Volgens dat voorstel wordt ecme directe belasting van het inkomen geheven tol hoogstens 1 pCt.van ieder, die in de provincie hoofdverblijf houdt of j er verblijft en meer dan ƒ400 inkomen heeft. Ook zedelijke ligchamen en slichtingen zijn belastingpligtigbehalve voor hetgeen zij door collecten of op dergelijke wijze van de publieke liefdadigheid ontvangen. Publiek-regle lijke instellingen dragen alleen bij voor* hetgeen zij volgens privaatregt bezitten. De aanslag geschiedt op eigene aangifte. Te Sprang openbaarden zich in de vorige week in een gezin de maze len, en de ziekte nam zóó snel toe, dat in het laatst der weck meer dan 60 huisgezinnen lijdende waren. Daar ook de hoofdonderwijzer onder de aangetasten behoort, slaat het onderwijs stil, en is de school gesloten, 's GRAVENHAGE, 3 November. Door Z. 51. is aan P. J. Vaumont, matroos 1' kl. aan boord van het stoomschip Bandjermassing als blijk van goedkeuring en tevredenheid we gens het redden van drenkelingen ter reede van Edi (oostkust van Atchin) toegekend de bronzen medaille voor menschlievend hulpbetoonalsmede een loffelijk getuigschrift. Tot burgemeester der gemeente Delfzijl is benoemd de heer II. M. Toxopeus Lz. Door Z. M. is de heer J. R. Zorn, thans ontvanger der in- en uitg. regten te Veldzigt (gemeente Ypendyke) benoemd tot ontvanger der in- en uitg. regten te Bath en tevens aldaar belast met de dienst der in- en uit- klaring en der visitatie te Veldzigt (gemeente Ypendyke) voor de toepassing van art. 8 van Z. 51. besluit van 20 Mei 1869 n°. 29 ingesteld als grenskan- toor der in- en uitgaande regtenmet bepaling dat hel door een commies ontvanger zal worden waargenomen. Aan den Oost-lndischen ambtenaar H. A. van Kossemlaatstelijk hoofd ingenieur 2* kl. bij den waterstaat in Ncderl. Indië, thans met verlof hier te lande, is op zijn verzoek eervol ontslag verleend uit 's lands dienst. De scheepsbouwkundige ingenieur II. van Meerten is benoemd lot adspirant-ingenieur voor het vak van scheepsbouw in Nederl. lndië. -- Door Z. 51. zijn benoemd: tol kanlonregter le Heerlen de heer mr. E. de Limpens, thans kanlonregter le Gennep; lol kantonreglcr te Eindhoven de heer jhr. nir. A. J. J. van Sasse van IJsselt, thans substiluut-griffier bij de arrond.-regtbank aldaar; tot griffier bij het kanlongeregt te llcusden de heer S. Verhagen, aldaar; tot plaatsvervangend kanlonregter te Oirschot de heer 51. van den Bergh, ontvanger der rcgislralie aldaar. Door Z. 51. zijn voor den lijd van vijf jaren gedetacteerd bij het wa pen der infanterie van het leger in Nederl. Indië de le luit. J. C. J. Ie Gocq d'Armandvillevan hel 2f reg., milsgaders de 2e luiit. J. VV. van liergen, van het 8*A. Berends en P. J. Wijmans, van liet 7e, J. C. Tel- ilers, van het 6", N. C. U. Masman, van het 1®, W. P. Welselaar, van het 5°, en P. A. H. F. Tergattvan hel 2' reg. infanterie, en is bij het wapen der infanterie van liet leger in Nederl. Indië benoemd tot 2pn luit de ser geant J. B. llillermann, van bet 2" reg. infanterie. De minister van binnenlandsche zaken zal Zaturdag aanst. geen geho'or verlcenen. De eerste kamer heeft gisteren avond hare werkzaamheden hervat. Door den voorzitter werd mededeeling gedaan van de ingekomen stukken, waaronder een groot aantal adressen, die meerendeels bezwaren inhouden legen het wets-ontwerp tot opheffing der provinciale gereglshoven. Zij zijn ingezonden uit Groningen, Drenthe en Limburg en van vele handleekenin- gen voorzien. Ook zijn er eenige adressen ontvangen nopens het ontwerp lol aanleg van staatsspoorwegen. Van de tweede kamer zijn ontvangen de laatstelijk door haar aangenomen w ets-ontwerpen. De kamer is vervolgens overgegaan tot het zamenstellen der afdcelingen. De kamer beeft zich heden in de afdeelingen beziggehouden met het onderzoek der verschillende aanhangige wcts-ontwerpeii. De tweede kamer is tot hervatting harer werkzaamheden bijeengeroe pen tegen Dingsdag den 9en dezer. Bij gelegenheid dat de heer A. lloogcndijk Jzn.lid der prov. staten van Zuidholland, 25 jaren die betrekking vervulde, werd hem gisteren door tal van vrienden, leden dier stalen, een diner in hel hot el Panlez aangebo den. De heer van Tienhoven, die met de becren 5Ierkes van Gendt en Boonzajer zich in commissie vereenigd had, bekleedde het voorzitterschap aan de talel en sprak den jubilaris op treilende wijs toe met herinnering aan zijne langdurige loopbaan in het belang van rijk en gewest, llij gewaagde van de waardering zijner belangstelling voor Neerlands zecvisscherijen, ge bleken door zijne zending als vertegenwoordiger van Nederland op de spe ciale tentoonstelling le Havre. Door den heer 51crkes van Gendt werd een dronk op de familie van den jubilaris uitgebragt. Op beide welke toespra ken deze met aandoening en erkentelijkheid antwoordde. Verschillende andere toasten volgden. Door den lieer Hoogendijk werd teil slotte een dronk ingesteld op den commissaris des konings, den heer Fock. De toe spraken kenschetsten zich door ongedwongui hartelijkheid en een vriend- schappelijken toon; en tot laat bleven de dischgenoolen bijeen. De .llollandsche trein, die gisteren ochtend 10 50 van Botterdam ver trok, is nabij Rijswijk uit hel spoor geraakt, doordien een goederenwagen in het zand geraakte op een der gedeelten van den weg, die sedert eenige dagen in reparatie zijn. Het grootste deel der reizigers voor den Haag heeft zich te voet herwaarts begeven. iUjm-:^i-A.YnscHE BEBIG'to. ESGEL A. W I?. LONDEN 2 November. Enkele gezanten van de Zuid-Amerikaansche republieken zijn niet uit- genoodigd tot het diner van den lord-mayor op November. Dit slaat in be trekking met hunne houding bij het sluiten van gcldleeningen door die staten. De gezant van Costa-Rica heeft in een in de Times geplaatst schrijven eene klagt doen hooren over hel feit. dal nok hij tot die gezanten behoort, door niet uitgenoodigd te worden lol het dinerals met eene zwarte tooi geteekend worden. Hij verzekert aan de beruchte Costa-Rica-leening niet hel minste deel gehad te hebben. De nieuwe lord-mayor antwoordt daarop dat hij den gezant persoonlijk gaarne voor onschuldig houdt, maar dat dé quaestie nationaal en niet personeel is. Bij het slation van Castlebat' (Ierland) heeft op den Midland-railway een botsing tnsschen twee treinen plaats gehad. De eene trein stond lot vertrek gereed toen de ander van den tegenovergestelden kant het station binnenkwam. Een persoon werd gedood en zeven zwaargewond de toestand van twee der laatsten is hopeloos. De machinist, de stoker en de wissel, wachter zijn gevangen genomen. Op eene alhier gehouden meeting is besloten een fonds op te rijten tol verpleging der nagelaten betrekkingen van spoorwegbeambten die, bij het vervullen van hunne laak, het leven verliezen. Men schat het aantal beambtendie op deze wijze omkomenop ongeveer duizend per jaar. Er zal le Derby een weeshuis worden gebouwd. De spoorwegbeambten zeiven hebben ruim 2500 tol hel fonds bijgedragen. Den gezagvoerder van het stoomschip Thomas Sorbijdat onlang nabij Brouwershaven verongelukte, is door den «-board of trade" wegens nalatigheid gedurende zes maanden de bevoegdheid ontnomen als scheepsbe velhebber te varen. Men heeft berigten ontvangen over de werkzaamheden van de Britsclie oorlogschepen tegen de zeeroovers van den Congo. Het geheele eskader is westkust van Afrika nam daaraan deel; een aantal dorpen werden verwoest en verscheiden inlanders gedood. In weerwil van het gevaarlijk klimait van de streek, waar de operatien plaats hadden, en van liel moegelijk terrein zijn aan de zijde der Engelschen weinigen gevallen. Onder de verwoeste dorpen behoort ook 5Iataktila, waar elk jaar tegen het eind van Augustus, ter verzoening der Goden, groote mcnsehenoflers plaats hadden. Plenty, 51edan en Antonio, de drie inagiigstc koningen van Congo, hebben fa oorlog verklaard aan 5Iangeala. het voornaamste hoofd der zeeroovers. Uit Cape Coast Castle wordt gemeld dat het lusschen de Ashanlijnti en hunne vroegere vasallen de Djuabins lot vijandelijkheden gekomen is De moed van den koning der Ashantijnen schijnt door de nederlaag bjj Go- massi geenszins verloren le zijn. Veeleer is hij van het eerzuchtige plu bezieldom de heerschappij over zijnen vrij geworden vroegeren vasallensla weder te aanvaarden, hetzij door geweid, hetzij door list. llij sloot daarltt voor eenigen tijd een overeenkomst met den koning van Mampon en ilett vermogt een der Djuabins voor het verradelijk plan te winnen: hij zot zich moeten honden of hij zijn koning getrouw dient, doch, zoodra it Ashantijnen in Djuabinlat.d binnen vielen, zou hij zich met zijn leger au j de zijde van Assafu-Agay scharen en in den slag tot den vijand overloopt!, De koning .Mampon leidde de zaak; zoodra hij echter gereed was lichtte lij zijn nabuur Assafu-Agay daaromtrent in en deze maakte met den verraderlijke! hoofdman kort proces. De oorlogzuchtige toestand aan de westkust m Afrika is voor Engeland verre van aangenaam daar het zeer wel mogelijk zou kunnen zijn dat de regering op nieuw lusschen beide zal moeten komen om den vrede te herstellen. Ir M i UK i«d> H. Men heelt de berekening gemaakt dat in de nationale vergadering 3® leden zullen stemmen voor den ««scrutin de liste", het verlangen der repu blikeinen. en 331 leden voor den ««scrutin d'arrondissement", den wensch der regering en der conservatives Er blijven echter nog 42 leden over, omlrnl wier stemming men in liet onzekere is. Volgens de Corr. JJavns houden de ministers van binnen), zaken tl van justitie zich bezig met hel ontwerp eener drukperswet. Het kabintl heeft hij zijn optreden aangekondigd, dat het zich aan de wetgeving oplt drukpers gelegen zou laten liggen; alles maakt het waarschijnlijk dat iitl cr op bedacht is deze toezegging, evenals het overige, waartoe het zitk verbonden heeft gestand te doen en dat de regering een ontwerp zal infc nen. De behandeling der zaak kan op dit oogenblik ver gevorderd zij», maar zij is nog nietzooals men verzekerd heeftten einde gebragt. Hf minister van binnenl. zaken heeft onlangs zijn ambtgenoot van justitie een onder zijn toezigt opgemaakte memorie betreffende de punten, welke meer in liet bijzonder zijn ministerie aangaan, doen toekomen. De minister n» justitie zal met deze gegevens hel hem opgedragen ontwerp vaststellen. Aan de geïllustreerde bladen is verboden afbeeldingen te geven van het monument te Dijon, dat op last der militaire autoriteiten vernield is, Volgens den berigtgever van de Times te Parijs wordt het gebouw der Magasins Réunis aldaar, op de Place du Chateau d'Eati, door den Arne- rikaanschen paardenspel-directeur Myers verbouwd tol een hippodrome, dit zesduizend toeschouwers zal kunnen bevatten. Te Brest heelt de maritime prefect de voorlezingen verbodendie de heer Guyho, advocaat bij het hof van cassatie, aldaar over zedeleer en schiedenis wilde houden. Het verbod is uitgevaardigd, omdat de heerGuyl» in zijne eerste voorlezing aan de aanwezige ouders den raad had gegeven, hunne kinderen naai; de openbare scholen te zenden en niet naar de inrig- tingen der Jezuïten. Den volgenden dag heeft de prefect aan de geheele be zetting den last verstrekt, eene processie door de stad le begeleiden. SPANJE. Dezer dagen werd uit Madrid gemeld dal de bekende Marfori aldaar was aangekomen, maar op last der regering gevangen genomen en n»st Cadix gebragt was. Thans meldt men daaromtrent het volgende: De liet' Marfori was naar de hoofdstad gekomen om er den terugkeer van koningin Isabella voor te bereiden. Hel ministerie echter, dat hiervan nieuwe kabalen duchtte, en vreesde dat de gematigde partij er van gebruik zo» maken om der regering mocijelijkheden te brouwen, gaf den heer MaHi"1 terstond last zich onmiddellijk naar Cadix te begeven en aldaar rniW instruction af te wachten. Laatstgenoemde, die om geen opzien te l)arfll

Leydse Courant | 1875 | | pagina 2