LEI9SC8IE COURANT. 1875, M°. 158. ZATURDAG 10 JULI J. l)e Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars 3.franco p. p. f 3.50; met het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad f 3.35franco p. p. ƒ3.85. Bet verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor f 2.50 'sjaars, buiten de expeditiekosten. Afzonderlijke nomtners der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents. De prjjs der Adverlentiën is van 1—4 regels 1. iedere regel meer 25 eenLs. STADS-BER1CUTEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN brengen bij deze ter kennis van de kiesgerechtigden, dat ingevolge art. 8 der wet van 29 Juni 1851 Staatsblad n". 85). de verkiezing, ter vervulling van de in den Ge meenteraad openvallende plaats ten gevolge van het genomen ontslag door den heer Mr. J. Th. BUYS, die in 1879 moest aftreden, zal plaats hebben op Dinsdag den 20° Juli aanstaande. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. d. BRANDELER, Burgemeester. Leiden, 29 Juni 1875. E. KIST, Secretaris. De BURGEMEESTER, Hoofd van het Gemeentebestuur van Leiden, doet te weten dat aan den Ontvanger der directe belastingen alhier is ter hand gesteld hel op den 8slcn dezer maand invorderbaar verklaard kohier van liet recht van patent van wijk III, dienst 1875/6; zijnde een ieder ver plicht zijn aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen. En wordt deze door plaatsing in de Leid^che Courant afgekondigd. De Burgemeester voornoemd Leiden, 9 Juli 1875. v. d. BRANDELER, BINNKNLANIISCilK BI.IUGTEN. LEIDEN. 9 Julij Den verdienstelijken hoofdonderwijzer G. Japiksc, staande aan het hoofd der school n°. 1 voor meer uitgebreid lager onderwijs, is heden door eenigejeerlingen uit de hoogste klasse, die deze school verlaten om lot het middelbaar onderwijs over te gaaneen keurig geschenk aangebodenals een stoffelijk blijk van de hoogachting en dankbaarheiddoor deze jongelie den dien geliefden en kundigen leermeester toegedragen. Het corps slafmuziek hier ter stede heeft in den jongeling J. 11. Weyne een verdienstelijk solist op de oboë aangewonnen. Deze jeugdige muzikant ontving zijne algemeene muzikale opleiding aan de muziekschool te 'sGra- venhage, onder directie van den in Leiden zoo goed bekenden heer Nicolaf, en het onderrigt op bovengenoemd instrument van den stafmuzikant Hem mes (rcg. grenadiers en jagers). Op een paar concerten hier ter stede trok het verdienstelijk spel van den jongen oboöist reeds veler opmerkzaamheid en het is daarom dat wij er bier de aandacht op vestigen, om hulde te brengen aan hel degelijk onderwijs en de uitnemende leiding van de hceren Nicolaï en Hemmes. Dat het dien jongeling, wien het zeker niet aan talent ontbreekt, een spoorslag zij de zorgen aan hem besteed niet te beschamen. Gisteren avond ten hall acht ure had eene dienstbode, woonachtig aan de Hoogewoerd die water wilde scheppen uil de Binnenvestgracht aan de lloogewoerdspoorthel ongeluk daar voorover in'te vallen, zoodat zij in groot gevaar verkeerde van te verdrinken. Door een agent van policic en twee burgers, die toegeschoten waren, werd zij gelukkig behouden aan walgebragt, zoodal zij er zonder uiterlijk letsel is afgekomen. De minister van koloniën heeft bekend gemaakt dat er gelegenheid bestaat tot aanwijzing van twee jongelieden omonder de leiding van den heer G. Schlegel, tolk voor de Chinesche taal in Ncderl. Indie, thans met verlof te Leiden, aldaar te worden opgeleid tot tolk voor de Chinesche taal in Nedêrl. Indië. Zij, die in het bezit zijn van het getuigschrift van voldoend afgelegd eindexamen der hoogere burgerschool met vijfjarigen cursus, komen daarvoor bij voorkeur in aanmerking. Gelegenheid tot het afleggen van het vergelijkend examen wordt gegeven in de week der maand Augustus aanst., die met den 23,tlD van die maand aanvangt, ten overslaan van eene door den minister van koloniën te benoemen commissie. De candidaten moeten zich tot en met ultimo Julij aanst. aanmelden bij het dep. van koloniën, bij een op zegel geschreven request. Genoemde minister heeft ook bekend gemaakt dat het voornemen bestaat Mn drie Nederlandsche jongelieden, die den leeftijd van twee en twintig laren niet hebben oversehredenen die aan het eindexamen der hoogere burgerschool met vijfjarigen cursus hebben voldaanpraktisch en theore- liacb te doen opleiden tot technisch ambtenaar voor het boschwezen in Nederl. Indië; dat zij, die voor de hier bedoelde opleiding in aanmerking wenschen te komen, zich tot en met 31 Julij 1875 bij het dep. van koloniën tarnen aanmelden; en dat het vergelijkend examen zal plaats hebben in ta begin der tweede helft van de maand Augustus aanst., terwijl de oplej- tag in Pruissen aanvangt met 1 October 1875. De Staatscourant bevat nominative opgaven (251, vervolg) van de Euro- pesche officieren, onderofficieren en soldaten, die gedurcr.de de krijgsvefrig- tingen legen het rijk van Atchin gesneuveld, gewond of ten gevolge va* die krijgsverrigtingen overleden zijn, voor zoo verre daaromtrent tot op den 11*"» Mei 1875 bij het departement van oorlog in Nederl. Indië kennisgave is bekomen. Overleden zijn: 1'. Oswald, J. B. Forster, W. Kuijer, D. Ruig, P. Ools- djjk, W. F. van de Brand, J. Meuli, G. van der Wel, D. C. de Schot, E. 11. van Hout, 11 Koenen, J. L. F. Peelers, T. J. de Vrind, A. Otto, II. B. Ncsslage, P. A. Notenbos, C. Visscher, T. Rijnsburg, F. B. A. Smets, J. L. Cannes, C. de Waal, II. Bruin, J. G. Blok, 11. de Oude, M. L. Radier, N. Verhove, M. Zwolle, J. de Heer. C. van Loon, K. Lijndraaier, P. van den Bos, G. A. van de Boom, W. Lindeman, A. van Tilburg, T. van Gelderen, J. P. C. Kuyper, Seeder, Barendse, C. van Ginkel, J. L van Weynen. A. de Smit, R. II. Lenos. D. Inderbitzen, van Boekhoven, P. Weteling, Stengs, Witman, Menzelaar, F. S. Fischer, A. Montie, M. Levy, W. F. Andreae, J. van den Hoek, H. J. van der Steeg, W. Timmer. S. L. van der Haer, G. J. ten Broeke. C. M. Pfeiffer, T. Klarenbcek, K. F. Bommer, F. de Haan, K. Stolp, J. van Bokhoven, H. J. Wassink, F. de Moes, A. de Jong, F. Gerbcr, G. Wesseling. C. A. Daub, II. van den Oetelaar. F. C. Smidt, P. Schntz, W. Methorst, P E. Libein, J. J. Gicben. A. Kortekaas, P. van Es, J. C. Corner, II. C. L. Smeels, L. H. Slarreveld, H. M. Konijnenberg, F. W. UracilteiJ. van der Heide, II. Mulder, K. Sclinppisscr, K. II. Wolfer, J. C. Willems, 11. llubcnJ. Kortenbach, T. M. Vos. A. Fischer, J Prins, J. van der llcyde, 11. N. llolthiiyzen, P. J. Post, J. Roëll, G. Hubler, J„ Ginnckens, R. Wcrlenberg. 11. Sieverts, W. A. Broker, J. U. de Greef, J. van Weerden, J. Ludin, J. Meister, A. van der Kolk, W. Spittcrs, J. Brey- sach, F. X. Hurlimann, F. Serlijn. A. van der Heyden, J. Frcy, J. B. Ste ven, A. A. de Kroon, R. H. Eichorn. J. Koster, F. Delbart, W. E. L. van Gorden, C. van llal, G. II. van Wanrooy, R. Grieb, J. Meijer, J. Da- mink, J. Anstett, J. A D. Boutemy. G. Dimonli, G. C. W. van Bothmer, F. C. A. Niesten, G. M. R Pape, 11. F. van Cillert, D. Morel, F. Devis. M. Bonn, D. Blik, C. Anderegg, A. A. Steenbergh, H. K. C. van Arcken, P. L, Dendievel, J. Walder, M. Basch, G. Ackermann, G. Goedhardt, L. A. AHe- gaert, A. A. L. H. J. Kirchhoff, L. W. Kraus, P. B. Declerc, R. D. C. Ver meulen, L. P. J. BasquinH. Schulthess, M. Brettner. P. Bleyji, C. Uytden- hoef. P. H. Tiesselinck, J. F. Buytels, A. Widmcr, H. Krabbé, A. Brabers. B. Meijer, J. A. Rizzi, J C. Beekman, C. L. Rogier, G J. van der Wal, 11. Heppener, P. Koning, L Mnringer, L. Bierman, C. Makkee, J. B. Löhrer, G. Noordzij, C. Schramm, F. E. Lemaire, N. van Knotsenburg, G. J. Koops, It. van Nikkelen, P. C P. Dijkstra, J. J. F. Zwaagman. M. A. Lucassen, J. Sjaarda, J. J. Reigersberg, G. W van Herp, M. van Riel. J. Geuze, D. G. Juste, J. L. D. Lutgcns, J. Maul, H. B. Linde. G. Voogt, W. Verslappen, A. Roos, J. K. Huwiler, II. Zoetelief, J. Roth, F. Lipp. C. Vernooy.C. Ha ling, 11. Meier, T. C. Schravemade, S. Koster, N. 11. de Wit, J. Ringenal- dus, R. van Blinderen. A. Fortuin. A. G Naessens, II. M. van der Pot, C. Spijkerman, J. Koedijk, II. C. Wouleleers, J. G. T. Kelder, 11. M. Yerna, P. Brongers, J. Smits, A. A. J. Cornu, A. Eiclmeijer, II. J. J. E. Kriek, R. K. Meijer, W. Schatteleyn. T. de Graaf, F. de Rooy, J. Zwaan, C. L. Verleije, P. F. Ohly, E. J. van Wijk, B. Uljéé. R. W. Honegger, B. Koers, J. G. Jantzen, L. Janssen, 11. Hovenier. F. P. Palizki, J. Gerrits. P. T. A, Aussel, W. H. van Opzeland, F. Schmieder, J. van Sunder, J. G. Zumbrnnn, C. van der Heyden, W. van Ballegoijen, C. Schmidt, J. A. J. van Krimpen, F. Graaf zit ReventlowJ. F. FrickertC. F. Mertens, F. M. C. Sandlmann. J. Vingerling, J. Gunter, P. de Munnik. G. 11. Stoelt. W. Nortier, W. M. Verzijlberg, II. J. Glas, 11. Kuiper, J. W. fremers, J Bamberg, K. Greyn, G. Iluiskes. F. J. L. Kuyl, P. van Swieten, C. F. Lamie, J. T. Meisner, P. F. .1. Jaeger, E. V. Caulier, L. J. Debuenne, C. Heiligers. J. L. Spychi- ger, G. C. van Gils, 11. Blaauw, P. Meissen, M. Sander, W. van Niedek, J. 11. Slotboom, J. Ooslerhoff, II. J. Decolegnie, G. Damen, L. Cosae'rt, O. i. liayser, G. van lloy, II. W. Klomp, J. M. Tom, E. Scheyde, W. I'. Reini ger, 11. Bakker. T. Lievens, J. Silverentands11. de Jong, II. Volger, P. .1. H. Brenna. F. Bleijcnberg, J. J. Ponse, P. A. Hendriks, G. B. ter liennepe, A. Tahberg. M. van llalderen 11. VV. Spitsbaard, A. Gijtenbcek, T. Vul- lings, 1». Schoen, J. lltiber, A. J. Wijnbergen. J. van Gelder. W. van Krie ken, G. J. V'is, P. Langens, H. A. J. Peters, R. J. de Vos, 51. Bidden, F. W. Jansen, W. F. Snijders, J. C. Voorn, B. N. Maassen. J. C. Salm, 11. F. Schabcr, B. van der Voort, N. van der Borst. A. Vlamijnck, A. de Graaf, F. Wenger, A J. de Ridder. W. van Leeuwen, J. Kozijn, O. Jansen, \V. Ratelband, G. Barncveld, C. Willemsz. V. Studer, F. J. Wouters, K. Fuk- kink, A. Koppen. J. Walerkooi'l. A. J. J. Buurman, L. Maas, T. TellerhofF, H. Becker, W. F. Swackey, 11. Vis, A. Vissers, W. 11. van Werkhoven, C. Jansen. A. Ilalfhnis, L. van Ekereu, J. C. van der Mandele, W. F. de Ko ning, L. Dupuis. K. Widenkeller, K. Zehnbauer. J. L. Sliesz, L. J. Charles, G. Ilulzeboom, J. Grjjsen, M. J. Kerkhof. A, van Wijmcn, P. Ilehr. H. vau Meuten, D. J Beck, C. F. W. Wode, 11. N. Twesten, J. L P. 1'. van Rave- stcyn, J. II. E. de Wit, VV. G. Willemsen, J. Verlinde, 11. van Resteren, A. J. €emke, W. N. van Hellen, C. Roetinan. Gewond zijn: D. C. W. Sutherland, C. C. Bavins, B. II. LammersF. YV. Goelhart, E. J. Antenbrink, J. A. P. Pinteiux, J. L. Jansen

Leydse Courant | 1875 | | pagina 1