LfilBMHi; COURANT. 111N N K N L A N S C llii I i K RIG T E N DONDERDAG 22 JULIJ. De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars ƒ3.franco p. p. ƒ3.50; met het f'erslag der Handelingen van den Gemeenteraad f 3.35, franco p. p. f 3.85. Bet verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor 2.50 'sjaars. Luiten de expeditiekosten. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents, I)e prijs der Adverlentiën is van 1—4 regels 1.— iedere regel meer 25 cents. Bij deze Courant wordt verzonden (iV°. 25 blad 27) der Handelingen van den Gemeenteraad. STADS-BERICHT EN. PROCESVERBAAL van de opening der stembriefjesdie ter benoeming van één lid van den Gemeenterard van Leidenden 20sten Juli 1875 zijn ingeleverd. Op heden den cenentwintigslen Juli des jaars achttienhonderd vijf en zeventig, in dc gemeente Leiden, is door hel bureau van stemopneming in de Ier inlevering van stembriefjes bestemde zaal op het Raadhuis plaats genomendes morgens te negen uien. Het bureau is samengesteld uit den heer Hendrik Philip Christoffel Stoffels, Wet houder, Voorzitter, en de heeren Jan Van Heukelom Junior en I\Ir. Paul Claude Librccht Lczwijn, leden van den gemeenteraad, stemopnemers. Dc Voorzitter plaatst op de tafel twee stembnssen bij hem den 20sten Juli 1875 overgebragt uit de heide afdeelingen der gemeente Leiden. De zegels der bussen worden onderzocht en bevonden ongeschonden te zijn. De bussen worden achtereenvolgens geopend en bevonden zevenhonderd drie en negentig slem briefjes te bevatten. Dit getal met dc lijsten der kiezersdie briefjes hebben ingeleverdvergeleken zijmie, is geldeken te zijn één meer dan het getal dier kiezers. Nadat de briefjes zijn dooreengemengd worden zij door den Voorzitter een voor een geopend en overluid voorgelezen. Het bureau heeft van onwaarde verklaard zeventien stembriefjes, die oningevuld waren. Het getal der geldige uitgebrachte stemmen is mitsdien geweest zevenhonderd zes en zeventig. Van dit getal zijn uitgebracht op de heeren Mr. P. A. van der Lilh 376 stemmenJlip. J. F. L. Coenen van 's Gravesloot 370, Mp. J. T. Buys 6, N. J. Sanders, fabriekant, 3, J. C. Van der Zweep, Mp. 11. J. Kann en Jhr. P. E. M. Van Rommel, ieder 2 stemmen, Mp. A. E. J. Mod derman, Mr. R. de Roneval Faure, W. J. Keyzer, Dp. H. Boursse Wils, Mp. J. L. KlaverwijdenP. Van Santen, C. A. Jollie, D. J. Dobbe Wz.G. Wilhelmy Damsté, 0s. J. H. Donner, Dp. D. De Loos, H. BonariusMp. M. d'Aumerie, T. W. J. Van den Aardwegh en A. Van Bruggen, ieder eene stem. Niemand alzoo de volstrekte meerderheid van stemmen verkregen hebbendemoet cene herstemming plaats vinden krachtens art. 11 der Wet, regelende de samen stelling, inrichting en bevoegdheid der gemeentebesturen tusschen de Heeren Mp. P. A. Van der Lilh en Jhp. J. F. L Coenen van 's Graveslootwaarop het verschil tusschen het getal gevonden briefjes en dat der kiezers die stemden niet van invloed was en is daarvan de bij dat artikel bedoelde lijst opgemaakt. En zijn tegen deze opening van stembriefjes door de in de zaal aanwezige kiezers geene bezwaren ingebracht. En is na afloop van dit een en ander proces-verbaal opgemaakt, in tegenwoor digheid Van allen die zich in de zaal bevonden. Gedaan te Leiden den 21steD Juli 1875. STOFFELS, Voorzitter. J. v. HEUKELOM Jr c# P. C. LI BH ECI1T LEZYVIJN, Stemopnemers. LEIDEN, 21 Julij De gehouden verkiezing; van leden voor den gemeenteraad, wat betreft de periodieke aftreding (wit stembillel), heeft den volgenden uitslag opgeleverd: Uitgebragi zijn 794 slembilletten, waarvan er ongeldig werden verklaard C. De volstrekte meerderheid bedroeg alzoo 395. Herkozen zijn de heerenA. If. Eigcman met 725 stemmen, mr. L. D. Snringar met 712, dr. W. C van den Brandeler met 707, J. M. E. Dcrcksen met 573, J. van Heukelom met 455, F. A. Verster met 434, dr. J. E. van lierson JAz. met 45 en mr. J. E. Goudsmit met 406. Gekozen werd in de plaats van mr. J. van Onteren, die niet meer wensclite in aanmerking te komen, mr. II. P. J. Tollens met 425 stemmen. Voorts werden uitgebragt op de heeren: J. C. van der Zweep 318, W. F. Tan YVijk Jr. 316, N. J. Sanders 310, G. Wilhelmy Damsté 299, L. C. Quant !90. mr. H. J. Kann 171 en G. J. Corts 140 stemmen. De brieven, met bel stoomschip Madura naar Ned. Indie te verzenden, Moeten den 23s,cn Julij, ten 12 ure des nachts, aan het kantoor alhier be zorgd zijn; drukwerken en monsters uiterlijk ten 6 ure 'savonds. Gisteren avond had in liet lokaal Zomerlust het jaarlijksche kinderfeest plaats, gegeven van wege dc Leidsclie Vereeniging tot bevordering van ge zegeld schoolbezoek. Het aantal kinderen, die tot de feestviering waren i uitgenoodigd, was meer dan in hel vorige jaar en bedroeg ongeveer 140. Het ongunstige weder verhinderde alle spelen in den tuin, zoodat de jeugd bijna den geheelen avond in het lokaal moest blijven, waar de heer A. D. Bamberg uit 's Gravenhage hen uitstekend vermaakte en eene tombola zonder nieten de feestvreugde niet weinig verhoogde, terwijl er ruimschoots voor een goed onthaal gezorgd was. In den avond klaarde liet weder in zoover op, dat er een klein vuurwerk ontstoken kon worden, hetwelk voortreffe lijk slaagde en aan het jonge volkje buitengewoon voldeed. Bij den aan vang der feestviering had de heer A. G. Hessels, vice-president der vereeni ging, de kinderen in cene korte en hartelijke toespraak op de beleckenis van het feest gewezen en den wensch uitgesproken, dat het onderwijs, waarvan zij met zooveel ijver gebruik hadden gemaakt, ook in de toekomst vele vruchten voor hen zou dragen. Aan hel einde van den avond werden de kinderen nog opgewekt om de herhalingsschool der vereeniging, welke 1 aanvankelijk zeer in bloei toeneemt, te bezoeken. De vreugde der kinderen was groot en algemeen. Gewis zal het verhaal van liet genotene een goeden indruk maken op de kinderendie thans de scholen nog bezoekenen zoo zal het streven der vereeniging met cenen gewenschten uitslag worden bekroond. Bij de in het hoofdkiesdistrict Zutphen gehouden verkiezing van een lid voor de tweede kamer der slalcn-generaal zijn uitgebragt 2845 slembil letten waarvan 22 van onwaarde zijn verklaard. Gekozen is de heer mr. J. P. R. Tak van Poortvliet, met 1519 stemmen. De heer mr. M. baron Mac- kay bekwam 130! stemmen. Te Amsterdam is tot lid der provinciale staten van Noordholland ge kozen de heer mr. A. S. van Nierop, met 838 van de 1294geldiguitgebragle stemmen. Bij de in de gemeente Leiderdorp gehouden verkiezing van leden voor den gemeenteraad zijn van de 132 kiezers opgekomen 76. Herkozen zijn de heeren P. Rijnsburger Sr., C. de Graaf en W. Bos met 57, 56 en 53 stemmen. Op de heeren J. D. SpeetJ. L. Hoos en J. J. Koning werden ieder 16 stemmen uitgebragt. Te YVarmond zijn ter verkiezing van drie leden van den gemeenteraad van de 85 stemgeregtigden 45 opgekomen. Herkozen zijn Ce heeren J. van der Zon, met 45, J. Kotivvenhoven, met 44, en C. 11. C. Maclten, met 43 stemmen. Voorts verkregen de heeren A. van den Bosch cn M. Nederstieht ieder ééne stem. Te Katwijk zijn bij de gehouden verkiezing tot leden van den ge meenteraad benoemd: de hh. T. A. O. de Ridder (burg.), L. van der Plas Bz. (wclh.), L. A. van Mels en Cor. Bloot. De CGmmissie voor het geneeskundig staatsexamen, zitting houdende te Utrecht, heeft liet getuigschrift voor het eerste gedeelte van het arts examen uitgereikt aan den heer J. W. Holman, milit. student, cand.-arts. Tot het examen voor apothekers-leerling te Meppel hadden zich ook 6 jonge dames aangemeld, die allen zijn toegelaten, t. w. de jufvrouwen J. II. j Schutte en 51. v. d. Meer, van Deventer; G. Tip en A. C. Avis, van YVest- zaan; 51. de Boer, van Zaandijk, en J. C. Schoff, van 'sGravenhage. Te Rotterdam is gisteren de 78sle jaarvergadering geopend van het Nederl. zendelinggenootschap, onder voorzitting van d'. YY. P. Schetter. Een 75-tal bestuurders des genootschapsdeels als afgevaardigden der afdeelin gen was aanwezig. Onder dc gedane mededeclingen kwam voor een schrij ven van den heer Gnalth. Kolff, te Leiden, vergezeld van een present-exem plaar van den dezer dagen bij hem uitgegeven atlas in de 5Ialeischc laai, ten gebrnike van de scholen in Neerl. Indie, bewerkt door den heer YV. F. Versteeg, en het berigt, dal van wegc de remonstrantsehe broederschap een avondmaalstel was geschonken, ten behoeve van de gemeente Swaroe, op Java. Het verslag van de permanente commissie getuigde van de ijverige hemoeijingen, zoowel door de commissie zelve aangewend, als in verschil lende afdeelingen waargenomentot vermeerdering van belangstelling in de zending; maar ook van teleurstelling in sommige streken en steden, naast vooruitgang in andere. Als een middel ter vermeerdering van kennis en belangstelling in het werk der zendelingen was aangegeven liet uitgeven van een week- ol maandblad, gewijd aan de zending en daarmede in ver band slaande onderwerpen. De commissie durfde echter niet tol de uitgave adviseren, wegens de aanzienlijke kosten, hij onzekerheid van debiet en de niet geringe werkzaamheden aan de redactie verbonden, liet tijdschrift "Slededeelingeii van wege het Nederlandsche Zendelinggenootschap" hield zich

Leydse Courant | 1875 | | pagina 1