TWEE W E E E N Gevraagd met 1 Augustus PER TELEGRAAF. ADVERTENTIE N. SCHOUWBURG LEIDEN. Italië vrij binnen lieten komen; werd (leze politiek algemeen gevolgd, dan ion zij kunnen leiden tot betreurenswaardige maatregelen van tegenweer van de zijde van andere natiën. Lord Derby verklaarde zich persoonlijk en het departement van buiten- landsclie zaken volkomen bereid om de door de afgevaardigden gegeven wenken in ernstige overweging te nemen. De minister gaf tevens te ken nen dat het hem in de hoogste male nuttig voorkwam zoo de kamers van koophandelals van nabij met de belangen der verschillende takken van nijverheid des lands bekend, in voorkomende gevallen uit eigen beweging let departement van buitenlandsche zaken geliefden te dienen van advies ai voorlichtinghoofdzakelijk ten einde den invloed te kunnen beoordeelen, welken de bij opgezegde of alloopendc handelsverdragen vastgestelde tariven hadden uitgeoefend op die takken van nijverheidmet welke zij meer van nabij bekend waren. F n A X ïl K SJ u. Vrijdag is de tweede lezing van] hel wetsontwerp betreffende den senaat in de nationale vergadering begonnen. De heer Tardicu vroeg toen dat de vergadering den datum zon bepalen, waarhij hij tot de regering zijne interpellatie rnogt rigten, betreffende de uitvoering der wet op de maires in het dep. der monden van de Rhone. Reeds zes maanden geleden had hij die zaak te berde gcbragl; op verzoek van Buffet was zij nu nog drie maanden verschoven, aangezien tegen den onderteekenaar van een der stuk ken een regterlijke instructie begonnen is. Madier-Monljau diende een voorstel in. om in November en December de senatoren en de nieuwe afge vaardigden te verkiezen en den tweeden Dinsdag in Januarij van het volgende jaar beide kamers te doen bijeenkomen en de tegenwoordige kamer te ontbinden. Terwijl men reeds aan het stemmen was over de urgentie van dit voorstel, werd het door Madier-Monljau ingetrokken. Tocht moest, naar de voorzitter opmerkte, de stemming doorgaan. Met 400 tegen 84 stemmen is de urgentie verworpen. De voorzitter deelde mede, dal niet hel voorstel zelf, zooals de meesten meenden maar de urgentie door Madier- Mnntjau ingetrokken'was, zoodat het voorstel naar de commissie van onder zoek verzonden is. De heer de Bourgoing heeft, naar aanleiding van de nietigverklaring zijner benoeming tot algevaardigde, een openbaren brief aan zijne kiezers gcrigt, waarin hij hun, die evenals hij zich bewust zijn van /'den goeden snijd gestreden te hebben," onder scherpe afkeuring van de handelwijze der nationale vergaderingmet het uitzigt op de algemecnc verkiezingen zoekt te troosten. De schrijver van de maandkronick in het Junijnommer van den Speet, llilit., spreekt o. a. over het in den laatslcn tijd in Dnitschland verspreide gerucht, dat Frankrijk spoedig een revanche-oorlog zou beginnen en voegt er bij dal niettegenstaande alle pogingan, welke sedert 3 jaren tot verbete ring van den militairen toestand zijn in het werk gesteld, men in Frank rijk toch nog even ver als op den eersten dag is verwijderd van een toe stand, die aan de volkomen soliditeit van het nieuwe gebouw doet gcloovcn en dal nog meerjaren noodig zijn voor het denkbeeld, dal men te Berlijn aan Frankrijk heeft toegeschreven, ecnigzius in aanmerking zou kunnen komen. Het bedrag der inschrijvingen voor de overstroomden in het zuiden was op 23 July 10,742.570 fr. 25 c. De ingezetenen van Toulouse stellen zich voor aan maarschalk Mac ïlahou en mevrouw de hertogin van Magcnla een bewijs van erkentelijkheid aan te bieden voor de toegenegenheid, welke zij jegens de bewoners van liet zuiden aan den dag hebben gelegd. Er is cene commissie benoemd om voor dat doel werkzaam te zijn. De Parijsche gemeenteraad heeft met eene zeer groote meerderheid een besluit genomen, volgens hetwelk een standbeeld voor Diderot op het plein toor het gebouw des Arts et Me'tiers zal opgcrigt worden. L' duivers meent dat men zich over dat besluit niet moet verontrusten; eene regering, die zich eerbiedigt en geëerbiedigd wil zijn, kan onmogelijk de toestemming geven, die noodig is om tiet besluit teil vit voer te brengen. Volgens de Corr. Ilav. is de reclor-maguificus van de Leuvensche boogescliool naar Parijs gekomen om aan de congregatie der Jezuiten aldaar na,umkeurige inlichtingen te geven omtrent de regeling der bedoelde stich ting. Eenige paters Jezuiten, met den dircc.cur van het instituut der Onbe vlekte Ontvangenis te Parijs aan hel hoofdzijn denzelfden dag naar Belgie vertrokken, om zich rekenschap te geven van de inrigling der vijf facultei- len, waaruit de katholieke universiteit te Leuven bestaal. De universiteit, door de Jezuiten te Parijs te vestigen, zal in het volgende jaar, in den loop van Maart, worden ingewijd. SPANJE. Volgens regcringsberiglen zijn de Carlisten uit Catalonië verdreven, en wordt uit het noorden gemeld, dat het Spaansche cscader Motrico, Lequeitio e" hermeo bombardeert. Generaal Lorna heelt verlof gekregen en is naar Onienada gegaan om de baden te gebruikenhet bevel over het 3e leger corps wordt zoolang door Morales gevoerd. Naar men uit St. Sebastian meldt heeft Don Carlos een brief gezonden "n koning Alfonsus. waarin dezen verweten wordt, dat hij den burger oorlog met buitensporige gestrengheid laat voeren, en hjj met vergelding wordt gedreigd. «I'SfSCSILAN ÏS. Den 20'» zijn de lijsten gesloten van de Duilsche deelnemers aan de Wereldtentoonstelling te Philadelphia in 1870. Het resultaat is gunstiger w men in het algemeen verwachtte: met inbegrip van de schilders komen niigeveer S00 namen op deze lijsten voor. Het sterkst is onder hen de liter-industrie der Bijnstrcck, van Westphalen en Saksen vertegenwoordigd, j Mg'. Briukmann. bisschop van Munster, legen wien onlangs bij het kon. geregtsliof voor kerkelijke aangelegenheden de eisch tol ontzetting uit ambt is ingesteld, was den 23'° dezer voor den regter van instructie gedagvaarddoch heeft aan die uitnoodiging niet voldaan, en is naar Karls- Ji'in Bohemen vertrokken. De ISurdd. Allg. Ztg.. sprekende over de verklaring van den prins- bisschop, d'. Förster, dat hij zich voortaan aan de wet op het beheer van het kerkelijk vermogen zal onderwerpen, zegt dal liet episcopaat zijn tot dusver volgehouden standpunt heeft verlaten, om kerkelijk-policke aangele- lcgenheden slechts door middel cencr overeenkomst tusschen staal en kerk te regelen. Vermoedelijk heelt de curie aan de bisschoppen vrijheid van handelen gelalen, onder verzekering dat hunne besluiten niet als eene on gehoorzaamheid aan de curie zullen worden aangemerkt. Men kan dit als een keerpunt in den kerkelijk-staalkundigen strijd beschouwen, Naar men verzekert, heeft het episcopaat te Rome zeer aangedrongen op uitbreiding der vrijheid om naar goedvinden een besluit te nemen. MUNCHEV, 25 Julij. De hitslag der verkiezingen is, dal er 79 ultramon- tanen en 77 liberalen naar den landdag zijn afgevaardigd. BERLIJN, 25 Julij. In een particulier telegram uit Landeck in Silezie aan de Foss. Zeit. wordt gemeld dal graaf llzenibeck en zijne moeder ge arresteerd zijn wegens een voorgenomen moord. Dzembeck is naar Glaz gebragt. BERLIJN, 26 Julij. Zoo als nader blijkt is het berigt uit de Foss. Zeit., volgens hetwelk graaf Dzembeck in hechtelfi's zou zijn genomeneene mysti ficatie geweest. WEENEN, 24 Julij. Volgens de bladen van lvonstantinopel zouden de op standelingen in de Herzogewina 300 man sterk zijn, voor zooveel Novesinje betrclt, en wordt hnn aantal in de omgeving dier stad op 80 geschat. ISurgctTtgfcc S?tntib. ONDERTROUWD: C. G. Frentzen. jm. 29 j. en A. M. P. Sjjthoff, jd. 25 j. G. Brinks, jm. 28 j. en II. M. Niemeijer, jd. 22 j. W. B. Uitenhóut. wed®. 37 j. en A. Kersten, jd. 4! j. - A. Gordijn. wedr. 06 j. en M. D. van der Btirgh,wede.51 j. J. T. P. Teekman. jm. 26 j. en P. van Bceien, jd. 30 j. F. W. Zitman, jm.25 j. en J. Uljce, jd. 29 j. - F. J. Meiland, wed'. 31 j. en C. F. A. Schröder, jd. 35 j. J. van den Berg, wed'. 67 j en J. W. Holswilders, wed'. GO j. - C. J. C.ampfens, jm. 23 j. en C. C. Wildenburg, jd. 23 j. J. Zwart. jm. 24 j. en H. Menijn, jd. 24 j. P. van Wijk, jm. 22 j. en C. Arnoldus, jd. 21 j. A. van Noort, wed'. 64 j. en G. Rewijk, wedc. 53 j. A. de Vulder van Noorden, jm. 23 j. en C. S. Wagtho.jd. 19 j. Gehouden Verhooping van onroerende goederen, in het llecren-Logement aan den Burg. Zaturdag 24 July. Notaris M'. J. L. Klaverwijdek. Een Winkelhuis en Erf, met twee Pakhuizen aan de oostzijde van de Uilerstegracht, nabij de Groenesteeg, n®. 49, Sectie I, n®. 1019. Opgehouden op ƒ1602. Notaris M'. J. A. F. Coebergh. Een Hcerenhuis, aan de noordzijde van de Breèstraat, uitkomende in de Vifchpoori, aan de Aalmarkt, n°. 84, Sectie G, n®. 14. Koopcr W. F. van def Heyden qq. ƒ16800. Een Winkelhuis, aan de noordzijde van de Breèstraat, met uitgang in de Dwars-KoornL-rugsleeg, n°. 112, Sectie G, n". 219. Kooper J. W. F. Jansen, te Arnhem, ƒ7825. -- Een lluis en Erf, aan de westzijde van de Hooigracht, n°. 10, Sectie 1, n°. 308. Kooper R. P. Schoonderwoerd den Bezemer qq. 2100. Bevallen van een Zoon J. W. JUTA BOKHOVEN. Leidex, 25 Julij 1875 Leidex, 26 Juli 1875. Heden overleed ons jongste kindje, slechts vijf dagen oud. P. DE HAAS. Eenige kennisgeving. C. M. DE I1AAS, Japikse. f eene fatsoenlijke ISIEIVSTBODEals Nïeid alleen. Adres bij den Boekhandelaar C. KOOYKEH. Be HAARD wordt flink ontwikkeld in 8, 10 of 12 weken door de Balsem van THEOPHILE Haarkundige, Amsterdam, 514, Kerkstraat. Geen depóts. Franco aanvraag a 2, of 42 blauwe postzegels. Directie I. J. STOETE en H. W. NIEUWENHUIS. Staande met limine Scliouwbnrg-Loge op liet Ilooglandsche Kerkplein. DINSDAG 27 Juli opening van het Tooneel. HET GROOTE SUCCES VAN DEN DAG, Drama in 8 Tafereelen. Dit stuk heeft overal liet grootste succes behaald en is te Amsterdam en Rotterdam meer dan 150 maal opgevoerd. Aanvang ten 8 ure. PRIJZEN DER PLAATSEN: 1' Rang 0.99. 2® Rang 0.75. 3' Rang ƒ0.50. 4» Rang 0.25. Renumeratiebilleiteu aan liet Locaal verkrijgbaar.

Leydse Courant | 1875 | | pagina 3