BUITENLANDSCHE BEK1GTEN. PER TELEGRAAF. pleegd. en hel desbewust gebruik maken van die valsche merken, insgelijks vijfmalen gepleegd, en veroordeeld lot eene correctionele gevangenisstraf van 45 dagen in eenzame opsluiting te ondergaan en tot 10 geldboeten elke van ƒ50, bij wanbetaling te vervangen door 3 dagen cellulaire gevan genisstraf voor iedere boete. 'sGRAVENHAGE, 28 Julij Z. M. heeft vergunning verleend aan den heer J. de Ridder, gezag voerder van het stoomschip Conrad, van de stoomvaartmaatschappij «Ne derland", tot het dragen van de versierselen der orde van Jezus Christus, hem door den koning van Portugal geschonken, en aan den voor de dienst in Indie bestemden soldaat C. W. Gackcnheimer, van het koloniaal werf depot, tot het dragen van het IJzeren Kruis, 2' kl.hem door den koning van Pruissen verleend. Aan den heer C. M. Bremer is, op zijn verzoek, eervol ontslag ver leend als controleur der directe belastingen enz. Ie lloeiinchem. Tot tjjdelijk leeraar aan de rijks hoogere burgerschool te Warflum is benoemd de heer dr. YV. Gleuns. Aan den met verlof hier te lande aanwezigen kapitein der infanterie van het leger in Nederl. Indië J. J. van Poll, is, wegens ongeschiktheid lot liet gaan hervatten van de werkelijke dienst, ten gevolge van ligchaams- gebrekenveroorzaakt door verwonding in den strijdeervol ontslag ver leend uit de militaire dienst. De luit. ter zee 2e kl. jhr. S. B. Orlt, van Curasao in Nederland terug gekeerd, is op non-activiteit gesteld. - De heer A YVambersie is erkend en toegelaten als consul van Peru te Rotterdam. Na afloop der plegtige feestviering van het 60-jarig grootmeesterschap van Z. K. 11. prins Frederik, in het gebouw van kunsten en wetenschap pen, vereeiiigden een 300-tal feesigenoolen zich aan het banket in de toe passelijk versierde zaal van Oiligentia. De jubilaris en Z. K. B. prins Alexander woonden het feestmaal bij, dat tot laat in den avond door mu ziek werd opgeluisterd en waarop hel aan feestdronken in het belang der vrijmetselarij niet ontbrak. Op het badhuis te Scheveningen werd tegen 9% ure een vuurwerk afge stoken, welks sloldeeoralie het naamcijfer van prins Frederik te midden van emblema's aan de duizenden belangstellenden te aanschouwen gaf. Z. K. H. de kroonprins van Duitschland heeft zich gisteren na afloop van de magonnieke plegtigheid naar Soestdijk begeven. Ten half twaalf ure alhier teruggekomen, vertrok de liooge gast lieden ochtend naar Haarlem om te Velzen de kauaalwerken te bezigligen. Aanstaanden Zondag, des ochtends ten half acht urezal de prins met zijne gemalin en twee oudste zonen de badplaats definitief verlaten en Je reis naar Zwitserland aannemen. De schrijvers der le. 2e eu 3e klasse bij het ministerie van oorlog zijn. ingevolge magtiging des koniugs, door der. minister van oorlog be noemd tot eersten klerk bij dat departement. Door dezen maatregel zullen zij in de toekomst eene aanzienlijke lotsverbetering ondergaan, vermits de aangestelden zullen deelen in de reglen van de overige ambtenarenook met betrekking tol het pensioen- en weduvvenfonds. Uit het beslaande zestal is voor de predikantsvacature bij de Ncd. herv. gemeente alhier het volgende drietal gekozen: Ds. Gewin, te Abcoude; dr. Smeding, le Haarlem; dr. Valetonl, te Bloemendaal. EH6ELAN1I. LONDEN 27 Julij. Door den Daily Telegraph en den New-York-Herald zijn van den heer Stanley weder berigten ontvangen uit Centraal-Azië. Sedert Junij 1875 had hij niets van zich laten hooren. Een correspondent van de Times in Turkije schrijft aan dat blad; Er is een man in Bulgarije en zijn naam is Hussein Achmed pachadie er op stoft, dat hij met eigen hand 240 Christenen heeft vermoord. En deze man is bevorderd lot den rang van pacha en heeft nu hel bevel over de Bashi-Bazoeks, die Servië zullen overstroomenzoodra de Turksche geregelde troepen den weg hebben geopend. Het moge waar zijn. dat de Christenen even bereid waren te moorden en le branden als de Turken, zoo is toch ontegenzeggelijk, dat alleen de Turken zich hebben vergrepen aan weerlooze vrouwen en dat alleen de Circassiërs, ouder gewoonte, alle kinderen, die zij konden nfcester worden, als slaven hebben verkocht. FRlUkHIJk, Volgens de Datrie zal in den loop van de maand September een inter- j nationale suikerconventie plaats vinden, waarop de vertegenwoordigers der I contracterende mogendheden trachten zullen het eens te worden omtrent de grondslagen voor het gebruik van dc saccharimetrie bij de heffing der regten. Maandag jl. is men bij hel ministerie van landbouw en koophandel met het bestuderen der quaestie begonnen. Een Parijsch blad meldt dat de centrale bank van lecning te Parijs in het bezit is van een aantal diamanten en andere kostbaarheden, die aan wijlen den Sultan Abd-ul-Azis toebehoord hebben. Zij zijn in de bank van leening gekomen door tusschenkomst van een Gricksch bankier te Konstan- tinopel, aan wien de Sultan ze ter hand had doen stellen om geld te beko men. De kostbaarheden zjjn beleend voor eene som van 12% millioen. Volgens een te Parijs ontvangen berigt is te Toulon een kruidmolen in de lucht gesprongen. Tusschen Marseille en Toulon is iu een spoorwegrijtuig 1' kl. een jong persoon, Salles, geheetendood gevonden. In dezelfde afdeeling van het rijtuig was een man gezeten van 30 jaren, een werktuigmaker, de Bouyn, die zich eerst onlangs te Marseille had gevestigd. Toen de conducteur het portier opende, meende bij twee lijken te zien. De Bouyn was echter slechts in een dienen slaap, in eene verdooving verzonken. Naar het gast huis gebragtkwam hij spoedig weer bij, zoodat hij in staai was eenijd inlichtingen te geven. Hij verklaarde dat een derde persoon in dezelfde afdeeling van het rijtuig was geweest en dat deze tusschen Cassis en Ij Ciotat aan beiden champagne had te drinken gegeven, waarvan'hij proeven in zijn reislascli bij zich had. Die persoon had hen willen bestelen, ma» dit voornemen niet ten uitvoer kunnende brengen had hij zich uit de voe- ten gemaakt eu zijne beide slagtofïers aan hun lot overgelaten. Dit verhaal was te onwaarschijnlijker, naardien de Bouyn in het bezit was van he horologie van Salles, waarvan de ketting gebroken was. De justitie onder- zocht nu het valies van den werktuigmaker. Zij vond er een bijltje jg fleschjes met groen vocht en verscheidene gulta-percha-buisjes. De berigten omtrent den wijnoogst luiden voor de districten Bourgogne, Champagne en Gironde gunstig, ofschoon zich in dit laatste district 1> phylloxera of wijngaardluis vertoond heeft. De beste merken hebben dat evenwel niet te lijden. In Champagne belooft de opbrengst gewoon te wezei it! ITüCt! A 1». De oud-katholieke pastoor Schöpf, le Sauldorf, in Baden, heeft inf Freie Slimme bekend gemaakt, dat hij tol'de roomsch-kaiholieke kerkt teruggekeerd. Volgens een ander blad was hij om hoogst gewigtigc reder» in zijne ambtsbediening le Sauldorf geschorst en heeft hij eerst daarna hr oud-katholicisme verlaten. Omtrent den brand te Albcuve, in Zwitserland, wordt nader het H- geilde medegedeeld. De brand begon in den schoorsteen eencr bakkerj De wind was wel niet hevig, maar sterk genoeg om binnen korten tijdd' vlammen aan andere gebouwen mede te deelen. Spoedig stond de kerkii brand. De brandspuit, die digt bij de kerk geborgen stond, werd, eer im haar le voorschijn halen kon, een prooi der vlammen. Aangezien bijna alt huizen van hout en de ongelukkige eigenaars meestal in het veld of opï bergen aan het werk waren, stond binnen weinigeoogeiiblikken hetgansch dorp in vlammen. Wel scholen onmiddellijk de bewoners van naburis dorpen met hunne bluschmiddelen le hulp toe. maar zij kwamen zoo go« als te laat. Albeuve was verwoest. Slechts enkele stukken huisraad wart gered. De ongelukkige bewoners hadden in Bulle, Nérivue, Lessee en Mont bovon een schuilplaats gevonden. Twee personen zijn in het vuur oogt komen. Drie en zeventig huisgezinnen, uil 450 personen bestaande, slan geheel geruïneerd op straal. De schade, aan de huizen alleen geledenwonts op 300.000 fr. begroot. Uit Stockholm wordt gemeld dat den 22t0 Julij te Söderhamne# hevige brand heelt gewoed, waardoor de geheele stad in de asch is gelegi; alleen hel spoorwegstation, de kerk en de school zijn behouden gebleia liet telegraafbureau is mede afgebrand. TURKIJE. Uit de opvolgende berigten van het oorlogstooneel heeft menin we» wil van de tegenslrijdigste opgaven, kunnen opmaken dat Servië, ofschoot alle krachten inspannende, voor dc overmagt der Turksche troepen niet be stand is. liet zal zich nu reeds tot eene defensive oorlog op eigen gebiej moeten bepalen, die echter van langen duur kan zijn. De Turksche leger-' magt krijgt gaande weg versterking, hetgeen met die van Servië niet liet! geval is. Uil Zara wordt het volgende gemeld: Den 24slc° Julij werden de at de Montenegrijnen verbonden Kuccianen door 1500 Turken op drie punla tegelijk aangevallen. De Montenegrijnen, hiervan verwittigd, snelden tot, drongen na een gevecht, dat eenige uren duurde, de Turken terug, en vet volgden lien lot voor Podgoritza. De Turken leden aanzienlijke verliezet De Montenegrijnen verloren 45 man aan gesneuvelden en gewonden. LONDEN, 27 Julij. Disraëli deelde in het lagerhuis op een vraag va den lieer Biggar mede. dat twintig Engclsche oorlogsschepenwaaronder elf gepantserde, in de wateren van Turkije zich bevinden, en dat niemam' van de bemanning noch ecnig materieel uil de Engelsche dienst is overg gaan in de dienst van den tegenwoordigen of vorigen Sultan. In antwoorl aan den heer YVolfï zeide hij, dat hij nimmer naauwkeurig berigt had ont- vangen omtrent Servië's plannen, en dus niet kon zeggen of het niet ge slaagd was Wal de vraag betrof of de lijd gekomen was om aan ft mogendheden voor te stellen als bemiddelaars op te treden, achtte hij licit beter de beraadslaging over de Oostersche zaken af te wachten. Hij all dan luisteren naar de redenen, die ten gunste van dit denkbeeld aangt- voerd worden. LONDEN, 27 Julij. Heden werd gehouden de bijeenkomst ten gunste der Christenen in Turkijewelke belegd werd door Tewis en Shaftesbury Twintig lenen van het parlement waren tegenwoordig. Eenstemmig weri aangenomen een besluit, waarbij het steunen van Turkije werd afgekeurd, de wreedheden, in Bulgarije gepleegd, werden veroordeeld, en de zelfstal digheid der opgestane gewesten wenschelijk werd verklaard. Farley lï eene depêche van de Servische regering voor. waarin gezegd wordt daldt Serviërs zullen strijden tot hun laatsten droppel bloed, dat Rusland dat tusschen beiden zal komen en een algemeene oorlog zal uitbarsten. WEENEN27 Julij. De l'ol. Corr. ontvangt het volgende berigt uit Ragusa: De Montenegrijnen zijn ten gevolge van het verlies van den 23" dezer tol Korito teruggetrokken; zij concentreren zich te Kislac, waar nw een nieuw treffen voorziet. De aanval der Turken met het doel Montenegro binnen te rukken, die den 24'" Julij mislukte, zal weldra herhaald wor den nadat te Antivari nieuwe Turksche troepen ontscheept zullen zijn. BELGRADO, 27 Julij. (Officieel). Gisteren middag trachtte een afdeeling van het Turksche leger de Timok bij Vracsogernitza over te trekken, maar werd door onze infanterie verhinderd de rivier te naderen. Onze verliezet zijn onbeduidenddie der Turken aanzienlijk grooterdaar ons vuur of de aanvallende kolonnes was gerigtterwijl de Turken onze batterijen ver geefs beschoten. Den 24en werd Derwich-pacha door Tscholakantitsch bj Dugapoljana geheel verslagen. De onzen veroverden een aanzienlijken buit- Het Ibar-legcr begroette met geestdrift de benoeming van Tscholakantilscb tot bevelhebber in de plaats van Zaclidie ziek geworden is. WEENEN. 27 Julij. De aanvallende bewegingen der Serviërs hebben op gehouden en met de verdeding van het land zelf is een begin gemaakt De I'ressc meldt, via Budapest, uil Belgrado, dal Turksche troepen over J<|

Leydse Courant | 1876 | | pagina 2