LEIDSCHE C DII11 il T. WOENSDAG 20 OCTOBER. wiiV ..li STADS-BERICHT EN. ITBiASE 1875, r, 245, De Courant verschijnt dagelijksZon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars 3.franco p. p. 3.50; met het Verslag der Handelingen rati den Gemeenteraad f 3.35franco p. p. ƒ3.85. Bet verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor j 2JZ0 'sjaars, buiten de expeditiekosten. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents. De prjjs der Adverlentiëu is van 1—4 regels J,~iedere regel meer 25 eents. Bij deze Courant wordt verzonden zV°. 39 blad 42) der Handelingen ran den Gemeenteraad. ryr» Èj De BURGEMEESTER, Hoofd van het Gemeentebestuur van I.eidcn, doet je welen dat de ingevulde patentbladen over het dienstjaar 1875/6, voor wijk V, bjj het College van Zetters, in een der vertrekken van bet Raadhuis dezer gemeente verkrijgbaar zijn. dagelijks, des namiddags van «en tot drie uren, en wel tot en met den 23s1"1 October e. k.; terwijl na het verstrijken van dien termijn, de onafgehaalde patentbladen ter uitreiking moeten worden afgegeven aan de deurwaarders der directe be lastingen alhier, die voor hunne moeite mogen eisclien tien cents, zondermeer. En wordt deze door plaatsing in de Leidsche Courant afgekondigd. De Burgemeester voornoemd, Leibe» 16 October 1875. v. d. BRANDELER. Vergadering van den Gemeenteraad van Leiden, op Donderdag den 21"-o October 1876, 's namiddags te één uur. 1», Ontwerp-verordening regelende liet pensioen aan gemeente-ambtenaren eu bedienden tc verstrekken. (104, 173, 179 en 208) 2", Verzoek van den Kcrkcraad der Nederduitscb Hervormde gemeente alhier, gericht aan Z. M. den Koning, betrekkelijk de rangschikking van bet G. of Arme Wees- en Kinderhuis op de lijst der instellingen van weldadigheid. (221) Verzoek van J. Van Loghem, om ontslag als Ieeraar in het boekhouden aan de gemeente-instellingen voor hooger en middelbaar onderwijs. (252) 4*. Idem van de weduwe W. Arnoldus, om eene brug te leggen en een plankijs of waterstoep. (253) Idem van de firma R. M. Denlh eu Zoon, om een gootsteen te leggen met waterloozing. (253) Idem van J. Pont, om eenc stoep te leggen aan de Waardgracht, n». 130. (258) 7', Idem van 11. A. Van Ingen Schenau, om schadevergoeding wegens de vernieuwing van de Leiderdorpsche brug. (255 en 257) 8'. Idem van C. Van den Berg, ter bekoming van gemeentegrond. (256). 9». Idem van W. Van Dam en C. Van Teylingen, otn stoepen te leggen aan den (tilden Singel en het Utrechtsche v.ecr. (262) 10'. Voorstel betrekkelijk de verbooging der jaarwedden van de leeraren aan de gemeente-instellingeu voor hooger en middelbaar ouderwijs. (73, 190 251, 260 en 264) IP. Idem van Commissarissen der Gasfabriektot wijziging der Verordening houdende bepalingen omtrent het gebruik van gas door particulieren. (254, 259 en 261) 12'. Staat van af- en overschrijving op de begrooting, dienst 1875. (Kosten van licht en brandstollen). (263) 3'. 5'. 6», BINNENLANDSCHE BEBiGTEN. LEIDEN, 19 October Door de commissie voor het geneeskundig staats-examen is het ge tuigschrift voor bet eerste gedeelte uitgereikt aan de hh. P. Adriani en J. H. P. Walraven milit. studenten. De maatschappij voor toonkunst alhier beeft zicli niet een uitvoerig tires gewend tot den gemeenteraadter zake van het behoud van bet har- ffioniecorps der diensld. schutterij. De maatschappij voelt zich daartoe ge- irongen, omdat, blijkens het sectien-verslagsommige leden bezwaar hebben gemaakt om den post van /2800, door den schuttersraad tot bezoldiging van liet muziekcorps aangevraagd, bij vernieuwing op de gemcente-begroo- ling te brengen. Commissarissen achten bet onnoodig het belang dat de stad heeft bij een eigen muziekcorps te betoogen, aangezien dat dit reeds vroeger door burg. en weth. werd erkend. Zij wijzen er op dat juist van ra harmoiiiecorps de gelieele bevolking genot heelt. Niet alleen wanneer publieke plaatsen muziek wordt gemaakt of speciale volksconcerlen gege- "o worden, maar ook wanneer des zomers concerten worden gegeven op Privaat terreinis daaromheen gelegenheid genoeg voor hen die niet betalen tonnen, om de muziek te hooren. En dat dit op prijs wordt gesteld blijkt uil de massa's daar aanwezig. Aan de uitgaaf is nog deze goede zijde, dat «5. gelijk de gelieele belasting, in evenredigheid het meest gedragen wordt toor de meergegoeden der gemeente, en dat zij bijna geheel weder in de beurs van gemeenteleden, die de muziek maken, terugvloeit. Zij werkt daardoor tweemaal, en bevordert niet alleen het hooren van muziek, maar ook het lecren en uitvoeren van muziek onder de Leidsche burgerij. Omge keerd zijn bet deze musici, de leden van bet corps, die het gevoeligst door de besparing van den post zouden worden getroffen. Bij de beoordeeling van musicalc belangen wordt te dikwijls, naar bet commissarissen voor komt uitsluitend gedacht aan de toehoorders van muziekniet aan lien die muziek uitvoeren. Het komt hun voor, dat aan die Leidsche medeburgers, welke muziek uitvoeren, als zoodanig eenige waardering toekomt, en dat men ook aan hen mag denkenwanneer van het al of niet voortbestaan der stedelijke muziek sprake is. De heer Blumentritt heeft zijne groole tevredenheid te kennen gegeven over de ambitie en den werkelijken kunst- verwaai mede het corps onder hem werkzaam is geweest. In het strijk- orchest bleken de leden van het corps weldra zooveel vorderingen te hebben gemaakt, dat een aantal dilettanten niet aarzelde, verder met hen aan de repetities en de uitvoeringen deel te nemen. Waar aldus deskundigen aan liet corps de achting en waardering schenken, die het naar hun oordeel verdient, mogen zij concluderen, dat hel waardig is om voor onze stad be houden te blijven. Commissarissen zetten voorts nog uiteen dat liet bestaan van een muziek corps als bet tegenwoordige, nam. een corps van gemeentewege en zamen- gesteld uit Leidsche burgers, in het belang is van de muziek in deze stad, omdat liet een eerste begin is voor de vorming van verdere Leidsche orches- tcu, en daarom ook interesseert zich de maatschappij voor het behoud van het kleine stedelijke muziekcorps, als zijnde een schakel in het geheel. Even als burg. en weth., in liet antwoord op het sectiën-verslag, drokken ten 6lotle commissarissen er op dat, indien onverhoopt hel Leidsche muziek corps thans mogt worden ontbondenmen later groote moeite zou hebben om hel weder in het leven te roepen. Bij de op gisteren gehouden openbare verkooping van cokesbij partijen van 50, 10 en 5 hectoliters, waren de hoogste prijzen ƒ26.50, ƒ5.60 en 2.70 en de laagste prijzen ƒ25 50, ƒ5.30 en ƒ2.60. Men schrijlt ons: Van alle veldgewas is dit jaar de teelt der bloem kool het minst gelukt. De vroege kwam door droogte niet tot ontwikkeling en ging alzoo geheel verloren. De late daarentegen begon door het warme Septemherweder zeer spoedig te ontwikkelen, de bloem ontsloot zich, be gon door te schieten en levert nu bijna niets dan een los, onaanzienlijk gewas op, dat eenige overeenkomst heeft met witte bezems. De verzending «van versche bloemkool is derhalve zeer gering. Op deze mislukte teelt volgt die van boonen en erwten, welke over het algemeen naauwdfjks eenen middelmatigen oogst opleveren. Door de prov. commissie te 'silage werden gisteren voor de Fransclie taal 8 candidaten geëxamineerd. 4 werden afgewezen in 4 toegelaten. Toe gelaten werden: D. Koumans, J. T. Mojet en J. G. van Santen, uit Delft, en B. van Ruyven, uit Voorburg. Van de 7 candidaten voor de wiskunde werden 3 afgewezen, en toegelaten: A. Borgman, P. de Jong en A. Waas dorp, uit Leiden, en H. J. van der Kraan, uit IJsselmonde. De Staatscourant bevat eene nominative opgave (38* vervolg) van Europesche officierenonderofficieren en minderenoverleden na eva cuatie uit Atchin, voor zooverre daaromtrent tot op den 7d!1" September 1875 hij liet dep. van oorlog in Ncderl. Indië berigt was ingekomen. Die lijst bevat de volgende namen: J. B. Houtslag, P. P. J. L. Burgerman, W. Pigge, J. H. Sewering, A. Huts, B. C. de Cloet, D. van der Linden, G.Gie bel, F. E. Mullaert, C. B. de Wit, S. van der Wonde. H. Pisch, A. B.Cones. - liet algemeen collcgie van loezigt op het beheer der kerkelijke goede ren heeft, volgens de Kerk. Cl., eene vergadering gehoHden ter behandeling van de uilnoodiging der algemeene synode van de Ned. herv. kerk, om nevens hare vijf reeds aangewezen leden even zoovele leden uit zijn midden te benoemen Ier zamenstelling van een vereciiigde commissie van advies aan beide collegiën, in zake hel beheer der kerkelijke goederen. Dewijl door de synode uitdrukkelijk verklaard werd, dat zij bij deze uilnoodiging dequaestie- van bevoegdheid wenschte tc laten rusten, vond hel algemeen college geen bezwaar om aan deze uilnoodiging gevolg te geven, maar geschiedde zulks onder opmerkingdal wijziging of aanvulling van hel algemeen reglement op liet beheer huilen de bevoegdheid van liet college ligtdoch alleen te verkrijgen is op de wijze als in art. 42 van genoemd reglement is omschre ven. In bedoelde commissie werden nu vanwege het collegic benoemd de

Leydse Courant | 1875 | | pagina 1