LEIDSCHE COURANT. ism. WOENSDAG 8 SEPTEMBER, Piirj IB li PU EK irdif a u S°. 209, De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaar» 3.franco p. p. 3.5') met het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad t 3.35franco p. p. ƒ3.85. Bet' verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor 'sjaars. buiten de expeditiekosten. afzonderlijke nommer» der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents. De prijs der Adverlentiën is van 1—4 regels 1.— iedere regel meer 25 cents. naanrea'.ig.tg ST A DS.BERICHTEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN doen te weten, dat fc Gemeenteraad ingevolge art. 2G5 der wet van 29 Juni 851 (Staatsblad n» 85) in zijne vergadering van beden liet !e suppletoir kohier van de plaatselijke directe belasting voor bet jaar 1875 heeft vastgesteld en dat kolder alsnog ter Secretarie dezer gemeente gedurende acht dagen voor een ieder ter lezing is nedergelegdterwijl binnen dien tjjd elke op dat kohier aangeslagene, krachtens de 5e zinsnede van bovengenoemd wets-artikelzijne Bezwaren tegen den aanslag, bij verzoekschrift op ongezegeld papier bij de Gedeputeerde Stalen dezer provincie, kan inbrengen. En geschiedt hiervan afkondiging door plaatsing in de Leidsche Courant. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. d. BRANüELER, Burgemeester, Leides, 7 September 1875. E. KIST, Secretaris. De BURGEMEESTER van LEIDEN doet le welen, dat, ten gevolge der jaarlijksche aftreding van de leden der vaste Commissiën, door den Gemeen teraad voor dit jaar uit zijn midden zijn benoemd de volgende leden, als: voor de Commissie van Financiën: de Htl, II. C. HARTEVELT, Voorzitter, A. II. EIGEMAN en Mr. A. VAN HETTINGA TROMP; b. voor de Commissie van Fabricage: de UIL J. I. VAN WENSEN cn J. SEE LIG; van welke commissie de Wethouder H. P. C. STOFFELS Voorzitter is; c. voor de Commissiebelast met het ontwerpen van en herzien der Plaatselijke Herordeningen, tegen wier overtreding straf is bedreigd: de HH. M'. R. Th. BIJLEVELD en Mr. P. A. VAN DER LITH, van welke Commissie de Burgemeester Voorzitter is; fllrf. voor de Commissiebelast met het ontwerpen van en herzien der Plaatselijke Herordeningen betreffende de huishouding der gemeente de 11H. M'. J. G0UDS1I1T, Voorzitter, Mr. C. COCK en MC L. I). SURINGAR. En wordt deze door plaatsing in de Leidsche Courant afgekondigd. De Burgemeester voornoemd Leides, 7 Seplember Jf575. v. d. BRANDELER. RINNENLANDSCHE IJBIÏIC, TEN. LEIDEN. 7 Seplember. In de zitting van den gemeenteraad van heden stelde de voorzitter in «e eerste plaats aan de orde de beëediging en installatie der nieuw inko mende leden. Ilij droeg voor eenige oogenblikken bel voorzitterschap op aan den wethouder Stoffels en legde in diens handen de gevorderde eeden af Re lieer Stolïels verklaarde daarop dat liet hem verheugde dat de bur- gemccsler op nieuw als lid van den raad zitting nam. Hij behoefde hem de Wangen der gemeente niet aan te bevelen, want hij had getoond die te 'dien behartigen. De voorzitter drukte daarop de hoop uit dat hij aan de jjfeen zijner dubbele betrekking zou beantwoorden. Daarna legden achtcr- eenvolgens de bh. Goudsmit, Dercksen, Verster, van lieu kolomEigeman, Suringar en van der Litli in handen des vootzifters de gevorderde eeden of Wollen af. (De heer van Itcrson was afwezig.) Zij werden daarop door te voorzitter verwelkomd; hij wenschle dat hunne werkzaamheid zou strekken tot bevordering van liet ware belang der gemeente. Vervolgens stelde de voorzitter de geloofsbrieven van den heer J. C. van te Zweep, lot onderzoek, in handen eener commissie, beslaande uit dehh. Goudsmit en du Rieu, welke commissie, na zich met dat onderzoek Wig te hebben gehoudenbij monde van den heer Cockrapport uitbragt. geloofsbrief was in orde bevonden cn de benoemde had de overige stuk- ten overgelegd, die bij art. 17 der gemeentewet werden gevorderd; daaronder 'as ook een uittreksel uit de geboorle-registerswaaruit bleek dat de heer 'au der Zweep op 27 November 1822 was geboren te Antwerpen, dus in e® stad buiten den staat. Zijne hoedanigheid van Nederlander werd dus Wieerscht door de wet van 26 Junij 1850, waarin art. 4 daaromtrent bepa- voorkomen. En ofschoon de lieer van der Zweep op het door die wet tijdstip niet in ons land was. bad hij toch overgelegd een extract, •waaruit bleek dat bij in 1841 voor de militaire dienst was ingeschreven en vrijgesteld werd wegens dienst ter zee. Eene oordeelkundige toepassing der wet op de boedanigheid van Nederlander van den benoemde gaf dus de com missie de vrijheid voor te stellen den heer van der Zweep toe te laten. Met dit advies vereenigde zich de veigadering met algemeéne stemmen. De voorzitter deed vervolgens mededecling der ingekomen stukken, waar onder de begrooting der inkomsten en uilgaven van de gemeente voor 1876; een verzoek van den lieer dc Waalewijn, om ontslag als leeraar bij de ge meente-instellingen voor liooger en middelbaar onderwijs cn een aantal adressen van onderscheidene personen om le worden benoemd tot algemeen marktmeester. Aan de orde werd verder gesteld de benoeming van twee wethouders Als zoodanig werden op nieuw benoemd de hh. Stolïels en de Fremery, die deze benoeming, onder dankbetuiging voor dit blijk van vertrouwen, aannamen. Tot ambtenaar van den burgerlijken stand werd op nieuw de burgemeester benoemd. Daarna bad de benoeming plaats van de leden der vaste com missiën; tot leden van de commissie van financiën werden benoemd de hh. HarleveitEigeman en van Hetlinga Tromp, de eerste mede lot voor zitter; tot leden van de commissie voor de strafverordeningen de bh. Bijle- veld en van der Lith; tot leden van de commissie voor de huishoudelijke verordeningen de hh. Goudsmit, Cock en Snringar, de eerste mede tot voor zitter; en tot leden van de commissie van fabricage de hh. vaa Wensen en Seclig. AI de genoemde heeren lieten zich de benoeming welgevallen; de hh. van Wensen en Bijleveld waren afwezig. Tot bestuurder van bet werkbuis werd op nieuw benoemd de heer van Ueukelom en insgelijks de burgemeester tot curator van liet gymnasium. Beide heeren namen de benoeming aan. Vervolgens kwam in behandeling het verzoek van dr. A. Prins, om af schrijving van plaatselijke directe belasting over 1874, dat werd toegestaan. Goedgekeurd werd eene voordragt tot bet verleenen van afschrijving van plaatselijke directe belasting over 1875 aan onderscheidene personen; een staat van af- en overschrijving op de begrooting van 1875, voor kosten van adverlentiën in zake liet onderwijs, en liet eerste suppletoir kohier der plaatselijke directe belasting, dienst 1875. Op een verzoek van M. van den Dop, om continuatie van de buur van liet zoogenaamd Galgeveld werd, op voorstel van burg. en weth.afwijzend beschikt. De heer van Iterson, inmiddels ter vergadering gekomen zijnde. legde deze nog de gevorderde eeden in banden van den voorzitter af. Ten slotte had nog de verdecling van den raad in sectiën plaais, waar van de uitslag was als volgt: lc sectie: de lib. Librecht Lczwijn (weth.)llarlevell (comm. v. fin.), van Wensen (comm. v. fabr). Krantz', I.e Poole, Bijleveld, Suringar, Juta. 2e sectie: de hli. de Fremery (weth.) Eigeman (comm. v. fin.), Seelig (comm. v. fabr.). Driesscn, Dercksen, Verster, Scheltema, van der Zweep. 3e sectie: Stoffels (weth. en comm. v. fabr.). Tromp (comm. v. fin.), du BieuGoudsmit. van Ueukelom, (lock, van Iterson, van der Lith. Voor bet sluiten der vergadering vroeg de heer llartevelt of men spoedig zou mogen tegemoet zien een plan betreflende den verkoop van den grond aan de Hoogewcerdspoort. De lieer Stoffels zeide hierop dat het vroeger niet reet duidelijk was gebleken wat de raad wilde; echter zou eerstdaags een plan ingediend worden, waaromtrent dan de raad zou kunnen beslissen. De lieer Dercksen meende nog, nu men bezig was met liet verwen van het Waaggebouw, eene vroeger door hem gemaakte aanmerking in herinnering te moeien brengen, en hoopte dat men zorgen zou dat bet marmer niet werd geverwd. Hij vroeg ook of men niet een pracparaat zou kunnen be zigen om dal marmer verder voor den invloed van het weder te beschermen. De heer Stolïels gaf liem de verzekering dat er geen marmer zou geverwd worden, wat het aanwenden van het door den spreker bedoelde praeparaat betrof, die zaak zou onderzocht worden. De kapitein plaatselijke adjudant C. van Lcmmeren wordt met 1 November a. s. in rang en betrekking verplaatst van Delfzijl naar Leiden. Z. M. de koning, heeft bepaald dat officieren en militairen van mindere graden, die in hel genot van pensioen zijn of zullen worden gesteld en die levens met. bet waarnemen van de betrekkingen van administrateur of andere mindere bedieningen bij de ganizoens-infirmeriën zijn belast, le reke nen van 1 .laniiarij 1875, liet pensioen in zijn geheel gelijktijdig zullen genielca met de toelage aan ben in de bedoelde betrekkingen toegekend, mits die toelage liet bedrag van ƒ1.50 per dag niet te boven ga

Leydse Courant | 1875 | | pagina 1