LfilDSCHfi COURANT. ism DINGSDAG 15 AUGUSTUS. 191. STADS-RERICÏÏTEN. OPROEPING IN WERKELÏ.IKEN DIENST, van milicien-verlofgangers der lichting van 1874. BUNNENLANDSCliE BEMGTEN. De Courant verschijnt dagelijks, Zonen Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars f2.franco p. p. f 3.50, met het Ferslag der Handelingen van den Gemeenteraad 3.35, franco p.p. f 3.85. Het verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor f 2.50 'sjaan, buiten de expeditiekosten. Afzonderlijke nomuiers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco, p. p. 6 Cents De prijs der Advertentie» is van 4 regels iedere regel meer 25 cents. BURGEMEESTER en WETHOÜDERS der Gemeente LEIDEN, Gezien de Circulaire van den Heer Commissaris des Konings in de provincie Zuid-Holland, van den 3le° April 187G, A. N°. 989/2 (2s afd.), Provinciaal blad n°. 29; Brengen ter kennis van de in deze gemeente gevestigde milicien-verlof gangers der lichting van 1874, behoorende tot het regiment grenadiers en jagers, dal zij zijn opgeroepen om in wcrkeljjkcn dienst te komen, tot het hou den van herhalingsoefeningen, dat zij daartoe op Woensdag den 23s,tn Augustus aanst., des namid dags róór vier uren, bij hunne korpsen tegenwoordig moeten zijn. in uni form gekleed en voorzien van al de voorwerpen van kleeding en uitrus ting door hen bij hun vertrek met groot verlof medegenomen, alsmede van veilofpas en zakboekje, zullende de opgeroepen manschappen op den 26sle" September daaraanvolgende in het genot van onbepaald verlof worden hersteld; dat bedoelde miliciens mitsdien worden nilgenoodigdzich op Dinsdag deu 22"'° Augustus aanstaandedes voormiddags tusschen 9 en 12 uren, aan te melden ter plaatselijke Secretarie, tot het ontvangen van het hun toeko mende daggeld; en dat. bijaldien ziekte of andere wettige redenen hen mochten verhin deren aan deze oproeping te voldoen, zij daarvan tijdig ter plaatselijke Secretarie behooren kennis te geven, in het eerste geval, onder overlegging eener geneeskundige verklaring. Ten einde niemand hieromtrent onwetendheid zoude kunnen voorwenden, geschiedt hiervan openbare kennisgeving door aanplakking en door plaatsing ill de Leidsche Courant. Ilurgemcester en Wethouders voornoemd Leides, 14 Augustus 1876. DE FIIEMERY, Wethr. 1° Burg. E. KIST. Secretaris. LEIDEN, 14 Augustus. Men meldt uit 'sllage: De heer Kappeyne van de Coppello heeft zich heden morgen per trein 7 u. 45 min. langs den Rijnspoorweg naar het Loo begeven, ten einde door Z. M. den koning over de oplossing der ministeriële crisis te worden gehoord, lie afgevaardigde uit Haarlem reisde in een afzon derlijk compartiment in gezelschap van mr. Hubrecht, secretaris-generaal bij het ministerie van binnenlandsche zaken. Aan de tentoonstelling van planten, vruchten enz. van de afdceling Leiden en omstreken der lloll. maatschappij van landbouw, op Zomerzorg, is een druk bezoek ten deel gevallen. Zij was dit dan ook ten volle waar dig. Algemeen toonde men zich met hel bijcengebragte en de fraaije rang schikking van hel geheel ingenomen. Gisteren namiddag had de aangekondigde poslduivcnvlugt plaats van de Vereeniging «de Snclvlieger" te Haarlem. De duiven werden ten 2 ure op gelaten. Aan den heer P. Voet. wiens duiven ten 2 u. 36% m. te Haarlem aankwamen, is de eerste prjjs toegekend; de tweede prijs is toegekend aan den heer Bilderbeek, wiens duiven ten 2 u. 37Ya m. aldaar aankwamen, en de derde prijs aan den heer II. Keeve, wiens duiven ten 2 u. 38 m. aldaar aankwamen. De afdeeling pluimgedierte, heden aan de tentoonstelling toegevoegd, leverde ook wel het bewjjs dat het aankweeken van pluimvogels, vooral yan uilheemsche soorteneene liefhehberjj is door menigeen met zoag beoefend. Schoone vogels waren er te zien. Bekroond werdenvoor zilverlakeusche fazanten1' prijs C. M. van leeuwen, alhier, 2' prijs G. S. van der Spruyt, te Oegstgeest; voor lichte goudlakensche fazanten, le prijs G. S. van der Spruyt; voor gewone kal koenen, 1= prijs C. M. van Leeuwen; voor Californische patrijskwartels, Den 2' prijs G. S. van der Spruyt; voor donkergeleCochinChinahoenders, prijs c. M. van ueeuvvenbesluursprijs G. S. van der Spruytvoor Brahma- pooira-hoenders, 2e prijs C. M. van Leeuwen; voor Houdan-hoenders, 1« prijs 1- M. van Leeuwen; voor zwarte Spaansche hoenders, 2' prijs C. M. van Leeuwenvoor blaauwpellen hoenders, 2C prijs, C. M. van Leeuwen; voor geelpellen hoenders, 1' prijs C. M. van Leeuwen; voor Bantam-hoenders, Bij de Zaturdag kon. Nederl. zeil- en jagten, boeijers enz., 1' prijs C. M. van Leeuwen, 2' prijs L. F. S. Monde, te Leiden; voor neger-hoenders, le en 2e prijs G. S. van der Spruyt; voor Engelsche kriel kippen, 1prijs J. G. Smit, te Leiderdorp; voor de 3 paren verschillende soorten fraaiste duiven, besluursprijs J. C. Erades, te Leiden; vooreen paar zwarte zwanen, le prijs G. S. van der Spruyt; voor een paar Caro- lina-ecnden, le prijs en besluursprijs G. S. van der Spruyt, 2' prijs J. C. Smit; voor vvaaijer-eendenle prijs C. M. van Leeuwen, 2' prijs S. van der Spruyt; voor tamme eenden, 1"prijs J. J. van Wensen, te Leiden; voor kwaker-eenden, le en 2' prijs P. van Rhijn, te Leiderdorp. Een bestuursprijs werd toegekend aan C. TM. van Leeuwen voor Dorking- hoenders; 1 dito aan denzclfde voor graauwe Engelsche hoenders; 1 dito aan denzelfde voor postduiven; 1 dito aan denzelfde voor Spaansche kui kens; 1 dito aan G. S. van der Spruyt voor parelhoenders broed 1875; 1 diio aan .1. Buis te Leiderdorp voor wilde eenden, en 1 dito aan G. li. G. van den Bergli le Leiden voor een koppel meeiiwduiljes. Wij vestigen de aandachi van belanghebbenden op de hierachter voor komende kennisgeving van de schoolcommissie van het genootschap Mathesis Srientiarum Genitrix, betredende de inschrijving van nieuwe leerlingen. Zij die hunne kinderen met den nieuwen cursus op de school willen geplaatst hebbenmoeten zorg dragen den termijn van inschrijving niet te laten voorbij gaanaangezien de geregelde gang van het onderwijs niet toelaat dat nieuwe leerlingen lnsschentyds, na de toelatings-examens, worden opgenomen. J Aan het ministerie van financiën te 's Hage werd heden aanbesteed het onderhoud van en het doen van eenige herstellingen aan de postkantoren te Delft, Leiden, Utrecht en Dordrecht, alsmede aan het post- en telegraaf kantoor te Gouda. Voor Leiden was de minste inschrijver de heer W. Kok alhipr, voor 1030. te Amsterdam gehouden wedstrijd op het IJ van de roeivereeniging is de bij n°. 15 van het programma, uitgeloofde prijs behaald door de Herstelling, van P. H. Hoos alhier. Gisteren is de voor vierriemsgieken, geroeid en gestuurd door liefhebbers, uitgeloofde prijs behaald door de Prins Hendrik der Nederlanden, van de studenten-vereeniging Njord, alhier. Heden middag zeeg aan het station alhier eene dame ineen, waar schijnlijk bevangen door de felle hitte Men schrijft ons: Zoo graauw als de winter en een deel van de lente is geweest, zoo zonnig is thans de zomer, doch ook zeer droog. Anders zou de zomer niet te wenschen overlaten. Geen wolk, die tot onweersbui aangroeit, komt verkwikking brengen; een wakkere wind en een strafTe zonneschijn brengen verschroeijing op het weiland en verdorring onder het veldgewas. De hooibouw was voorspoedig en de boeren zijn voor den winter gewaarborgd. Niet echter kon overal het gewonnen hooi gespaard blijven, want er is volslagen gebrek aan gras op menig hooggelegen weiland. De bloemkool-Ieelt is lot dusver vruchteloos en de snijboonen, die anders heel wat droogte kunnen weerstaan, laten de bloempjes vallen, ten gevolge waar van dan ook overal de pluk schraal is. Maar mooije meloenen worden er uil de bakken en mooije druiven uit de kassen gesneden. Ook de, door zooveel zomerwarmle gekoesterde, wijngaard staat belovend. Bezwaar le maken cmtrent de late aardappelen is als nog niet raadzaam; zooveel is zeker dal het loof spoedig zal sterven, want de wasdom wordt verhaast door de droogte, zonder dat daarom het beschot ruim of de knollen groot van stuk zullen zijn. Aalbessen en ander ooft worden er druk verzonden, doch hoofdzakelijk voor het binnenland. Toen op Engeland met de vroege aardappelen levendige handel was gedreven, was de bcsle tijd voor het WestlanJ verstreken. Aan de leden van het orientalisteii-congres, dat le St. Petersburg zal plaats hebbenis eene reductie van 30 pCt. op de vracht heen en terug toegestaan op de volgende lijnen: 1". Eydtkuhncn— St. Petersburg; 2°. War schau—St. Petersburg 3". St. Petersburg—Moskou Nijniy-Novgorod. (Deze vermindering van vracht is geldig van 16 Augustus tot 23 September.) 4°. Riga - Dunabui'g; 5°. Moskou— Knrsk6». Kursk—Kharkow—Azow7°, Roslow Wladikawlcas; 8". Op de lijn Weenen—Warschau wordt, als dé heenreis betaald is, een relourbillet gratis gegeven. Om de vrachtverminde ring te verkrjjgcn heeft men zijne kaart van lidmaatschap een hall uur voor het vertrek van den trein aan het bureau voor plaatskaartjes te toonen. Dit heeft geen bezwaar, daar aan de Pruissiseh-Russische grens te Eydt- kuhuen —Withallen een oponthoud van twee uur is.

Leydse Courant | 1876 | | pagina 1