LfilDSCHE f' OI K I I. N°. 161. 1870. DINGSDAG II JULIJ. STADS-BERICHTEN. BINNENLANDSCliE BEKIGTEA. De Courant verschijnt dadelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars f 3.franco p. p. ƒ3.50, met het F er slag der Handelingen van den Gemeenteraad 3.35, franco p.p. ƒ3.85. Bet verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor 2.50 'i jaarsbuiten de expeditiekosten. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco, p. p. 6 Cents De prijs der Advcrtentiëu is van 1—4 regels f 1.— iedere regel meer 25 cents. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Gezien het adres van de firma Jac». Scheltema Janszoon tot uitbreiding van hare fabriek aan de Prinsesteeg Gelet op de artt. 6 en 7 der wet van 2 Juni 1875 (Staatsblad n®. 95); Geven bij deze kennis aan het publiek dat genoemd verzoek, met de bijlagen, op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd is; alsmede dat op Maandag den 24»"n Juli aanst., 'svoormiddags te elf uren, op het Raadhuis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen dat verzoek in te brengen. En geschiedt hiervan openbare kennisgeving door plaatsing in de Leidscha Courant. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. d. BRANDELER, Burgemeester. Leiden, 10 Juli 1876. E. KIST, Secretaris. LEIDEN, 10 Juljj. Door de geneeskundige staatscommissie is heden tot arts bevorderd de heer G. A. Murray Bakker, med. doctorandus. Bij de heden gehouden openbare aanbesteding van het veranderen der Kwaakbrug op de Langegracht bij de gasfabriek, in eene draaibrug, is als minste inschrijver voor de som van ƒ1383 aannemer geworden P. Kapteyn den lioumeester, timmerman onder Leiderdorp. Bij de op heden gehouden openbare verkooping van cokesbij partijen van 50, 10 en 5 hectoliters, waren de hoogste prijzen 25.50, 5.10 en ƒ2.50 en de laagste prijzen 25. -, ƒ5.- en /2.50. Gisteren morgen werd de bij de Ned. herv. gemeente alhier van Rid derkerk beroepen predikant, d'. W. 11. J. Baart de la Faille, bij de gods dienstoefening in de Pieterskerk als zoodanig bevestigd door zijn ambtgenoot d'. S. H. J. de Wolf!, met eene rede over Hand. 1; 8 (de woorden: Gij zult mijne getuigen zijn). Des avonds aanvaardde de bevestigde zijne be diening met eene rede naar aanleiding van Jozua 19. Bij een telegram van 27 Junijbjj het departement van koloniën ont vangen, berigt de gouverneur-generaal van Nederl. Indië, dat ecnige passa giers van het verongelukte stoomschip Luitenant-Generaal Kroesen, van wie in het telegram van 25 Junij werd gezegd dat zij omgekomen waren, nog zijn gered, en wel: de heer Edeling, de kapitein Rozenraad, mevrouw Bosch met een kind, en vermoedelijk ook de majoor Boom. (Uit dit na der berigt is al te leiden dat in het vorige telegram niet had moeten ge lezen worden ./weduwe Boschmeester Weghake", maar //weduwe Bosch, mr. Weghake.)" (67c.) Volgens een telegrafisch berigt uit Batavia is bovengenoemd stoomschip met 50 ton lading aan boord, op eene blinde klip, welke niet op de kaart was aangewezen, gestrand; het brak middendoor en zonk onmiddellijk; 49 man der equipage en 156 passagiers verloren daarbij het leven. Het stoomschip Celebesvan Batavia naar Nieuwe Diep, aan boord hebbende de mail van 3 Junij 11., is den 8,lra dezer s morgens te 6 uur te Napels aangekomen. Alles wel aan boord. Van Port Said af werden hevige tegenwinden ondervonden; de reis zou 'snamiddags van den volgenden dag worden voortgezet. In de eerste zes maanden dezes jaars zijn voor de eerste maal Neder- landsche zeebrieven uitgereikt aan 32 schepen, waarvan 20 binnen 'slands en 12 buiten 's lands zijn gebouwd. Volgens het N. v. d. D. heeft de commissie voor het huldeblijk der Nederlandsche jeugd op het gral van dr. Heye de uitvoering daarvan opge dragen aan den heer W. B. G. Molkenboer, leeraar aan de rijks hoogere burgerschool te Leeuwarden. Uit Marienbad wordt gemeld, dat de toestand van ds. O. G. Heldring, den bekenden stichter van verschillende liefdadigheidsinstellingen te Hemmen, zeer zorgwekkend is Volgens de berigtcn van de justitie zijn door de plaatselijke policie in beslag genomen te Alblasserdam een 25-cenlsslukvoerende de beeldlenis van koning Willem II en een onleesbaar jaartal, te Akkrum en te Joure twee van valschheid verdachte 25-centsslukkenbeide met de beeldlenis van koning Willem II en het jaartal 1849, welke stukken door het munt-col- legie, na onderzoek, valsch zijn verklaard, Op de voordragt tot benoeming van een conrector aan liet stedelijk S gymnasium te Amsterdam zijn geplaatst: de hh. dr. J. Dornseiflen 1' prae- ceptor aan het gymnasium, en dr. B. W. Hoffmann, conrector te Haarlem. J Voor de betrekking van directeur der stadsreiniging aldaar komen in aan merking: de hh. A. Vervoorn, opzigter bij den waterstaat te 's Gravendeel en J. Muller, burgemeester en secretaris van Valkenburg. Bij de Zalurdag 11. te Amsterdam op den Amstel gehouden roeiwed- strijd van de roeivereeniging //de Amstel", behaalde bij n°. 1 van het pro gramma, vier riems-gieken, geroeid en gestuurd door liefhebbers, leden of genoodigden, «liet Yvan de Amsterdamsche vereeniging //de Hoop", den prijs, namelijk een kristallen inktkoker op ebbenhouten voet, met zilver gemonteerd. De inleggeldcn als premie werden verkregen door «Prins Hen drik" van de studciiten-roeiverceniging «Njord", van Leiden. Nommer2, vier- riemsgieken door liefhebbers, vóór 1 Januarij 1876 geen prijs gewonnen hebbend: prijs, een zilveren vergulde medaille voor den stuurman en iederen roeijer. werd behaald door denzellden «Prins Hendrik". Naar men verneemt heelt de geneeskundige inspecteur, die een onder zoek heeft ingesteld omtrent het onlangs te Bussum voorgekomen geval van cholera, verklaard, dat hier slechts sprake is van een, hoewel vrij ernstig, i geval van cholera nostras. Onder Oosthuizen is een grasmaaijer. bovenlander, op treurige wijze om het leven gekomen. Met twee zijner gezellen, na den vermoeijenden arbeid, een verfrisschend bad willende nemen, sprong hjj in een over het geheel niet zeer diep water, de Wijzend genaamd. Waarschijnlijk is hij terstond in een kuil geraaktwaaruit men klei gegraven hadalthans hij verdween in de diepte en werd eenige oogcblikken later levenloos opgehaald. Door het hof te Leeuwarden is uitspraak gedaan in de zaak van den halte-chef te Oudeschoot. die in hooger beroep teregt stond, omdat hem te laste gelegd wasdat hij driemalen den sluitboom niet had afgesloten op tijdstippen, dat de spoortrein daar moest passeren. Naar 'shofs oordeel is in hooger beroep evenmin als in eersten aanleg iiet bewijs geleverd, dat de halte-chef van vvege de maatschappij van exploitatie der staatsspoor wegen belast was met die afsluiting; mitsdien is zijne schuld niet bewezen en wordt het vonnis der arrond.-regtbank te Heerenveen, waarbij hjj is vrijgesproken, bevestigd. De longziekte is weder uitgebroken onder het beslagvee van D. A. Douma, te Smalbrugge, gemeente Doniawerstal. De heer Visser van Heeg, aangesteld als opzigter over het gezonde vee, heeft bij inspectie de ziekte ontdekt. Tegen den landbouwer, wien men verdenkt de ziektegevallen op zettelijk verzwegen te hebben, is procesverbaal opgemaakt. Naar men wil, heeft deze persoon in 1852 om dezelfde reden reeds gevangenisstraf ondergaan. 's GRAVENHAGE 10 Juljj Tot burgemeester der gemeente Stratum is benoemd jh'. E. F. M, Rijckevorsel van Kessel, en tot burgemeester der gemeente Overslag de heer D. Matlelé. Aan den thans met verlof hier te lande aanwezigen officier van ge zondheid 2' kl. bij de militaire geneeskundige dienst in West-Indiè P. A. Risch is, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend uil de militaire dienst. De luit. ter zee 2e kl. 11. P. Netscher, behoorende tot de rol van het wachtschip te Willemsoord, wordt op non-activiteit gesteld, en aan boord van dien bodem geplaatst de luit. ter zee 2e kl. jhr. J. C. F. Wcslpalm van Hoorn; de officier van gezondheid 1' kl. J. C. D. Sleendijk, behoorende tot de rol van het wachtschip te Willemsoord, wordt mede op non-activiteit gesteld. Door den minister van financiën is bepaald dat de navolgende ambte naren bij de administratie der posterijen hunne functiën zullen uitoefenen als volgt, te weten: de commies 2kl. A. J. 11. Bacliiene ten postkantore te 'sGravenhagc: de commies 1' kl. J. D. J. M. Bckaar ten spoorwegpost- kantore n°. 1 te Amsterdam; de commies 4e kl. G. L. Rambonnet ten post- kanlore te Vlissingende surnumerair J. J. Queysen ten postkantore te Heerenveen. De minister van financiën zal Donderdag aanst. en volgende Donder-

Leydse Courant | 1876 | | pagina 1