PER TELEGRAAF. hare familie te Steenwijkerwold zoodanig is verwaarloosd, dat het door bevriezing één voet geheel en van den anderen 2 teenen verloren heeft, eerlang weder teruggaat naar Nijmegen, waar het vroeger in een gesticht was opgenomen, liet kind is overigens thans gezond en in hare verminking zal zoo goed mogelijk worden voorzien. Uit 's Grevelduin-Capelle meldt men betreffende de vrouw van Michiel Molengraaf!, van wie men onderstelt dat zij eerst vermoord en daarna in het water geworpen is, nog het volgende: Dadelijk na de ontdekking der misdaad rees een zwaar vermoeden tegen haar manmet wien zij in voortdurende onaangenaamheden leefde en van wien zij ongelooflijk veel mishandelingen te verduren had. De policic noodzaakte hem bij de lijk schouwing tegenwoordig te zijn en zonder de minst blijkbare aandoening volgde hij den gang der operation. Het vinden van een stuk lat en een schootsvel (de mar. is schoenmaker), met bloed bevlekt, en zijn zeggen, eenigc dagen geleden, dat hij verlangde naar den dood zijner vrouw, heb ben er toe geleid dat hij gevankelijk naar 's Bosch is overgebragt. liet kostte moeite hem te vrijwaren tegen de woede des volks. Te Vlissingen is, gelijk was aangekondigd, de nagedachtenis van M. Az. de Ruyter op eenigzins plegtige wijze herdacht. Zaturdag, den ge denkdag van zijnen dood, waren niet alleen de in de haven liggende sche pen gevlagd en de huizen van vele ingezetenen met de driekleur versierd maar ook aan het beeld van den zeeheld waren toepasselijke versieringen aangebragt. Des avonds waren op uilnoodiging van de afdeeling Vlissingen der maatschappij lot Nut van t Algemeen vele ingezetenen vercenigd in een lokaal, waar door een der leden cene rede werd gehouden over het leven en de daden van den beroemden man, waarna de vergadering, vergezeld van twee muziekcorpsen, zich naar het standbeeld begaf om daar een krans van immortellen, door jeugdige zeelieden gedragen, aan de voeten van het beeld neer te leggen. Nadat de heer Engelsman Kleynkens een kort woord had gesproken, beklom de heer Damme, kommandant van hel wachtschip, hel standbeeld en legde onder fanfares en oorverdoovend gejuich den krans aan de voeten van hel beeld, waarna de heer Kleynkens zijne rede voort zette. Met Bcngaalsch vuur, muziek en illuminatie werd de plegtigheid op geluisterd. Diepe verontwaardiging maakte zich Zondag van alle ingezetenen meester, toen ruchtbaar werd dat in den algcloopen nacht de krans was weggenomen en vernield. Men is de daders op het spoor, liet vermoeden namelijk bestaat, dat eenige korporaals der infanterie zich uil brooddron- keid aan die schandaad hebben schuldig gemaakt. •s GRAVENIIAGE. 2 Mei. Z. M. heeft in de orde van de Eikenkroon benoemd: tot commandeur, den lieer F. A. Gevaert, directeur van het conservatoire voor muziek te Brussel: tot officier, de hh. Stassin, afdeelingschef van het dep van openbare werken, en 11. Logé, id. bij het dep. van buitenlandsche zaken; tot ridder, de lib. F. .1. Kips, oud-ambtenaar aan laatstgenoemd departement, allen in België, en den heer J. B. Gajot. Belgisch beeldhouwer te Arnhem. Door Z. M. zijn benoemd tot burgemeester der gemeente Giesseiidam de heer J. Stieltjes, met toekenning van eervol ontslag als burgemeester der gemeente Nieuwkoop, en tot burgemeester van laatstgenoemde gemeente W. C. graaf van Rechteren Limpurg. Door den minister van binnenlandschc zaken is aan den ingenieur le kl. A. van lloofï en aan den ingenieur 3e kl. J. Mulder onbepaald verlof verleend uit de dienst van 's rijks waterstaat, en zijn genoemde ingenieurs lijdelijk in dienst gesteld als sectie-ingenieurs bij den aanleg van staats spoorwegen. Tevens is tot adjunct-ingenieur hij den aanleg van staatsspoor wegen benoemd J. A. Litido. De kapitein L. R. baron Taets van Amcrongen is van het le bij het 2' reg. veld-artillerïe overgeplaatst. De tweede kamer heeft heden namiddag hare werkzaamheden hervat. De lieer JE Mackay heeft zitting genomen. Door de afdeelingcn zijn be noemd tot voorzitters de hh. WintgensKappeyne, Blussé, Corvcr Hooft en Joiïckbloet en tot ondervoorzitters de hh. BcgraniMirandolle, Gevers, Verhèijen en de Vries. --- Gisteren mogt het den heer S. 11. Hertzveld, hoofdcommies bij het ministerie van financiën gegeven zijn het vijftigjarig jubilé van zijn ambte- naarsloopbaan bij dat departement te beleven. Hartelijk werd hij te dier gelegenheid door zijne mede-ambtenaren begroet. Daarna wachtte hem de verrassing dat Z. Exc. de minister van financiën den jubilaris tot zich deed ontbieden en hem, namens Z. M. den koning, de versierselen der ridderorde van de Eikenkroon overhandigde. De minister van financiën heeft het voorloopig verslag der tweede kamer over de belastingwetten beantwoord. De minister was bij die voorstellen van de overtuiging uitgegaan, dat de opvatting van den financiëlen toestand dikwijls tot op zekere hoogte le zwart gekleurd was, maar hij heeft nimmer ontkend en meende steeds daarin door de meerderheid der vertegenwoor diging te worden gesteund, dat men zeer omzigtig en zonder vaste inkom sten prijs te geven een beteren toestand moest scheppen. In dien geest werd de herziening van het tarief der in-en uitgaande regten ontworpen en ofschoon de minister thans nog ren stap verder wil doen op den weg van vermindering en afschaffing van tariefregten, met behoud van den vleeschaccijns, zoo meent hij toch, dat het thans meer dan ooitpligtis, zich te beperken tot het meest noodige. Hierdoor zullen natuurlijk tevens handel, scheepvaart en in zekeren zin ook de nijverheid gebaat worden, terwijl de min. ook overigens meent, tiit zijn voorstellen omtrent het tarief en de verdere verbruiksbelastingen te hebben bewezen, dat hem de belangen dezer gewigiige bronnen van volkswelvaart ter harte gaan. De min. voldoet aan het verlangen der groote meerderheidhoudt den vleeschaccijns in stand en laat de tabaksbelasting ter zijde; maar tot afschaf fing van den zeepaccijns en vermindering van de zoulhelasting zijn de voor stellen nog niet gereed en kunnen bij bestendiging van de tabaksbelasting zeker nog niet gedaan worden. Ook de min. had wel gewenscht liever vooraf een herziening van de directe belastingen ter hand le nemen; doch men zie de moeijelijkheden niet voorbij der bestaande omstandigheden. Zij die zonden verlangen dat niet trapsge wijze, maar bij een algemeen, op hetzelfde oogenblik in te dienen voorstel, het geheele zamenslel van al onze belastingen aan herziening zou worden onderworpen, verlangen, naar's min. overtuiging, iets, dat nimmer bereikbaar zal blijven. Inmiddels hoopt de min. dat nog in 1876 van zijn voorstellen omtrent enkele belastingwetten aan de vertegenwoordiging zal kunnen blijken. De min. acht zich onbezwaard het voorstel tot verhooging van den gcdestil- leerdaccijns tot ƒ57 per heet. te handhaven. Nu de meerdere inkomst, die hieruit voor de schatkist zal voortvloeijen, niet meer noodig is om een ge deelte der opbrengst van den accijns op het geslagt te dekkenkomt het hem wenschelijk voor die inkomst aan le wenden lot een meer uitgebreide herziening van het tarief van regten. t'.l I I hLNLAM)SCHE BEKlGTKiN ENGEL.4N li. LGNDEN 1 Mei. De proclamatie, waarbij aan de koningin de titel van //Empress of India" wordt toegekend, is verschenen. De Times merkt aan, dat in die proclamatie tal van beperkende bepalingen omtrent het gebruik van den keizerstitel voorkomendie in de toepassing tot allerlei moeijelijkheden aan leiding zullen geven, en doet tevens uitkomen, dat er niets bepaald is om trent den titel der koninklijke prinsen. Volgens de Globe heeft de koningin ongeveer 600 adressen ontvangen, waarin haar met haar nieuwen titel wordt geluk gewenscht. De Times heeft uit Madrid een telegram ontvangen van 29 April, waarbij gemeld wordt dat een matroos, te Gibraltar te huis behoorende en Engelsch onderdaan, te Malaga door Spaansche douaniers doodgeschoten is aan boord van de Clementine, welk schip sluikwaren aan boord had. De zaak is in handen van den Engelschen gezant gesteld. FKANHKIJk. door middel van den Moniteur, de volgende verklaring //In den laatstverloopen tijd werden vrij onrustbarende betreffende moeijelijkheden, waarmede het kabinet, bij kamers, te kampen zou hebben. In de kamer der afge- Dc regering heeft openbaar gemaakt: geruchten verspreid den terugkeer der vaardigden zou het door de uiterste linkerzijde en de Bonapartislen, in den senaat door de partij van Thiers ernstig bedreigd worden. Heden zegt men ons. dat hel gevaar verminderd is en dat met meer kalmte de aanstaande zitting te gemoct gezien kan worden. Wij wenschen dat het zoo zij. De kamer van afgevaardigden heelt tot dusverre geen meerderheid. De pogingen om er eene te erlangen zijn vruchteloos geweest, omdat men niet weet ten wiens voordeele de strijd zal uitvallen, die tusschcn Gambetla en Thiers is uitgebroken. Zoo lang deze toestand onveranderd blijft, zou het gevaar van een kabinets-crisis voor de hand liggenindien de maarschalk niet een vasten grond in de kamer van algevaardigden had en indien hij zich in de noodzakelijkheid bevond een kabinet te vormendat den senaat aanstaat. Als de republikeinen verstandig zijn, dan zullen zij zich wachten iels tegen het kabinet te ondernemen. In de laatste jaren werd lusschen depailemen- taire eischen en de behoeften van de inwendige orde stilzwijgend een soort van compromis gesloten, dat over het algemeen het ministerie in staal stelde een jaar aan het bewind le blijven. Wat mogelijk was toen het land maar één kamer had, moet te meer mogelijk zijn, nu de grondwet volkomen in werking, het vraagstuk van den regeringsvorm opgelost is. Verlaten de republikeinen deze baan, volgen zij een politiek, die ten doel heeft de kabinetten te doen vallen, dan zal het hun gelukken, zelfs aan de meest ongeloovigen het bewijs le leveren, dat uit onze staats-instellingen slechts een zwakke en magtelooze regering kan voortspruiten. Het leveren van dit bewijs kan hun niet tot voordeel strekken." Bij de Zondag gehouden herstemming is de heer Pascal Duprat in het zeventiende arrondissement van Parijs gekozen met 6005 stemmen. Te Bor deaux is de heer Simiot gekozen met 6434 stemmen. In het dep. Cher is de heer Rolleteen republikeingekozen met 6634 stemmen. Zijn mede dinger, de heer Sauvcurconservatief, bekwam er 5737. Hel Urleanistisch hoofdorgaan, het Journal de Paris, meldt dat het met ultimo April de uitgave slaakt, om later op nieuw te verschijnen, als de omstandigheden het noodig maken. Te Parijs heeft de verkoop plaats gehad van schilderijen van wijlen den heer Edward L. Jacobson te 's Hage. Een Cabanel. //een Florentijnsch dichter" voorstellende, welke schilderij in 1861 tentoongesteld was, bragt 56000 fr. op. //Aglaé", van denzelfden schilder, werd voor 26000 Ir. loegc- weren: //een liggende Stier", van Rosa Bonheur, voor 17000 fr.«een treurend jong Meisje", van Ary Scheffer, voor denzelfden prijs. Er waren 88 stukkendie gezamenlijk verkocht zijn voor 456,370 fr. Uit Brest wordt gemelddat eene post-pakketbootdienstdoende lus schen Conquet en Ouessantschipbreuk geleden heeft. Van de vier-en-twinlig opvarenden zijn slechts drie gered. MU1TSCIILA1VD. Uit Bern wordt gemeld, dat de Bondsraad zijne toestemming heeft gegeven tot de oprigling van een bisdom op den grondslag der constitutie van de nieuwe christelijk-katholieke Zwitsersche kerk. Bit. Mostar wordt gemeld dat Moukhlar-bey zijnen zegevierenden intogt in Niksich heeft gehouden en die vesting van levensmiddelen heeft voorzien. Den volgenden dag was hij te Zlostopp aangekomen en den daaropvolgenden had hij bij Preschika een talrijk corps opstandelingen verslagen. BUCHAREST, 1 Mei. De kamer van afgevaardigden heeft heden een vo tum van vertrouwen jegens het ministerie uitgebragt.

Leydse Courant | 1876 | | pagina 2