LEIDSCHE COURANT. 1876. 26. DI1NGSDAG S FEBRUARIJ. Ds Courant verschijnt dagelijksZon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars f 3.franco p. p. 3.60; met het Ferslag der Handelingen van den Gemeenteraad f 3.35, franco p. p. f 3.85. Bet verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor f 2.50 't jaars, buiten de expeditiekosten. afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents. De prijs der Advertentiën is van 1—4 regels 1.—iedere regel meer 25 cents. STADS-BERICHT EN. De Voorzitter van den Gemeenteraad van Leiden noodigt bij deze, krach tens art. 7, 2C alinea, der Wet van 4 Juli 1850 Staatsblad n°. 37), de inwoners dezer gemeente uit om. zoo zij elders in de directe belastingen zijn aangeslagen, daarvan vóór den 15de" Februari e. k.door overlegging der aanslagbil|etten ter Secretarie dezer gemeente te doen blijkenten einde zoo noodig hun recht te bewijzen om, bij de jaarlijksche herziening der lijsten van kiesbevoegden, daarop te worden geplaatst. En geschiedt hiervan afkondiging door plaatsing in de Leidsche Courant. De Voorzitter voornoemd, Leiden, 31 Januari 1876. v. d. BRANDELER. De BURGEMEESTER der Gemeente Leiden. Ontvangen hebbende eene opgave aanwijzende de uitkomsten der meting en schatting van gebouwde en ongebouwde eigendommen, bedoeld in de artt. 15, 23 en 43 der Wet van den 26iUo Mei 1870 Staatsblad N°. 82), betrekkelijk de grondbelasting; Doet te weten, dat die opgave gedurende dertig dagen, ter Secretarie dezer gemeente, ter inzage van de belanghebbenden is nedergelegd. En wordt deze door plaatsing in de Leidsche Courant afgekondigd. De Burgemeester voornoemd. Leiden, 31 Januari 1876. v. d. BRANDELER. NOTIFICATIE, De Gedeputeerde Staten der Provincie Zuid-Holland, Gelet op art. 73, alinea 2 der Wet van den 4leD Julij 1850 (Staats blad n" 37); Noodigen de inwoners der Provincie Zuid-Holland, die elders in 's Rijks directe belastingen zijn aangeslagen, uit, om daarvan vóór 1° April aan staande aan hun Gollegie te doen blijkendoor overlegging van het aanslag biljet of van een uittreksel uit de kohieren der Bijks directe belastingen, ten einde daarop worde gelet bij liet opmaken der Lijst van de Hoogstaan geslagenen, verkiesbaar tot Afgevaardigden ter Eerste Kamer van de Slaten- Generaal. De bedoelde stukken belmoren door belanghebbenden te worden ingezonden aan het lokaal van het Provinciaal Bestuur van Zuid-Holland, met opgave van 1°. den naam, de voornamen en de woonplaats van den aangeslagene; 2". de Gemeente en de dagteekening zijner geboorte; en 3". bijaldien hij buiten 's lands is geboren, of. en zoo ja, waarom hij als Nederlander is te beschouwen, rnet vermelding van de dagteekening zijner naturalisatie, indien deze mogl hebben plaats gehad. De Gedeputeerde Staten voornoemd 'sGravenhage den 24ste° Januarij 1876. FOCK. Voorzitter. J. RöELL, Griffier. BIN N EN LAN I >SCH E BEii MiTEN LEIDEN. 31 Januarij. Met innige deelneming werd gisteren het overlijden vernomen van den heer H. P. C. Stottels, vroeger wethouder dezer gemeente. Als zoodanig had hij gedurende veie jaren, in den laatsten tijd levens als voorzitter van de commissie van fabricage, met ijver en trouw de belangen van de stad zijner inwoning behartigden eerst toen toenemende verzwakking hem daar toe drong besloot hij, ofschoon met leedwezen, zijne betrekking neder te leggen. De wensch van den voorzitter van den gemeenteraad, in de zitting van 30 December jl. uitgedrukt, dat den aftredenden wethouder aan den avond van zijn leven nog eenige gezonde dagen mogten geschonken worden, om dankbaar terug te zien op zijne werkzaamheid ten dienste der gemeente, die hij zoo lief had, mogt, helaas! niet vervuld worden. Bij velen zal de eenvoudige, gemoedelijke en hulpvaardige man steeds in vereerende gedach tenis blijven. Als schrijvers der onlangs met eene zilveren medaille bekroonde ant woorden op de door de geneeskundige faculteit te Leiden uitgeschreven prijsvraag hebben zich bekend gemaakt de heeren: A. Nijkamp, med. cand., en H. Treubmed. stud., beiden aan de Leidsche hoogeschool. Bij de op heden gehouden aanbesteding van onderscheidene werken buiten de voormalige Hoogewoerdspoort met eene nieuwe singelbrug enz. is van het eerste perceel aannemer geworden J. J. Hasselbach voor ƒ6574 en van het tweede perceel D. A. Schrellen en C°. voor 4726. Bij de op heden gehouden openbare verkooping van cokes, bij partijen van 6 13: 50, 10 en 5 hectoliters, waren de hoogste prijzen 25.5.40 en ƒ2.55 en de laagste prijzen_ 25.00, ƒ5.00 en ƒ2.50. Heden bezigtigden wij in de hardezeep-fabriek van de firma Sanders C" op het Levendaal alhier, de kostbare en sierlijke inzending dier firma voor de op handen zijnde wereldtentoonstelling te Philadelphia, bestaande in een monumentale zuil van harde zeep, keurig gemodelleerd en staande op een vierkant voetstuk van ongeveer twee meter middellijn. Het geheel heeft eene hoogte van vier meter. De zeep, waarvan het stuk is vervaar digd. bootst in verrassende mate verschillende marmersoorten na, terwijl het voetstuk van drie zijden eene smaakvol uitgestalde verzameling fijne zeepen vertoont achter glas en aan de voorzijde op eên fluweelen relief de zeven verschillende medailles draagt, die de firma reeds op tentoonstellingen verwierf Op de jongste tentoonstelling te Weenen behaalde deze firma o. a. nog de Fortscbritts-medaille, wat, in aanmerking genomen de vele moeije- lijkheden, waarmede in ons land de zeep-fabricatie in hare concurrentie met het buitenland te kampen heeft, niet van belang is ontbloot. Wij stonden verbaasd over de welriekende verse eidenheid in geuren, kleur, vorm en stempel der hier verzamelde zeepenbezigtigden de uitgebreide werkplaatsen en raden ieder aan, die er lust toé heeft, van deze interessante gelegenheid gebruik te maken om een en ander te gaan bezictigen, niet het minst de bedrijvige huismoeder, wier gevóél bij de aanschouwing van de fabel achtig groote zeepstukken, waaruit het monument gebouwd is, zeker aan genaam zal worden getroffen. De Vcreeniging //Harmonie" gaf gisteren avond eene voorstelling in de stads-zaal, die bijgewoond werd door baren beschermheer mr. baron van Heemstra van Froma en Eibersburen. Ditmaal werd een drietal kleine stukjes opgevoerd: Hoe Jonathas twee heeren dient. Mijn Tuinhuisje en Klaveren Vrouw. De uitvoering dezer stukjes was in vele opzigten ver dienstelijk. vooral die van //Mijn tuinhuisje" en //Klaveren Vronw". Blijk baar hadden de werkende leden zich beijverd aan deze uitvoering veel zorg te besteden, die zij dan ook door den gewenschten uitslag zagen bekroond. Zij mogten dan ook bij herhaling warme blijken van goedkeuring van de zijde van het talrijk aanwezige publiek ondervindendie hen tot spoorslag zullen strekken om te trachten den goeden naam, die de vereeniging reeds mogt verwervenmet eere staande te houden. Vrijdag middag is door den jongenheer Zalm van den windwijzer der Pieterskerk een fraaije valk geschoten, die in den laatsten tijd een schrik voor de duiven in den omtrek aldaar was. Men meldt ons uit Leiderdorp: In de op heden gehouden raadsverga dering had de beëediging en installatie plaats van het nieuw benoemde raadslidden heer J. D. Speet, en werd vervolgens tot wethouder gekozen de heer A. Parmentier. De Leiderdorpsche zangvereeniging //Nut en Genoegen'', onder directie van den heer P. M. van Velzenheeft tegen aanstaanden Vrijdag 4 Februarij des avonds te zeven uren, hare gewone jaarlijksche uitvoering aangekondigd. Hel programma bevat o. a.Zigeunerleben, van Schumann; Mis in C, van van Beethoven; Friihlings-Botschaft van Gade; Weinachtsabend, Terzet voor vrouwenstemmen, van Marschnerr, terwijl de heer J. Vreeswijk als viool solist zal optreden. In een Zaturdag namiddag bij het dep. van koloniën ontvangen tele gram is door den gouverneur-generaal van Nederl. Indië berigt, dat, terwijl geen tijdingen waren ingekomen omtrent de verrigtingen der in Atchin age rende troepen van 12 tot 19 Januarij waarschijnlijk wegens stoornis in de telegraaphlijnen op Sumatra uit een telegram van Atchin dd. 24 Januarij het navolgende was vernomen aangaande de gebeurtenissen van 19 tot 24 Januarij. 19 Januarij werd gebivouakeerd te Kroeng Raba. De hoofden der IV Moe kim werden opgeroepen. Gekwetsten, zieken en krijgsgevangenen werden per stoomschip overgevoerd naar Oleh-leh. 20 Januarij werd een stoomschip naar Kloewang gezonden om Toekoe Lam- passei af te halen, voor de aanrakingen met de hoofden in de IV Moekim. 21 Januarij werd eene verkenning gemaakt naar de kloof van Djempit. 22 Januarij verkenning naar de kloof van Bradoen; de plaats voor eene vestiging aldaar werd bepaald. De hooiden der IV Moekim hebben de hun voorgehouden artikelen van onderwerping aangenomen. De hoofden van LepongLoöng en Daja werden opgeroepen. Het hoofd van de Moekim Bra doen kwam in het bivouacq.

Leydse Courant | 1876 | | pagina 1