PER TELEGRAAF. koning Alfonso aanwierf. De man was van geld voorzien en beloofde een soldij van twee francs daags. Overigens is de Madridsclie regering nog vol strekt niet tevreden met de houding der Fransche autoriteiten; en nu wil zij ook de Fransche dagbladendoor welke zij dan ook hevig aangevallen wordt, haar misnoegen doen gevoelen; aan de Gazette de Paris heelt zij bij de Parijsche reglbank een klagt wegens laster ingediend. DlflTSCHLAND. l)e kamer van afgevaardigden heeft op 30 Junjj jl. hare laatste zitting gehouden. Nadat een paar ontwerpen, door het huis der heeren eenigzins gewijzigd aan het huis der algevaardigden teruggezonden, zonder discussie waren aangenomeu en rapport was uitgebragt over eenige petitiën, werd door den president, den heer von Benningsen, mededeeling gedaan nopens de verrigte werkzaamheden. Er zijn gehouden 77 openbare zittingen en behandeld 42 wets-ontwerpenterwijl 4 onafgedaan zijn gebleven. Hierop zeide de president van jaren, de heer von Bonin, namens de kamer, den voorzitter en den overigen leden van het bureau dank voor de leiding en behandeling der zaken, gedurende deze zoo gewigtige zitting. Nadat de beer van Benningsen van zijne zijde het huis voor de hem betoonde hulp •en welwillendheid heeft bedankt, sluit hij de zitting met een driefwerf her haald /'Leve de Koning!" Ten 12 uur had eene vereenigde zitting der beide huizen plaats onder het voorzitterschap van den heer zu Stolberg, president van het huis der heeren. De onder-voorzitter van het kabinet, de heer Camphausen, leest hierop voor het kon. besluit, waarbij de zitting van den landdag gesloten wordt verklaard. De president van de vereenigde zitting heft daarop den "kreet aan van: Leve de Koning!" welke driemalen wordt herhaald. De directie van het kon. museum te Berlijn is weder dupe geworden van een vervalsching. Een llaliaansch archeoloog bood haar een verzameling antieke gouden voorwerpen en gesneden stcenen aan, die in Etrurië zouden gevonden zijn. Prof. Curtius, de directeur, haastte zich van die buitenge wone kans gebruik te maken en kocht de voorwerpenzonder ze zelf ge zien te hebben, voor 70000 fr. Toen de bezending te Berlijn aankwam, bleek het dat alles was vervalschtuitgezonderd een paar voorwerpen in zilver, die van weinig belang zijn. De eerste proefneming met de stoomveiocipède te Berlijn, door den lieer Eidner genomen, was mislukt. De uilvinder, hierdoor niet uit het veld geslagen verklaarde dat hij de bezwaren zou weten te overwinnen en hij heeft woord gehouden. Bij een herhaling der proefneming is het geble ken, dat het nieuw uilgevonden werktuig volkomen aan de verwachting voldoet. - Eene bejaarde naaister te Berlijn was aangeklaagd wegens bedrog. Zij werkte voor een koopman in gemaakte kleederen en had, volgens diens ver klaring, eene zekere hoeveelheid katoen en garen verbruikt, waarvan zij niet kon opgeven waartoe het gebezigd was. Nadat zij daarop tot zes weken gevangenisstraf was veroordeeld, kwam zij in appel en werd toen vrijgesproken. Hierover was zij zoo opgetogendat zij van de bank der beschuldigden sprong, op den advocaat-generaal toesnelde, hem aan het hart drukte en met alle geweld wilde kussen. Slechts met moeite gelukte het hem, zich aan die onverwachte omhelzing te onttrekken. OOITENRIJ K. Bij de op 1 Julij gehouden trekking der flost. aand. 1858 a 100 zijn de volgende seriën met de daarnevensstaande hoogste prijzen uitgeloot. Serie 610 n*. 38 fl. 200.000. serie 2031 n°. 55 fl. 40,000, serie 3475 n». 62 fl. 20.000, serie 2548 n*. 97 en serie 582 n°. 63 ieder fl 5000. Verdere seriën 526 996. 1460, 1817, 2161, 2475 2789 3109 4161. Bij delotentrekking der stad VVeenen zijn de hoogste prijzen gevallen op serie 1203 n". 63 fl. 200,000. serie 1203 n\ 28 fl. 50.000, serie 1204 n«. 83 fl. 10.000. Ver- Verdere seriën 124, 130, 225, 947, 1728, 1729, 2042, 2289, 2334, 2423. De Weener Pol. Corr. maakt een uiltreksel openbaar uit het nog niet bekende Servische oorlogsmanifest. Daarin wordt de sedert het uitbreken van den oorlog ondragelijke toestand van Servië geschilderd, welk land alles wat het werk der pacificatie verzwaren kon heeft nagelaten, terwijl de Porie harerzijds Servië iu een ijzeren band sloot. Het manifest noemt het onmogelijk langer binnen de grenzen der gematigdheid te blijven en stelt de Porie verantwoordelijk voor hel bloedvergieten. Het spoort voorts de strijders aan. de grenzen te eerbiedigen van Oostenrijk, dat regl op dankbaarheid heeft verworven door de bescherming, aan vele broeders uit de Herzegowina verleend. Volgens berigten uit Konstantinopelvan Russischen oorsprong, neemt de onveiligheid te Konstantinopel toe, voor de vreemdelingen niet alleen maar ook voor de diplomatieke vertegenwoordigers. Velen hebben naamloozc brieven ontvangen, met bedreiging van moord. Een aanslag is gepleegd op den heer Zorab, behoorende tot het consulaat van Tiflis. flp eene jagtpartij in de omstreken van Konstantinopel met een vriend, den heer Vidalwer den zij door Turken aangevallen. De heer Vital werd door een geweer kogel op de plaats gedood. De heer Zorab snelde heen om hulp te gaan halen; hij ontmoette den Franschen consul en anderen personen en allen begaven zich naar het bureau van politie. Doch niettegenstaande zijn hoe danigheid van vreemdeling en zijn officieel karakter, werd de heer Zorab in hechtenis genomen. De Britsche consul weigerde zich met de zaak in le laten; de Britsche ambassadeur trachtte haar gewigt te verkleinen, zeg gende dat de inhechtenisneming op een misverstand berustte. De heer Zorab is 24 uur in hechtenis gebleven en zou misschien nog niet in vrijheid zijn gesteld, indien de moordenaars van den heer Vidal zich niet over hunne wandaad hadden beroemd en aldus, bekend geworden zijnde, in hechtenis waren genomen. De plannen van Montenegro zijn nog niet duidelijk. Terwijl berigt wordt dat de Monlenegrijnsche troepen bevel hebben gekregen zich gereed le houden tot oprukken., wordt te Weenen van half-officieuse zijde verze kerd dat vorst Nikita Oostenrijk beloofd heeftde slipst mogelijke onzijdig heid te betrachten. Intusschen is in den jongsten tijd een zeer levendige gedachlenwisseling gevoerd tusschen de Porte en Montenegro. Op een vriend schappelijke vraag, deswege door den grootvizier tot vorst Nikita gerigt. verklaarde deze den 203,cn Junij dat hij geenerlei plan hadzich te mengen in den twist tusschen Turkije en zijn onderdanen in de Herzegowinaen beklaagde hij zich tevens over de verdenking, welke men te zijnen opzigte koesterde, terwijl hij daarbij in herinnering bragt. dat de geheele opstand niets anders dan een lastpost voor Montenegro was geweest, dat tal van vlugtelingen had moeten opnemen. Verder beklaagde de vorst zich over de militaire maatregelen door Turkije genomendoor welke Montenegro als het ware in een ijzeren keten was besloten. Dat nu had Montenegro ge noopt die voorzorgsmaatregelen te nemenwelke den grootvizier aanleiding gaven ophelderingen te vragen. Den 26!lEO Junij volgde daarop het weder antwoord van den grootvizier, dat de Porte de bedoelingen van den vorst van Mon tenegro nooit verdacht had; dat de Porie geen andere militaire maatregelen had genomen, dan die welke door den opstand in de Herzegowina gevorderd werden en dat zij zelfs had afgezien van het oprigten van een kamp van 20000 man te Scutari, zoodal Montenegro dan ook ten onreste zich beklaagde ingeslo ten te zijn. In het feit, dal Nicksick door Mukhtar-pacha van leeftogt kon voorzien worden zonder tegenstand le ontmoeten, ziet de Porte een ander bewijs van Montenegro's goede gezindheid. WEENEN, 2 Julij. Een exlra-nommer van de Pol. Corr. neemt de Ser vische oorlogsproclamatie woordelijk over. Hetzelfde blad meldt uit Belgrado, dat eene proclamatie Bosnië zal aan sporen overal ambtenaren in naam van vorst Milan aan te stellen. Eerst daags vertrekt een bjjzondere gezant naar Athene. Uit Ragusa meldt het blad dat de Turksche troepen die lot dusver hij Gatzka gelegerd waren, zich bij Mostar zamentrekken LONDEN, 2 Julij. De Observer meldt dat lord Russell. Britsch gezant te Berlijn, thans met verlof te Londen, zijnen terugkeer naar Berlijn moet be spoedigen wegens de aangelegenheden van het Oosten. LONDEN, 3 Julij. De Times bevat een depeche uit Cettinje van 2 Julij. meldende dat Montenegro aan Turkije den oorlog heeft verklaard. PARIJS, 3 Julij. Een regtstreeks uit Konstantinopel ontvangen depeche van gisteren avond 10 ure bevestigt het berigt dat de Servische en Monlene grijnsche troepen de grenzen zijn overgetrokken. WEENEN2 Julij. Naar men met zekerheid verneemt zullen graaf An- drassy en prins GortschakofF de bijeenkomst der keizers te Reischstadt bij wonen. KONSTANTINOPEL, 2 Julij. Naar aanleiding van berigten uit Cettinje, is het te vreezen dat Montenegro voorloopig aan den strijd tusschen Turkije en Servië zal deelnemen. BELGRADO, 2 Julij. In het officiële blad zijn heden verschenen de pro clamatie van vorst Milan lot het volk en het besluit waarbij het land in staat van beleg is verklaard. finvgcrlijfcc 5>t.Tnb, ONDERTROUWD: L. A. Onvlee, jm. 25 j. en A. Vrij,jd. 24j. C. Timmer mans, jm. 36 j. en B. Streef kerk, jd. 32 j. F. Hoek, jm. 25 j. en C. D. Smits. jd. 21 j. P. Brittijn, jm. 28 j. en J. C. Poelijoe, jd. 24 j. J de Koning, jm. 29 j. en A. M. C. Konwenhoven. jd. 27 j. A. J. A. Rensink, jm. 26 j. en T. Prosman, jd. 20 j. W. F. deCraafï, jm. 18 j. en H. M. Wijling. jd. 18 j. J. A. Cavé.jm. 23 j. en L. Plan je, jd. 23 j. J. Verstraaten, jm. 24 j. en M. Azier, jd. 27 j. VV. Neutcboom. jm. 23 j. en A. Kloos, jd. 24 j. H. Loeber, jm. 24 j. en J. Ouwer- kerk, jd. 25 j. M. van de Pol. jm. 23 j. en N. Zirkzee. jd. 27 j - -J. J. üoove, jm. 23 j. en J. Chaudron, jd. 18 j. Mr. H. B. Greven, jm. 26 j. en C. Spierings- hoek, jd. 23 j. C Klapwijk, jm. 27 j. en M. C. Dee, jd. 24 j. - T. Arntzenius. jm. 27 j. en J. C. Iloogendijk, jd. 23 j. J. Niermans, jm. 36 j. en J. C. E. Kee- man, jd. 23 j. Gewezen vonnissen in strafzaken door het Kantongeregt le Leiden dd. 24 Junij 1876. 6 wegens het op straat laten van ongemuilkorfde honden. 1 wegens het. als logementhouder, niet bezorgen eener nachtlijst aan het politie-bureau. 1 wegens het zonder vergunning innemen van gemeentegrond. 1 wegens het spelen om centen op de openbare straat. 1 wegens het buiten eene openbare waterplaats (urinoir) verrigten van datgene, waartoe die inrigtingen bestemd zijn. 1 wegens het zonder vergunning laten liggen van balken en houtvlotten in Rijnlands boezemwater (Zoeterwoude). Gehouden Verkooping van onroerende goederen in het Heeren-Logemenl aan den Burg, Zaturdag 1 Julij. Notaris A. van Leeüwen. Het Buitenverblijf met Tuingrond enz., genaamd "Rustoord", buiten de voormalige Wittepoort, aan den straatweg naar 's Gravenhage. onder de gemeente Zoeterwoude, Sectie A, nl,s. 2253 2254, 1865 en 2240. Kooper B. van Driel qq. 11000. Notaris J. M. E. Dercksen. Een Winkelhuis en Erf, aan de zuidzijde van de Haarlemmerstraat, tus schen de Hooglandsche Kerk- en Bakkerstegen, n°. 245, Sectie H. n°. 654 Kooper T. J. Haan. ƒ4200. Een partij Warmoeziersland, tusschen de Zijlpoort en de voormalige Hoogewocrdspoort in de Waard, onder de ge meente Leiderdorp, Sectie A, n°s. 1116, 1117, 1118 en 1119. Kooper H. Maas. ƒ3301.

Leydse Courant | 1876 | | pagina 3