BUITENLANDSCHE BE RIG TO PER TELEGRAAF. BKOKLASID. LONDEN 25 .lulij. Volgens de Times heeft dezer dagen eene proefneming van mobilise ring plaats gehad, welke een volledig en bevredigend antwoord is op de vraagwat zijn Engelands reserve-troepen en in hoever kan in geval van nood op hen worden staat gemaakt? Van de opgeroepenen zijn negentig ten honderd opgekomen en dezen hebbentenzij misschien wat hunne kleeding betrol, uitmuntend voldaan. De correspondent van het Daily IVews meldt uit Konstantinopel: Van het tooneel van den oorlog is weinig nieuws, behalve de gewone berigten over verbazende overwinningenwaaraan niemand geloof schenkt. Maar de Bulgaarsche gruwelen zijn nog altijd aan de orde van den dag. Al wat men hoort is in het voordeel van de waarheid mijner berigten. Ik sprak nog niemand, hetzij voor tegen de Turken, die ze logenstraft, of ook maar in twijfel trekt. Iemand, die pas uit Philippopoli terugkeerde, deelt weder ontzettende bijzonderheden mede. Kinderen met afgehakte armen liggen op de akkers te sterven. In sommige dorpen is de lucht verpest door de rottende lijken. Er zijn misdaden begaan, die men zelfs niet kan aanduiden. Mijn berigtgever kreeg zijne inlichtingen van de Fransche, Oos- lenrijksche, Grieksche en Russische consuls en heeft alle vrijheid om hun ne namen te gebruiken. Uit New-York wordt gemeld dal verleden week in het gezigl van Slaten-Eiland een jagt, de Mohawk, is omgeslagen, waarbij de schont-bij- naeht Garner, zijne vrouw en vijf andere personen verdronken. Volgens berigten uit California is de hitte aldaar bijna ondragelijk. Te Jacinto wees de thermometer dagen achtereen 115"—120° Fahr. in de schaduw. Op één dag stierven er zeven menschen aan zonnesteek. Werk lieden zijn er bijna niet meer Ie bekomen. Op het midden van den dag slaat alles stil. FKANK RIJH. Naar men van hier aan de Indép. Beige meldt, hebben de ministers Vrijdag avond eene vergadering gehouden waarin zij eenstemmig tot hel besluit kwamen, dat de staat van zaken hunne aftreding niet noodig maakte. Hiervan moet de minister Dufaure den president zijn gaan kennis geven, die hem moet gezegd hebben, dat hij in zijne zienswijze deelde, welke verklaring den volgenden dag door hem bij de opening van den ministerraad werd herhaald. De Moniteur verklaart voor onwaar het berigt dal Mac Mahon den hertog de Broglie heeft geluk gewenscht over zijne in den senaat uitgespro ken rede, en voegt er bij dat de president der republiek en zijne ministers het volkomen eens zijn. Bij herhaling heeft Mac Mahon, nadat het senaats besluit jl. Vrijdag viel, verzekerd dat hij op geenerlei wijze zich zal ont trekken aan de verpligtingenwelke de grondwet hem oplegt. De inschrijving voor de leening der stad Parijs, 120 millioen, heeft de verwachting verre overtroflen. Zaturdag avond was de leening 54 maal te Parijs en 25 maal in de departementen gedekt; men had voor meer dan 0 milliard ingeschreven. Daar bij elke inschrijving van 465 fr. een som van 50 fr. ais waarborg moest worden gestort is in de stedelijke kassen onge veer 1 milliard gevloeid. Men zal naauwelijks één obligatie op de 60, die aangevraagd zijn. kunnen toewijzen. Honderden personen hadden den nacht op de straat doorgebragt, ten einne bij de opening der inschrijvings-bureaux op Zaturdag morgen de eer sten te zijn. De Rép. Fratig. zegt dat de te Parijs verspreide geruchtenbetreffende het in besla? nemen van de kassen der in- en uitgaande regten in Egypte van allen grond zijn ontbloot. De commissarissen voor de publieke schuld geven hoogelijk hunne tevredenheid te kennen over de wijze waarop de stortingen geschieden. Dezer dagen werd de heer Senarddeken der orde van advocaten te Parijs, tot ridder der orde van het legioen van eer benoemd. De heer S. heeft dat blijk van onderscheiding niet aangenomen. «Voor mijn persoon, schreef hü aan den minister van justitie, eu als deken betuig ik u hiervoor dank. Maar in mijn loopbaan van advocaat zoowel als in mijn politiek leven, heb ik mij tot dusverre buiten alle eervolle onderscheidingen en deco ration gehouden, en op mijn leeftijd verandert men niet van gedragslijn. In 1876 kan ik niet aannemen een titel, dien ik de eerste maal in 1830 en later nog twee malen geweigerd heb, in dezelfde betrekking van deken waarin gij mij dien nu toekent. Ik verzoek u dus goed te vinden dat ik van uw besluit niets anders behoud dan de goede gedachte, welke het u ingaf." blilTICULAND. Uit Posen meldt men dat hel openbaar ministerie bij het hof aldaar, op het verzoek van graaf Plaser, den gearresteerden chef van een der ge tailleerde banken aldaar, om tjjdelijk op vrije voelen te worden gesteld, ten antwoord heeft gegeven: dat bjj tegen storting van 300,000 mark voor twee maanden op vrije voeten kan worden gesteld. Ten slotte is het openbaar ministerie met den betrokken persoon en zijne familie overeengekomen, om den borgtogt vast te stellen op 150,000 mark, waartegen de gearresteerde, die vry ernstig ztek ligt, voor den tijd van twee maanden op vrije voeten is gesteld. Te Hamburg is Zondag avond brand uitgebarsten in den Centralhallcn- schouwburgtijdens er eene voorstelling plaats had. Het gebouw is ver nield. Geen der in de zaal aanwezige toeschouwers heeft letsel bekomen. Benige leden van het personeelalsook cenigc manschappen der brandweer zijn gewond. In een dagblad uit de Rijnstreek wordt het volgende medegedeeld: Een koopman te Obcrliausen ontving uit Duisburg het volgend schrijven: üjj de ons toegezonden som van 169 mark 65 pfenning, ter voldoening van verschuldigde tolregten, was een coupon van staatsfondsen, die in rekening wordt gebragt tegen 26 sgr. 3 pfenning. Deze is volgens de nieuwe Reichs- wührung slechts 26 sgr. 2% pf. waard. Wjj hebben dus voor het ontbre kende door de post op u gelrokken en voegen hierbij de volledige quitantie." Voor dit schrjjven was een vel papier gebezigd dat minstens 2 pf. kost, en de koopman moest er 30 pf. port voor betalen Te Bazel heeft in de gevangenis het volgende voorval plaats gehad. Twee gevangenen, Bienz en Marcioli, hadden in de werkzaal algesproken, eene poging te wagen om te ontvlugten. Ten dien einde had Marcioli een sleutel in handen weten te krijgen, waarmede hy Woensdag avond zijne cel en die van Bienz (naast de zijne) opende. Den geheelen nacht bleven zij bij elkander, ten einde de kans waar te nemen wanneer de wachtheb- bande opzigter het gaslicht zou uitdoen. Dit geschiedde 's morgens ten 4 ure. Op dal oogenblik overvielen zij hem en bragten hem met een mes eene doodelijke wonde toe. waaraan hij onmiddellijk hezweek. De tweede op zigter, die met eene karabijn te voorschuil kwam, werd doodgestoken. Daarop begaven de boosdoeners zich naar de wachtkamer en namen aldaar een karabijn, een mes en de sleutels mede. Alvorens nu te ontvlugten, ging Marcioli naar de cel van een gevangene, wien hij een doodelijken haat toedroeg, opende de deur. viel den gevangene aau en had hem weldra onder den voet, doch liet eensklaps zijn boos opzet varen, reikte hem de hand en ging heen. Onderwijl had Bienz de deur aan het binnenplein geopend, den aldaar patrouillerenden nachtwacht, die een pistool op hen wilde af schieten, het wapen uit de hand geslagen en hem doodgestoken en was vervolgens over den muur geklauterd. Marcioli, hem daarin willende vol gen schijnt geens kans te hebber, gezien over den muur te komen, althans hij heeft zich met de karabijn een kogel door het hoofd gejaagd. Onmiddellijk daarop werd Bienz achterna gezet. Na lang zoeken bemerkte de portier hem tusschen eenige booutenvervolgde hem aldaar en raakte met hem handgemeen. Bienz, het te kwaad krijgende, trachtte zich den hals af te snijden, doch bragt zich slechts een paar ligte wonden toe, werd gegrepen en naar de gevangenis teruggebragt. TURKIJE Volgens geruchten zou er door Rusland ijverig gewerkt worden aan het tot stand brengen van een wapenstilstand tusschen Turkije en Servië. In middels zou de Porte, om eene door haar niet gewenschte bemiddeling te voorkomen, reeds een ultimatum aan de Servische regering gezonden heb ben, waarin nederlegging der wapenen, ontruiming der Servische vestingen en bezetting dezer plaatsen door Turksche troepen gceischt wordt; alleen tegen inwilliging dezer voorwaarden zouden de Turksche troepen het Ser vische grondgebied niet binnenrukken. BELGRADO, 25 Julij. (Officieel). Het leger onder generaal Zach was den 24sl<° op zijne gelteele linie in gevecht met de Turken. Bij Vavez be haalden de Serviërs na een strgd van 7 uren een volkomen overwinning: zij demonteerden eenige Turksche kanonnen. Bij Wasiljevic, in de rigting van Sienitza, versterkten de Serviërs zich in de posities, welke zij dea Turken ontnamenzij namen verscheidene Turksche verschansingen en eenige Turksche dorpen. KONSTANTINOPEL, 25 July. Ingevolge het door Kyamil-Pacha ingestelde onderzoek in Bulgarije, zyn vijftien Bashi-bazouks tot dwangarbeid veroordeeld, MADRID, 25 Julij. José Barzanalla, een broeder van den gewezen mi nister, is lot minister van financiën benoemd. LONDEN25 Julij. De correspondentie betredende liet vermoorden der consuls te Salonika deelt de bekende feiten mede. Een depêche van de» Engelschen gezant Elliot, van 9 Mei jl.meldde dat te Konstantinopel de bevolking wapenen inkocht. Daarop vroegen Elliot en de andere ambassa deurs om het zenden van oorlogsschepen naar de Besika-baai. In antwoord op eene hem door den secretaris der admiraliteit gedane vraag, heeft lord Derby in het parlement verklaard, dat aan de komman- danlen der Britsche oorlogsschepen geene bijzondere instructie gegeven is. KOPENHAGEN, 25 July. De koning en de koningin van Griekenland zijn heden ochtend ten 8 ure hier aangekomen en zullen morgen de reis naar Petersburg voortzetten. MEXICO, 17 Julij. Alatorri heeft den 15 Julij met 400 man 1300 opstan delingen onder Hernandez bij Orizaba geslagen: van de opstandelingen zjjn 100 gesneuveld en 600 gevangen genomen, onder deze laatsten bevindt ziek de aanvoerder. Al het geschut en den voorraad mondbehoeften heeft Alatorrt buit gemaakt. Deze overwinning wordt als beslissend aangemerkt. ^Burgerlijke Statib. Van SO tot en met 36 Juli 1876. BEVALLENA. Gaykcma, geb. van de Velde, Z. J. M. Jansen, geb. Melzger, D. - 11. C. Verhoog, geb. Dee, Z. A. P. Le Poole, geb. Mulder. Z. - M.l van Teylingen, geb. Swinkels, Z. H. J. Lugtigheid. geb. Molenaar, D. A.H Dirksen, geb. Doorackers, Z. C. W. Schlagwein, geb. Choufoer, D. - lt' van Cleef, geb. Nijssen, Z. A. M. Roos, geb. van der Linden, D. - J. Hofkes, geb. Neuteboom, D. - P. Serdijn, geb. van den Berg, D. C. E. Oostveen.gek Ouwerkerk, D. M. Kvvestro, geb. Trouwee, Z. J. M. Enseling, geb. de Me) 1). C. Ankerna, geb. van der Maas, D. - C. Dorrepaal, geb. van den Nouwlani 1). E. van Wijk, geb. Schieck, Z. J. Blansjaar, geb. Broomans, Z. -J.l Kanbier, geb. Blansjaar, D. R. C. de Haas, geb. Bentz, D. I. M. Reidinger,gek Verbrugge, Z. L. Braxhoven, geb. Paats, D. A. A. Oudshoorn, geb. Bit beek, D. C. Klinkhamer, geb. Kruyk, Z. J. Dobbelaar, geb. Erades, Z. GEHUWD: J. W. H. van Haansbergen. jm. en M. J. Veis Heyn. jd. J.M

Leydse Courant | 1876 | | pagina 2