PER TELEGRAAF. ADVERT EEVTIEN. HOOGHEEMRAADSCHAP RIJNLAND. KLEINE OORZAKEN GROOTE WERKINGEN. FRAKRRIJ K. De senatoren en afgevaardigden, die tot de gematigde lilikerzijde be hoorden, hebben Zondag, onder voorzitterschap van den heer Jules Simon, voor het laatst eene bijeenkomst gehouden. De senatoren en algevaardigden zulten voortaan elk afzonderlijk hunne wekehjksche vergadering hebben. Wel is de vraag in overweging genomen, of het niet raadzaam voor de partij zou zijn één geheel te blijven, en mitsdien voorlaan gezamenlijk bij een te komenmaar dit voorstel is verworpen omdat men aan elke groep in de kamer volledige vrijheid van handelen wilde laten. Als het noodig geoordeeld wordt, werd gezegd, kan men altoos de beide groepen gezament- lijk bijeenroepen. Volgens O pin. nat. loopt het verschil van gevoelen tusschcn den mi nister Dufaure en den heer Casimir Périer, hetwelk de oplreding van dezen laatste als minister in den weg staat, over twee punten, over de porte feuille van marine en over de vraag, in hoever eene zuivering van de pre fectenwereld wenschelijk is. De heer Dulaure wil niet meer dan zes, ten hoogste tien prefecten ontslaan, de heer Casimir Périer daarentegen ver langt de onverwijlde afzetting van de ambtenaren, die zich het meest heb ben gecompromitteerden de vervanging van andere prefecten in den loop van Maart en April, benevens een aantal verplaatsingen. Volgens de berekening van le Temps zullen in de nieuwe kamer, die 533 leden telt, zitting hebben 352 republikeinen, 76 Bonapartisten56 leden der regterzijde. 24 legitimisten en 21 conslitutionelen. Mgr. Dupanloup heeft in zijn mandement, de vasten betreffende, de Italianen op een heftige wijs aangevallen en o. a. van hen gezegd: Zij zetten koelbloedig, listig en onverzettelijk hun werk van roof, bederf en onder drukking voort. Ben ik magteloos in hen een gevoel voor consciëntie, goed vertrouwen en eer te doen ontwaken, dan wil ik althans trachten ten aan- scliouwe der beschaafde wereld op hunne barbaarsche wetgeving hel brand merk dér schande te drukken. Gravin d'Agoult, in de letterkundige wereld bekend onder den naam van Daniel Stern, is Zondag op 71-jarigen leeftijd overleden. Zij trad in 1841 het eerst als schrijfster op in de Revue des Deux Mondes en werkte aan verschillende bladen mede, o. a. aan La Presse, Le Courtier Francais en Le Temps, llaar voornaamste werk is hare «Geschiedenis van de om wenteling van 1848. PAK J£. Aan de Carlisten zijn in het geheel 112 stukken geschut ontnomen met de geweren worden deze op een waarde van ƒ18,000,000 geschat. De koning zal met die kanonnen den 10d,n Maart zijn inlogt houden in Madrid, doch nog vooraf Burgos en Santander bezoeken. De ligting van 1870 zal huiswaarts worden gezonden en het leger tot op 200,000 man verminderd worden. Volgens berigt uit Havana zijn in een op 29 Fcbr. geleverd cavalerie- gevecht tusschen 300 Spanjaarden en 600 opstandelingen, de laatstgenoemden verslagen. Aan de zijde der Spanjaarden werden 26 man gedood. De Amerikaansche consul-generaal te Havanna heeft aan zijne regering doen weten, dat de kapitein-generaal van Cuba, ten gevolge van onder handelingen tusschen de Vereenigde Stalen en Spanje, gelast heeft een viertal grondeigenaren in het bezit hunner verbeurd verklaarde goederen te herstellen. DIIITSGHLAKD. De redacteur van het Elzasser's Journal, le Straatsburg, is tot een maand vestingstraf veroordeeld, wegens beleediging van den groothertog van Mecklenburg, naar aanleiding van diens besluit op het burgerlijk huwelijk. De Gertnania deelt eene aanschrijving mede van dr. Conrad Martin, onderteekend in qualiteit van «bisschop van Paderbom", zijnde eene ex communicatie, door hem uitgesproken over den priester lleinrich Schaffeld, te Hohengandem. Een Russisch blad meldt dat aan het departement van financiën een plan in bewerking is tot de annexatie van Nova Zembla bjj Rusland en zegt: De aandacht werd op deze zaak gevestigd doordien de Oostenrijksche regering onlangs het voornemen te kennen gaf tot het stichten van koloniën en meteorologische inrigtingen op Nova Zembla. 'sGRAVENIIAGE, 8 Maart. Tot substituut-griffier bij de arrond.-regtbank te Zierikzee is benoemd jhr. mr. W. A. de Jonge, advocaat te Leiden. PARIJS, 7 Maart. Na eene voorbereidende bijeenkomst van de kamer, heelt Gambetta in eene redevoering op eene bijeenkomst van de uiterste linkerzijde, met het oog op den toestand, aangedrongen op de aaneenslui ting van alle republikeinen. Het tegenwoordig ministerie maakt het nood zakelijk dat de republikeinsche partij eenparig het besluit neme om te verklaren,, dat zij geen ander dan een zuiver republikeinsch kabinet zal steunen. Naar eene vergadering van de linkerzijde is eene commissie gezon den om haar uit te noodigen tot eene gemeenschappelijke beraadslaging over (Ie ministeriele crisis. PARIJS, 7 Maart. Onder voorbehoud wordt het volgende medegedeeld: Aan de Temps wordt getelegrapheerd, dat in Servie de republiek is uitge roepen, dat de dynastie van Obrenovich vervallen verklaard, en dat prins Milan naar de grens geleid is. PARIJS, 7 Maart. In eene bijeenkomst van afgevaardigden en leden van den senaat van de linkerzijde en de uiterste linkerzijde werd na gemeen schappelijke beraadslaging het besluit genomen, slechts een homogeen kabi net te steunen, dat het land wilde besturen in krachtig republikeinschen zin, overeenkomstig den geest der constitutie en den wil der natie. LlhNDEN, 7 Maart, lloogerhuis. Lord Cardwell diende een adres in, houdende verzoek om intrekking van de slavcn-eirculaire, Lord Cairns be- toogde de noodzakelijkheid van de circulaire en verklaart dat de intrekking onmogelijk is. «Wij zijn op het punt," voegde hij er bij, «een belangrijken stap te doen ter voorbereiding van het tijdstip, waarop het Engeland gegeven zal zijn de slavernij voor goed te vernietigen." Na eene langdurige discussie werd op het verzoek afwjjzend beschikt. LONDEN, 8 Maart. Dé Morning Post meldt uit Berlijn van gisteren: De vorst van Servië heeft, evenals de vorst van Montenegro, zich tegenover de noordelijke mogendheden verbonden geene ondersteuning meer aan de opstandelingen te verleenen en den vrede le bevorderen. De mogendheden harerzijds waarborgen de vorsten tegen de omwenteling. WEENEN, 7 Maart. De tijding, in het Venetiaansche blad il Tempo uit Zagabria medegedeeld, betreffende voorvallen in Servië, is van begin tot eind een logen. jSt'vgcclijkc Statib. Van 2 tot en met 8 Klaart 1876. BEVALLENH. M. Melet, geb. van der Velden, D. C. Slootjes, geb. Rijsber- gen, Z. J. M. van Zijp, gtb. van Zijp, Z. J. M. van Booren.geb. van Hoven, Z. G. J. van der Reyden, geb. van Borselen, Z. P. Langezaal, geb. van der Waals, D. - J. C. van Cleef, geb. Eikelharl, Z. M. J. Laterveer, geb. Blansjaar, D. P. van Bronswijk, geb. van den Burg, Z. W. C. de Gunst. geb. Haneveld. Z. M. C. Ronsson. geh. de Prevost, Z. M. Welling, geb. tlverveld, Z. E. L. J. Hoos, geb. Eigeman. D. S. J. Sjardin, geb. la Lau, D. G. Eduard, geb. van der Nat, Z. J. G. van Vliet. geb. den Dopper, D. J. Tegelaar, geb. Rogge, D. C. Milders, geb. Kranenburg. D. - E. du Mortier geb. Loeber, D. W. C. Ver- steegen, geb. Kahlman, D. E. Kiel, geb. Stouten, I). M. Landesbergen.geb. Se- lier, Z. H. van der Nat, geb. Teugels, Z. G. Jansen, geb. van Mastrigt, Z. A. M. van Noord, geb. Michels. D. C. M. Koet. geb. Gans, Z. GEHUWD: J. Heymaiis. jm. en J. C. Dreel, jd. K. B. II. J. Brandt, wedr. en J. Nagtegaal.jd. W. 11. Flippo, jm. en E. W. Slotboom,jd. J. G. Eggink.jm. en li. Vellekoop, jd. OVEltLEDEN: M. J. Carton, D., 19 j. N. A. van der Blom, 46 j. J. G. Meerburg, D.. 23 m. J. Plu. géb. Ronsel. 80,j. M. Sluis, geb. van der Geer, 53 j. J. J. Kouters, Z„ 3 j. J. J. Planje, Z., 25 j. J. ,1. Planken, 46 j. J. J. Dreehsler, D.. lm. A. Muller, 65 j. C. Istaces, Z„ 14 j. J. van Oorschot, 56 j. J. P. van der Walle. Z., 24 j. V. J. A. Geesink, D„ 2 m. J. F. Staal, Z.. 19 m. M. van der Veer geb. Hoppenbrouwer, D. levenl. --J.C. Hakken berg, Z., 8 m. - E. van der Ham, geb. Zaalberg, 24 j. M. Meijer, V., 76j. J. A. Bekooy, Z.8 m. C. M. Hoos, D„ 2 d. E. Oudshoorn, D., 2 j. F. l'isbn, 70 j. Voorspoedig bevallen van eene Dochter J. C. VAN KAATHOVEN, geb. BECKER. 4 Leiden, 7 Maart 1876. Eenige kennisgeving. Voor de vele bewijzen van deelneming, ontvangen bij de geboorte onzer Dochter, beluigen wij bij dezen onzen hartelijken dank. L. H. FEENDERS. Leiden, 5 Maart 1876. M. C. FEENDERS, Stevens. Mejufvr. S. E'. M. VAN GENT betuigt, mede namens de familie, haren op- regten dank voor de vele bewijzen van deelneming bij het overlijden harer geliefde Tante Wed. W. VAN GENT, geb. Moltzer. 9 Maart 1876. De houder der op 1° October 1875 uitgelote Obligatie IV». 23, groot 1000, in de 5% Geldleening door voornoemd Hoogheemraadschap den ls,en October 1870 tot een bedrag van 150,000 gesloten, wordt ver zocht die Obligatie, zoo spoedig mogelijk, ter aflossing ten kantore van den Ondergeteekende te doen aanbieden. De Rentmeester van Rijnland, Leiden, 8 Maart 1876. F. A. VERSTER. Dit is zoo ergens, dan zeker het geval bij het klein, onaanzienlijk artikel, de tlALZ-IIO\ItO\8 van JOH. IIOFF, te Berlijn. Het resultaat door deze uit Mout, slijmoplossende kruiden en de fijnste sui ker geprepareerde (Karmelen) bij ontsteking der keel, heeschheid, ver koudheid enz. verkregen, zouden somtijds ongelooflijk zijn. wanneer die Bonbons zich niet bij ontelbaren als een klein wondermiddel bewezen hadden. Bij verouderden hoest neemt men 3 a 4 Bonbons in een kopje heete melk. De gepatenteerde Malz Bonbons zijn in blauw papier gepakt en dragen in Pakje en Bonbon den stempel «JOI1ANN IIOFF". Verkrijgbaar a 30 Cents het pakjn bij JOH. IlOFF's Centraal-Dépót, Amsterdam. Smalle Bloemmarkt bij de Stilsteeg, F. 154. Dépots: Leiden, E. VOORDIJK en V. K. SWEMEK Alphen aan den Rijn, L. VAROSS1EAU ZOON en M. NAGTEGAAL.

Leydse Courant | 1876 | | pagina 3