LEIDSCHE COURANT. VRIJDAG 4 FEBRUARI J HONDSDOLHEID. 1870. M°. 29, De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars 3.franco p. p. f 3.50; met het F er slag der Dandehngen van den Gemeenteraad f 3.35, franco p. p. ƒ3.85. Eet verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor ƒ2.50 'sjaars, buiten de expeditie kosten. Afzonderlijke nornmers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents. De prijseer Advertenliën is van 1—4 regels 1.—iedere regel meer 25 cents. 3TADS-BERICHTEN. De BURGEMEESTER der Gemeente LEIDEN, Gelet op het bij hem ontvangen bericht van den Gemeente- Veearts; Gezien art. 3 der Wet van 5 Juni 1875, tot vaststelling van bepalingen bij het voorkomen van hondsdolheid (Staatsblad n". 110); Beveelt dat gedurende vier maanden, te rekenen van den dag der afkondiging van dit bevelschrift, aSJc* toonden die zich buiten woningen of vaartuigen (geene openbare middelen van ver voer zijnde) in de gemeente bevinden en niet binnen een afgesloten erf aan een ketting liggen, moeten voorzien zijn van een MSJSJL- KOKI*1, volgens het door Z. E. den Minister van Binnenlandsche Zaken, bij beschikking van 27 Juli 1875 voorgeschreven model, ter Gemeente-Secretarie voor ieder ter bezichtiging gesteld, met dien verstande nochtans dat, ingevolge Ministerieele beschikking van 7 Sept. 1875, de stalen band van den muilkorfdie den hals van den hond omgeeft, door een koperen mag worden vervangen. En geschiedt hiervan op heden openbare afkondiging door aan plakking en door plaatsing in de Leidsche Courant. De Burgemeester voornoemd, Leiden, 1 Februari 1875. v. d. BRANDELER. De BURGEMEESTER dei' Gemeente LEIDEN, Gezien eene aanschrijving van den Heer Commissaris des Ivonings in de provincie Brengt ter kennis van belanghebbenden, dat op den 15den Februari as., des middags te 12 uren, zal worden overgegaan tot de openbare aanbeste ding der levering van remonte-paarden en wel door de Hoofdadministralie van het: l,le Regiment Huzaren, te Haarlem, 70 stuks. 2,J8 Venlo, 65 3de iLeiden, 55 4de n u e Zutphen, 80 n Veld-Artillerie, Utrecht, 120 Rijdende Artillerie, Amersfoort, 50 De voorwaarden van aanbesteding liggen ter lezing voor gegadigden onder anderen, in het gebouw van het Provinciaal Bestuur van Zuid- Holland. De Burgemeester voornoemd, Leiden, 3 Februari 1876. v. d. BRANDELER. BINNENLANDSCHE BEHIGTEN LEIDEN, 3 Februarij. Tot secretarissen van de militieraden in deze provincie voor de ligting van dit jaar zijn benoemd de volgende heeren: in het lsls district J. J. F. Witmer te 'sHage, in het 2de district J. J. Frangois te Rotterdam, in het 3de district P. de Haas te Leiden, in het 4dc district mr. 11. J. M. Tijssens te Dordrecht. Heden middag ten 1 ure werd op de begraafplaats nabij de Groenesleeg het stoffelijk overschot ter aarde besteld van den heer II. P. C. Stoffels, vroe ger wethouder alhier. Aldaar hadden zich de leden van den gemeenteraad en een aantal vrienden van den overledene verzamelden bij de aan komst van het lijk sloten deze zich bij de familiebetrekkingen aan om het grafwaarts te begeleiden. Toen het lijk in de groeve was nedergelaten nam de beer burgemeester, dr. van den Brandeler, het woord. Hij mogt zeide hijdeze plaats niet verlaten zonder eene hulde gebragt te hebben aan den trouwen vriend. Hij schetste in enkele trekken wat de overledene voor de gemeente en voor zijne vrienden geweest was, den ijver die hem bezielde in het behartigen van de belangen der gemeente, die hem zoo lief was. Slechts noode had hij kunnen besluiten zich daaraan te onttrekken, en hij was getuige geweest van den strijd die hem dat gekost had. Na gewerkt te hebben zoolang het dag was, was hij thans tot zijne ruste ingegaan. Een treffend woord rigtte spreker voorts tot de beide zonen van den over ledene, een woord van troost en bemoediging bij het verlies van zulk een vader, die ook voor hen alles was geweest. Keert terug naar de woning der rouwe, zeide spreker ten slotte, en zegt aan de treurende weduwe en nabestaanden, dat gij hier getuige waart van de liefde en achting, die zoo- velen uwen vader toedroegen. Vervolgens wijdde ook nog de heer ll.Fang- man, emeritus-predikant alhier, een woord aan de nagedachtenis van zijnen vriend, aan wiens karakter en ijverige werkzaamheid tot heil der gemeente hij mede hulde bragt. Aan beide sprekers en ook aan allen, die rondom de groeve vereenigd waren, werd door een der zonen van den overledene, den heer Stoffels, pred. te Reeuwijk, dank betuigd voor de zoo hartelijke blij ken van hoogachting, op deze plaats, aan zijnen onvergetelijken vader gegeven. In de Stads-Zaal werd gisteren avond door de aideeling Leiden der maatschappij lot bevordering der toonkunst een concert gegeven, dat door een vrij ^talrijk aantal toehoorders is bijgewoond. Onder leiding van den heer de Lange, traden als solisten op de heeren Joseph Cramer (viool) en Leonard van Locnen (piano), benevens een mannen-, vrouwen- en kinder koor de eerste dames- en heeren-dilettanlenleden der Zangvereeniging dezer afdeeling. Het concert, voornamelijk de nornmers na de panze, heeft zeer voldaan, de solisten, vooral de heer Cramer, hebben zeer verdienstelijk gespeeld en het koor overtrof zich zelf in het laatste nommer, "Liebes- lieder" van Brahms. Bij de Vereeniging Harmonie alhier bestaat het plan in het begin der volgende maand in den schouwburg eene voorstelling te geven ten be hoeve van de Prins-Hendrik-stichting te Egmond aan Zee. Die voorstelling zal bestaan uit: "De scheepsjongen", drama in 2 bedrijven, en "De buren", blijspel in 1 bedrijf. Daar de bekende slichting te Egmond aan Zee, ofschoon aanvankelijk in werking, nog zoozeer ondersteuning behoeft, om aan het doel, dat men tracht te bereiken, ten volle te beantwoorden, verdient het plan der vereeniging. om daartoe mede te werken, allezins toejuiching en ondersteuning. Wij hopen dat dit laatste haar ook van de zijde onzer stad- genooten zal te beurt vallen. Zij mag daarop rekenen met het oog op het doel niet alleen, maar ook wegens de wijze waarop zij getoond heeft hare taak op te vatten. Men schrijft ons uit Warmond: Maandag avond gaf de muzielcvereeni- ging de Harmonie van Warmond in hel- locaal de Stad Rome Lare tweede uitvoering. De solo's bestonden uit eenigc nummers voor de viool en saxo phone, welke alle zeer verdienstelijk werden'uitgevoerd, terwijl de Harmo nie de overige nummers van het programma ten gehoore bragt. Wij kun nen niet nalaten te vermelden dat ook dit concert niet minder dan het vorige heeft voldaan; het waS dan ook een genoegen te zien dat aan de solisten door den president het eere-diplomaonder eene toepasselijke aan spraak, werd aangeboden. Ook mogen wij niet laten voorbijgaan met een woord te gewagen van de loffelijke uitvoering der Harmonie en verheugen ons vernomen te hebben dat dit muziekzorps binnen weinigen tijd door eenige leerlingen zal worden vèrsterkt. De gemeenteraad te Assen heeft met algemeene stemmen tot conrector aan het gymnasium aldaar benoemd dr. J. van der Vliet, rector aan het gymnasium te Zalt-Bommel. Volgens den Standaard wordt bij het door den minister van justitie aan den raad van state ingezonden wetsontwerp de opheffing van elf arron- dissements-regtbanken voorgesteld, te weten die te Appingedam, Sneek, Deventer, NijmegenAmersfoort, Hoorn, Leiden, Brielle, Gorinchem, Goes en Eindhoven. De overige reglbanken worden verdeeld in twee klassen; een regter der eerste klasse zal j 3000 tractement, een der tweede klasse 2200 ontvangen; de andere ambtenaren bij elk collegie naar evenredigheid. Wij vernemen van geachte zijde, zegt het D. v. 's Gr., dat Z. M. de koning een nieuw bewijs heeft gegeven van belangstelling in ai wat de eer van ons land betreft door tot opluistering van de Nederlandsche tentoon stelling te Philadelphia vergunning te geven, eenige merkwaardigheden uit 's rijks kabinet van zeldzaamheden aan de Nederlandsche hoofd-commissie daartoe af te staan. Bovgndien is het lid der Nederlandsche hoofd-commissie, 11DS adjudant in buitengewone dienst, schout-bij-nacht jh'. de Casembroot, door Z. M. naar het Loo gezonden, om daar ook de tot 'skonmgs private collectie behoorende Indische wapenen uit te zoeken en voor de tentoonstel ling te bestemmen. id

Leydse Courant | 1876 | | pagina 1