LEIMSC11E OEM AIT. 1875. WOENSDAG 24 NOVEMBER STADS-BERICHTEN. RINNENLANDSCHK BhiKIGTEN. JJe Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars ƒ3.franco p. p. 3.50; met het F er slag der Handelingen van den Gemeenteraad t 3.35, franco p. p. f 3.85. Det verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor 2.50 'tjaars, buiten de expeditiekosten. Afzonderlijke nummers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents. De prijs der Advertenliën is van 1—4 regels 1. iedere regel meer 25 cents. - agfflBEBEEBHgZ bij deze Courant tcordt verzonden /V°. 45 blad 56) der Handelingen van den Gemeenteraad. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN brengen ter algemeene kennis dat, ingevolge het bepaalde bij de Verordening van 9 Januari 1868 (iGemeenteblad n". 1), de St. Wlcolaasmarkt dit jaar in deze gemeente wordt gehouden op Maandag den 6den December. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. d. BRANÜELER, Burgemeester, Leides, 22 November 1875. E. KIST, Secretaris. Vergadering van den Gemeenteraad van Leiden, op Donderdag den 25st!° Kovcmber 1875, 's namiddags te twee uren. 1". Benoeming van een leeraar in de staatswetenschappen aan de Hoogere Burgerschool. (272) 2*. Idem van een hulponderwijzer aan de jongenschool der lsle klasse. (276) 3'. Idem van een Algemeen Marktmeester. (280) 4'. Idem van een lid van de Commissie voor de Bewaarscholen. (290) 5», Voorstel van de Plaatselijke Schoolcommissie, lot wijziging van de be palingen aangaande het geven van vacanlie op de openbare lagere scholen. (265) 6». Verzoek van J. H. Carlier, aannemer van de verbouwing van het school lokaal op de Aalmarkt, om kwijtschelding van boete. (271) 7». ldent van VV. lloogenslraaten Zn., om een duiker te doen leggen. (273) 8". Idem van 1. Imans, om een riool te doen leggen. (274) 9'. Idetn van A. Vilders, ter bekoming van gemeentegrond. (275) 10'. Voordracht lol rooiing van boomen. (277) 11». Verzoeken van 11. Den Haan en van het Bestuur van den Broek- en Simonijespolder, ter bekoming van grond aan de Haarlemmerlrekvaart. (278 en 291) 12'. Voordracht van Commissarissen der Bank van Leening, betrekkelijk de uitkeering aan de ambtenaren van niet uitbetaald traktement en administratieloon, en de teruggave aan de voormalige inbrengers, van de niet afgehaalde meergelden. (279) 13'. Verzoek van J. C. Vundcrink, onbezoldigd Inspecteur van politie en ambtenaar belast met hel toezicht op de honden, om verbooging van jaarwedde. (281 en 287) 14'. Onlwerp-verordening regelende het pensioen aan gemeente-ambtenaren en bedienden te verstrekken. (164, 173, 179, 208 en 282) 15'. Voordracht tot het verleenen van afschrijving van plaatselijke directe belasting, dienst 1875. (284) 16". Verzoek van J. Van der Wiel, om een stoep te leggen. (285) 17'. Idem van S. Lips, ter bekoming van gemeentegrond. (286 en 288) 18'. Vaststelling van het tweede suppletoir kohier der plaatselijke directe belastingdienst 1875. 19'. Voordracht lot onderhandsche verhuring van de woning boven het tele graafkantoor. (289) LEIDEN. 23 November. De boekhandelaars Gebroeders van der Hoek zullen in de eerste helft der volgende maand verkoopen de bibliotheken van wijlen de heeren 11. J. van Driel, rustend predikant te Leiden, J. Soutendam. med. doet. te Delft, S.Eudlz, med. doel. te Sneek. J. W. van Kerkwijk, apotheker te Goes, en een groot gedeelte der bibliotheek van den heer dr. A. Rutgers, rustend lioogleeraar van de Leidschc hoogeschool; verder eene verzameling van wer ken over botanie en natuurlijke historie en eenige over regtsgeleerdheid alsmede schilderijen, prenten, photographiën, anatomische voorwerpen, cbirurgicale instrumenten enz. enz. Wij meenen de aandacht van belang- tóibenden op deze verkooping te moeten vestigen. - He storing op de telegraaflijn door het Noorden, over Rusland, Siberie '1 Chiua, is opgeheven. Deze weg staat dus nu voor de regtstreeksche Wegrafische gemeenschap met Ned. Indie, Penang, Singapore cn Australië open. - liet stoomschip Prins van Oranje, van Batavia naar Nieuwe Diep, is 'P21 November vau Napels vertrokken. De Friesland, op weg naar Batavia, «as op 21 Nov. op de hoogte van Sagres. Volgens gerucht is het Duilsche schip Friedrich Krupp, van Vlissin- gen naar Odessa bestemd, in het Kanaal gezonken. De hoofdcommissie der vcrecniging voor christelijk nationaal school onderwijs heeft dezer dagèn circulaires verspreid, waarin aangedrongen wordt, om, ter bevordering van de geldelijke belangen der vereeniging sluivers-vereenigingen op te rigten Men wil daardoor hen, voor wie het te bezwarend is, het lidmaatschap der vereeniging (5 gulden) te aanvaarden, iu de gelegenheid stellen, op gemakkelijke wjjze een penningske tot de al gemeene kas der vereeniging bij te dragen. De vereeniging heeft dringend meer geldelijken steun noodig. Reeds reikt zij aan 125 scholen een jaar- ljjkseh subsidie uit tot een bedrag van bijna ƒ25000; reeds werden 62 hulponderwijzers met ondersteuning der vereeniging opgeleid; reeds werden 41 gratificatiën a ƒ100 aan onderwijzers uitgereikt, om de opleiding van kweekelingen lot hulponderwijzers te bevorderenterwijl nog 11 kweeke- lingeu zich aan de normaalscholen bevinden. De N. R. C. meldt dat de door den heer von Schmidt auf Altenstadt in Indië verzamelde naturaliën, bestemd voor de tentoonstelling te Phila delphia, niet met het stoomschip Thomas Sorby vergaan zijn. De verzame ling is aan boord van de Cornelia, kapt. S. de Clcrcq, welk schip nog zeilende is. In hel Eijerland nabij Texel is gestrand de kof Eendragt, kapt. Smit, van Newcastle naar Groningen bestemd met eene lading kolen. De beman ning is gered. Door de arrond.-regtbank te Arnhem is ter vervulling der vacature van kantonregler aldaar de volgende aanbevelingslijst opgemaakt: 1". jhr. mr. P. J. van Beyma, officier van justitie te Sneek; mr. W. R. Alingh, regter in de regtbank te Amersfoort; 3». mr. F. C. W. Koker, kantonregler te Wagcningen. De reglcrlijke magt van Arnhem heeft te Ellecom een onderzoek inge steld naar een aldaar plaats gehad hebbenden kindermoord Uit Baarn meldt men dat Zaturdag door den hevigen, aanhoudenden storm uit het N. N. W. het zeewater met zooveel kracht is opgezweept, dat het over den dijk heenspoelde, en alle polders en uiterwaarden tot in de onmiddellijke nabijheid dier gemeente overstroomd werden. Eene groole hoeveelheid aardappelen is dientengevolge verloren gegaan. Te Zutphen is dezer dagen eene dame, welke nu en dan teekenen van verstandsverbijstering had gegeven, des nachts, terwijl haar echtgenoot om zaken uil de stad was, uit haar bed opgestaan en half gekleed de deur uit- geloopen. Ondanks alle nasporingen heeft men nog niets van haar kunnen ontdekken. Uil Groningen meldt men dat Zaturdag morgen vóór de aankomst van den tweeden trein uit Winschoten, nabij het zoogenaamde Drentsche meer, ten gevolge van den wind en regen een gat was geslagen in den spoorweg, waardoor eenig oponthoud werd veroorzaakt. De passagiers moesten aldaar overstappen en de goederen overgepakt worden aan deze zijde der klove om de reis voort te zetten. Onmiddellijk zijn de noodige maatregelen geno men om de schade te herstellen. Uit Maastricht meldt men dat de vermoedelijke moordenaar van den boschvvachter te Slein, naar laatstgenoemde plaats overgebragf om bij het lijk van den verslagene gebragt te worden, ofschoon geboeid, er in ge slaagd is uit de handen zijner bewakers te ontsnappen. 's GBAVENHAGE, 23 November. Tot burgemeester der gemeente Renswoude is benoemd de heer mr. M. J. L. baron Taels van Amcrongen van Renswoude, in de plaats van den heer W, II. Immink, aan wien op zijn verzoek als zoodanig eervol ontslag is verleend. Tot procureur bij de arrond.-regtbank te Zutphen is benoemd de heer mr. J. B. Sólner, advocaat aldaar, en aan den heer J. van Slipriaan Luis- gius is, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als notaris te Vlaardingen, Na afgelegd examen zijn benoemd tot surnumerairs bij liet vak der posterijen, de hh.J. P. W. Caland te Arnhem, N. Haremaker te den Helder, J. C. de Vulder van Noorden te Nijmegen; H. W. Tydeman te Nij megen, A. de Kok te AsperenJ. F. Ilennequin te Sluis. ,1. Minis jr., te Edam, H. B. Nieuvvenhuis te Maarssen. II. Houwink te Leerdam, A. W. Boon te Tiel. J. S. Parker te Zwolle, W. K. van der Brcggen te den Hel der. W. F. van Oldenborgh te Breda en G. Giltjes te den Helder,

Leydse Courant | 1875 | | pagina 1