PER TELEGRAAF. TURKIJE. In berigten uit Konstantinopcl wordt bij herhaling gesproken van het ontdekken eener zamenzwering. Een voorname rol speelde de vroegere Scheïk-ul-IslamHassan, daarin, die gevangen genomen werd, terwijl on geveer een 300-tal softas verbannen werden. Alle Tscherkessiërs onder bet garnizoen zijn naar Klein-Azië overgeplaatst. Een poging om prins Iussuf Izzedinden oudsten zoon van Abdul-Aziz, in stilte buiten het bereik van zijn neef te brengen mislukte, ten gevolge waarvan deze thans onder strenge bewaking gehouden wordt; terwijl enkelen zelfs beweren dat hij niet meer onder de levenden zou zijn. OOST-IN DIE. BATAVIA, 31 Mei. Den 25,ten Mei jl. ankerde hier ter reede het stoomschip der maat schappij "Nederland", Prins Hendrik, medebrengende brieven en dagbladen uit Nederland tot 24 April jl. Op denzelfden dag, doch eenige uren later, kwam alhier de Fransche mail aan. Eerst drie dagen later werd, ten ge volge van het aan het stoomschip Surat overkomen ongeval, de Engelsche mail van 14 April jl. alhier aangebragt. Met het stoomschip Prins Hendrik keerde hier van verlof terug de heer m'. H. W. du Perronvice-president van het hooggeregtshof van Ned. I., die reeds des daags daaraanvolgende zijn onvervuld gebleven betrekking aanvaardde. Het dividend van de Javasche bank over het vorige boekjaar is be paald op ruim 13 pCt. Naar aanleiding van een ontvangen berigt, meldende dat in Britsch- Indië de pokken epidemisch heerschen, is de militaire autoriteit aangeschre ven om het geheele leger overeenkomstig de bestaande algemeene regelen te doen vaccineren of revaccineren. Door den gouverneur-generaal van Ned.-lndië zijn de volgende beschik kingen genomen: Civiel departement. Verleend: een tweejarig verlof naar Nederland, aan den arts voor de krankzinnigenverpleging in Ned. Indië dr. P. Kok Anker smit; aan den hoofdonderw. aan de openb. lagere school te Muntok (Banka) J. van der Lof; aan de verificateurs 3e kl. bij de in- en uitvoerregten en accijnsen L. J. Reintjens en J. G. Schnerr; aan den griffier bij den raad van justitie te Soerabaija mr. L. G. Bouricius; aan den adsist.-resident van Amoenthai (Z.- en O.-afd. van Borneo) L. C. de Nijs; aan den controleur le kl. bij het binnenl. bestuur op Java en Madura L. van Hengel. Ontsla gen: eervol, de adjunct-commies bij de post- en telegr.-dienst F. T. G. Bosch; de ambtenaar op non-activiteit A. F. C. Hoff, laatst 3e commies op het resid.-kantoor te Riouw; de klerk op het adsist.-resid.-kantoor te Pana- roekau (Bezoeki) H. E. Coeze'e; de controleur le kl. jhr. A. H. van der Does de Bye. Benoemd: tot adsist.-resident van Deli (Oostkust van Suma tra), de adsist.-resident van Boeleleng (Bali) mr. F. C. Valck; tot adsist.- resident van Boeleleng (Bali), de adsist. resident van Deli (Oostkust van Sumatra) E. A. Halewijn; tot ingenieur 2e kl. bij den waterstaat, J. K. Pluim Mentz; tot hoofdonderw. aan de openb. lagere school te Muntok (Banka), de le hulponderw. aan de openb. lagere school te Cheribon J. F. den Hollander; tot len hulponderw. aan de openb. lagere school te Cheri bon, C. H. L. Croes, laatstelijk le hulponderw. aan de openb. 2e lagere school te Batavia, onlangs van verlof uit Nederland teruggekeerd; tot 1™ commies bij het depart, der burgerl. openb. werken, de 2e commies bij het depart, van justitie H. A. A. E. Deckers; tot commies op het adsist.-resid.- kantoor te Sintang, tevens vendumeester aldaar, de onderschout bjj de poli tie te Samarang J. A. Vermeer; bij 'slands algem. pakhuizen te Samarang, tot onderpakhuism.de boekhouder W. F. H. von Haack; tot boekhouder, de pakhuism. te Padang-Pandjang P. van Blommestein; bij het depart, van financiën, tot 1« commies, de 2C commies J. Beynon; tot 2™ commies, de 3e commies H. A. Blondeau; tot 3en commies, de 1' klerk J. P. Th. Son- dag; tot resident van Kadoe, de hoofdinspecteur der cultures B. van Baak; tot adsist.-resident van Grissee (Soerabaija), de adsist.-resident van Djoe- wana (Japara) Th. Meijer; tot adsist.-resident van Galoe ^Cheribon), de ambtenaar op non-activiteit J. B. Westenberg; tot adsist.-resident van Djoe- wana (Japara), de adsist.-resident van Bandong T. J. Canter Visscher; tot adsist.-resident van Bandong, de controleur 1' kl. bij het binnenl. bestuur op Java en Madura L. C. E. Kuiphorst; tot adsist.-resident van Amoenthai, de controleur 1' kl. N. Klausz; tot lid in den raad van justitie te Sama rang, de officier van justitie bij den raad van justitie te Makassar mr. N. Th. Verwey; tot lid in den raad van justitie te Padang, de le subst.-griffier bij het hooggeregtshof van Ned. Indië mr. N. B. H. F. Arriëns; tot inge nieur le kl. bij den waterstaat, J. A. de Gelder; tot 2e" commies bij het depart, van justitie, de 3C commies ter algem. secretarie J. VV. Köhlen; bij het depart, van binnenl. bestuur, tot 2'° commies, de ambtenaar voor de burgerl. dienst H. J. M. Baumann; bij het binnenl. bestuur op Java en Ma dura, tot controleur le kl., de controleur 2' kl. D. H. Fraenkel; tot con troleur 2e kl.de adspir.-controleur F. A. Liefrinck; tot adspir.-controleur, de ambtenaar voor de burgerl. dienst L. Bosch. Departement van oorlog. Verleendeen tweejarig verlof naar Nederland, aan den luit.-kolonel der infanterie A. Luymes. Bevorderd: bij de milit. geneesk. dienst, tot dirig. officier van gezondh. 2e kl.de officier van ge- zondh. le kl. P. W. A. Beijen; bij het wapen der infanterie, tot luit.-kolo nel, de majoors J. H. Romswinckel (met verlof in Nederland), T. M. Ver- spyck, W. J. Havenga (van den gener. staf) en R. D. W. Koops, tot majoor, de kaptt. P. W. H. du Pon, J. H. P. Kroesbeek (met verlof in Nederland), F. C. Burgers en S. D. Kramers; tot kapt., de 1* luitt. J. F. Tetar van El ven, G. D. S. A. Camphuis, F. Anten, H. E. Schoggers, M. A. J. L. Keule- mans, jhr. A. M. van der Does de Bye, J. H. Nuysink, J. H. de Bruyn, W. A. A. Visser en J. C. F. Schoggers: tot len luit., de 2e luitt. L. C. Bagge- laar, T. van der Zee, J. P. J. Heintz, P. W. Stort, L. H. Beijer, J. T. A. Delhougne, A. S. Scheeffer, H. C. Krijgsman, B. J. Bucker, H. J. G. VV. Benschop, T. Stam, jhr. W. R. Rammelman Elsevier en J. F. J. Uelman. Departement van marine. Benoemd: tot len gezagv. bij de dienst der kustverlichting in Ned. Indië, de 2e gezagv. D. Wesdijk; tot 2" stuurman bij de gouv.-marine, de 3e stuurman A. J. Dröher. WEENEN, 7 Julij. Aan de Pol. Corr. wordt gemeld, dat de Montene- grijnen eergisteren nacht gebivouakkeerd hebben te Velemya in het Banjani- district. Zij' moeten gisteren Nevesinje zijn binnengerukt. Prins Nikita van Montenegro moet voor Gaesko aangekomen zijn, dat hij sterk verschanst en door talrijke troepen verdedigd vond. In Albanië hebben 1500 Miriditen de wapens opgenomen tegen de Mon- tencgrijnen. Onder de katholieken in Bosnië heerscht groote beweging; zij verzetten zich tegen het plan van Servië om Bosnië voor zich te veroveren en zijn voornemens een beroep te doen op Oostenrijk ter bescherming hunner belangen. BERLIJN, 7 Julij. Sedert 1 Jnlij is voor 691,400 Reichsmark in goud aangemunt. 's GRAVENHAGE8 Julij. Door Z. M. is de heer jhr. mr. D. T. Gevers van Endegeest, op zijn verzoek, eervol ontslagen als curator der hoogeschool te Leiden, en tot lid en voorzitter van het collegie van curatoren benoemd de heer dr. A. Vrolik. PROGRAMMA TAN MUZIEKUITVOERINGEN. Zomerzorg. Dingsdag 11 Julijdes avonds ten half zeven ure, directie H. Völlmar. le Afd.: 1. "Le Repos", Grande Marche, Garrouste; 2. Ouverture van de Opera "Si j'étais Roi!" Adam; 3. Souvenir uit de Opera "Lucrezia Borgia", Donizetti; 4. "Nilsson-Valse", Thomas; 5. "Les Adieux", Fantaisie, C. M. v. Weber. - 2* Afd. 6. Ouverture "Das Nachtlager in Gra nada", Kreutzer; 7. "Sous les Arbres de Versailles", Caprice, Dunkier; 8. a. Lied "im Rosenduft", Princen Gustave"; b. Chanson a boire", Schul- hoff; 9. "Melodies Styriennes", Fantaisie, Dunkier; 10. Sorgenfrei''. Polka, Budik. Te Leiden ter Boekdrukkerij van J. C. DRABBE.

Leydse Courant | 1876 | | pagina 6