MITTHÉILUNGEN PER TELEGRAAF. ADVERT EN TIEN Verlag von JUSTUS PERTHES in Gollia. Justus Perthes' Geographischer Anstall fiber wichtige ueue Erlorschungen aul' dem Gesaninilgebicte der Geographic Dl'. A. PETERMAN A. ■gin- ver. 'lei, Na- de «tor, ^uid- d de nen- was, i;et evea zou* eken I jjord, had ten gevolge dal de moeder van Ginsoppina bij de policie onl- I joden werd. Tevens vroeg men per telegraaf inlichting aangaande het lijk, LJont den vergevorderden slaat van ontbinding niet kon gephotographeerd widen, en loonde nu den koffer aan de vrouw, om te weten of zij dien lierkende als den eigendom van hare dochter. Naar aanleiding van den uitslag van dat onderzoek werd de moeder van Giuscppina naar Rome gezon- j(n om met het lijk geconfrontreerd te worden. Waar de student zich ilioudt weet men niet. Volgens een nader berigt is de identiteit van den vermoorde geconstateerde De dagbladen van Sicilië bevatten bijzonderheden omtrent den dood ran den rooverhoofdman Capraro, die sedert twaalf jaar schrik en ontzet- verspreidde en voor wiens gevangenneming cene som van 25000 fr. j,s uitgeloofd. Eene afdceling karabiniers ontmoette de bende Capraro, zatnengesteld uit zeven manop den berg Ceramiin het district Sciacca viel haar met kracht aan. Capraro werd door een kogel in het hoofd jttrolfen. De andere roovers vlugtten in het gebergte van Tardara, waar [iet den ruiters onmogelijk was hen te volgen. D II I T 8 C IS IV s». De dugsb. Abendz. deelt uit Munchen mede, dat de regering het voor- „enen heeft den landdag te verdagen. Er zullen slechts enkele ontwerpen wel worden ingediendnamelijk de begrooting en de voordragt op het lieden eener belasting op het houden van honden. Kan de begrooting voor dien lijd niet lo! slani1 worden gebragtdan zal tijdig een ontwerp worden ingediendwaarbij aan de regering de bevoegdheid wordt verleend, met het heffen der belasting op den gewonen voet voort te gaan. Te Padcrborn zijn op nieuw negen huizen afgebrand. Men schrijft dat algemeen aan kwaadwilligheid toe. Het officiële orgaan van don Carloshet Cuartel Real meldt dat een officier, Alfred Marzorali genaamd, te Aken geboren, vroeger in dienst bij de Pruissische troepen, later bij de pauselijke zouaven en laatstelijk in het Carlislische leger, door de troepen van koning Alfonso gefusilleerd is. Zin- Ie op de beweging, die het vermoorden van kapitein Schmidt door de Carlisten indertijd in Duitschland heeft gemaakt, vraagt het blad. of de heer von Bismarck legen het vermoorden van dezen Pruissischén onderdaan niet protesteren zal; of hij welligt tweeërlei maatstaf heeft, een voor de Carlisten en een voor de liberalen? Hierop antwoordt de Kliln. Zeit.: diet blad houdt don Carlos voor den koning van Spanje en koning Alfonso voor een rebel; het Dtiilsche rijk en prins Bismarck beschouwen de zaak juist omgekeerd. Ook is tusschcn den dagblad-verslaggever Schmidt en den rebellen-officier Marzorali uit een oogpunt van volkenregt groot verschil." In de Russische dagbladen wordt met ingenomenheid vermeld dat het getal jongelieden, die zich in dezen herfst aan de Russische universiteiten als student hebben doen inschrijven, zeer veel grooter is dan het In de laatste jaren plagt te wezen. Deze vermeerdering wordt toegeschreven aan de betere voorbereiding voor de toelatingsexamens, welke tevens een weinig minder gestreng dan vroeger schijnen te zijn afgenomen. Hetgeen verder deze de aandacht trekt is dat de vcrdeeling der nieuw ingeschreven stude/i/en iu de verschillende faculteiten voor ditmaal in eene geheel andere Terhouding dan vroeger heeft plaats gehad. Voorheen vloeide de zeer groote meerderheid der aankomende studenten der reglsgcleerdc faculteit toe, doch thans is deze faculteit, wat het aantal barer nieuwe studenten betreft, daar entegen op den achtergrond geraakt, eene verhouding die met het oog op de behoeften der Russische maatschappij voordeeliger wordt geacht dan de vroeger opgemerkte. sGRAVENHAGE, 8 October. Door Z. M. is benoemd tot ridder der orde van den Nederlandschen Leeuw de heer J. M. Collette, chef van het technisch beheer bij den rijkstelegraaf. LONDEN, 7 October. Renter's Officie berigt, dat de regering van Birma onvoorwaardelijk hare toestemming heeft gegevendat Brilsche troepen door dit rijk trekken, indien eene expeditie naar Yunnan noodig wordt geooideeld. WEENEN, 7 October. De beide delegation hebben de begrooting van bui.- tenlandsche zaken aangenomen, overeenkomstig de voorstellen van de respec tive commissiën van onderzoek. In de Oostenrijksche delegatie heeft An- drassy ophelderingen gegeven over de buitenlandsehe politiek, welke bijna gelijkluidend zijn met die, welke hij in de budget-commissie gaf. TOSEN, 7 October. Het geregt heeft den domheer Kurowski, die als geheim delegaat zich bisschoppelijke regten heeft aangematigd, lot twee jaren gevangenisstraf veroordeeld. n NEW-YORK. 7 October. Volgens de jongste berigten uit Friarspoint, in Mississippi, hebben de blanken op de negers geschoten, ten gevolge waarvan deze uiteengingen. Later hebben zij getracht zich weer bijeen te voegen, maar zij boden weinig tegenstand. Verscheiden negers zijn gewond. Hun aanvoerder is op de vlugt gegaan. LONDEN, 7 October. De admiraliteit heeft voorloopig ingetrokken de cir culaire van 30 September, waarbij gelast wordt de uitlevering van slaven, 'lie aan boord van oorlogsschepen gevlugl zijn. Deze maatregel is, naar het schijnt, genomen ten gevolge van het misnoegen, bij het publiek over het hevel ontslaan. LONDEN, 7 October. Naar verzekerd wordt vindt het besluit van de ad miraliteit betrekkelijk lot de uillevering van voortvlugtige slaven, die aan boord van Britsche schepen de wijk nemen, zijnen oorsprong in een dringend vertoog van den Sultan van Zanzibar, die zich over het herhaald ontvlugten van slaven, bij de parelvisschcrij werkzaam, beklaagd heeft, met verklaring, dal liet hem daardoor moeijelijker wordt den slavenhandel, tot welks onder drukking hij zich verbond, legen te gaan. Hel nu geschorste besluit der admiraliteit was genomen in overeenstemming met bet advies van hel dep. van buitenlandsehe zaken; doch naar men verzekert overweegt de regering of en in welken zin het te wijzigen is. LIVERPOOL, 7 October. Op het feestmaal van den lord-mayor dezer stad heeft graaf Derby een toespraak gehouden. Hij zeide o. a.: «Engelands voornaamste belang is de handhaving van den vrede; zijn raad wordt dus aangenomen als opregt. Ik geloof dat de moeijelijkheden betreffende de Herzegowina overdreven voorgesteld worden. Dc mogendheden zijn niet gezind de opstandelingen te ondersteunen; mijns inziens zou het niet politiek wezen aan Herzegowina autonomie te schenken als radicaal geneesmiddel. De oorlog is waarschijnlijkmaar door goed doordachte maatregelen kan het misnoegen verzacht worden. Ieder moet zich tegen oorlog verzetten, als deze te vermijden is. De onlusten zijn hel gevolg van een misverstand." MUNCHEN, 7 October. De zitting van de commissie voor hel adres van antwoord uit de kamer van afgevaardigden werd heden door de ministers bijgewoond. De rapporteur Jörg las het dcor hem ontworpen adres voor. liet behelst dc hevigste aanvallen tegen de regering, vooral over de wijziging van kiesdistricten en over de Duitschgezinde politiek, en dringt hij den koning aan op het ontslag van het ministerie. Jörg voegde er bijdat het kabinet moest aftreden, omdat het zelf verkiaard had solidair te zijn enden minister van justitie door de liberale partij lot afgevaardigde had laten kic- zon. De beraadslaging over het adres is tot morgen verdaagd. KONSTANTINOPEL, 7 October. De volgende officiële kennisgeving is ver schenen /'Het is van algemeene bekendheid dat de slaatsbegrooting een tekort van meer dan vijf millioen lires aanwijst. Ten einde dc coupons re gelmatig betaald kunnen worden, beeft dc regering de gewoonte aangeno men nieuwe leeningen te sluiten; dusdoende betaalde zij de eene schuld door een andere aan te gaan. Het resultaat van dit hulpmiddel is geweest: dat het tekort grooter werd en het vertrouwen van de houders van Ollomani- sche waarden verzwakte. Een bewijs hiervan is het dat de Ottomanische staatsschuldbrieven dagelijks minder waard worden Dien ten gevolge heeft de regering, willende het evenwigt op de begrooting volkomen verkrijgen, voor goed besloten, met ingang van heden de hieronder vermelde maatre gelen in werking te brengen. In de daartoe speciaal aan te wijzen kassen worden gestort de opbrengst der in- en uitgaande regten, benevens de in komsten voortvloeijende uit den verkoop van den tabak en het zout, de Egyptische cijns en, zoo noodig, een gedeelte van de belasting op de scha pen, zonder dat hierdoor eenige inbreuk gemaakt wordt op de regten die het gevolg zijn van de concessie welke aan de keizerlijke bank is verleend. Insgelijks is bepaald dat gedurende vijf jaren de renten van de Ottomanische staatsschuldbrieven zullen betaald worden voor de helft in geld en voor de helft in obligatiën, aflosbaar in vijftig jaren cn rentende 5 pCt. 'sjaars. Na ver loop van deze vijf jaren zullen de coupons weder regelmatig en ten volle betaald worden als vroeger." Ter teregtzitting van de arrond.-regtbank te Leiden, dd. 8 October, zijn de volgende vonnissen gewezen: A. F., te Alphen. wegens verwonding, lot gevangenisstraf van 1 jaar cn geldboete van ƒ8 of subsidiair 1 dag gevan genisstraf; P. C.te Leiden, wegens mishandeling en verbreking van afslui ting, tot cellulaire gevangenisstraf van 3 maanden en geldboeten van ƒ8 en 25 of subsidiair voor de eerste boete 1 dag en voor de tweede boete 2 dagen cellulaire gevangenisstraf; J. M. Sr.W. M.J. M. Jr.C. M. en J. S. te Leiden, wegens mishandeling, de 1tot cellulaire gevangenisstraf van 6 weken en geldboete van 8 of subsidiair 1 dag cellulaire gevangenisstraf, de 2e en 3' ieder tol geldboete van 25 ol subsidiair 5 dagen gevangenis straf, dc 4' vrijgesproken en de 5' tot geldboete van ƒ12 of subsidiair 2 dagen gevangenisstraf; K. v. d. W., 11. v. d. W., P. W.J. P. en W. S., te Noordwijkwegens diefstal van helm in vereeniging van meer dan vier personen, de le, 2', 3e en 4e ieder tot gevangenisstraf van 14 dagen en dc 5e lot gevangenisstraf van C dagen; A. II.te Nieuwkoop, wegens beleedi- ging van een bedienend beambte in de waarneming zijner bediening, tot geldboete van 8 of subsidiair 1 dag gevangenisstraf; B. v. E. en J. P. v. V te Oudshoorn, aangeklaagd wegens diefstal, beiden vrijgesproken. De Ondergcteekendcn beluigen bij deze hunnen oprechten dank voor de vele bewijzen van belangstelling, bij het overlijden hunner moeder onder vonden. Namens Kinderen cn Beliuwd-kinderen Leiden, 9 October 1875. YV. F. SCHAAP. Zij, die iets te vorderen hebben van Dr. II. IV. WAALEWIJY, worden verzocht hunne rekeningen in te zenden, voor den 1"™ November, bij den Boekhandelaar S. C. VAN DOESBURGH, Breêstraat. aus von Erganzungsheft Nr. 43. N. Sewerzow's Erforschung «les TIiian-Schan-Gebirgs- Systems 1867. Nebst kartographischcr Darstcllung desselben Gebictcs und der Sce'nzone des Balkasch-Ala-Kul und Sicbenslromlandes. Nach den origi- nalen und offiziellen Russischen Aufnahmen von Dr. A. Pelermann. Zweite Halite, mil einer chromolithographirlcu Karte.-

Leydse Courant | 1875 | | pagina 3