PER TELEGRAAF. Broek, controleur 1« kl.tot buitengew. subst.-griffier bij de regtbank te Modjokerto. mr. C. S. Buys Ballot; tot buitengew. subst.-grifFier bij de regt bank te Koedoes, F. H. R. Jacobsz; bij het binnenl. bestuur op Java en Madura: tot controleur le kl.de controleur 2e kl. W. de Vogel; tot con troleur 2' kl.de adspir.-controleur A. F Cock; tot adspir.-controleur, de ambtenaar voor de burgerl. dienst L. N. van Meeverden; tot president van den raad van justitie te Soerabaija, de officier van justitie bij die regtbank mr. H. B. van Davelaar; tot lid in den raad van justitie te Samaraug, de benoemde subst.-officier van justitie bij den raad van justitie te Soerabaija mr. J. M. Brooshooft; tot 2"n commies bij het depart, van onderwijs, de commies-archivaris op het bureau van het mijnwezen H. G. Visser; tot com mies-archivaris op het bureau van het mijnwezende 3e commies bij het dep. van onderwijs J. Leidelmeijer: tot 3en commies bij het dep. van onder wijs, de ambtenaar op non-activiteit J. F. Levyssohn. Departement van oorlog. Verleend: een tweejarig verlof naar Neder land, aan den dirig. officier van gezondh. 2' kl. C. D. Th. Husemann; aan de kaptt. der inf. W. J. Ch. Kalshoven, P. van den Blijk en L. L. Bedet; aan den kapt. der genie C. A. Bombouts; aan de 1' luitt. der inf. D. J A. Arntzenius en G. C. Stokhuizen. Ontslagen: op verzoek, eervol, de kaptt. der inf. C. J. F. Ruempol, J. C. van Blokland en G. J. Gerritsen; de 2' luit. der inf. B. Legué; de burgerl. schrijver 5e kl. bij de artillerie E. L. F. H. Meijer; de burgerl. schrijvers 4e kl. F. W. Pichel en W. F. Mozesz. Be vorderd: bij de artillerie, tot kapt., de le luit. K. E. Reek; bij de genie, tot kapt., de le luit. F. D. Kloesmeijer; bij de infanterie, tot kapt., de lc luitt. C. W. J. T. Nilanl, P. J. Seibert, F. F. Weber en F. J. Resner; tot leD luit., de 2' luitt. J. J. Bos, F. T. M. van Dulleman (thans met verlof in Nederland) en J. D. Klaassen. Departement van marine. Verleend: een tweejarig verlof naar Neder land, aan den havenm. te Muntok (Banka) Th. Cenin. Ontslagen: eervol, de le gezagv. bij de dienst der kustverlichting in Ned. Indie H. J. Krijt. Benoemd: tot havenm. te Muntok, de benoemde haven- en pakhuism. te Amboina W. Backer; tot haven- en pakhuism. te Amboina, de havenm. te Banjoewangi A. Boers; tot l" commies bij het dep. der marine, de 2e com mies G. IJ. C. Mossel; tot 2'" commies, de 3e commies C. Roovers; tot loodsleerling bij het loodswezen van Soerabaija, F. P. Suiker, thans parti culier zeevarende. BERLIJN, 2 Junij. Sedert de jongste opgave tot 27 Mei is aan de munt voor 382,600 mark aan goudgeld geslagen. BUDA-PESTH, 2 Junij. De zitting der kamer werd heden gesloten, na eene sluitingsrede van den heer Rechbauer, en nadat de heer Andrassy aan de delegation namens den keizer en hi t geheele ministerie warmen dank betuigd had voor den door haar betoonden vaderlandlievenden ijver, LONDEN, 3 Junij. De Times meldt uit Parijs van den 2den: //Naar het schijnt is het thans buiten twijfel dat Rusland, in overeenstemming met de andere mogendhedenheeft toegestemd in het uitstellen van de aanbieding van het memorandum aan de Porte." LONDEN, 2 Mei. De verklaring, door Disraeli gisteren in het parlement afgelegd, wordt hier wel aangemerkt als een erkenning dat de toestand netelig is. en toch heeft zij de vrees voor oorlog doen afnemen. Het Ber- lijnsche memorandum wordt vooreerst niet aan de Porte overgegevendes niettemin zullen de conferentie-mogendheden een wapenstilstand bewerken, en een daartoe strekkend voorstel zou onder zekere bepalingen door Enge land ondersteund worden. EMS, 2 Junij. De koning van Wurtemberg is heden ochtend hier aan gekomen om aan keizer Alexander een bezoek te brengen, Grootvorst Michael wordt heden avond verwacht. Gisteren ontving de Czaar een bezoek van den graaf van Parijs. De Fransche gezant te Berlijn, de Gontaut-Biron, bevindt zich hier om de baden te gebruiken. KONSTANT1NOPEL, 2 Junij. De uitvaardiging van de vhatt" is gevolgd door de afkondiging van de volgende regeringsmededeeling»Z. M. Sultan Murad heeft, toen hij den troon zijner doorluchtige voorzaten besteeg, een nieuw tijdvak van welwaart geopend voor de volken, welke de voorzienigheid onder de bescherming van zijnen scepter plaatste. Onze grootmagtige heer heeft dadelijk den wensch te kennen gegeveneen politiek van vrede en eendragt te volgen en met de mogendheden waarmede zijn rijk vriendschaps betrekkingen onderhoudt, deze voort te zetten. Bij het keizerlijke schrijven, aan den groot-vizier gerigt en dat heden plegtig bij de verhevene Porte is voorgelezenbekrachtigt Z. M. al de privilegiën en vrijdommen door zijne voorgangers verleend. De Sultan beveelt: dat de vrijheid van allen verzekerd zij; dat een streng toezigt over de geldmiddelen ingesteld worde, hetwelk een volkomen vertrouwen inboezemt; dat de staatsraad, het ministerie van justitie, het ministerie van onderwijs, en alle andere takken van staats bestuur zoo gereorganiseerd worden dat aan alle eischen worde voldaan en de verst reikende waarborgen worden gegeven; dat de civile lijst met 60,000 beurzen verminderd worde; dat alle mijnen, fabrieken en andere bezittingen van de kroondomeinen voortaan onder regtstreeksch beheer van het ministerie van financiën worden geplaatst; dat eindelijk het rijksbestuur gevestigd worde op grondslagen, die aan een naauwkeurig onderzoek moeten onderworpen worden, aan de ware behoeften des lands moeten beantwoorden en in overeenstemming met de liberale begrippen der eeuw moeten zijn." PROGRAMMA VAN MUZIEKUITVOERINGEN. Zomerzorg. Dingsdag 6 Junijdes avonds ten half zeven ure, directie H. Völlmar. le Afd.: 1. //Wandrer-Marsch", Ludwig; 2. //Lust- spiel-Ouverture", Kéler-Béla; 3. //Deutsches Land, du schönes Land!" YVal- zer, Hauschild; 4. Air Finale de //Lucie", Donizetti; 5. Souvenir de l'opéra de Mozart //La Flüte enchantée", Léon Chic. 2e Afd.: 6. Ouverture sur //l'Hymne National Russe", Dunkier: 7. //Adieux a Strauss", Caprice, Dunk- Ier; 8. a. //Adagio Éle'gique", H. Wieniawski; b. //La Babillarde" (Solo pour Flüte)Tournois; 9. Fantaisic de l'opéra de Rossini //Le Comte Ory", Dunkier; 10. //Sans Fagon", Polka, G. Seidel. OPGAVE VAN BRIEVEN, welke in de eerste helft der maand Mei door het postkantoor te Leiden zijn verzonden en die niet besteld zijn, omdat de personen, aan wie zij geadresseerd waren, op de aangewezen plaatsen onbekend waren. Geadresseerd aan: D. Milet de St. Aubin, J. van SteekelenburgHas, mej. C. P. van der Lis Casteelen. L. Lanrins. W. Pols, allen te Amsterdam; Weydom van Claterbos, le Assen; van der Horst, te Haarlem; mej. Casserin, te Leiden; mej. J. C. Velser, te Scheveningen; van der Velden, te Voor schoten; J. Giijhoek, te Wilnis; J. van Schie, te Zevenhuizen; van der Horst, te Zijldijk; H. Beukers, te Wiliamsburg. Te Leiden ter Boekdrukkerij van J. C. DRABRE.

Leydse Courant | 1876 | | pagina 6