LEIDSC COURANT. r. 265, VRIJDAG 12 NOVEMBER. BlNNENLA-SDSCHE BERIGTEN. il T>V l)t Courant verschijnt dagelijks, Zon- met het Ferslag der handelingen van en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars 3.franco p. p. f 3.50 den Gemeenteraad t 3.35franco p. p. f 3.8:5. Bel verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor 2.50 jaars buiten de expeditiekosten. Afzonderlijke nomtners der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. Dc prijs der Adverlentiën is van 1—4 regels 1.- iedere regel ineer 25 cents. 6 Cents. £0(K3BnViS£$j2es3CMiK&»b-<: A-ij .tl- ~S JjtRiwJ Bij deze Courant wordt verzonden IV'. 42 blad 51) der handelingen tan den Gemeenteraad. LEIDEN, 11 November. De brieven, met het stoomschip Friesland naar Ned -Indië te verzen- jen, moeten ten poslkantore alhier bezorgd zijn den 12dtn November, des nachts ten 12 ure; drukwerken en monsters uiterlijk ten 8 ure des avonds. Er bestaat ook gelegenheid tot verzending der correspondentie naar Nederl. Indië. door middel van het stoomschip holland, van de maatschappij Java, waarvan hel vertrek uit het Nieuwe Diep op den 20cn November aanst. is bepaald. Behalve voor Batavia, zal er met deze gelegenheid mede cene brie venmaal naar Fadang worden verzonden. De gedrukte stukken en monsters van koopwaren behooren uiterlijk in den avond van den 19" November en de brieven den daarop volgenden dag 's morgens per eersten trein aan den Helder aangekomen te zijn. Heden werd het stoffelijk overschot van den zeer-eerw. heer Leonardus van Wissen, pastoor bij de parochie-kerk van den II. Petrus alhier, ter aarde besteld. Van de Uitvaartdienstenin de parochie-kerk gehouden, werd ten half tien ure de plegtige hoogmis opgedragen door den hoog-eerw. heer H. Poppen, kanunnik en pastoor te Amsterdam, met assistentie van de wel- eervv. heeren kapelaans des overledenen, terwijl door het koor het Requiem van Verhuist gezongen werd. Na de mis hield de hoog-eerw. heer G. F. Drabbe, kanunnik en regent van het seminarie Hagevcldcene voorlreflelijke rede, waarin hij o. a. deed uitkomen wal de gemeente verloor in den man, die zijn geheele leven had toegewijd aan de dienst des Ileereu en een zoo vaderlijk herder was voor allen, die hem naderden, [lel gevoelvolle, heer- Ijjk gezongen Requiem en de welsprekende taal des redenaars maakten in deze aandoenlijke ure een diepen indruk op de aanwezigen. Hierna begaf de sloet zich naar de begraafplaats. Aldaar werd het lijk grafwaarts ge dragen door lih. collectanten der kerk, gevolgd door hh. kerkmeesters, leden van het koor, eene afdeeling van de mannen-cougrqgatie, waarvan de «v iledene directeur was, bestuurders der Vereeniging van den H. Vincentius a Paulo, de weezen en kinderen uit het geslicht de Voorzienigheid. De kerkelijke ceremoniën werden op die plaals verrigt door den zeer-eerw. heer A.C Quant, deken van Leiden. Ook in deze oogcnblikkcn werd aan menig oog een traan ontlokt, toen liet lijk in het graf nederdaalde. - De kapitein J. Jolia en de eerste luitenants J. van Wijk, H. Foppen en A. Evenzeel, die voor 2 jaren bij het O. I. leger zijn gedetacheerd ge weest, zijn weder bij het leger hier te lande bij hel 4' regiment infanterie ingedeeld. Voorts is de 2" luitenant 11. N. Ravesteyn, van het 4C bij het 8° en de 2'luit L. C. Raggelaar, van het 2' reg. bij liet 4' reg. inf. overgeplaatst. De alhier bes aande vereeniging "Jacob Cals" gaf gisteren avond eene tooncelvoorstelling in de slads-zaal, waarin opgevoerd werden "Het gansje van Lindenhof". blijspel door A J. J. Landrc, en "liet verkeerd adres", blij spel door A. Ruysch. Wanneer men in aanmerking neemt dat deze vereeni- ging een nog jeugdig bestaan heeftwaren de stukken goed gekozen en mag de uitvoering in menig opzigl niet onverdienstelijk genoemd worden. Ei'was vooruitgang op le merken en dat zegt veel. Aangenaam zal hetze- lep den werkenden leden geweest zijn dat zij van de zijde van het aanwezige publiek de ondubbelzinnigste blijken van aanmoediging mogten ondervinden. - Men schrijll ons: Wind en temperatuur zijn dezer dagen zoo verander lijk als de lucht telkens loL storm geneigd is. Heden morgen ten 8 ure kelende de thermometer 50° met zuidwestenwind; legen den middag stak een hevige slorm op uit het noordwesten met geweldigen regen, terwijl de Hiermomeler lot 40° daalde. In den namiddag steeg de thermometer weder- de regen hield op en het weêr bedaarde. - Men meldt ons uit Warmond; De ijverige en oppassende ploegbaas bij llollandsche ijzeren spoorwegmaatschappij, D. alhier, geraakte gisteren stond omstreeks zes urentusschen de stations Leiden en Warmondnabij óe zoogenaamde Hol Mare, zoodanig onder eenen passerenden zandlrein, dat "o zijner beenen tot onder de knie bijna geheel afgesneden werd. De ge kwetste is naar zijne woning vervoerd, waarna door professor Poluno, van keidenbijgestaan door den heer Machcn, geneesheer alhier, hel been is afgezet. De Staatscourant bevat de volgende nominative opgave (40° vervolg) van Europesche officieren, onderofficieren en minderen, overleden na evacua tie uit Alchin, voor zooverre d„aromlrent lot op den 6d,n October 1875 bij het depart, van oorlog in Nederl. Indië berigt was ingekomen. Die lijst be vat de volgende namen: R. Sprielsma, A. Milder, C. T. Leps, J. M. Ribot, A. C. Mersseman, C. E. Luthard, H. Tensen, J. Kniefs, A. A. Houpin, J. Schonlen, R. Rakker. De minister van financiën heeft ter kennis van belanghebbenden gc- bragt dat de eerstvolgende regtstreeksche verzending van brieven enz. uit Nederland naar Noord-Amerika, door middel van de stoomschepen der Ne- derlandsch-Amerikaansche stoomvaartmaatschappij, zal plaats vinden uit Rot terdam op Zaturdag 27 November aanst., met het stoomsship P. Caland, in plaals van met het stoomschip W. A. Schollen, waarvan de afvaart, op den 13d dezer bepaald, wegens avarij niet kan plaals vinden. Door den minister van financiën zijn, in overleg met het muntcollegie, dc noodige maatregelen genomen om den stempel der gouden tiengulden stukken te verbeteren. Reeds sedert twee maanden is de arbeid voor een gewijzigden stempel aan den gang, en men hoopt dat, uit een oogpunt van goeden smaak, die wijziging eene verbetering zal zijn en dal dan ook de klagt, dat de stukken zich niet laten opeenstapelen, geheel zal verdwijnen. Tegen 1 Mei a. s. zal dc volgende garnizoens-verwisseling plaals heb ben: le reg. 3e comp. 4e bat. van Harlingen naar Leeuwarden; eene compagnie van Leeuwarden naar Harlingen en cene compagnie van dat batailion van. Groningen naar Assen. Depot, staf en twee comp. van Groningen naar Am sterdam; dc 3e comp. van dat depot van Assen naar Amsterdam. 3e reg. inf. de le comp. van het 2e bat. van Bergen op Zoom naar Helle- voetsluis; 1° en 2e comp. van het 3e bat. van Neuzen naar Vlissingen; 3d en 4e comp. van het 3' bat. van Vlissingen naar Neuzen5° comp. van het 4e bat. van Hellevoetsiuis naar Bergen op Zoom. 7' reg. inf. 2° bat. van Hoorn naar Amsterdam; 3° bat. van Amsterdam naar Hoorn. 8e reg. inf. 2e en 3e comp. van het 4° bat. van Doesborgh naar Zwolle. le reg. huzaren le escadron van Amsterdam naar Haarlem. 4° reg. huzaren, reserve-escadron en depot van Zutphen naar Amsterdam. Vehi-artillerie. Eene batterij van Arnhem naar Zutphen; eene batterij van 's Hage naar Zutphen; compagnie transporttrein van Utrecht naar Breda. 2e reg. vesting-artillerie. Eene comp. van Woerden naar Utrecht. 3e reg. vesting-artillerie lf en 9e comp. van Zuiphen naar Doesborgh. Reg. rijdende artillerie, 3e batterij van Roermond naar Amersfoort, 4e bat terij van Amersfoort naar Roermond. Door de commissie voor het middelbaar onderwijs zijn hij de voort gezette acte-examens toegelaten de lib. W. J. P. van Opperwaay, van Roer mond, voor Duitsche laai en letterkunde; H. Koppend, van 'sGravenhagc, voor Nederl. taal en letterkunde; J. A. Kolpa, van Amsterdam, voor aard rijkskunde; J. A. J. Körtlandt en L. M. A. Rant,- van Rotterdam, voor boekhouden. Een voor geschiedenis en een voor boekhouden waren niet opgekomen. in het hoofdkiesdistrict Zevenaar is bij herstemming lot lid der pro vinciale staten van Gelderland verkozen de heer jhr. O. C. J. C. L. M. van Nispen tot Fannerden. In liet hoofdkiesdistrict Enschedé is bij herstemming lot lid der provin ciale staten van Overijssel verkozen de heer G. A. Lasonder. in cene vereenigde vergadering van de hoofdbesturen der thans verbon den vereenigingen Volksonderw ijs en Schoolverbond .is lot voorzitter benoemd de heer dr. H. E. J. van Hoorn le Hoorn, tol sceretaris mr. A. Kerdijk, tot penningmeester J. F. Vladeracken le Dellt. Het stoomschip Prins Hendrik, van Nieuwe Diep naar Batavia, is op 10 November te Napels aangekomen. Als eene bijzonderheid deelt men mede, dat het debiet van de «Bij- belsche Almanak", uilgavc D. B. Geulen, te Amsterdam, ad 10 ct., waar van de uiigave voor 1876 reeds ter verzending gereed ligtniet minder dan 82000 exemplaren bedraagt. Ais vervolg op het berigt omtrent de stranding van het Engelsche stoomschip Forth wordt nog uit Maassluis gemeld, dal de redding der equi page, beslaande uit 18 man, trots branding en hooge zee, met veel krachts inspanning door de bemanning van de reddingboot van de Zuidhollandsche maatschappij tol redding van schipbreukelingen heelt plaals gehad. Ook

Leydse Courant | 1875 | | pagina 1