PER TELEGRAAF. tille gekomen, werd de kreet: «leve de republiek!" aangeheven. Voor het overige werd de plegtigheid geen oogenblik gestoord. Salar Jung, de gezant van den Nizam van Hyderabat, is met een ge volg van vijftig personen uit Italië te Parijs aangekomen. Betreffende het in het park van Vincennes vermoord gevonden kind wordt het volgende medegedeeld: De vader, die in den laatsten tijd zich aan den drank bad verslaafd, had aan zijne vrouw eenige weken te voren gezegddat hij voornemens was het kind te brengen naar een vriend te Mühlhausendie zich met dé opvoeding er van wilde belasten. De vrouw verklaarde er zich tegen. Hierna maakte de man haar wijs, dat hij eene vriendin te Vincennes had gevonden, die het kind naar Mühlhausen zou ge leiden De vrouw weende, maar de man wilde zijn gang zijn. Hij verliet nu voor een paar dagen, 's ochtends, met het kind de ouderlijke woning en kwam 's avonds zonder den kleine terug. Weinig vermoedde de vrouw toen, dat zij haar kind nooit levend zou terugzien, dat haar kind vermoord zou worden. Op den man rusten zware vermoedens; hij is echter met zijne vróuw naar elders vertrokkenonder voorgeven eene nieuwe betrekking te hebben gekregen. Men weet niet waar hij zich bevindt. Volgens overzigt van den handel te Marseille gedurende het vorige jaar, uit den Levant, Klein-Azië, Egypte, Hindostan. China, Itaiië en Spanje is iugévóerd een hoeveelheid van 75000 kil. menschenhaar. Te Collioure zijn in den nacht van Zaturdag op Zondag de booten, die ter sardinen-vangst gaan, door den storm overvallen; drie booten sloegen daarbij om en negen menschen verloren bij de ramp het levenin weerwil van de bijna hopelooze pogingen om hen te redden en waar de redders zei ven bijna het leven bij inschoten. BUIT SCHLAKD. Omtrent het memorandum der mogendheden betreffende de Oostersche zaken wordt nog het volgende gemeld: De wapenstilstand zou acht weken duren. De nota-Andrassy wordt gehandhaafd als grondslag der onderhande lingen. De eischen der opstandelingen worden niet enkel in het memoran dum opgesomdmaar sommige dier eischen worden ook aangewezen als uitgangspunt voor regtstreeksche onderhandelingen der Porte met de gede legeerden der opstandelingen, ten einde het doeltreffende van den wapen stilstand te verzekeren; zooals: de hulpverleening aan de vlugtelingen die naar hunne woonsteden terugkeeren, de herbouwing hunner woningen en de andere door Turkije reeds beloolde maatregelen; de onmiddellijke verkie zing der gemengde commissiën, waarvan in de nota-Andrassy wordt ge waagd. De beide partijen zouden gedurende den wapenstilstand gewapend blijven, maar de Turksche troepen geconcentreerd worden. De vorst van Lippe-Detmold heelt in zijne rede ter opening van den landdag een ontwerp-kieswet en een ontwerp-grondwet aangekondigd, met memoriën van toelichting, onder bijvoeging dat de landdag volkomen vrij heid heeft deze voorstellen te verwerpen en door andere, die den leden beter mogten toeschijnen, te vervangen. LONDEN, 19 Mei. Reuter's Office verneemt, dat de Britsche regering hare adhaesie geweigerd heeft aan de memorie der drie mogendheden. KOPENHAGEN, 19 Mei. De koning van Griekenland is ziek geworden. Hij lijdt aan gastrische koortsen, maar er zijn geen onrustbarende verschijnselen. BERLIJN, 19 Mei. De Reichsanzeiger zegt dat de berigten over hel ge beurde te Salonika nog geen zekerheid geven aangaande de aanleiding tot den moord der consuls. Slechts dit staat vast, dat die moord volstrekt niet in betrekking stond met het voorgevallene belreffende het Bulgaarsch meisje, welks, naar het schijut, gedwongen overgang tot den Islam het uitgangs punt der beweging vormde. LONDEN, 19 Mei. De Daily Telegraph meldt uit Konstantinopel van gisteren; op gezag van een zeer goed ingelichte bron, dat Turkije haar leed wezen zal betuigen over de voorstellen der conferentie, daar zij onaanneem- lijke voorwaarden opleggen. ROME, 18 Mei. Garibaldi heeft ingetrokken een door hem ingediende verklaring betreffende het nederleggen van zijn mandaat. NAPELS, 18 Mei. De pantserschepen JnconaCastelfidardo en Conté Verde zijn van hier naar Tarente vertrokken. KONSTANTINOPEL, 20 Mei. Een onderzoek te Salonika heeft aan het licht gebragt dat het Bulgaarsche meisje nooit in het Duitsche consulaat is geweest. Twee beambten zijn naar Bulgarije gezonden tot het doen van verder onderzoek. AKADEMIE-NIEUWS. PROMOTIE AAN DE LEIDSCHE HOOGESCHOOL. Den 20sltn Mei de heer H. F. de Koek, geb. te 's Gravenhage, in de reg- tenna verdediging van zijn akademisch proefschrift: Het duel, aanteeke- ning op boek IItitel VI van het ontwerp-wetboek van strafrecht van 1875. Ter correctionele teregtzitting der arrond.-regtbank te Leiden, dd. 19 Mei 1876, zijn de volgende vonnissen uitgesproken: G. v. L., te Amsterdam, en J. S., te Zall-Bommel, wegens diefstal, ieder tot gevangenisstraf van 2 maanden; J. F., te Leiden, wegens diefstal, tot cellulaire gevangenisstraf van 6 maanden; A. v. V., te Woerden, wegens diefstal, tot cellulaire ge vangenisstraf van een half jaar; A. K.te Bennebroek, wegens mishande ling, tot cellulaire gevangenisstraf van 3 maanden; J. P., te Leiden, wegens verwonding, tot cellulaire gevangenisstraf van 3 maanden en geldboete van 8 of subsidiair 1 dag cellulaire gevangenisstraf; M. v. d. B.te Noordwijk aan Zee, wegens beleediging van een magistraatspersoon van het regerings- bestuur in de waarneming zijner bediening, tot gevangenisstraf van 2 dagen; J. N.te Sassenheim, wegens mishandeling, vrijgesproken. Te Leiden ter Boekdrukkerij van J. C. DRARBF.

Leydse Courant | 1876 | | pagina 6