LEIDSCHE COURANT. 1875. V. 180 DONDERDAG 5 AUGUSTUS. STADS-BERICHTEN. 8INNENLANDSCHE BER1GTEN. De Courant verschijnt dagelijks. Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars f 3.franco p. p. f 3.50; «iel het y er slag der Handelingen ran den Gemeenteraad f3.35, franco p. p. f 3.85. Ret verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor f 2.50 'sjaart. buiten de expeditiekosten. afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents, De prijs der Adverlcntiën is van 1—4 regels f 1.— iedere regel meer 25 cents. Bij deze Courant rrordt verzonden (/V. 27 blad 29) der Handelingen van den Gemeenteraad. PROCESVERBAAL van de opening der stembriefjesdie ter benoeming van één lid van den Gemeenteraad van Leidenden 3(,en Augustas 1875 zijn ingeleverd. Op heden den vierden Augustus achttienhonderd vijf en zeventig, in de gemeente Leiden, i9 door het bureau van stemopneming in de ter inlevering van stembrieQes bestemde zaal op het Raadhuis plaats genomen des morgens te negen uren. Het bureau is samengesteld uit den heer Hendrik Philip Christoffel Stoffels, Wet houder, Voorzitter, en de Heeren Jan Van Heukelom Junioren Mr. Joel Emanuel Gondsmit, leden van den Gemeenteraad, stemopncmers. De Voorzitter plaatst op de tafel twee stembussenbij hem den 3den Augustus 1875 overgebracht uit de beide afdeelingen der gemeente Leiden. De zegels der bussen worden onderzocht en bevonden ongeschonden te zijn. De bussen worden achtereenvolgens geopend en bevonden zevenhonderd vijf en tachtig stembriefjes te bevatten. Dit getal met de lijsten der kiezersdie briefjes hebben ingeleverdvergeleken zijnde, is gebleken te zijn twee meer dan het getal dier kiezers. Nadat do briefjes zijn dooreengeraengdworden zij door den Voorzitter één voor één geopend en overluid voorgelezen. Het bureau heeft van onwaarde verklaard tien stembriefjes, die oningevuld waren. Het getal der geldige uitgebrachte stemmen is mitsdien geweest zevenhonderd vijf en zeventig. Van dit getal zijn uitgebracht op de heeren Mr. P. A. Van der Lith 391 stemmen, Jhr. J. F. L. Coenen Van 's Gravesloot 370, N. J. Sanders, fabriekant, 7, J. C. Van der Zweep 2, J. Koppers, Ds. Holster, F. Van der Stok, G. Wilhelmy Damsté en J. G. A. Van der Upwich ieder ééne stem. Heeft alzoo de volstrekte meerderheid van stemmen verkregenzonder dat daarop van invloed heeft kunnen zijn het verschil tusschen het getal gevonden briefjes en dat der kiezers die stemden, de Heer Mr. P. A. Van der Lith. Is derhalve verkozen tot lid van den Gemeenteraad de Heer Mr. PIET ER ANTONIE VAN DER LITH, wonende alhier. En zijn tegen deze opening van stembriefjes door de in de zaal aanwezige kiezers geene bezwaren ingebracht. En is na afloop van dit een en ander proces-yerbaal opgemaakt in tegenwoordig heid van allen die zich in de zaal bevonden. Gedaan te Leiden den 4den Augustus 1875. STOFFELS, Voorzitter. J. v. HEUKELOM Jr.. J. E. GOUDSMIT, j Stemopneraeis. PROCESVERBAAL rn/t de opening der stembriefjesdie ter benoeming van één lid van den Gemeenteraad van Leidenden 3den Augustus 1875 zijn ingeleverd Op heden den vierden Augustus achttienhonderd vijf en zeventig, in de gemeente leiden, is door het bureau van stemopneming in de ter inlevering van stembriefjes bestemde zaal op het Raadhuis plaats genomendes morgens te npgen uren. Het bureau is samengesteld uit den heer Hendrik Philip Christoffel Stoffels, Wet houder, Voorzitter, en de heeren Jan Van Heukelom Junior en Mr. Joel Emanuel Goudsmit, leden van den Gemeenteraad, stemopncmers. De Voorzitter plaatst op de tafel twee stembussen hij hem den 3dcn Augustus 1875 overgebregt uit de heide afdeelingen der gemeente Leiden. De zegels der bussen worden onderzocht en bevonden ongeschonden te zijn. De bussen worden achtereenvolgens geopend en bevonden zevenhonderd vijf en tachtig stembriefjes te bevatten. Dit getal met dc lijsten der kiezers, die briefjes hebben ingeleverd, vergeleken zijnde, is gebleken te zijn even groot als het getal dier kiezers. Nadat de brieves zijn dooreengemengd worden zij door den Voorzitter een voor ren geopend en overluid voorgelezen. Het bureau heeft van onwaarde verklaard zestien stembriefjes, die oningevuld 'waren. Het getal der geldige uitgebrachte stemmen is mitsdien geweest zevenhonderd ^egen en zestig. Van dit getal zijn uitgebracht op de heeren J. C. Van der Zweep 384 stemmen, N. J. Sanders, fabriekant, 353, W. F. Van Mijk Jr. 7, Jlir. .1. F. L. Coenen Van 's Gravesloot 6, Mr. P. A. Van der Lith 5, G. J. Corts en M. H. Fontevn ieder 2, G. Wilhelmy Damsté, Mr. W. C. D. Olivier, W. D. H. Roker, P. Venker, Mp. C. G. Van Sandick, H. F. C. Gerlings, MLr. A. E. J. Modderman, II. Sasse, Ds. J. II. Donner en G. P. Timp, ieder ééne stem. Niemand de volstrekte meerderheid van stemmen verkregen hebbende, moet rene herstemming plaats vinden over de personen, die de meeste stemmen hebben on ls daarvan krachtens art. 11 der Gemeentewet eene lijst opgemaakt, waarop ge plaatst zijn de Heeren Jean Corneille Van der Zweep en Nicolaas Jacobus Sanders. En zijn tegen deze opening van stembriefjes door de in de zaal aanwezige kiezers tjeene bezwaren mgobracht. En is na afloop van dit een en ander proces-verbaal opgemaakt, in tegenwoor digheid van allen die zich in de zaal betonden. Gedaan te Leiden den 4den Augustus 1875. STOFFELS. Voorzitter. J. v. HEUKELOM Jr., J. E. GOUDSMIT, Stemopncmers. LEIDEN, 4 Augustus, In de maand Julij zijn binnen de gemeente Leiden geboren 134 kinderen, als: 71 zoons en 63 dochters, waaronder zijn begrepen 2 twee- linggeboorleu. Overleden 87 personen, als: 14 mannen, 16 vrouwen, 33 zoons en 24 dochters; daarenboven als levenloos aangegeven 5. Gehuwd: 27 paren. In eene heden gehouden plegtige zitting van de arrondissemenls-regt- bank alhier is de heer mp. E. Kist als regter-plaatsvervanger bij die regl- bank geïnstalleerd. Gisteren midd3g ten lialf vijf ure is een zesjarig jongentje, L. v. d. L., in de Goriestraal door een met paard bespannen wagen overreden, waarbij hem het linker dijbeen gebroken is. De heer Aalberlsberg verleende spoedig heelkundige hulp. Het ongeval is ontstaan doordien het kind op den wagen geklommen was en bij het keeren van den wagen er afviel; het is aan het overleg van den voerman toe te schrijven dat het nog geene ergere gevol gen heeft gehad. Er beslaat gelegenheid tot verzending der correspondentie naar Nederl, Indië, door middel van het sloomschip Prins van Oranje, van de maat schappij "Nederland", waarvan het vertrek uit het Niewediep op den 7<?«° Augustus aanst. is bepaald. Behalve voor Batavia, zal er met deze gelegen heid mede eene brievenmaal naar Padang worden gezonden. De gedrukte stukken en monsters van koopwaren beliooren uiterlijk in den avond van den 61'" Augustus en de brieven den daarop volgenden dag 's morgens per eersten trein aan den Helder aangekomen te zijn. De minister van financiën heeft bekend gemaakt dat er voortdurend hier te lande vele brieven bestemd voor DuitschlandOostcnrijk-Hongarije en Frankrijk ter post worden bezorgd, die ontoereikend zijn gefrankeerd, en dientengevolge in het land van bestemming met het port der ongefran- keerde brieven, ten laste der geadresseerden, worden belast. De aandacht der belanghebbenden wordt daarop derhalve nogmaals gevestigd, met te kennen geven dat de brieven voor Duitschland en Ooslenrijk-llongarije aan een port van 12% cent per 15 grammen, en die voor Frankrijk tot 1", Januarij aanst. aan een port van 20 cent per 10 grammen onderworpen zijn. liet stoomschip Prim Hendrik is op 1 Augustus van Batavia naar Nederland vertrokken. De Hamptonop reis naar Rotterdamis op dien dag te Suez en de John Howard, op reis naar Batavia, op dien dag te Porl-Said aangekomen. Te Dordrecht is tot predikant bij de Ned. lierv. gemeente beroepen d'. B. Mossel, pred. te Renkum. Het zangersleest te Rotterdam is Maandag avond besloten door eeu concert op het leestterrein door het muziekcorps van hel l,te reg. guides uit Brussel, dat zijnen gevestigden roem ook daar wist te handhaven. Na afloop van het concert had er nog een hal plaats. Het weder was bij uitstek gunstigzoodat de illuminatie van hel leestterrein naar wensch slaagde. Door den Munchener kunstschilder Gabriel Max is, als een blijk van waardering, aan het bestuur der diergaarde te Amsterdam ten geschenke aangeboden eene fraaije schilderij, voorstellende een dooden oerang-oetang. Te Amsterdam werd eergisteren een huis, dat uit de hand was ver kocht, betaald met ongeveer een halve ton. De kooper was zoo zeer in zijn schikdat hij beloolde honderd gulden voor de algemeene armen aan den burgemeester te zullen zenden. Een soldaat van het koloniaal werfdepot te Harderwijk, roet verlof aldaat vertoevende, heeft getracht zijne vrouw dood te schieten. Hij werd daarin door tijdige tusschenkomst verhinderd en is in hechtenis ge nomen. (Jit Winkel meldt men dat gisteren morgen zekere J. B. gevankelijk van daar naar Alkmaar is vervoerd. De man, die reeds meermalen met de justitie kennis maakte, doch steeds een veroordeeling wist te ontkomen, wordt beschuldigd van poging tol moord op zijn schoonvader te Noord-

Leydse Courant | 1875 | | pagina 1