LEIDSCHE 01 It I T. 1876. X°. 171. ZATURDAG 22 JULIJ De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars ƒ3.franco p. p. 3.50, met het F er slag der Handelingen van den Gemeenteraad f 3.35, franco p. p. f 3.85. Bet verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor 2.50 'sjaars, buiten de expeditiekosten. Afzonderlijke nominees der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco, p. p. 6 Cents De prijs der Adverlcnliën is van 1—4 regels 1.— iedere regel meer 25 cents. STADS-BERICHT EN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Gezien het adres van C. Hillenaar, om vergunning tot het houden van varkens in de paardenstalling op het Levendaal nabij de Binnenvestgracht n°. 176; Gelet op art. 132 der Algemeene Policieverordening van 16.October 1873; Doen te weten, dat tot het hooren der eigenaars en bewoners van dc naast bijgelegene en belendende panden, ten opzigte der informatiën de commodo et incommododoor Burgemeester en Wethouders zal worden gevaceerd op het Raadhuis dezer gemeente, op Donderdag den 27"en Juli aanst., 'svoormiddags te elf uren; zullende de belanghebbenden verpligt zijn hunne bezwaren tegen het verzoek op dien lijd in te brengen, terwijl, bij verzuim daarvan, zij gehouden zullen worden zich tegen de inwilli ging niet te hebben verzet. En geschiedt hiervan openbare oproeping door plaatsing in de Leidsche Courant. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. d. BRANDELER, Burgemeester. Leiden, 21 Juli 1876. E. KIST, Secretaris. MNNENLAMdSCHK BEIUGTE.Y LEIDEN, 21 Julij. Bij kon. besluit van 18 Julij zijn op nieuw als hoogheemraden van Rjjnland benoemd de hh. J. van der Breggen Fz. en m'. C. Cock. Door de staats-commissie voor het geneeskundig examen is heden tot arts bevorderd de heer M. Rutgers van der Loeff, med. doctor. De Staatscourant bevat cene opgave (63e vervolg) van gewonde en gesneuvelde Europcsche militairen van de expeditionaire magt te Atchin sedert 6 Mei 1876. Als gewond worden opgegeven: J. C. C. Six Dijkstra, 11. J. Bjjlevelt, S. Vrins, F. van DiesenL. B van Eldijk, H. Verploegh. De Staatscourant bevat het verslag van den raad van beheer der Ne- derlandsch-Indische spoorwegmaatschappijover het jaar 1875. Namens den minister van binnenlandsche zaken heeft de commissaris des konings in deze provincie dc aandacht van de gemeentebesturen geves tigd op de uitvoering van art. 27 der wet van 20 Julij 1870. tot regeling van het veeartsenijkundig staatstoezigt en de veeartscnijkundige pulicie, welk artikel niet juist schijnt te worden opgevat. Aan burg. en welh. wordt ter kennis gebragt, dat het artikel medebrengt dat bij overtredingen, in de eerste alinea vermeldgeene schadeloosstelling wordt verleend voor hel afge maakte vee, waaromtrent de overtreding heeft plaats gehad, en voor afgemaakt vee uil den koppel, dat ten gevolge van het eerste ziektegeval in verdachten toestand is geraakt. Zoodanige overtreding doel, ook in al de gevolgen die daaruit voorlvloeijenaanspraak op vergoeding verloren gaan. Volgens berigt van den waarnemenden consul-generaal der Nederlanden Ie Port-au-Prince is. bij besluit van het voorloopig bewind op het eiland Haïtide stad Cap-Haïlien in slaat van beleg en de haven aldaar in staat van blokkade gesteld. Het stoomschip Fdorwaartsvan Nieuwe Diep naar Batavia, is op 20 Julij te Napels aangekomen. Door het Bataafsch genootschap der proefondervindelijke wijsbegeerte te Rotterdam zijn de volgende benoemingen gedaan: lol leden consultanten de hh. dr. II. C. Dibbils, hoogleeraar te Utrecht, en N. T. Michaëlis, direc teur van de zaken der spoorwegen te 's Gravenhagelot lid-correspondent de heer dr. G. Dragendorlïhoogleeraar te Dorpat; tot leden de hh. d'. J. M van Bemmelcn, hoogleeraar te Leiden; dr. L. Bleekrode, leeraar aan de hoogere burgerschool te 'silage; dr. A. P. N. Frauchimont, hoogleeraar te Leiden: J. Leyds, eerstaanwezend ingenieur bij den aanleg der staatsspoor wegen te Rotterdam, dr. B. J. Stokvis, hoogleeraar te Amsterdam; dr. E. van der Ven, directeur der h'ogere burgerschool te Haarlem; J. C. Bernelot 'loens, te Bandong; dr. G. F. Westerman, te Amsterdam; terwijl dc heer ■b Leyds levens benoemd is tot lid-directeur van het genootschap. In dc derde zitting van de algemeene vergadering van hel Ned. zende linggenootschap is besloten het hoofdbestuur te magtigen maatregelen te nemen, ten einde Minahassa builen de financiële zorg van het genootschap 'e brengen. Het gewigt van dit besluit werd diep gevoeld, maar ook was dc overtuiging gevestigd, dat, waar de inkomsten niet toereikende blijken, de uitgaven moeten verminderd worden en dat daartoe voor het tegenwoor dige geen betere weg te vinden is. Daar intusschen de zaken opgeregelden gang behooren te blijven, werd de raming der behoeften, tot het noodza kelijk cijler van ongeveer 93000 teruggebragtaangenomen. De vergadering sprak hare ingenomenheid uit met het werk van den zen deling W. Luyke, op Ambon, die binnenkort 50 jaren in dienst van het genoot schap zal werkzaam geweest zijn, en besloot hem, met haren dank voor zjjnen trouwen arbeidhare gelukwenschen te doen overbrengen. Te Deventer is Maandag 11. de 46" algemeene jaarlijksche vergadering gehouden van het genootschap van leeraren aan de Nederlandsche gymnasia en hoogere burgerscholendie nog bijgewoond werd door twee der op- riglers, dc heer dr. Suringar, van Leiden, en de heer Matthes, van Zutphen. Bij afwezigheid van den voorzitter dr. A. J. Vitringa, werd de vergadering geleid door diens plaatsvervanger dr. H. G. A. Leignes Bakhoven, conrector van het gymnasium te Assen. Het getal leden van het genootschap was op dezelfde hoogte gebleven en de financiële toestand was gunstig^ Onder de stukken, die behandeld werden, was een brief van den heer dr. M. C. Tideman, rector te Zalt-Bommel, waarin wordt voorgesteld eene commissie van rectoren te benoemen, ten einde van gedachten te wisselen over de beste wijze van hervorming der gymnasia, naar dc nieuwe wet, om het genootschap in staat te stellen dienaangaande een voorstel aan den minister te doen. De practische uitvoering dezer overigens als goed en nuttig er kende zaak meende men echter aan te groote bezwaren onderhevig te zijn, en werd daarom besloten eene circulaire te rigten aan allendie men be voegd acht dienaangaande een praeadvies uit te brengenmet verzoek in het JVeek- en Schoolblad hunne gevoelens daarover te willen mededeelen. Mogt de noodzakelijkheid van het benoemen eener commissie dan later blij ken. dan zouden die personen daarvoor het eerst in aanmerking komen, wier geuite gevoelens de meeste instemming vonden bg het onderwijzend personeel zoowel als bij het publiek. De volgende vergadering zal te Am sterdam worden gehouden. HH. KK. 1111. de kroonprins en de kroonprinses van Duitschland heb ben gisteren de stad Haarlem bezocht en de aldaar aanwezige kunstverza- meligcn bezigligd. Zekere v. T.agent te Amsterdam van een firma te Zaandam, die plaatsvervangers en nommerverwisselaars bezorgt, is cenige dagen geleden op den loop gegaan, zonder een plaatsvervanger te stellen, die de verplig- tingen nakomt, welke v. T. tegenover een aantal personen op zich heeft genomen. Eene dame op een der nabij Leersnm gelegen buitenplaatsen verloor, in de nabijheid van het hek. haar gouden horologie met ketting. Het ge lukte der politic, den vinder, een bedelaar van 71 jaren, te Wageningen te achterhalen, liet horologie was reeds verkochtmaar het geld nog niet verteerd, zoodal de dame weer in het bezit van het verlorene geraakte en de grijsaard naar Amersfoort werd overgebragt. Eergisteren vielen drie timmerlieden, aan den Oosterspoorweg te Zut phen werkzaam zijnde, in hel water; twee hunner kwamen er spoedig weder uit. maar de derde verdween in de diepte. Een cavalerist, die op het ongeval kwam aanloopen, sprong spoedig te water en mogt. na vier malen te hebben gedoken, den drenk ling aan wal brengen, maar de levens geesten konden niet weder worden opgewekt. De ongelukkige laat eene weduwe en twee zeer jonge kinderen na. Aan den hoofdingenieur te Groningen is opgedragen een bestek te maken voor eenige herstellingen aan het monument te Heiligerlee. het aan leggen van eeuig plantsoen en het maken van een waclrterswoning bij het monument. Volgens de Grun. C. ziet er dit zeer treurig uit; een deel van de groep op de voorzijde is verdwenen, dc kleur van deze groep ziet er door den invloed van wind en regen alles behalve aangenaam uit, en het hardsleenen voetstuk is bij de naden niet overal digi. De schaatsenrijders-bond in het noorden van Nederland heelt vaslge- gesteld, voortaan bij hardrijderijen een lageren hoofdprijs te geven dan de laatste jaren hel geval was, doch de premiën te verhoogen en bovendien medailles toe te kennen. Mede wordt voorgesteld om aan paren en perso nen, die zich bij hel hardrijden onderscheiden, gratificatiën en premiën toe te kennen. Tot leeraressen aan de middelbare meisjesschool te Goes zijn benoemd: in de geschiedenis, de aardrijkskunde en het schoonschrijven, mej. C. G. Slothouwer, te Rotterdam; in de Nederl en Dnitsche laai mej 11. R. R van

Leydse Courant | 1876 | | pagina 1