de afschrijvingssom bij uitvoer van azijn naar builen 's lands te regelen naar male van het gehalte van watervrij-azijnzuur, door te bepalen dat die al- schrijvingssom ^0.62y2 per hectoliter bedraagt, wanneer de azijn 30 gram watervrij-azijnzuur per liter beval. Deze herziening wordt noodiggeoordeeld omdat, doordien de handel meer en meer azijn van hoog gehalte vraagt, waarvoor veel meer grondstof noodig is, de aanslag thans veel hooger is dan de afschrijvingssom, en wel in die mate dat het verschil kan geachat worden met een verbod van vervaardiging voor uitvoer gelijk Ie slaan. Met het oog op het tracieat met Frankrijk van 1865 moet aan de hoo- gere afschrijving de voorwaarde worden verbonden dat de invoer tot ver bruik in een ander land dan Frankrijk afdoende worde bewezen. Voorts wordt bij dit ontwerp eenigc uitbreiding voorgesteld van den vrij dom van belasting voor azjjn ol daaruit bereide vloeistoffenbenoodigd voor fabrieken en trafieken. 's GRAVENIIAGE, 6 December. Tot griffier bij de arrond.-regibank te Zierikzee is benoemd de heer J. II. Reiser, thans substituut-griffier bij de arrond.-regtbank te Brielle, en tot griffier bij het kanlongeregt te Sneek de heer mr. P. Andrcae. thans procureur bij en regter-plaatsvervanger in de arrond.-regibank te Ileeren- veen, zijnde hem eervol ontslag verleend uit eerstgemelde betrekking. Dcor den minister van binnen), zaken is de heer W. 11. Steenaart be noemd lot opzigler van 's rijks waterstaat 4" kl.en door den minister van koloniën is de heer L. Bosch gesteld ter beschikking van den gouverneur- generaal van Nederl. Indië om te worden benoemd tol ambtenaar bij de burgerlijke dienst daar te lande. In de zitiing van de tweede kamer van heden zijn de algemeene be raadslagingen over li ofdsluk V, binnenlandsche zaken, aangevangen. De bil. Mees. de Vries en Smidt hebben de verkiezings-circulairc bestreden. De heer van Eek heeft de beschuldigingen tegen de regering, in het voorloopig verslag voorkomend, bestreden. De heer Ruyper heeft er op aangedrongen dat de regering de electorale quaestie ter hand neme. Morgen voortzetting. Omtrent de quaestie van erfdienstbaarheid van licht, ontslaan Itisschen twee buren te Rotterdam, heeft het hof van Zuidliollend lieden in hooger beroep uitspraak gedaan en bevestigd het vonnis der regtbank Ie Roller- dam, waarbij aan den gedaagde, nu appellant, A. C. is gelast te doen op houden de belemmering van licht en lucht, door liet plaatsen van ijzer en hel timmeren van planken voor de vensters in den achtergevel der woning van den nu geïnt. D. v..D. veroorzaakt. De appellant is levens veroordeeld tot vergoeding van kosten en schaden door zijne handelingen veroorzaakt en in de kosten van het regtsgeding. Twee nachtwakers hebben gisteren aan den Loosdiiinschen weg een manspersoon aangehouden, die ceue geit vervoerde, welke uit een stal onder Loosduinen bleek gestolen te zijn. De verdachte is heden naar het huis van arrest overgebragt. LSYiKlNLAN'OSCSiE BËRIGTEN. KSGKLAS», LONDEN5 December. De minister van buitcnlandsche zaken, lord Derby, heeft eene depuiq- tie ontvangen, welke de tussclienkomst verlangde der Britsche regering tegen de aanhechting van Abyssinië door den onderkoning van Egypte. Lord Derby zeidc, dat er geen grond was om te gelooven, dat de Egyptische regering zulk een maatregel bad voorgesteld, welke reeds uit een financieel oogpunt niet raadzaam was. Overigens zou de Brilsclie regering niet aar zelen, om den Khedive, in het eventuele geval, dergelijken stap al te raden. Wat het bci'igt aangaatdat een deel der aan den Sultan van Zanzibar bchoorende districten door Egyptische troepen was bezet, meende lord Derby, dal hier een misverstand bestond. De koop van de aandeden in het Suez-kanaal geeft een dagblad van Dublin aanleiding het vreemde denkbeeld te opperen oniten einde Egypte tegen Rusland te beschermen, zich van Palestina meester te maken en aan alle Joden der wereld de vrijheid te geven, zich daar in liet gebied hunner vaderen ncêr te zetten. Millincnen van Joden, vooral uit Polen, zouden van die vergunning gewis gebruik maken. Zulk een nieuw rijk zou een bolwerk tegen de plannen van Rusland zijn en vooral tol de veiligheid van Egypte bijdragen. Uit Penang wordt van den 28-"D November gemeld dat Graham, be diende van den heer Birddie na den moord zijns meesters door de Ma- leije.s gevangen genomen is, ontsnapt is en te Pcrak is teruggekomen, llij deelt mede dat de Rajah Lela sterke versperringen hooger op in de rivier maakt en verklaart, dat de Maleijers zich lot het uiterste verzetten zullen en slechts door honger tol wijken zullen worden gebragt. Het 35"e jaarverslag der «Peninsular and Oriental Company" wijst geenc schitterende resultaten aan. Er kan slechts een dividend worden uit gekeerd van 2& pCt. Dit feit is toe te schrijven aan den ongtinstigen toe stand des handels, de lage retourvrachtenliet mindere subsidie voorde mails enz. Alleen de ongunstige w isselkoers had een verlies opgeleverd van 25000 Door den lord-mayor is ingewijd de nieuwe markt voor gevogelte, die in de nalijjheid van de grootc veemarkt te Smithfieid is gebouwd, daar deze te klein was gewerden om in de behoeften te voorzien. Het gebouw is even als de genoemde veemarkt in llaliaanschen stijl gebouwd en kost on geveer 250.000 Eenige maanden geleden hebben de mijnwerkers te Low Stubhin, in ftotherhamwegens eene quaestie van loonsverhoogingden arbeid gestaakt. De eigenaar, graaf Fitz-Williamliet toen de mijn sluiten. Toen de werk lieden r.n voor eenige dagen verklaarden dat zij bereid waren legen hel oude loon den arbeid ie hervatten, gaf de graaf als zijn vast besluit te k-ennen da! de wijnalthans zoolang' hij leeft, zal gesloten hlijvCu. Volgens berigt nit New York is de Hudson-rivier diglgevroreu en eene stoomboot met eene ijsmassa in botsing gekomen en gezonken, waarbij li personen omkwamen. FRAAKBUH. De commissie vcor de ontbinding en de regering zijn het eens gewor- den over de bepaling van het volgende: 9 Januarij verkiezing van gedele geerden, 23 Januarij verkiezing van senatoren. 20 Februarij verkiezing van afgevaardigden8 Maart zameukomst van de beide kamers. De itioniteur meldt dat het voorstel lol opheffing van den staat van beleg in de parlementaire kringen druk besproken wordten eenige afge vaardigden van mcening zijn dat Buffet bij de behandeling van dit voorstel zon kunnen vallen Genoemd officieus blad verneemt echter dat Buffet in deze zaak de kabinetsquacstie niet stellen zal; men voegt er bij dat. hoe ook de uitslag der discussie zijhel aanblijven van Mac Mahons tegenwoor dig kabinet als zeker aangemerkt mag worden; de president der republiek iieeft besloten, aan geen ander ministerie de leiding van de algemeene ver kiezingen toe te vertrouwen. Volgens de Corr. /lavas heeft de minister van buitcnlandsche zaken aan het Vaticaati doen verstaan, dat het noodclooze moeite zou zijn, op eene verandering van de wet op het burgerlijk huwelijk aan te dringen, vermits de regering niet geneigd is hierin verandering te brengen. De Fran- sche regering zou eiken aanval van de katholieke hoogcscholcn tegen de wel op het burgerlijk huwelijk te keer gaan. -■ Prins Alexander der Nederlanden, van den Ncderlandschen gezant eo generaal d'Abzac vergezeld, heeft het paleis van Versailles bezocht en inde loge van den maarschalk de Mac-Mahon ecu gedeelte van de zitting der nationale vergadering bijgewoond. Naar men verneemt moet de lieer Thiers over den door Engeland gedancn aankoop hoogst ontevreden zijn. In den laatstverlonpen tijd had de ex-president der republiek verscheidene bijeenkomsten met prins Orloll, gezant van Rusland te Parijs, dien hij dringend verzocht niets onbeproefd tc laten, om zijne regering tc doen besluiten tot verzet tegen Engelandi liandelw y ze. De regtbank van correctionele politie tc Parijs heeft den heer Mangin tol een maand gevangenisstraf veroordeeld, wegens het uitdeelen van Bona, partislische almanakken na afloop der vereeniging van Belleville, waardi lieer Paul de Cassagnac het woord heelt gevoerd. -- De gemeenteraad van Parijs heeft 30000 fr. toegestaan, om eene com missie van arbeiders in de gelegenheid le stellen de tentoonstelling te Plii ladelphia te bezoeken. De nieuw gebouwde zaal voor de ziltingen van den senaat is thans gereed; de architect heeft de sleutels aan de overheid ter hand gesteld. Bi zaal is 000 vierk. meier groot. Voor het publiek is een dubbele Irap in steen gebouwd die naar de tribunes voertop welke 700 personen plaah kunnen vinden. De banken in de zaal zijn amphitheatersgewijs ingerigla worden door één grooten en door zestien kleine gangen van elkaar gesel» den, zoodat de circulatie gemakkelijk zal zijn. Naast de zaal is een koffip en rookkamer. Op dc benedenverdieping vindt men een telegraaf- postkantoor. De Bien Public van Tarbes maakt melding van een brand in e« kleinen kruidenierswinkel aldaar, op den 20'en November, waarhij drie to bewoonsters, nadat men met moeite hel vuur was meester geworden, ge heel verkoold werden teruggevonden. SPAIJE Het bombardement van St. Sebastiaan is door de Carlisten gestaakt, liet vuur uit de gedetacheerde forten heelt de aanvallers genoodzaakt liti geschut meer achterwaarts le brengen. Ook dc sneeuw heelt dc operatili doen staken. Het beschieten van Hernani wordt met hevigheid voortgezet. Ofschoon de stad in een puinhoop is veranderd, weigeren de inwoners te vertrekken. Ook de houding van hel garnizoen is bewonderenswaardig. DtllTICHLA X I Van officieuse zijde wordt verzekerd, dal bij de jongste huiszoeking liij de democraten le Berlijn en hunne oiganen een grootc massa stukken, brieven enz. in beslag zijn genomen. Het gevolg daarvan is geweest, dal het openbaar ministerie regtsvervolgingen heeft ingesteld tegen verscheiden industriële vereenigingen van sociaal democratische strekking. Daartoe be- hooren onder anderen hel bond der metselaars en steenhouwers, de afdeel! van dit hond tc Matibil, enz. Toen aan een der Prnissische stations onlangs een reizigster in to voor dames bestemden coupé wilde stijgen, bemerkte zij dat twee dames, die ziel) daarin bevonden, bezig waren cigaretlen in rook le doen opgaat- De conducteur, die te hulp werd geroepen, kon er niets aan doen; gen enkel artikel zijner instructie vergunde hem in een dames-coupé het rookt» le verbieden. Hem bleef slechts over aan de dame een plaats in een coupe voor niet-rookers aan te bicden. i OOST-IK BI E. BATAVIA. 28 October. In de Jat'. Cour. wordt medegedeeld dat de toestand in de Prfü.i;»' Regentschappen evenmin gunstig is als in Banjoemaas en in de Vorslenlan- den. Op enkele plaatsen, met name in de afdeeling Soekapoera, begoa gebrek te ontstaan. Maatregelen zijn door liet bestuur genomen om df bevolking door werkverschaffing zooveel mogelijk tegemoet te komen. De commissie voor hel stichten van een gedenktecken ter herinnen»! aan hen, die in den oorlog tegen Alchin het leven lieten, heeft, na daarop verkregen magtiging des konings, bepaald dat dc gedenkzuil alhier zal den opgerigt. Bij de commissie is eene som van circa ƒ15000 onivars'1'

Leydse Courant | 1875 | | pagina 2