AGENTESSEN. Onschadelijk en doeltreffend! PER TELEGRAAF. ADVERT ENTIEN. E II, GADERING DE LEDEN VAN HET RINDER GEN00TSCHAP VOOR DE ZENDING, dan de stemmen, vereenigden. 3% welke het keizer- en millioen kiezers zijn te dan de helft en 866,000 meer koningschap te zamen op zich huis gebleven. - Maandag 11. heelt de maarschalk de Mac-Mahon, met de ministers van oorlog, van marine, van financiën en van openbare werkeneen aantal hoofd ambtenaren enz., eene proefneming bijgewoond met een door zaamgeperste lucht bewogen tram-wagen volgens het stelsel van Mekarski. Zij viel zeer naar genoegen des maarschalks uit, die den uitvinder en den ingenieurs zijne tevredenheid te kennen gaf. De wagen legde den bepaalden afstand met groot gemak af, werd met groote snelheid tot staan en weder voor- en achterwaarts in gang gebragt, ook op hellingen en bij sterke krommingen. De heer John Lemoinne, de bekende medearbeider van het Journal des Débatsis als lid der Fransche academie geïnstalleerd. In den aanhef zijner redegewoonlijk een lofspraak op den voorganger (nu Jules Janin), wiens zetel het nieuwe lid inneemt, zeidehij: //Eenvoudig dagbladschrijver, en als opvolger van een der prinsen en meesters van het journalisme, moet ik de eer, welke gij mij doet, veeleer beschouwen als bewezen aan mijn beroep dan aan de nederige aanspraken, waarmede ik mij bij u aanmeldde." Geheele troepen Carlisten komen over de grenzen en vragen om geïn terneerd te worden. Sommigen komen barrevoets en zijn van alles ont bloot: anderen rijden op paarden en muilezels, die zij voor een appel en een ei verknopen. Honderden van paarden en muilezels zijn aan weerszijden der Pyreneën aan de boeren voor kleinigheden verkocht. De bataillons van Navarra, Ala va en Guipuzcoa zijn uiteengespat. De officieren schïjr.en goed van geld te zijn voorzien; hooldofficiercn zijn in het minst niet neerslaglig. In l'ünivers wordt thans de nederlaag van don Carlos niet langer verbloemd. De heer Veuillot zegt: De nederlaag van don Carlos doet voor Frankrijk een nieuw gevaar ontstaan en geeft Spanje den vrede niet. Dat rampzalige land is uitgeput, maar de zegevierende facties zuilen nog wel meer bloed weten te vinden. Men mag op hun genie vertrouwen. Nu zul len de slechte dagen voor don Alphonsus aanbreken. De handendie hem de kroon op het hoofd hebben gezetzullen voldoende zijn om den draad die de stukken bijeenhoudt, te breken. Zij zal weer even spoedig van zijn hoofd vallen als zij er op gezet isdoch dan in nog slechter toestand zijn. Hit Morez, in het dep. van den Jura, wordt het volgende gemeld. Een meisje, oud 21 jaren, kwam op een bureau, waar een jongeling, met wien zij verkeerde, klerk was. Na met hem een korten twist te hebben gehad, loste het meisje drie pistoolschoten op den jongelingdie doodelijk getroffen werd. De twee andere klerken, die op het bureau aanwezig warenhadden den tijd niet om de misdaad te beletten. De moordenares heeft zich zonder tegenstand te bieden laten aanhouden. §PAmjE De Gaceta meldt dat, na het vermoorden van den Carlistischen gene raal Egana door zijne eigene soldaten, ook verscheidene andere bataillons te Olinagana tegen don Carlos, Lizarraga en de andere hoofden in opstand kwamen; dit heeft natuurlijk bijgedragen tot het einde van den burgeroor log, nog spoediger dan men verwacht had. De Madridsche bladen dringen er thans ten sterkste op aan, dat de regering alles zal vermijden, wat tot eene hernieuwing van den burgeroorlog in het noorden zou kunnen aan leiding geven. Tegen het einde dezer week zullen de koning en een deel des legers een schitterenden intogt binnen de hoofdstad houden. Vijftig duizend man zullen naar Cuba gaan, om den opstand aldaar te bedwingen. DIJITSCllLAiVD. De Reichs-Anz. zegt betrekkelijk het verbod op den uitvoer van vee uit Nederland o. a. het volgende: In Nederland heerscht sedert .nagenoeg veertig jaren de longziekte onder het rundvee en niettegenstaande eene goede wettelijke regeling is het er tot nog toe niet gelukt, de ziekte te stuiten of te localiseren. Tot nog toe had Pruissenterwijl uit Nederland betrekkelijk weinig slagtvee werd ingevoerd, uit Friesland en Groningen eene niet onaanzienlijke hoeveelheid vee voor fokkerij en melkerij verkre gen. Ten gevolge van den invoer is de longziekte herhaaldelijk naar Pruis- sen overgebragtwaardoor de landbouwende klasse groote verliezen heeft geleden. Dit hoogst bedenkelijk feit gaf natuurlijk aanleiding tot de zorg vuldigste nasporingen omtrent het toenemend gevaar. Op wetenschappelijke gronden valt er niet aan te twijfelen, dat de verspreidng der ziekte in Pruissen alleen plaats heeft door besmetting. De ziekte heeft de zeer ge vaarlijke eigenschap dat zij een geruimen tijd ten eenenmale verborgen blijft en dat het aangetaste vee reeds in het eerste tijdperk der ziekte, waarin deze nog geen uiterlijke kenteekenen vertoont, de smetstof in zich heeft. Ofschoon deze eigenschap de nasporingen omtrent eene plaats gehad heb bende besmetting en de oorzaken van geconstateerde ziektegevallen moeijelijk maakt, is toch bij onderzoek gebleken, dat die gevallen in de laatste jaren voor een groot, zoo niet voor het grootste, gedeelte veroorzaakt zijn door den invoer van Nederlandsch vee. Het lag voor de hand, dat wanneer men er in wilde slagen omnaar de bedoeling der wet, de ziekte langzamer hand uit te roeijen, men in de eerste plaats er op bedacht moest zijn, de voornaamste bron der verspreiding af te sluiten. De woning van dr. Strousberg te Berlijn is in veiling gebragt en voor 900,000 mark het eigendom geworden van den holbankier des keizers, baron von Cohn. Het stedelijk bestuur te Gotha heeft aan het socialistisch comité mede gedeeld, dat het aangekondigd socialistisch congres aldaar niet mag worden gehouden. De Dresdener vereeniging «Urne" heeft aan alle Duitsche, Oostenrijk- sche en Zwitsersche vereenigingen voor lijkverbranding eene circulaire ge zonden, waarin zij voorstelt: de stad Gotha, alwaar thans alle beletselen tegen de lijkverbranding uit den weg zijn geruimd, tot het centrum der beweging te maken; in overweging te nemen, of het voor het algemeen belang uoodig zou zijn, door geldelijke bijdragen den bouw van een oven aldaar te bevorderen; en afgevaardigden te benoemen voor een algemeene vergadering te Dresden, te houden den 12ie" April. In brieven uit Aleppo wordt medegedeeld, dat de Muzelmansche bevol king in Syrië de door den Sultan uitgevaardigde beginselen van godsdien stige gelijkheid slecht ontvangt. Te Damascus werden, na de lezing van den firman, de Christenen door het graauw beleedigd. Te Aleppo hebben wanordelijkheden van anderen aard plaats gehad. Men heeft die weten te onderdrukken, doch de Christenen zijn niet weinig ongerust. Twee regi menten van de bezetting van Aleppo zijn naar Damascus gezonden om het behoud van de rust te verzekeren. YVEENEN, 2 Maart. De keizerin is heden naar Engeland vertrokken. Selladie belast was met het voeren der onderhandelingen namens de rege ring van Italië, is naar Piome teruggekeerd. PETERSBURG2 Maart. Aan den agent van Rusland in Montenegro was last gegeven, zich te verzetten tegen den aandrang der oorlogzuchtigen en den vorst te ondersteunen tegen het drijven dier partij. Hij verklaarde, dat de regering van Rusland haar beschermende hand van Montenegro zou moe ten wegtrekken, als men tot provocaties durfde overgaan. De vorst gaf bevredigende verklaringen. BELGRADO, 2 Maart. Officieus wordt verzekerd, dat spoedig het besluit zal worden ingetrokkenwaarbij de nationale militie en de reserve werden opgeroepen. PARIJS, 3 Maart. De Républ. Frang. verlangt dat zoo spoedig mogelijk het landsbestuur in overeenstemming mét het nieuwe stelsel gebragt worde. Onmiddellijk moeten twee maatregelen worden genomen: de bevolking moet terugkrijgen haar regt de maires te kiezen; het personeel der prefecten moet worden gewijzigd. PARIJS, 2 Maart. Don Carlos is heden avond te Boulogne aangekomen, en vertrekt morgen naar Engeland. Koning Alfonso wordt den 12dtn te Madrid verwacht. WASHINGTON, 2 Maart. Zekere Marsh heeft voor de commissie van onderzoek naar de uitgaven door het ministerie van oorlog gedaan verklaard, dat hij aan de gemalin van Belknap, minister van oorlog, betaald heeft tienduizend dollars, om eene betrekking bij de regering te krijgen, en bovendien zich verbonden heeft jaarlijks een aanzienlijke som te voldoen. Deze beschuldiging werd medegedeeld aan Belknap en de minister nam on middellijk ontslag; Robeson is ad interim met de portefeuille van oorlog belast. Clyme, democratisch lid van het congres, heeft het voorstel gedaan Belknap in staat van beschuldiging te stellen. De zaakt maakt overal in het land een pijnlijken indruk. De Post zegt, dat mevrouw Belknap bekend heeft. Belknaps vrienden vreezen dat hij zelfmoord zal plegen. De groote afdrijvende, herstellende en koortsverdrijvende eigenschappen der echte Kina-Iiaroche bevelen haar ernstig aan de geneesheeren en zieken aan. Groote gouden médaille. Parijs. VAN op Hlaandag 6 Baart 1876, des avonds te zes uren. Spreker: Ds. E. C. SEGERS. ZAAL KOORDEINDE. Beschikbare plaatsen vrij. Een voornaam Fabriek voor particuliere consumtie, zoekt in alle steden van Nederland, tegen hooge provisie, AGEATESSEST in den fatsoenlijken stand, voor den verkoop van echte BJoordbrabant- sche Einncns en Tafelgoederen aan particulieren. Reflecterende gelieve zich te adresseren aan M. F. VAN PIEREEind hoven, onder letter R. W. Menigmaal komt mij de vraag voor: Mijnheer! kan ik uwe Watten gerust gebruiken of laten gebruiken? Zijn dezelve aan dit of dat niet schadelijk? en vind ik mij derhalve verplichtter inlichting van de nog onbekende lijders te moeten herinnerendat de Absliaubbin's Watten bij hare buiten gewone genezende kracht in alle rhumatische ziekten en aandoeningen, ledemaatspijn of stijvigheid, beuevens loomerigheid, huiduitslag, jeukt of andere obstructiën, door zwaarbloedigheid ontstaan, overigens in alle ziek ten vau anderen aard volmaakt onschadelijk zijn, zoodat men ze ten allen tijde zonder eenig gevaar kan gebruiken. Zij zullen nimmer schaden, maar wel in de meeste gevallen nul aanbrengen. Zij worden door de doctoren zeer en door velen ernstig aanbevolen. De prijs is 30 Cents per pakje, verkrijgbaar aan het Hoofd-Dépöt bij A. BREETVEET Az., te Delft. YV. A. MONTAGNE ZOONLeiden, Maarsmansteeg. N. J. SANDERS Gz., Leiden, Haar lemmerstraat. J.J. BEUZEMAKER, Leiden, Vischmarkt. Mej. de Wed. BOSMAN, Gouda. F. A. G VAN DETHGouda. A. KAULING, Alphen. C. B. VERHEUL, Oudewater. Verder verkrijgbaar bij J. VAN DORP, Soetermeer. W. LIGTHELM, Voorburg. A. BOTS, Nieuwkoop. H. G. P1STOOBNoordwijk. E. VAN MANSUM, Hillegom. J. KNOL, Haarlemmermeer. J. GOUDKADE, Boskoop. En meer bekende Dépots.

Leydse Courant | 1876 | | pagina 3