LEIDSCHE O DII i i\ 1876. VRIJDAG 14 APRIL iV. 80. STADS - BERICHT KIN Kohier der plaatselijke directe belasting 1876. BINNENLANDSCHE BERIGTEiN. De Courant verschijnt dagelijks. Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars 3.franco p. p. f 3.50 met het Ferslag der Handelingen van den Gemeenteraad f 3.35, franco p. p. ƒ3.85. Eet verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor 2.50 's jaars. buiten de expeditiekosten. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents, De prijs der Advertentiën is van 1—4 regels j 1.— iedere regel meer 25 cents. Bij deze Courant toordt verzonden bladz. 5154 der Uandelingen van den Gemeenteraad. LEIDEN, 13 April. Bij de lieden gehouden openbare verpachting van de faecale stoften, die verzameld worden in dat gedeelte van wijk 11 der gemeente, waar liet Liernursche stelsel is toegepast, is voor den lijd van 12 maanden, aanvan gende 1 Mei 1876pachter geworden D. M<- van der Hoef te Oegstgeest voor 0.12 per 100 kilogram. Ten voordeele der noodlijdenden door den watersnood gaf gisteren avond het hier gevestigde reciteer-college "Van Lennep" in Itet gebouw van 'tNnt eene reciteer- en looneelvoorstelling. Het programma, dat vrij zware stukken aanwees, werd niet zonder verdienste uitgevoerd. 's Lands middelen over de drie eerste maanden dezes jaars hebben opgebragt ƒ20,541,959.57zijnde f 1,042,512.14 meer dan in hetzelfde tijd vak van 1875. De raming bedroeg ƒ21,452,580.18. Blijkens een bij het depart, van koloniën ontvangen telegram van den gouverneur-generaal van Nederl. Indie dd. 6 dezer, is den 3r° dezer door den generaal-majoor Wiggers van Kerchem uit Atchin aan de Indische rege ring het volgende berigt: De vijand blijft rustig. In onze zuid-oostelijke linie is de kolonel van der Heyden ijverig bezig met den aanleg van wegen. De gezondheidstoestand is over het algemeen niet veranderd, maar dè cho lera is afgenomen. Aan die ziekte overleed de luitenant Verschoor. De lui tenant baron van lleeekeren van Molecaten is ligt gewond. Het stoomschip Foorwaarts is op 8 April van Batavia naar Nederland vertrokken. Voor de voorjaarsexamens, die op 19 April aanst. en volgende dagen te Haarlem zullen gehouden wordenhebben zich 488 candidaten aangemeld. De Standaard meldt: Aangaande den gezondheidstoestand van dr. Kuyper kunnen wij mededeelen, dat het verloop zijner ziekte in zoover de laatste week eene gunstige wending nam, dat de koortsachtige zenuwaandoening der hersenen verminderde. Toch blijlt zijn hoofd nog uiterst zwak en is alle schrijven en lezen hem verboden. Met het oog op het klimaat is dr. Kuyper dezer dagen van Nice naar Menton vetrokken. De Amst.C. meldt: Eergisteren had men ons meêgedeeld, dat de mi nister van financiën hel wetsontwerp tot invoering van den gouden standaard van den raad van state zou hebben teruggenomen. Onze zegsman is verkeerd ingelicht geweest, want wij kunnen thans zeer stellig verzekeren, dat de minister van financiën er niet aan denkt, bedoeld wetsontwerp, dat sedert veertien dagen bij Jden raad van state in onderzoek is. terug te nemen. Wij vernemen tevens, dat aan het departement van financiën thans in ge reedheid worden gebragt, behalve de drie wetsontwerpen op de comptabili teit: een ontwerp van wet voor een zegelbelasting, een op de patentbelas ting en een tot herziening van <!e personele belasting. Het ontwerp tot be lasting van den tabak zal worden ingetrokken; daarentegen zal de herzie ning yan het tarief op den in- en uitvoer op grootere schaal worden voor gedragen. Te Beverwijk heeft een treurig voorval plaats gehad. De gemeente secretaris heelt zich roet een pistoolschot van het leven berooid. Men BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Gezien art. 264 der Wet van den 298,t° Juni 1851 Staatsblad N». 85); Doen te weten, dat het kohier der plaatselijke directe belasting over 1876 op heden voorloopig is vastgesteld en van den 7"c° April lot en met den 20lttD April aanstaande, ter Secretarie der gemeente (flnanciëele afdee- lfng), van 9 tot 4 uren, voor een ieder ter lezing is nedergelegd. En wordt deze door plaatsing in de Leidsche Courant afgekondigd. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. d. BRANDELER, Burgemeester. Leiden, 6 April 1876, E. KIST, Secretaris. schrijft de reden van deze wanhopige daad toe aan de ernstige wijze, waarop het gemeentebestuur een uilslapje naar Amsterdam had opgevat, door den secretaris met eene hulponderwijzeres "in alle eer en deugd" ge maakt. De hulponderwijzcres is namelijk ontslagen. Een der wethouders, zoo verhaalt menheeft zich streng beloond en de secretaris was daardoor zoo opgewonden, dat hij eerst het voornemen had opgevat den wethouder naar het leven te staan, maar dien toeleg opgaf en zichzelf ombragt. Onder Steenwijkcrwold is Maandag namiddag de woning van een landbouwer in de ascli gelegd. Van den inboedel kon men niets redden. Een paard, twee koeijen en een pink kwamen in de vlammen om. Een landbouwer van Katwoude keerde Maandag avond met zijn jagt- wagentje, waarin nog 3 andere personen zaten, van een uitstapje terug, toen zij bij het dorp Broek in Waterland werden overvallen door hevige windvlagen, vergezeld van hagel en regen. Het paard, schichtig geworden, begon te hollen, waarbij de tuigen braken, met hel gevolg dat het rijtuig achteruit van een brug rolde en in de vaart geraakte. Het gelukte den heer K. vrij spoedig uit den wagen en op het drooge te komen, waarna hij er met groote moeite in slaagde zijne medgezellen te redden, zoodat allen met den schrik vrijkwamen. Na vergeefsche poging om het rijtuig uit de vaart te halen wandelden zij huiswaarts, waar de eigenaar tot zjjne .verrassing zijn paard rustig in den stal vond. Het beest had ongeveer 1% uur langen weg naar huis kunnen vinden. - Uil Lith meldt men dat langzamerhand alles weder op orde komt. De noodlijdenden hebben nagenoeg allen hunne opgeknapte bouwvallen kun nen belrekken. Zij krijgen nog goede bedeeling in steenkolen en brood. Verwonderlijk is het te zien hoe spoedig alles een geheel ander aanzien krijgt. Elk knapt zijn huis, erf en tuintje op. Aan hel stroo en vuil, dat in de boomen is blijven hangen, kan men echter nog zien hoe hoog het water geweest is. "a GRAVENHAGE, 13 April. Z. M. heelt, als blijk van goedkeuring en tevredenheid, aan R. Geurs, te Amsterdam, wegens het redden van twee drenkelingen aldaar, toegekend de bronzen medaille, ingesteld bij besluit van 22 Sept. 1855, alsmede een loffelijk getuigschrift. Door Z. M. zijn benoemd: tot substituut-officier van justitie bij de arrond.-regtbank te Zwolle, de heer mr. J. G. H. B. Ketjen. thans substi tuut-officier van justitie bij de arrond.-regtbank te Zutphen; tot substituut- officier van justitie bij de arrond.-regtbank te Zutphenjhr. mr. F. van Panhuys, advocaat te Groningen; tot griffier der arrond.-regtbank te Gorin- chem, de heer mr. P. C. D. Ledeboer, thans griffier bij het kantongeregt te 's Hertogenboschtot substituut-griffier bij het gereglshof te 's Hertogen- bosch, jhr. mr. J. L. E. M. de Kuyper, thans substituut-griffier bij de arrond.-regtbank aldaar. Op zijn verzoek is eervol ontslag verleend aan den lieer J. B. Vroom als plaatsvervangend kantonregter te Medemblik. Bij kon. besluit van 11 April zijn nog benoemd: 1". bij den groolen staf: tot luit.-kolonelZr. Ms. adjudant, de majoor C. H. F. graaf du Mon- ceau, van dien staf; en Zr. M'. adjudant in buitengewone dienst, de majoor J. Roosmale Nepveu, van dien staf, gedetacheerd bij den staf van Z. K. H. den prins van Oranje; bij den prov. staf: tot majoor en prov. adjudant in Groningen en Drenthe, de kapitein P. J. J. Sloop, van het 7' reg. inf.; in Zeeland, de kapitein H. Sasburg, van het 6e reg. inf.; in Gelderland, de kapitein J. B. H. van Roijenvan het 8' reg inf.; in Zuidholland, de kapi tein J. R. Steinmetz, van het 5e reg. inf.; bij den plaalselijken staf: tot plaatselijken kommandant 2e kl. te Utrecht, de luit.-kolonel J. J. baron Melvill van Carnbée, pl. kommandant 3C kl. te Helder; tot luit.-kolonelpl. kommandant 2e kl. te Bredade majoor P. F. Bruningsvan het 6« reg. inf.; tot majoor en pl. kommandant 3C kl.te NijmegeH, de kapitein D. W. van Winsheym, van het 3° reg. inf.; te Zutphen, de kapitein jhr. 11. L. P. Hovy, van het reg. grenadiers en jagers; te Arnhem, de kapitein C. M. W. Kamps, van het 5s reg. inf.; te Helder, de kapitein F. J. Beltrami, van het 2e reg. inf. Bij het wapen der infanterie: tot majoor, de kapitein D H. P. Andreae, van het wapen, gedetacheerd hij het leger in Nederl. Indië, en de kapitein J. Brakelmede van het wapen, bij het leger gevoerd wordende voor me morie, als zijnde ter beschikking van het dep. van buitenlandsche zaken; bij den staf: tot directeur der normaalschietschool, de majoor W. 11. Door-

Leydse Courant | 1876 | | pagina 1