PER TELEGRAAF. Burgcrltjfcc Slanb. ADVERTENTIE N. Holl. IJzeren Spoorweg-Maatschappij. TE LEGRA AFfi A\TÖ REN. Br. GELAUFF's beroemde Pillen en Balsem Hafsatmsm Vitae Eactemum tegenwoordigheid van deu gouverneur-generaal en een menigte militaire- en civile autorileilen het monument op het graf van den generaal Kohier ont huld. De chef van de geneeskundige dienst, de heer M. Th. Reiche, voerde bij die gelegenheid het woord. Den 26'" October was van I'adang het fraaije stoomschip Salak, dat tusschen die plaats en Atchin als ziekentransportschip dienst doet, met 150 convalescenten aan boord vertrokken en raakte door hevige winden op een der Nako-cilanden, ten westen van Nias op het drooge. Te vergeefs bood de Fabins hulp; de Salak was reddeloos verloren. De Fabius bragt de con valescenten naar Atchin, terwijl de bemanning door de Koning Willem III herwaarts is vervoerd. Dit is het tweede groote schip, dat binnen weinige dagen voor de N. I. stoomvaartmaatschappij verloren gaat. Den 12d,n werden hier geveild 25000 pic. gouv. koffijdie gemiddeld 59.81 opgebragt hebbenterwijl 10000 pic. Cheribon suiker zijn verkocht tegen gemiddeld ƒ13.90 per pikoi per standmonster n°. 14.. Te Samarang is door vervalsching der pensioenstaten, naar men wil in den loop van 30 maandeneen bedrag van ƒ80000 aan 's lands kas ontvreemd. Door den gouverneur-generaal van Ned.-Indië zijn de volgende beschik kingen genomen Civiel departement. Benoemd: tol resident van Soerakarta, de resident van Samarang N. D. Lammers van Toorenburg; tol controleur le kl. bij het binnenl. bestuur op de bezittingen buiten Java en Madura; de ambtenaar op non-activiteit J. van Nieuwkuyk; tot controleur 2e kl.de adspir.-controletir G. Arnlzenius; tot adspir.-controleur, de 3' commies ter algem. secretarie W. It Adema, tot algem. pakhuism. bij 's lands algem. pakhuizen te Soera- baija, de pakhuism. te Pasoeroean J. Zimmer; lot verificateur 4kl. bij de in- en uitvoerregten en accjjnsen. B. J. Hövestadt; tot hoofdonderw. aan de openb. lagere school te Padang-Pandjang, de ambtenaar op non-activiteit D. Feikcma, laatstelijk hoofdonderw. te Magelang; tot len hulpondervv. aan de openb. lagere school te Tagalde 2e hulponderw. aan die school B. Japikse. Tijdelijk benoemd: tot predikant bij de prol. gemeente te Amboina, J. K. Kam, laatstelijk predikant bij de prot. gemeente te Soerabaija. Verplaatst: van de resid. Menado naar de resid. Wesler-afd. van Borneo de controleur 2» kl. jhr. W. II. M. de Koek. Departement van oorlog. Vergund: op verzoek, naar Nederland terug te keeren, aan den voor den tijd van twee jaren van het leger aldaar bij dat in Ned. Indie gedet. officier van gezondh. 2e kl. J. Paré. Gesteld op non activiteit: bij de mil. administr., de 2" luit.-kwartierm. J. H. A. Albrecht; bij de infanterie, de 2e luit. J. Buddinghvan het 9e bataillou. Tijdelijk gedetacheerd: bij de genie, bij het corps mineurs en sappeurs, de le luit. A. E. Albrecht, van het subs.-kader le Batavia. Departement van marine. Verleend: een tweejarig verlof naar Neder land, wegens ziekte, aan den 2'° machinist bij dc gouv.-marine G. Hagen- zieker. Benoemdtot kommandeur voor het vak van scheepsbouw bij het marine-élabl. te Onrust, de vice-kommandeur voor dat vak bij het marine- élabl. te Soerabaija W. H. Berkhemer: tot le" machinist, tevens adsist.- dokrn. bij het ijzeren drijvend droogdok, de 2e baassmid bij het marinc- établ. te Soerabaija J. Riedée; tot 2'" machinist bij dc gouv.-marine. de ge wezen 2e machinist bij de Kon. Ncd. marine J. E. Malthies; tot 2en baas smid bij het marine-élabl. te Soerabaija, de ambtenaar op non-activiteit A. Hamwijk, laatstelijk die betrekking vervuld hebbende. PARIJS, 26 December. Mac Mahon heeft aan den heer Buffet geschreven, dat hij hem bedankt voor de redevoering, waarin door hem zóó juist de ware conservativcn zijn beschrevenbij wie de regering steun zoekt, en die, uitsluitend met Frankrijks belangen zich bezig houdend, in de nieuwe ka mers d e eensgezindheid zullen handhaven. LONDEN, 25 December. L'it New-York verneemt men, dat de Paus er in heeft toegestemd voorwerpen van kunst naar de tentoonstelling te Philadelphia te zenden. ROME, 25 December. De Esercito zegt dat maarschalk de Mac Mahon aan koning Victor Emanuel eenige prachtige kisten gezonden heeft, bevat tende palronen en een Chassepolgeweer 1874, stelsel Gros. Op het geweer is het wapen van Savoye gegraveerd en op de loopscheen leest men"Aan den koning van Italië. Maarschalk de Mac Mahon, president der Fransche republiek." Men verzekert dat kardinaal Bonaparte aan keizerin Eugenia een brief van gelukwensching ter gelegenheid van het nieuwe jaar gezonden heeft. Heden wordt hier de evangolische tempel van de Methodisten-gemeente voor de Italianen en de Franschcn geopend. KONSTANTINOPEL25 December. De Porte heelt van den kommandant van Gatchka eene dépêche ontvangen, meldende dat den 24'" nabij het dorp Kcrstac een gevecht is geleverd tusschen een aanzienlijke magt opstandelingen en vijf keizerlijke bataillons. De opstandelingen zijn ten eenenmale verslagen geworden en zullen met gevoelige verliezen het gebergte bereiken. De kei zerlijke troepen hebben een volkomene overwinning behaald en weinig ver liezen geleden. WASHINGTON, 26 December. De Spaansche ministerraad ontkent de be schuldiging betredende hel schenden van de onzijdigheid ten opzigte van Kuba, en voegt er bij, dat verscheiden personen in de Vereenigde Staten, die verzocht hadden bij het Spaansche leger te worden aangenomen, afge wezen zijn geworden, krachtens de wet, welke verbiedt dat vreemdelingen bij liet Spaansche leger worden ingelijfd, en dus niet alleen op grond van de onzijdigheidswetten. IVGF/.0\UL\. Steller dezes, die gisteren avond de R. C. kerk aan de Ruïne bezocht heeft, vraagt de bevoegde autoriteit, aan wie de schuld ligt dat de lan taarn, die vlak voor die kerk geplaatst is, niet brandde, daar toch in de ganschc stad de lantaarns waren aangestoken. Dat aldaar geene ongelukken gebeurd zijn is meer dan te verwonderen getuige de vele honderden die ten negen uur in de grootste duisternis het tempelgebouw verlieten. X. ONDERTROUWD: F. Onderwater, jm. 28 j. en J. van Tertholen, jd. 29 j. J. Koornhof, wedr. 43 j. en M. IJ. Philippo, jd. 34 j. J. J. van Heeswijk, jm. 34 j. en C. I. E. Riveaux. jd. 37 j. Heden ontsliep kalm, in den jeugdigen leeftijd van 25 jaren, mijne hartelijk geliefde Echtgenoot JOHANNA W1LLEMINA SANDBERG, diep betreurd door mij en hare wederzijdsche betrekkingen. Leiden, 24 December 1875. O. W. P. VAN TUSSENBROEK. Eenige kennisgeving. Bezoeken worden niet afgewacht. In het begin der vorige maand overleed te Macassar onze eenige Broeder en Behuwd-broeder, de Heer PAULUS VAN HARTROP, Ridder der Orde van den Ned. Leeuw, in den ouderdom van ruim 48 jaren. J. A. H. VAN HARTROP. 25 December 1875. S. J. VAN HARTROP, Abentz. Verzoeke van visites verschoond le blijven. Mevrouw VAN HEEL BARNAART roept bij haar vertrek naar Ned.- Indië aaii familie cn vrienden een laatst en hartelijk vaarwel toe. Nieuwe Diep, 25 December 1875. Aan boord van de Prins van Oranje. DIAKENEN DER N. II. GEMEENTE maken dankbaar melding van een gift groot 4.0, gecollecteerd op den eersten Kersdag in de voormiddag- godsdienstoefening in de Pieterskerk. Namens Diakenen, G. J. CORTS, Voorz. C. C. TIELEMAN, Secretaris. Aanvangende op 1 Januari a. s. zullen de Spoorweglelegraafkantoren te Amsterdam, Haarlem, Leiden, den Haag, Delft, SchiedamRotter dam, Alkmaar en Helder (Nieuwe Diep), zich uitsluitend belasten met het overseinen van aldaar aangeboden telegrammen. Telegrammen voor die sleden bestemd zullen allen aankomen aan de Rijkstelegraafkantoren. Hiervan zijn alleen uitgezonderd de telegrammen die als adres bevallen de aanduiding „Station restante". Amsterdam, December 1875. DE ADMINISTRATEUR. maken het gebruik van elk ander geneesmiddel overbodig. Ik heb die gedurende mijn 50 jarige praclijk duizende malen met een gelukkig gevolg aan mijne patiënten voorgeschreven, en nog dagelijks verneem ik van een groot aantal lijders de heilzame uitwerking dezer gelukkige vinding. Lijders! aan welke ziekte gij ook laboreert, mijn veeljarige ondervinding heeft mij overtuigend bewezen, dat er geen voortreflelijker ziektestof oplos send middel bestaat: dat altijd zeker gunstig en onschadelijk op alle orga nen van hel menschelijk ligchaam werkt, dc vochten heilzaam verbetert, alle onreine en scherpe gai-, slijm- en ziektestoffen door een zachte en natuurlijke laxans afdrijft, het bloed zuivert, hel hoofd helder en frisch maakt, de bloedsomloop bevordert, de borst, maag en ingewanden en het verzwakte zenuwstelsel versterkt, de grondoorzaak van elke ziekte spoe dig wegneemt en bij een duurzaam gebruik waarborg ik den ljjder een volkomen herstel. Lijders aan asthma, borst, maag, zenuwen, koorts, graveel en rliumatiek gevoelen zich door het gebruik dezer Pillen zeer gelukkig. Dezelve zijn in verzegelde doozen met een onderteekendc gebruiksaanwijzing groot 20 bladz. waarin de ziektetoestanden nader wor den beschreven. Doozen van f 155 en 30 Cents. Ook mijne heeft bewezen te zijn het thans nog eenig bekende middel dat met zeker heid zelfs het verouderdste Rheuniatfek zal doen genezen. Er zijn lijders die jaren lang aan de smartelijkste pijnen en tot krom wordens toe ten gevolge van het rheumatiek hebben geleden en die thans bereidwillig ver klaren hun volkomen herstel aan deze Balsem te danken te hebben. Het is mede een onfeilbaar middel tegen winterhanden en voeten, nachtkram pen, verlamming, jicht, zinkings, verstijving der leden en pezen, aange zicht- en gewrichtspijn en bij alle plaatselijke pijnen is het een doeltreffend middel. Prijs per flacon ÖO en 30 CetUs, met gebruiksaanwijzing. Alleen echt uitsluitend verkrijgbaar: te Leiden, P. KKORIMJK. Breê- straat, en VERHOUW EK ITOHHVYZEK's Uage, SNAB1LIE Gouda, A. WOLFF, Grootemarkt, en meer bekende Dépots in andere sleden. J. P. G. GELAEFF, Geneesheer, Gorresp. Lid van het Genootschap ter bevordering der Genees-, Heel-, Verlos-, Schei- cn Natuurkunde te Nieuwer-Amstei.

Leydse Courant | 1875 | | pagina 3