PER TELEGRAAF. stellen van de personen, die liet meest van de ramp te lijden hadden. Bij goedkeuring van dit plan zou het comité de kosten betalen van de eerste vestiging der immigranten, terwijl de staat zich belasten zou met de werk zaamheden van algemeen belang. Voor de reglbank te Parijs is thans een proces aanhangig van den uitgever Pion, tegen de erigenamen van Napoleon III, wegens de uitgave van: «La Vie de César". Door de oorlogsgebeurtenissen en de daarop ge volgde vervallen-verklaring der Napoleontische dynastie is het derde deel van dit werk achterwege gebleven. Op die wijze was Pion met 25000 exemplaren van de beide eerste declen blijven zitten. Thans stelt Pion een eisch in tot schadevergoeding van 167,000 ir. De heer Allou trad voor den uitgever, de heer Liouville voor de erfgenamen op. Eene zeer elegant gekleede dame werd dezer dagen in het magazijn van den Louvre betrapt op een handige manoeuvre met de voeten, die haar zeker reeds meermalen gelukt was, maar nu ontdekt werd omdat men haar om de een of andere reden verdacht en bespiedde. Bij het bezigtigen van eenige stukken kostbare kant, liet zij er een behendig op den grond val len en verborg het met een der voeten in den schoen van den andere. De jufvrouw had zich voor deze industrie een zeer doeltreffend paar schoenen aangeschaft. Men meldt uit Nice: Het adviesjagt Forfait is in volle zee, tussehen Corsica en Villefranche, in den grond geboord door de Jeanne cVAre, tijdens men manoeuvres uitvoerde. De bemanning is gered. Het laatstge noemde schip is zwaar beschadigd. ITALIË, Te Pompeji is onlangs een hoogst merkwaardige vondst gedaan, een geheel verkoold houten kistje namelijk, van 80 centimeter breedte en een weinig hooger, waarin 300 dennenhouten schrijftafeltjes, ter grootte van eene halve hand, sommige afzonderlijk, sommige drie aan drie verbonden met een door eene opening gestoken koord. Op een van deze laatsten stond: Q. volusio. Salurnino. P. Cor nelio. cos VIII. K. Jul. M. Alleius Carpus scripsi. Me accepisse. ab. L. Caecilio Jucundo H S CCCXXXCVI. ab auctione me supsti pulatu eius Actum Pomp.-' Daar de tafeltjes door de hitte sprongen, zijn ze in allerijl naar het museum te Napels vervoerd en heeft men voor naauwkeurige afbeeldingen maatregelen genomen. DIIIi;SCHLAMB. Omtrent den gezondheidstoestand van graaf von Arnim, die te Lau sanne verblijf houdt, luiden de berigten steeds ongunstig, Uit Warmbrunn, in Silezië, meldt men: Sedert den namiddag van den 205,cn woeden hier vreeselijke onweêrsbuijen met zware plasregens. Den 218ten kwam er een wolkbreuk, die nog vermeerderd door het bergwater, reeds 'sochtends ten 9 ure de bergstroomen zoo deed zwellen, dat zij wel dra uit hunne oevers traden en half Warmbrunn onder water zetten. De verwoesting daardoor aangerigt is onbeschrijfelijk. De weg naar Scbrei- berhau en Petershof is geheel verspreid; verscheidene bruggen zijn wegge slagen of gedeeltelijk vernield. De meeste familien die de badkuur volgden, zijn uit vrees voor groote rampen ijlings vertrokken. Het water is 's avonds 1 voet gevallendoch men is beducht voor nieuwen toevoer van water van de bergen. Op een 8-tal plaatsen is de bliksem ingeslagen, waardoor ook menschen zijn omgekomen. Van 11 tot 14 Julij had te Neurenberg het derde kappers-congres plaats, hetwelk door deelnemers uit geheel Duitschland bezocht werd. Aan het congres was tevens een haarmarkt en eene tentoonstelling van instrumenten en voorwerpen ten dienste van het kappersvak verbonden. Dezer dagen had te Hadersleben een tentoonstelling van vee plaats, georganiseerd door de maatschappij van landbouw, voor het district Haders leben. Wegens staatkundige redenen had een botsing plaats tussehen een gedeelte der aldaar zamengestroomde menigte. De gendarmerie, belast met het bewaren der openbare orde, werd erg mishandeld en kon niet wordêti ontzet dan door de ter hulp geroepen militaire magt. Eerst nadat deze van hare wapenen gebruik had gemaakt, kon de rust worden hersteld. De heer Godard is met zijn ballon neergedaald in den omtrek rat Maagdenburg. De luchtreiziger is er met ligte kneuzingen afgekomen. LONDEN, 22 Julij. In het hoogerhuis heeft Lord Derby, in antwoori op eene vraag van Lord Hampton, verklaard, dat vermits Engeland, Frank rijk, Nederland en België het stelsel van suikerrafïinage in entrepot hebbei aangenomenhij het betreurt dat Frankrijk heeft besloten de werking dg wet tot Maart uit te stellen. De Britsche regering heeft tegen dit uitsté vertoogen ingediend en haren vertegenwoordiger ter conferentie gelast, j| overeenkomst niet te teekenentotdat de zaak op de eene of andere wij» is opgehelderd. Zij zal alles in het werk stellen om Frankrijk over u halen op zijn besluit terug te komen. Mogt zij hierin niet slagen, dan« zij in overweging nemen, welke maatregelen zouden genomen moeten w, den; represaille-maatregelen kwamen baar onaannemelijk voor. Zij honjt weldra de correspondentie te kunnen overleggen. PROGRAMMA TAK MUZIEKUITVOERINGEN. Musis Sacrum. Maandag 26 Julij, des avonds te half acht, door het Muziekcorps der Leidsche dd. Schutterij onder directie van den heer F. Blumentritt. le Afd.1. //De Hoornblazers", Marsch, F. Blumentritt; Ouverture «Le Comte d'Essex", Mercadante; 3. «Die Morgenblatter", Wal® Strauss4. Fantaisie de l'opéra «La Fille du Régiment", Donizetti; 5. Ait gio aus der Sonatine Op. 20 N". 2 von Kuhlau, arr. F. Blumentritt; 6.fe ken-Tany, Faust. 2e Afd.7. Zwei Motive (Gebet der Franken und Cl® der Prieslerinnen) aus der hislorisch-romantischen Oper «Irmingard" t« V. E. Nessier, arrangirt F. Blumentritt; 8. «Frühlingslieder", Walzer, Gnngl, 9. Fantaisie «Das Nachtlager in Granada", Kreutzer; 10. «Lebewohll", Pok naise, Goedecke; 11. «Soldatenliebe", Marsch, Kunze. Zoinei-7.org. Dingsdag 27 Julij, des avonds ten half zeven®, directie II. Völlmar. le Afd.: 1. «Jnbel-Marsch", Zawertal; 2. Ouverlm van de opera «Fra Diavolo", Auber; 3. Souvenir uit de opera van Gounti «Romeo et Juliette", Ivinsbergen; 4. «Frühlings-Lieder", Walzer, Gnng'l, 5. Fantaisie uit de opera vau Thomas «Le Songe d'une Nuit d'Eté", Boy» sens. 2. Afd 6. Ouverture «Der Vampyr", Lindpaintner; 7. «L'Anen» Polka" (Solo voor Piston), Hijmans; 8. «Air d'Eglise" (1667), Slradelli; 9. Fantaisie over motiven uit de opera van C. M. von Wcber «Euriantkj Dunkier; 10. «L'Etoile du Nord", Marche, Dunkier. Gewezen vonnissen in strafzaken door het Kantongeregt te Leidei, dd. 12 Julij 1875. 1 wegens overtreding der wet van 19 September 1874, het in dienst to ben van een kind beneden de 10 jaren. 2 wegens het baggeren in den Rijn zonder vergunning. 1 wegens het, als tolgaarder, des avonds aan den gesloten tol niet bra den van licht. 1 wegens het varen met een opgehaald zeil in den Vliet. 1 wegens het aanspannen van ongemuilbande honden. 2 wegens het na gezetten tijd zich bevinden als bezoekers in me tapperij. 1 wegens het toelaten na gezetten tijd van bezoekers in eene tapperij. 1 wegens hel zonder vergunning laten losloopen van kippen op gemeen tegrond. Te Leiden ter Boekdrukkerij van J. C. DRABBE.

Leydse Courant | 1875 | | pagina 6