LI] IILS (III] COURANT. ISM. Y RIJ DAG 17 SEPTEMBER ST ADS-BERICHT EN. HONDSDOLHEID. BINNENLANDSCHE BERIGTEN. V. ZYh De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. Üe prijs der Courant is per vierendeel jaars ƒ3.franco p. p. f 3.50; met het F er slag der Handelingen van den Gemeenteraad t 3.35, franco p. p. f 3.85. flet verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor 2.50 'sjaari. buiten de expeditiekosten. Afzonderlijke nommcrs der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents. De prijs der Advcrtenliën is van 1—4 regels iedere regel meer 25 cents. De BURGEMEESTER der Gemeente LEIDEN, Gezien de kennisgeving van den Heer Burgemeester der Gemeente Zoeterwoudedat door hem op heden een bevelschrift is uitgevaar digd in overeenstemming met art. 3 der Wet van den 5den Juni 1875, tot vaststelling van bepalingen bij het voorkomen van honds dolheid (Staatsblad n°. 110); Beveelt dat gedurende vier maanden, te rekenen van den dag der afkondiging van dit bevelschrift, aSli? honden die zich buiten woningen of vaartuigen (geene openbare middelen van ver voer zijnde) in de gemeente bevinden en niet binnen een afgesloten erf aan een ketting liggen, moeten voorzien zijn van een UÏUBIJ KORF, volgens het door L. E. den Minister van Binnenlandsche Zaken, bij beschikking van 27 Juli 11. voorgeschreven model, ter Gemeente-Secretarie voor ieder ter bezichtiging gesteld, met dien verstande nochtans dat, ingevolge Ministerieele beschikking van 7 dezer, de stalen band van den muilkorf, die den hals van den hona' omgeeft, door een koperen mag worden vervangen. En geschiedt hiervan op heden openbare afkondiging door aan plakking en door plaatsing in de Leidsche Courant, De Burgemeester voornoemd, Leiden, 14 September 1875. v. d. BRANDELER. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDES, Gezien art. 11, 2e alinea der Verordening van 4 Mei 1872. op de open bare scholen voor gewoon lager onderwijs voor on- en minvermogenden [Gemeenteblad ii°. 10); Doen te weten, dat de inschrijving van nieuwe leerlingen op de openbare scholen voor on- en minvermogenden zal plaats hebben van den 6den tot en met den 18dcn September e. k.in de schoollokalen in de Rijnstraat, in de Brandewijnstecgop de Binnenvestgracht aan het Plantsoen en aan de Ma- rendorps Achtergracht, des voormiddags van half negen tot negen uren en des namiddags van half twee tot twee urenbehalve des Zaterdags namiddags en des Zondags. Burgemeester en Wethouders voornoemd STOFFELS, Welh. 1». B. Leides, 1 September 1B75. E. KIST, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Gezien het adres van Jan Jacob Van Dijk, smid, wonende alhier, hou dende verzoek om in het luiis in de Moriaansteeg -n°. G eene smederij te mogen oprichten; Gelet op de arlt. 6 en 7 der wet van 2 Juni 1875 (Staatsblad n°. 95); Geven bij deze kennis aan het publiek dat genoemd verzoek, met de bijlagen, op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd is; alsmede dat op Donderdag den 30slB September aanst.'svoormiddags te elf uren, opliet Raadhuisgelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen dat verzoek in te brengen. Gedurende drie dagen vóór evengenoemd tijdstip kunnen zoowel de ver- toeker als zij die bezwaren hebben in te brengen, op de Secretarie der gemeente van de ter zake ingekomen schrifturen kennis nemen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. d. BRANDELER, Burgemeester. Leiden, 16 September 1875. E. KIST, Secretaris. LEIDEN, 16 September. Aan de heden le Zoeterwoude gehouden barddraverij namen 14 paarden deel. De eerste prijs, eene pendule, werd behaald door bet paard de dager, de wed. van Haastert, bereden door den pikeur W. van der Hoeven; de eerste premie, twee met zilver gemonteerde maderakaraffen, door het paard de Grutter, van D. Groenendijk, pikeur W. Thijssen, en de tweede premie, een tafellamp, door liet paard de Bles, van A. Onderwater, pikeur Theod. Onderwaler. Dit oud-vaderlandsche volksvermaak, door schoon weder begunsiigd, had eene talrijke menigte, ook van hier, derwaarts gelokt. De wedstrijd, die tea half elf ure aanving en ten half vijf ure eindigde, werd met levendige belangstelling gevolgd, en overal heerschte eene vrolijke opgewektheid, waartoe niet weinig bijdroeg de stalmuziek van het 4' reg. infanterie, die zich, tot opluistering van het feest, bij afwisseling liet hooren. Door den heer J. van der Endt le Maassluis is een nieuwe uitgaaf ondernomen van "Kennemcrland, Dalladen door W. J. Hofdijk," welke door den dichter wordt herzien en vermeerderd, liet gunstig onthaal, aan den eersien druk van dezen keurigen dichtbundel van onzen zangrijken Kenne- merlandschen meistreel te beurt gevallen, zou iedere aanbeveling overbodig maken, indien het geen feit ware, dat aan menige collectie van onze dich ters deze versbundel tot dusverre ten onregle ontbreekt. Ook zijn deze schoone legenden van vaderlandschen bodem zeer aan te bevelen voor voor dragten in rederijkerskamers en andere letterkundige gezelschappen. Deze nieuwe uitgaaf wordt op zwaar velin papier zeer net gedrukt en legen een zeer maligen prijs verkrijgbaar gesteld. De 23ste tentoonstelling van de Holl. maatschappij van landboifVv is gisteren te Zaandam geopend. Zij is uitnemend geslaagd. Heden had de tentoonstelling van vee en pluimgedierte plaats. Onder de toegekende bekrooningen komen voor: kleine of blaauvve erwten le prijs D. M. van der Ilocf, te Oegstgecst; Capucijner 2' prijs idem; gele ol bruine boonen le prijs idem; druiven geteeld op den kouden grond 1« prijs H. Beekmante Oegstgecstde grootste meloen I' prijs F. A. W. Wee- ninck, te Koudekerk; bloemkool 2' prijs A. van den Eikel, te Katwijk a.d. Rijn; achtste vat Leidsche of Rijnlandsche boter le prijs J. Duivenvoorde, te Voorscholen; 2' prijs A. Juffermans, te Oegslgeest; 3e prijs D. M. van der Hoef; weiboter 1« prijs I'. Ciggaar, le Sassenheim; Rijnlandsche komijnde kaas 1' prijs D. M. van der Hoef: 2' prijs J. Duivenvoorde; 3e prijs J. Hoo- geusiraten, te Sassenheim; machinaal bereide kaas lc en 3C prijs P. Ciggaar. Door de geneeskundige staats-commissie is de officier van gezondheid 2' UI. G. J. Schouten tot arts bevorderd. Het stoomschip Koning der Nederlanden, van Batavia naar Nieuwe Diep, is op 14 Sept. van Aden vertrokken. De Thomas Sorby, op weg naar Botterdam, is op dien dag te l'ort-Saïd aangekomen. Ter algemeene vergadering der Vereeniging van en voor Ned. indus triëlen gisteren te 's Ilageonder voorzitterschap van den heer A. Iï. Eigemangehoudenis o. a. besloten ter gelegener tijd en plaats mede te werken tot opheffing der tollinie aan de zijde van Belgie, en de grondsla gen op papier te brengen voor eene gansche herziening der palenlwct ter wegneming der bezwaren van de nijverheid, zonder de schatkist van hare regimatige inkomsten le versteken; eene bijzondere commissie is benoemd om eene der eerstvolgende algemeene vergaderingen hieromtrent te dienen van advies. Naar men verneemt, heeft de algemeene Nederl. vrouwenvereniging Tesselschade besloten, dat, ten einde dames, die betrekkingen zoeken, be hulpzaam te zijn, een register zal worden aangelegd, waarin de namen en verdere bijzonderheden van haar, die zich aanmelden, worden opgeteekend. Aan belanghebbenden zal de gelegenheid worden gegeven bij de afdelings besturen inlichtingen uit dit register le verkrijgen. Betreffende Jut en zijne vrouw leest men in het D. v. 's Gr. o. a. liet volgende: Men verhaalde ons heden hoe een dame, die eenige dagen na den moord een bezoek aflegde bjj mevr. van Vleuten waar Christina Goedvolk destijds diende, bij het openen der deur haar toevoegde: /'het Is" gelukkig, dat gij niet meer bij mevr. van der Kouwen dlendet,anders waart gij vermoord." Ilierop antwoordde Chrisiina: »Als ik er had gediend, zoa het niet gebeurd zijn; want ik zou de denr niet hebben opengelaten." In het licht der feilen, erlangt die uitdrukking: "had ik er gediend, de moord ware niet geschied", nu een ontzettende beteekeuis! Ten aanzien van Jut zelf meldde men ons nog, dal hij in February 1874, uit Vught, een brief schreef aan zijn moeder, bij haar verjaardag, waarin hij op den meest har- telijken en, wat aog meer bevreemdend is» zelfs godsdienstige» toon, haar met liet feest van den dag geluk wenschte, onder inroeping va» Gods zege»

Leydse Courant | 1875 | | pagina 1