LEIDSCHE COURANT. ZATURDAG 5 FEBRUARIJ. Rostelooze Vaccinatie. GRONDBELASTING. 1870. 1«0. 30. De Courant verschijnt dagelijks, Zonen Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars f 3.franco p. p. f 3.50; met het F er slag der Handelingen van den Gemeenteraad f 3.35, franco p. p. f 3.85. Het verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor f 2.50 's jaars, buiten de expeditie kosten. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents. De prijs der Advertenttën is van 1—4 regels 1.—iedere regel meer 25 cents. ST ADS-BER ICHTEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Gemeente LEIDEN herinneren bij deze den ingezetenen, dat de gelegenheid lot hostelooze Vaccinatie en Revacclnatle voor onvermogenden, in het locaal der Stads-waag, bij voortduring wekelijks is opengesteld, en wel op Donderdag 10 Februari, Vrijdag 18 Februari, Zaterdag 26 Februari, Maandag 6 Maart, Dinsdag 14 Maart, Woensdag 22 Maart, Donderdag 30 Maart, en zoo vervolgens, tel kens met eene tusschenruimle van acht of, als die dag op een Zondag valt, van negen dagen, 'snamiddags te één uur voor de vaccinatie en te twee uren voor de revaccinatie. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. d. BRANDELER, Burgemeester. Leider, 4 Februari 1876. E. KIST, Secretaris. De BURGEMEESTER, Hoofd van het Gemeentebestuur van Leiden, doet te weten, dat aan den Ontvanger der directe belastingen alhier is ter hand gesteld het, op den S4" dezer maand, invorderbaar verklaard kohier der grondbelasting op de gebouwde en ongebouwde eigendommen binnen deze gemeente, over het jaar 1876, en dat ieder verplicht is zijnen aanslagop den bij de Wet bepaalden voet, te voldoen. Wijders worden den ingezetenen herinnerd de bepalingen der Wet van den 26sttn Mei 1870 Staatsblad n°. 82), dat zij verplicht zijn van alle stichtin gen, herbouwingen. bij- of opbouwingenof gedeeltelijke vernieuwingen in de termen der Wet vallendebinnen drie maanden na de geheele of gedeeltelijke ingebruikstelling der gebouwen, aangilte te doen bij het Bestuur der gemeente waar de eigendommen gelegen zijnterwijl die aangifte, rechtstreeks, zonder tusschenkomst van derden, dagelijks van negen tot drie urenmet uitzondering van Zon- en Feestdagen, ter Secretarie dezer gemeente kan geschieden. En wordt deze door plaatsing in de Leidsche Courant afgekondigd. De Burgemeester voornoemd, Leiden, 4 Februari 1876. v. d. BRANDELER. ;i N IN ES LA A ÜSCilE BKRIGTEiN. LEIDEN, 4 Februarij. Als schrijver der prijsverhandeling, aan welke door de wis- en natuur kundige faculteit onzer hoogeschool eene eervolle vermelding is toegekend, heeft zich doen kennen de heer P. C. Plugge, candidaat in de wis- en natuurkunde aan de hoogeschool te Groningen. Door het kiescollegie der Ned. hervormde gemeente is heden, uit het vroeger medegedeelde zestal predikanten, lipt volgende drietal gevormd: dd. W. H. J. Baart de la Faille, pred. te Ridderkerk; E. A. G. van Hoogen- huyze, pred. te Steenwijkdr. G. J. van der Flier, pred. te Delft. Door mg', den bisschop van Haarlem is benoemd tot pastoor te Alphen de eerw. heer J. Koekhoven, pastoor te Delfshaven; tot pastoor te Delfsha- ven de eerw. heer B. Dankelman, sedert 1864 kapellaan aan de H. Petrus parochie alhier. Naar men verneemt wordt er, in verband met de oprigting van een regiment veld-artillerie, eene groote promotie verwacht bij het wapen der artillerie en bij hel corps militaire administratie. Onder de 4386 militairen, die in 1875 naar Indie zijn uitgezonden, bevonden zich 3535 vreemdelingen, nl.296 Duitschers, 174 Zwitsers, 2287 Belgen, 731 Franschen, 10 Oostenrijkers, 16 Italianen, 17 Luxembur gers, 2 Polen, 1 Amerikaan en 1 Rus. Te Zoetermeer had eergisteren de molenaar G. B. het ongeluk, door het losschieten van een ketting, van de kruiplank te vallen, waarbij hem drie ribben zijn gebroken. Te Gouda heeft men beproefd en is men er in geslaagd eenvoudige lie den uit den burgerstand hunne zuur-verdiende spaarpenningen afhandig te maken en hen daarvoor in de handen te stoppen stukken, die oppervlakkig bekeken veel hebben van aandeelen in de //Norddeutsche Bank", van 200 tl. doch die eigenlijk niets anders bevatten dan een belofte om na 34 maal ƒ12.50 gestort te hebben, genoemde som te krijgen benevens ecnige loten. Voor eenigen tijd werd nit Sloten (Nooodholland) gemeld, dat de ge meente-veldwachter van der Rijst ernstig was mishandeld door drie perso nen, die bij gelegenheid eener publieke vermakelijkheid weigerden op zijne aanmaning de herberg te verlaten. Thans heeft deze zaak voor de arrond.- regtbank te Amsterdam gediend. De belhamel, die bij zijn verzet tegen de policie een oude veete tegen van der Rijst had willen afdoenis veroor deeld tot vier maandende beide anderen ieder tot twee maanden eenzame opsluiting. Omtrent de vondeling, aan de Baarsjes nedergelegd, wordt nog ge meld: Het kind is gevonden, niet in de gemeente Nieuwer-Amstel, maar in die van Sloten, vóór de scheepstimmerwerf //Weltevrede" Het had een schrijven bij zich van dezen inhoud: «Dit kind is Katlelik gedoopt uit nood, en moet Kattelik overgedoopt worden." Het echtpaar, dat het kind tot zich genomen had, zelf katholiek, draalde dan ook niet den doop aan de r. k. kerk //De Liefde", op het Langebleekcrspad, te doen voltrekken, nadat eerst door medelijdende buurvrouwen op onbekrompene wqze voor allerlei kin dergoed was gezorgd. De vondeling heeft de namen ontvangen van Johanna Clasina Weltevrede. Men meldt uit het Nieuwe Diep van gisterenDe Prinses Amalia wordt eerst met den voormiddag verwacht. Dientengevolge kunnen eerst morgen ochtend de troepen debarquerenen is, blijkens officiëlemededeeling van de feest-commissie, de feestviering uitgesteld tot morgen. Aan boord van de Prinses Amalia zijn 141 mariniers, behoorende tot het corps van ongeveer 300 mandat in Mei 1873 onder kapitein van Braam Houckgeest naar Atchin vertrok. Ongeveer 100 zijn gesneuveld of aan ziekten gestor ven. Nog zijn aan boord 150 man kolonialen en 51 onder-officieren en matrozen van de Nederlandsche marine. Het bedoelde stoomschip is in den loop van dien dag ter reede van Nieuwq Diep aangekomen. De Foorwaarts is op 3 Febr. van Napels vertrokken. Te Eindhoven hebben, wegens het niet inwilligen van zekere eischen, door de werklieden van de sigarenfabriek der heeren L. C°. aan hunne patroons gedaan, ongeregeldheden plaats gehad, die zóó hoog liepen dat de hulp der gewapende magt moest worden ingeroepen om de zamengeschoolde menigte uiteen te drijven. 's GRAVENHAGE, 4 Februarij. Z. M heeft alsnog benoemd tot. ridder 4e kl. der Militaire Willemsorde den ltn luit. der infanterie van het Nederl. Indisch leger L. J. Smits, ter zake der krijgsverrigtingen tegen Atchin tot 26 April 1874, waarvoor hem bij 'skonings besluit van 26 October 1874 bereids eene eervolle melding, in zijn toenmaligen rang van 3*° luitenant, werd toegekend. De heer mr. G. R. Palm, kantonregter en lid van den kolonialen raad op Curasao, is benoemd tot gegradueerd lid van het hof van justitie aldaar. Ter gelegenheid van 's konings verjaardag stelt het gemeentebestuur zich voor twee fonteinen aan te brengen in den Vijver, ter weerszijde van het eilandje, en wel zoodanig dat de waterstraal, zonder eenig zigtbaar toestel, uit den Vijver zal oprijzen. Voorts worden geïllumineerd zoowel liet eilandje, als de Vijverberg met omgeving, benevens twee muziektempels, de een op de Plaais, de ander op het Tonrnooiveld, waarin een tweetal muziekcorpsen zich van tijd tot tijd zal doen hooren. In de zaak van den effecten- en juweelendiefstal, door het geregts- hof te 'sGravenhage behandeld, heeft de advocaat-generaal, mr. Gregory, voor den beschuldigde van Veenhet noodig achtende voor dezen gevaar lijken persoon de hoogste straf te verzoeken, opdat hij zoo lang mogelijk nit de maatschappij verwijderd werd, de veroordeeling geeischt tot 20 jaren tuchthuisstraf en voor Quant, als medepligtige, 10 jaren tuchthuisstraf. De verdedigers der beschuldigden, de hh. mr>. van Emden en Schouten, concludeerden, vooral op grond van het niet wettig en overtuigend bewijs der daadzaken, tot vrijspraak. De uitspraak is bepaald op Donderdag aanst. Daar de bestedingen van het uitvoeren van vernieuwingen en herstel lingen aan- en het onderhouden gedurende 1876, 1877 en 1878 van het burgerlijk en militair huis van verzekering alhier en van het huis van arrest te Rotterdam, wegens de hooge aannemingssotnmen, zijn afgekeurd en voor de uilvoering van gemeld werk en aan het huis van arrest te Brielle geene aanbieding is ontvangen, had jieden aan het ministerie van justitie eene

Leydse Courant | 1876 | | pagina 1