IjËIISCIIE AIT. I $70. 151. DONDERDAG 29 JUNIJ De Courant verschijnt dagelijks, '/.on- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars ƒ3.franco p. p. f 3 50. met het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad ƒ3.35, franco p.p. f 3.85. Bet verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor 2.50 'sjaars, buiten de expeditiekosten. Afzonderlijke nummers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco, p. p. 6 Cents lie prijs der Advertentie» is van 1—4 regels 1.—iedere regel meer 25 cents. t ST ADS-RER ICHTEN. De BURGEMEESTER, Hoofd van het Gemeentebestuur van Leiden, doet te weten dat aan den Ontvanger der directe belastingen alhier is ter hand ■^gesteld het op den 2(jfslen dezer maand invorderbaar verklaard kohier voor „de personeele belasting van wijk IV, dienst 1876/7; zijnde een ieder verplicht zijn aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen. En wordt deze door plaatsing in de Leidsche Courant afgekondigd. De Burgemeester voornoemd. Leiden 28 Juni 1876:' ~f v. d. BRANDELER. B1NNENLANDSCHE BEIilGTEiN. LEIDEN, 28 Junij. Naar wij vernemen is den heer mr. W. C. D. Olivier, bij hel nedcr- leggen der betrekking van secretaris van de kamer van koophandel en fabrieken alhier, op gisteren, door dat collegie een fraai geschenk vereerd, als een blijk van waardering der diensten, door hem gedurende achttien jaren in genoemde betrekking bewezen. -- Aan belanghebbenden wordt medegedeeld, dat volgens nader berigt van den gouverneur-generaal van Nederl. Indic de derde en vierde koffij-veilin- gen te Batavia, respectivehjk op 13 October en 10 November 1876 bepaald, één dag later zullen plaats hebben. - De commissie, belast met het tweede natuurkundig examen te Utrecht, heeft hel diploma van candidaat-arts uitgereikt aan de hh A. F. Verschuur, P. Stolp Jr., M. Polak, L. Steinmeier, H. Riedel en L. P. van der Spil. Het examen B, bepaald bij de wet op het middelbaar onderwijs, artt. 61-65 (polytechnische school) is met goed gevolg afgelegd door de hh.: W. J. Bierens de liaan, A. J. Cohen Stuart, C. Everts. H. N. Frangois, J. T. Gerlings, A. J. Goedkoop van Nelle, W. B. van Goor, A. C. C. G. van llemerl, J. van Ileum, J. Ilcken. L. A. de Jager, P. J. KapleynL A. J. KeulierJ. F. Klinkhamer, D. J. van Lennep, F. A. G. Mallinckrodt J. C. C. Meijer Jr.B. II. J. van Nederhasselt, J. G. Roclofs. G. Rooden- burch, R. A. van Saudick. F. J. des Tombe. L. G. de Val, H. G. Verspyck, \V. J. deVilleneuve en M. E. de Wildt (allen voor artt. 61, 62, 64), 11. Cop. P. A. Melchior en L. D. van Uuwerkerk (voor artt. 63, 64), W. R. A. van Alphen, G. VV. Berlrand, W. II. M. de BruynJ. van Cappelle, A. Doorn, Th. M. G. Keulcmans en J. Merens (voor art. 64.) - Het stoomschip Drenthe is op 21 Junij van Batavia vertrokken. De Prins van Oranje, op weg naar Batavia, is op 27 Junij te Port-Saïd aangekomen. In het lokaal de Keizerskroon te Amsterdam is gisteren de eerste alge- meene vergadering van slemgeregtigde aandeelhouders in de Nederlandsche handelmaatschappij gehouden. Deze vergadering had plaats op grond van de bepalingen der in 1874 gewijzigde statuten. Zij werd bijgewoond door 67 aandeelhouders en voorgezeten door den voorzitter, den heer N. Trakranen die den wcnsch uitdrukte dat de meerdere bekendheid met de zaken der handelmaatschappij er toe moge bijdragen, de belangstelling in haar werk kring te verhoogen. eu dat het uit te brengen verslag in den vervolge ver keerde voorstellingen omtrent de vennootschap moge voorkomen. Het uit uitgebragt verslag zal. volgens art. 64 der statuten, gedrukt worden rond gezonden en algemeen verkrijgbaar gesteld. Naar aanleiding van dat verslag vroeg de heer J. Cahen eenige financiële inlichtingen, die door den voorzitter werden verstrekt. De vraag of het niet wenschelijk was de betrekkingen in Japan af te breken, met het oog op de groote verliezen daar geleden en nog te lijden, werd door den voor zitter beantwoord met de reeds in het verslag gemaakte opmerkingen dien aangaande. De vooruitziglen zijn in Japan beter, en de directie ziet niet in de noodzakelijkheid van het afbreken der handelsbetrekkingen aldaar, die tevens tot groote verliezen van uitstaande posten zou leiden, liet kapitaal, daar te lande in de zaken gestoken, is echter beperkt. Op de vraag des heeren Cahen, hoe de directie de bepaling der statuten opvat, die haar ver biedt te speculeren in fondsen, gal de voorzitter te kennen dat blijkens d( balans een deel van het kapitaal in Hollandschc fondsen was belegd, helgeei dus door de bepaling niet was uitgesloten. Welgemeende en warme hulde werd door den heer T. C. Schill aan d 1 'S li directie gebragt voor haar beheer; ook hij uitte den wensch, dat de open baarheid, thans aan de zaken der maatschappij gegeven, voor haar bloei bevorderlijk moge zijn. (Hbl.) Te Amsterdam is gisteren de jaarlijksche algemeeue vergadering ge houden van aandeelhouders in de Nederl. Indische spoorwegmaatschappij. Het dividend werd bepaald op ƒ45 per aandeel van ƒ1000 of 4y2 pCt. Tot predikant bij de herv. gemeente te Oude en Nieuwe Wetering is beroepen d». D. ten Bosch, pred. te Ter-Aar. In het bekende feestgebouw te Rotterdam (ondernemer den heer N. J. W. Sluyter) zal op 13 Augustus aanst. de eerste Nederlandsche schaatsen- baan Skating Rink) geopend worden. De arrond.-regtbank te Haarlem heeft uitspraak gedaan in de reeds lang aanhangige zaak van den heer mr. D. Visser, eischer, tegen den staat der Nederlanden, betreffende den eigendom eeuer strook gronds aan den openbaren wegdie de heer V. aan zijne buitenplaats had getrokken. Den eischer is zijne op art. 619 B. W. gegronde vordering toegewezenen alzoo de gedaagde veroordeeld om den eischer in het bezit van het in geschil zijnde terrein te herstellen, met vergoeding van schaden, kosten en interes ten. Diensvolgens is de gedaagde ook in de kosten van het gevoerde regls- geding verwezen. Te Amsterdam werd eergisteren avond, lot sluiting der zangersfeesten, in het Paleis van Volksvlijt een concert gegeven door de kapel der grena diers en jagers. In het Park had gelijktijdig een volksconcert plaats door Stumpff's orchest (toegangsprijs 25 cents). Toen 7000 personen binnen waren moest men de hekken sluiten; p. m. 2000 personen werden toen nog afgewezen. Te Krommenie ontstond eergisteren nacht, door eene petroleumlamp, brand in eene arbeiderswoning, die zoo snel toenam, dat de bewoners bijna niets van hunne goederen konden redden. In weinig tjjds was het perceel geheel afgebrand. Te Utrecht waren gisteren, den dag waarop de gecostumeerde oplogt, de intogt van Karei den Stoute te Zutphen in 1473, zou plaats hebben, duizenden bezoekers van de omliggende streken zamengevloeid. Inmiddels werd dooi de burgerij de laatste hand gelegd aan de versieringen van straten en wonin gen zoodat alles een feestelijk aanzien had en sommige punten als in lust hoven waren herschapen. Het feest werd door prachtig zomerweder begun stigd. Even na drie uren nam de optogt een aanvang. Hij bestond uit een 60-tal studenten en p. m. 40 anonymi. De costumes waren met zorg be werkt en muntten uit door historische getrouwheid. Was aan het geheel geene groote uitgebreidheid kunnen gegeven worden, in netheid liet het niets te wenschen over. Na eene pauze trok de optogt des avonds nogmaals de stad door. De illu minatie door de ingezetenen ontstoken was allerwege fraai, op menige pun ten allerschitterendst, waartoe het weder veel bijbragt. In den zinkput in den tuin van een ingezeten te Arnhem is het lijk gevonden van een pasgeboren kind. Eene dienstbode, die eerst sedert February daar in dienst was getreden, is, als verdacht van kindermoord, in hechtenis genomen. Zij moet reeds bekend hebben. Eergisteren heelt onder Duiven, in Gelderland, een hevige brand plaats gehad, waardoor in korten tijd vier huizen vernield werden. Bij deze ramp kwam dr. D. in de vlammen om; hij was bij het uitbarsten van het vuur op de bovenverdieping van een der woningen slapende en is, terwijl hij wilde vlugtcn, in een kelder gestikt. De oorzaak van dezen brand is onbekend. Te Ruinen werd in de maand February een moord gepleegd op Willem Eising, die 'savonds laat buitenshuis werd geroepen en door een pistool schot werd getroHen, ten sevolge waarvan hij is overleden, zonder dat men den dader heeft kunnen opsporen. Naar men thans verneemt heeft de jus titie, die eenige aanwijzing schijnt te hebben gekregen, zich weder naar Ruinen begeven en aldaar den vermoedelijken dader in hechtenis genomen. Voor eene provinciale geldlecning in Groningen van 254,000 ad 4% pCt. is voor meer dan het dubbele ingeschreven. Te Middelburg zal Vrijdag aanst. het eerste sc. ip in het nieuwe dok van de hh. van Zeylen en Decker worden gebragt. Bij die gelegenheid zal hel geheele dok versierd wezen en zal des voormiddags te 10 ure een ge costumeerde en allegorische optogt worden gehouden, die zich eerst naar liet dok en van daar terug naar het Schuttershof zal begeven, alwaar de

Leydse Courant | 1876 | | pagina 1