagschen logt onder vele moeiten en gevaren in den krater van dg vulkaan Asya af le dalen. Omstreeks 3000 voet beneden den bovenste kraterrand bereikten zij den grond en bevonden zij zich aan den oever ui een meer van kokend water, oogenschijntijk van groote diepte. In d> nabijheid van het zuidelijk einde dezes meers was de grond door scheme en gaten afgebroken, welke verder doordringen in deze rigting verbindt den, terwijl de gcheele ruimte door het geraas van een krachligen onde aardscbru donder dreunde. Ten noorden van den grooten krater vondg de onderzoekers eene opening van omstreeks 600 voet wijdte, die vanjt- lijke diepte scheen te zijn, en waaruit digtc massa's zwaveldampen voort- kwamen, vergezeld door ecu lievig geraas. TIJKHIJ E. Met de onderhandelingen lusschen de Porte en de mogendheden ott een wapenstilstand en over den vrede gaat het niet vlug. Het is alsof Ik eindigen van den oorlog nog niet in de bedoeling der Porie ligt. De te lijnsche Mat. Zeit. zegt dan ook: Welke rol speelt Europa, speelt! Europesche diplomatie, tegenover de gebeurtenissen, welke op het schit eiland van den Balkan zich voordoen? Tot dusverre is die rol alles behab schitterend, en de houding van de Porie tegenover de bemiddelingJr mogendheden maakt den indruk alsof Europa's invloed op de Turkscb gezaghebbers met eiken dag vermindertalsof zij eiken dag meer het «tl zag voor Europa verliezen. De pogingen der mogendheden om een wapa stilstand te bewerken laten de Porte koel. op de vertoogen der gezaota gaat zij over tot de orde van den dag." Slaat op hare agenda: «volkomen onderwerping van Servië"? Naar het schijnt jain weerwil van de groot verwikkelingen, waarin Turkije geraken zal. Volgens beriglen van het eiland Candia blijft de toestand aldaar zer gespannen. Men verwacht dat de bevolking weder eene poging zal wags om het Turksche juk af te schudden, maar de Porte neemt reeds maaltijd len om bij eene mogelijke uitbarsting niet magteloos te zijn. Uit Belgrado wordt gemeld dat het Servische ministerie van oorlog it twee dagen geen enkel berigt van generaal Tschernajefl ontvangen bil Men acht dit een ongunstig teeken en houdt het er voor, dat Adul-Kerit pacha met Deligrad wil doen wat hij met Alexinatz gedaan heeft; de re ting omtrekken en haar daardoor voor de Serviërs onhoudbaar maken voorts een legercorps tegen Belgrado laten oprukken zonder zich er om li bekommeren, of de genoemde vestingen een dag vroeger of later in rijt handen vallen. LONDEN, 7 September. De correspondent van Beuter te Belgrado mei dal liet Servische ministerie een nota gereed maakt over de wreedhed», door de Turken op Servisch grondgebied gepleegd. Deze nota zal hedeni morgen aan de consuls worden overhandigd. De mogendheden dringen op wapenstilstand gedurende een maand, om lijd le hebben voor vrede onderhandelingen. PETERSBURG, 7 September. De Porte verklaarde op de voorstellen vat de gezanten lot algrmeenen wapenstilstand, dat deze bij den tegenwoorf gen krijgstocstand niet in haar belang was. Zij opende tegeljjk liet v» uitzigt op eene spoedige opgave van de vredesvoorwaarden; hierover zooi Turksche ministerraad beraadslagen. BELGRADO. 7 September. Ilistic riglte lieden aan de zich bier bet» dendc consuls eene tweede nota, waarin de gruwelen, door de Turkend dreven, beschreven worden. Hij zegt, dat in de omstreken van het land systematisch verwoest wordt. Onder de oogen van de Turkse! autoriteiten worden alle avonden gebeelc dorpen verbrand. In den van Alexinatz zijn reeds 48 plaatsjes afgebrand. In weerwil van alle te lollen, houden de Turken zich niet aan de overeenkomst van Genève;4 schieten op de ambulancen zoodra het Roode Kruis er op staat. Zondg hebben zij den secretaris van hel comité van het ltoode Kruis van AlexW gedood, na hem eerst een arm te hebben afgehouwen. De Servische o® ren constateren eenstemmig, dal de brandstichtingendie algemeen na gevechten plaats vinden, door geen strategische noodzakelijkheid vaardigt! worden. Het geheele gedrag der Turken is een onveil stel bet I Gra rijk R stan bebl dele c tent griji onh getli den I. itig ge'ï zou Dm Por veil gest ovei scht wor en vert L lord De dooi oplc alle L kon der V (fik link tegt deel liet II deel dat Pre stilt An volg 1' en 0. I halt engi brui brui Chr scht een de 2' Poo dooi Der: sclu schi drill doo scht inet O'Ci 3 van doo «n rok sch; ven: 4 doo liiei wei gen cke 5 vall tien viei An l.ei L. lith Do litli a vee van Pig doe

Leydse Courant | 1876 | | pagina 2