IjEIKSCIIE COURANT. I $70. V. 155. DINGSDAG 4 JÜLIJ BliNNENLANOSCIIK BEIUGTEN. De Courant verschijnt dagelijks. Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars ƒ3.franco p. p. /3 50, met het F er slag der Handelingen van den Gemeenteraad 3.35, franco p. p. ƒ3.85. Het verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor ƒ2 50 'sjaars, buiten de expeditiekosten. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Centsfranco, p. p. 6 Cents De prijs der Advertentie» is van 1—4 regels 1.— iedere regel meer 25 cents. Bij deze Courant wordt verzonden bladz. 103104 dei Handelingen van dén Gemeenteraad. LEIDEN. 3 Julij. HH. KK. HH. de kroonprins en kroonprinses van Duitscliland. ver gezeld van leden hunner hofhouding, hebben heden deze stad bezocht, en enkele musea, den hortus en de Pieterskerk bezigtigd. Door de staats-commissie voor het geneeskundig examen is heden lot arts bevorderd de lieer D. A. van Kuyk, med. doctorandus, en het getuig schrift voor het eerste gedeelte van het artsexamen uitgereikt aan den heer G. J. Vogelpoel, med. doctorandus. Bij de op heden gehouden openbare verkooping van cokes, by partijen van 50, 10 en 5 hectoliters, waren de hoogste en de laagste prijzen j 25, ƒ5.— en /2.50. GedHrende de maand Jung 1876 zijn in de Leidsche volksgaarkeuken afgeleverd: 2905 portiën warme spijs, 385 portiën vleesch, 104 portiën spek, totaal 3394 portiën. Van den trein, die ten 5.33 alhier uit Amsterdam aankomt, is, naar wij vernemen, voor Piel-Gijzenbrug, de as van een met vee geladen wagen gloeijend geloopen. Aan het slation Piet-Gijzenbrug heeft men dien wagen afgehaakt. De miliciens der ligtingen van 1873 en 1874, behoorende tot het le en 8e reg. infanterie, worden tot het bijwonen dier oefeningen van 31 Julij tot 29 Augustus a. s. bij die corpsen in werkelijke dienst opgeroepen. Onder de bevelen van den generaal-majoor C. M. H. Pel, kommandant der A' divisie infanterie, zullen in de provincie Overijssel van 14 lot 25 Augustus door gemelde lcgcrafdeeling groole veldmanoeuvres worden uitge voerd, waaraan zullen deelnemen: het le en 8C reg. infanterie, twee veld- escadrons van het A' reg. huzaren, eene batterij rijdende artillerie, twee compagniën artillerie-transporttreineene halve compagnie van liet bataillon mineurs en sappeurs en een detachement hospitaalsoldaten. De regthebbeuden op de nalatenschap van den matroos Johannes van Koog of van Kooy, wiens geboorteplaats onbekend is, doch die volgens opgave uit Nederland alkomstig is. en den 17"1"1 October II. op de reis van Liverpool naar Rio de Janeiro aan boord van hel Duilsche schip Matador overleed, zijn verzocht zich schriftelijk bij het dep. van builcnlandsche za ken aan te melden. Volgens de laatste bij de regering ontvangen officiële mededeelingen uit Zwitserland omtrent den stand der veeziekten daar le lande, loopende tot 20 Jtinij. was liet mond- en klaauwzeer in de kantons Zurich en Aar- gau, met slechts écne uitzondering, geheel verdwenen. Daarentegen was die ziekte nieuw uitgebroken in de kantons Schwyz. Si. Gallen en Thurgau. Volgens een berigt betreffende het laatste geval iu het kanton Schwyz had de ziekte aldaar een zeer spoedig verloop en vertoonde zij een ongewoon zacht karakter. Men schreef dit daaraan toe dat de smetstof, zoodra een beest door de ziekte aangetast was, op al de andere beesten in deiizellden stal overgeënt werd. Voor het overige nam de ziekte zoowel op de weiden als in de stallen voordurend af en keerde men over het akemeen, wat de gezondheid van het vee betreft, tot den normalen toestand terug. Behalve nog één enkel geval van longziekte in het kanton Luzern, was aangifte gedaan van 4 gevallen van miltvuur en van 8 gevallen van hondsdolheid. Uit het district Pruntrut (Porentrui) was het berigt ontvangen van het uitbreken eener epidemie van rooden loop onder de varkens. Het stoomschip Celebes, van Batavia naar Nieuwe Diep, is op 1 Julij van Port-Saïd vertrokken. De maatschappij »Scerpdeurc", te Dixmude, zal een prijskamp houden voor letter-, tooneel- en zangkunde op Zondag den 30!tf" Julij 1876. De tooneel- en zangliefhcbbers van België, Nederland en Fransch-Vlaanderen worden tot dezen prijskamp toegelaten. De vier personen die in Maart te Amsterdam in hechtenis waren ge nomen, verdacht den diefstal te hebben bedreven, die in Mei 1875 bij den heer Piek te Oudshoorn werd gepleegd, zijn weder op vrije voelen gesteld, als zijnde er geen termen gevonden hen verder te vervolgen. Een ingezeten \an Berg-Ambacht is door hel kantongerecht te Schoon hoven veroordeeld tot 3 dagen gevangenisstraf en de kostenwegens het weigeren aan de oproeping ter dijkwacht te voldoenbij den hoogen water stand in Maart jl. In het gesticht Meerenherg is Vrijdag II. de herinnering gevierd aan den dag, waarop vóór 25 jaren de directeur, dr. C. J. van Persijn, tot doctor promoveerde. Reeds vroeg in den morgen ontving hij de ondnbbelzinnigste bewijzen van belangstelling, zoowel van de patiënten als van het dienstper soneel. Vóór den middag werden door de schoolkinderen en eenige oudere patiënten volksspelen uitgevoerd en werden aan de overwinnaars talrqke prijzen uitgereikt. Des middags verzamelde zich eene groote menigte der bewoners om het huis van den directeur, waar, onder begunstiging van fraai weder, het muziekcorps van het 3,le reg. huzaren zich liet hooren. Als stoffelijke blijken hunner sympathie werden den heer van Persijn dooi de gezamenlijke beambten en bedienden verschillende sierlijke geschenken aangeboden. Des avonds werden alle verpleegden van het gesticht onthaald. Het seregtshof te Amsterdam heeft uitspraak gedaan in zake liet door het gemeentebestuur ingesteld hoogcr beroep tegen een vonnis der arrond.- regtbank aldaar, waarbij de gemeente is veroordeeld aan den heer F. J. Hallo eene som van p. m. ƒ180,000 uit te keerenals manco van een aan de algemeene commissie voor de wees- en momboir-kamers door Amsterdam verantwoorde nalatenschap. Dat manco zou, volgens den heer Hallo, zgn veroorzaakt door dat o. a. geen renten op renten over het oorspronkelijke cijfer der voor tal van jaren opengevallen nalatenschap waren byberekend. In strijd met de conclusie van den raadsheer mr. J. A; Fles, die tydelijk als ambtenaar van het openb. min. fungeerde, doch in overeenstemming met de indertijd door den toenmaligen subst.-officier van justitie mr. H. J. Kist bij de regtbank genomen conclusie, werd den heer Hallo zijn bovenbedoelde vordering tegen Amsterdam ontzegd, met vernietiging van het door de arrond.- regtbank ten deze gewezen vonnis. Het Weekbl. van Israël, meldt dal Woensdag in den vroegen ochtend voor de poort van de Israël, begraafplaats te Zeeburg, Amsterdam, gevonden is een kistje, bevattende het lijkje van een pasgeboren kind. Het kerkbe stuur. er van in kennis gesteld heeft de justitie daarvan mededeeling gedaan, welke thans de zaak verder onderzoekt. Aan den Helder is in het gemeente-ziekenhuis overleden een polder werker, die ongeveer vijl maanden geleden in zijne woonplaats in Zeeland door zijn hondje was gebeten. Bij toediening van spijs of drank deden zich bij dezen patiënt zoo hevige verschijnselen voordat het aan geen twijfel onderhevig is. of hij heeft gcfeden aan zoogenaamde watervrees. Te Vianen werd Donderdag II. eene geachte familie door een zware i ramp getroffen. De heer v. d. M.. rijksontvanger, een liefhebber van zwem- men, begaf zich laat in den avond naar het kanaal, om, zooals dikwijls zijne gewoonte was, een bad te nemen. Door zijn lang uitblijven ongerust, ging men hem zoeken, maar eerst Vrijdag in den vroegen morgen vond men zijn lijk aan het kanaalhoofil terug. Waarschijnlijk is hij in het water door eene ongesteldheid overvallen, en, niettegenstaande hij een uitmuntend zwem mer was. verdronken. Als een bewijs van het voordeel, dat sommige neringdoenden te Utrecht uit de gehouden feesten aldaar getrokken hebben wordt medegedeeld dat i in een bekend bierhuis niet minder dan 180 vaten Beijersch en 72 vaten gewoon bier zijn verbruikt, behalve een okshoofd jenever en 2 vaatjes rum en cognac. Men meldt, uil Harderwijk: In de eerste helft van het. loopende jaar zgn van het koloniaal werfdepot naar Indie vertrokken elf detachementen suppletielrocpcnIer gezamenlijke sterkte van 1868 mindere militairen, waaronder 98 onderofficieren. Thans zijn nog hij genoemd depot aanwezig ruim 450 manschappen. Gemiddeld worden iederen dag 10 a 15 vrijwilli gers aangenomen. Onder deze treft menbehalve de meeste Europesche natiënook nog zeelieden van het Spaansche eiland Manilla en het Fran- sche eiland Martinique aan. Beide laatste calegoriën, door hun West-Indi sche gelaatskleur zeer in het oog vallende, zijn afkomstig van Engelsche schepen en komen van Londen herwaarts om dienst te nemen. Tot heden blijft de rust in onze gemeente ongestoord, waartoe zoowel militaire als civile autoriteiten steeds krachtdadig medewerken terwijl de gevallen van desertie zich betrekkelijk wéinig voordoen of worden voorkomen. Niettemin blijft bet. wcnschelijkdeze avonturiers ten spoedigste le expediëren. Dezer dagen werden door de Nederlandsche vischkweekerij naar het

Leydse Courant | 1876 | | pagina 1