VERSTOPPING EEN SOL V ERE1N ELIXIR. de Joh. Hoff'sche Mout-Kruidenzeep PER TELEGRAAF. öt'vgcrltjfcc St.inb. A I) V E R i E N T .1 E N. TWEEDE VERIFICATIE. Het door mij in 1835 in algemeen gebruik gestelde Leiden, E. NOORD1.JKBreêstraat dezer dagen te Parijs verkocht. Er waren in het geheel 53 stuks, die 468,210 fr. hebben opgebragt. Meer dan twee derden der doeken bestonden uit middelmatige stukken. Daarentegen waren er ook eenige meesterstukken; onder anderen een mansportret van Rembrandt, dat voor 170.000 fr. aan den heer John VV. Wilson werd toegewezen. Een Ostadc. "de Kaartspelers", bragt 28,100 fr. op; een van de Velde "een Schip op de reede", 34,500 fr.; een Wouwermans "Rust bij de Fontein", 20,000 fr. LONDEN, 21 Maart. In de zitting van het lagerhuis drukte de heer North- cote den wensch uit, dat de heer Wolf!' niet zijne motie betreffende de onzijdigverklaring van het Kanaal van Suez zou handhavenomdat deze thans ontijdig zou zijn. De voorsteller voldeed aan dit verlangen en trok zijne motie in. De heer Cochrane kondigde eene interpellatie aan, om de aandacht te vestigen op de verovering van Khokand door de Russen. VERSAILLES, 21 Maart. In de kamer van afgevaardigden heeft Raspail het wetsvoorstel ter tafel gebragt. eene algemeene amnestie te verleenen aan allen, die wegens politieke misdrijven veroordeeld zijn. Nog drie andere voorstellen betreffende het verleenen van amnestie worden ingediend. De minister van binnenlandsche zaken Ricard verklaart, dat de regering alle voorstellen tot amnestie er werpt. Zij heeft vast besloten de vonnissen der justitie te eerbiedigen en de rust in het land te handhaven. Zij acht het onbillijk en in strijd met 's lands eer hen, die tijdens de Commune zulke schandelijke misdaden pleegden voor te stellen als de slagtofFers van politieke twisten. Desniettegenstaande vraagt de regering de urgentie der voorstellen, omdat onmiddellijk zulke zaken belmoren te worden afgedaan, waardoor de gemoederen in opgewondenheid gebragt worden en eene nood lottige agitatie in de openbare meening ontstaan zou. Raspail bestrijdt in naam der menschelijkheid de urgentie. Ricard ant woordt en zegt: wij zijn geenszins gekant tegen maatregelen van verge vingsgezindheid en genade ten aanzien van enkele personen; de president der republiek zal in die gevallen van zijn regt van gratie gebruik maken. Floquet neei t de urgentie der voorstellen aan. Daarna worden deze met algemeene stemmen urgent verklaard. Raspail (de zoon) brengt een wetsvoorstel ter tafel, houdende intrekking der wet van 20 Januarij 1874, welke het regt van benoeming der maires aan de regering toekent. Morgen zal de kamer de commissie benoemen, belast met het onderzoek der amnestie-voorstellen. In den senaat wordt het voorstel tot het verleenen eener algemeene am nestie door Victor Hugo ingediend. De minister-president Dufaure vraagt de urgentie en zegt, dat de president der republiek gratie verleenen zal aan hen, die genade verdienen; eene algemeene amnestie is echter onmogelijk voor hen, die de onverzoenlijke vijanden blijven der maatschappij en die Frankrijk in het verderf willen storten. De urgentie wordt met algemeene stemmen uitgesproken, nadat ook Victor Hugo zich daarmede vcreenigd had. LONDEN, 21 Maart. Eene verklaring, gisteren door Disraeli in het lager huis afgelegd, betreffende de beperking van den keizerstitel tot IndiS, en de toegeeflijke houding van den minister, hebben de oppositie tot zwijgen ge bragt. Het verzet tegen dien titel is verdwenen. PETERSBURG, 21 Maart. Een telegram uit Ragusa. in het blad "De Russische wereld," verzekert, dat de tusschen Mukhtar-pacha en de opstan delingen gesloten wapenstilstand geteekend is geworden op voorwaarde dat de Turksche vesting Niksic van leeftogt zou worden voorzien. Door tusschenkomst van Montenegro wordt over den vrede onderhandeld. Te Spolata en te Zara zijn demonstration gedaan legen de inhechtenisne ming van Ljubibatsicheen der voornaamste hoofden van de opstandelingen. Hel berigt van een wapenstilstand is waar; doch wat met betrekking tot de proviandering is berigtmoet nog bevestigd worden. Mukhtar-pacha is vertrokken met troepen van Niksich, van leeftogt voor zien. doch tot dusverre hebben de opstandelingen, 6000 man sterk, die deze stad insluiten, hem hierin belet. j Tan £6 tot en met 33 Maart 1876. BEVALLEN: J. A. van der Linden, geb. Knaap, D. C. .1, Eigeman. zeb. Ver- vooren, tweel. D. D. N. J. Goekoop, geb. Stokhuyzen, Z.M. Spierenburg, geb. Keppel, Z. M. S. Kerkvliet, geb. de Kaper, Z. E. J. Verhoog, geb. Pel, D. - B. E. Vink, geb. Wagemans, Z. M. C. Jongbloed, geb. Meijer, D. M. A. W. van Iterson, geb. Plug, D. A. M. van Wijk, geb. van der Tas, D. J. M. T. van Wel, geb. Weeber, Z. C. Karstens, geb. Provoo, D. 11. L. M. de Sturlcr, geb. Aberson, D. C. Keereweer. geb. van der Laken, D. S. van der Wilk, geb. i Goedraad. Z. M. M. Timan, geb. van Duuren. D. M. B. Goddijn, geb. Wanna, D. P. J. Bleyi. geb. van der Lelie. D. J. Taffijn, geb. Mazurel, Z. G. Ranse- ji laar, geb. Favier. D. Z. van der Nat, geb. Boelhouwer, D. - W. ,1. Paanw. geb. Driebergen, Z. D. Verbeek, geb. Lieman, Z. A. M. Bergman, geb. Verver, D. - G. Braggaar, geb. Leclusse, D. M. H. Spoek, geb. Resems, Z. C. van der Loo, geb. van Ulden. D. J. Olivier, geb. de Graaf, Z. - S. Noest, geb. Plaisier, D. J. de Bolster, geb. de Ilaas, Z. GEHUWD: T. Kreft. jm. en E. van der Nat, jd. OVERLEDENM. Boot. D., 19 m. J. llessenaar, geb Marsteller, D. levenl. F. A. Marsteller, 39 j. B. Haring, 47 j. J. J. Cockuyt, Z., 20 j. C. Bruinen berg, geb. Hoeks, Z. D. tweel. levenl. M. van Leeuwen, D., 3 w. N. Bedicr, 69 j- S. Smit, 81 j. A. de Tombe, wede. L. Jasperse, 70 j. J. C. C. Korsen, Z., 2 m. L. Boot, 69 j. C. A. .1. Kerkvliet, Z1 d. A Neuteboom, Z., 3m. M.C. Stikkelman, Z„ 3 m. J. Teljeur, D., 7j. M. C. Ruytenbeek, D., 16 m. A. J. Fiolet, Z„ 4 m, C. Mieremet, D., 18 j. C. Lasschuyt, geb. van der Rey- den, 48 j. J. de Groot, 42 j. J. Biegstraaten, Z., 9 m. J. Carton, Z.. 24 j. J. C. van den Wijngaard, geb. van Es, D. levenl. P. Hoogendoorn, Z., 14 j. M. Kanbier, D., 2 m. J. Trotiwee, Z., 19 m. Heden nacht overleed zacht en kalm, voorzien met de HH. Sacramenten der Stervenden, tot mijne en mijner kinderen groote droefheid, mijne har telijk geliefde Echtgenoole AGNES FRANCISCA VAN DUSSELDORP, in den ouderdom van 67 jaren. Leiden, 22 Maart 1876. J. POLS. Algemeene kennisgeting. Voor de vele hartelijke bewijzen van deelneming, gedurende zijne ziekte ondervonden, betuigt de Heer J. HOOG bij zijne herstelling oprechten dank. Leiden, 22 Maart 1876. De tweede bijeenkomst van Schuldeischers, ter verificatie hunner schuld vorderingen, in het faillissement van P. DE GRAAFF, Metselaar enz., aan den G eer dijkonder Leimuidenis bepaald op Maandag 10 April 1876, des namiddags te half twee uur, in het Gerechtsgebouw aan het Rapenburg te Leiden. De Curator, Leiden, 22 Maart 1876. P. A. CALLENFELS. is' bijna altijd de oorzaak van hoofd pijnen, maagpijnen, schele hoofdpijn, slechte en moeilijke spijsvertering, buik pijn, ontsteking der ingewanden, algemeene lusteloosheid, aambeien, enz. enz. Eén enkele PEYRCY-PIL, 's avonds genomenvoorkomt en geneest die kwalen. De doos Pillen 1.35. Eéne doos is steeds voldoende. Te Leiden, 56 Mare, bij Bï. K. SWEIWEK. gebruikt hebbende, zal men moeten erkennen, dat deze Zeep aan alle eischcn, die men aan eene fijne Zeep stelt, beantwoordt. Van aangenamen, hoogst aromalischen geur, vrij van alle minerale bestanddeelcnverfijnt en verfrischt de Malz-Zeep de huid, verwij dert alle onreinheden, als: daauwwormen, sproeten enz.; maakt de huid zacht en elastisch en hergeeft en onderhoudt een witte jeugdige tint. Prijzen: 17% Cents (6 stuks 95 Cents); 35 Cents(6 stuks 1.95), 50 en 70 Cents het stuk. JOH. HOFF's Cenlraal-DépótAmsterdam, Smalle Bloemmarkt bij de Stilsteeg, F. 154. Dépots: Leiden, E. AVOKDIJK en Bf. K. SWEUER Alphen aan den Rijn, L. VARUSSIEAU ZOON en M. NAGTEGAAL. Het voorschrift van dit middel is gevonden onder de nagelaten papieren van den beroemden Zwcedschen Geneesheer VERNET, die in den hoogen ouderdom van honderd en vier jaren is overleden, terwijl deszelfs vader en grootvader den leeftijd van honderd twaalf en honderd dertig jaren hebben bereikt. Hel was een familiegeheim, waarover hij zich in dezer voege uil- laat: Aan het dagelijksch gebruik van dit Likeur wordt het lang leven van dit geslacht met regt toegeschreven. Dit middel onderhoudt voortdurend de gezondheid, zonder dat men eenig ander geneesmiddel noch aderlating be hoeft. Het herstelt de kracht, wekt de levensgeesten op, neemt bevingen en aandoeningen der zenuwen weg, behevens alle onreine en slijmachtige 'stoffen uit de maag, welke oorzaak zijn van slechte spijsvertering, alsook zuur, scheele hoofdpijn en oprispingen; het doet de misselijkheid bedaren, doodt de wormen en maden, verlicht de waterzuchtigen en bevordert de maandelijksche zuivering der vrouwen geneest de witte vloed en geeft de gezonde gelaatskleur en bij vermagering het verloren vleesch weder en pur geert onmerkbaar en dat wel zonder snijding in het lijf, en is alzoo van groot nut voor obstruction of verstopping van den onderbuik. Het neemt alle tusschenpoozende of afwisselende koortsen weg. Alle hoedanigheden van dit middel op te geven is overbodig, want in één woord: het is de herstelling der mgnschelijke natuur, omdat het. tegen alle kwalen meer of min nuttig werkt. Prijs per Flacon 150 en 30 Cents. Met gebruiksaanwijzing alleen echt verkrijgbaar: te 'sHage, SNABILIÉ, Apotheker, Buitenhof; Gotida, A. WOI.FF, Drogist, Grootemarkt, en meer bekende Dépots in andere steden. J. P. fi. GELAUFF, Geneesheer, Corresp. Lid van het Genootschap ter bevordering der Genees-, Heel-, Verlos-, Schei- en Natuurkunde te Nieuwer- Amstel,

Leydse Courant | 1876 | | pagina 3