HL'ITKNLANhSClIÊ B KIGTKIN en Bergsma, ouderling; -- Delli, Gagnebin, pred., en Schagen van Leeuwen, ouderling; Rotterdam, de Magnin, pred., en mr. Delprat, ouderling; j Maastricht, de Greef, pred.; 's Bosch, Ronlet, pred., en van Nouhuys, ou derling; 's llage, Vust, pred., en mr. van Oudheusden, ouderling; Utrecht, Nolst Trenilé, pred., en dr. Brondgeest, ouderling; Middelburg, Lmi, pred.; Zwolle, Laatsman, pred.; - Groningen, Deyll, pred.; Amsterdam, Brun, pred., Patoir, ouderling; en als commissaris van de verschillende fondsen mr. Lezwjjn, oud-ouderling te Leiden. 'sGRAVENIIAGE, 5 Julij. Door Z. M. is aan L. Mens, te Amsterdam, als blijk van goedkeuring en tevredenheid wegens de redding van een drenkeling aldaar, toegekend de bronzen medaille, ingesteld bij besluit van 22 Sept. 1855, alsmede een lof felijk getuigschrift. Tot burgemeester der gemeente Hoorn is benoemd de heer mr. W. K. baron van Dedem. De heer C. G. van Huls, thans ontvanger der directe belastingen te Ouderkerk aan den IJssel is benoemd tot ontvanger derzelfde middelen te St. Anna Parochie. Tol directeur van het postkantoor le Wijhe is benoemd de heer J. W. Algie, thans directeur van het postkantoor le llattem, en aan den heer J. van den Brandeler, is op zijn verzoek, eervol ontslag verleend uit zijne betrekking van commies der posterijen lsle kl. Aan den heer dr. M. J. Bouvin, te Middelburg, is, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als lid van den geneeskundigen raad voor Zeeland, en als zoodanig is benoemd de heer dr. J. E. Callcnlels, te Hulst. lie luitt. ter zee le kl. R. I). Crommclin en P. G. Bruch, uit O. 1. teruggekeerd, zijn op non-activiteit gesteld. Boor den minister van marine zijn met 1 Sept. aanst. benoemd tot adelborst 3e kl. bij hel kon. instituut voor de marine te Willemsoord de navolgende jongelingen: C. E. Bodemeijer, 11. M. E. van den Brandeler, II. E. BunnikG. S. II. Burgerhout, G. P. van Decking Colenbrander, L. E. van Diggelen, J. W. Doijer, A. C. A. Eschauzier, G. Fabius, J. Hertog, P. D. Iloltzapflel, A. M. P. C. van de Laar, A. Leyh, F. Pinkc, 11. 0. W. Planten, G. D. Sangster, II. B. Schreuder, E. A. Stcinmetz, W. Naudin ten Gate, J. W. Termijlelen, J. J. W. 11. van der Toorn, II. W. Tijdeman, II. J. Wichers, W. II. Wichers. De minister van justitie zal Woensdag aanst. geen gehoor verleenen. Z. K. II. prins Alexander heelt heden het Huis ten Bosch verlaten en zich naar het Loo begeven. De 34e verjaardag van H. K. H. mevrouw de prinses zu Wiedgebo ren prinses Maria der Nederlanden, is heden op de gebruikelijke wijze hier ter slede herdacht. Het garnizoen hield ten 12 ure parade. De geboorte dag van prins Frederik's dochter wordt en familie te Neuwied gevierd in tegenwoordigheid van 11D. vader. Morgen namiddag zullen de leden der provinciale staten zich aan een groot diner op het stedelijk badhuis te Scheveningen vereenigen, door deze vergadering haren voorzitter, den heer commissaris des konings, mr. Fock, aan te bieden. Naar men verneemt zijn thans aan Z. M. den koning geworden de voordragten voor de benoeming van 2eD luitenant bij verschillende wapens van het leger hier te lande en dat in Oost-Indie. De openbaarmaking der benoemingen kan dus in hel laatst dezer week worden tegemoet gezien. lord William Hay en een aantal andere aanzienlijke personen. Woensdag avond II. voer het stoomschip Lady LP'odehousekapt. Watts, van Londen naar Southampton, toen ongeveer ten elf uur de man op de voorplegl luide kreten uil het water hoorde opkomen van een man in zee. De kapitein, van het voorval onderrigt, liet dadelijk sloppen en daarna met volle kracht achteruit slaan. Een boot werd in zee gebragt en na eenigen tijd gelukte het een zwarten matroos op le visschen, die aan boord van de stoomboot gebragt werd. Hij deelde mede dat hij van een bark. die hel kanaal afzeilde, was afgesprongen, omdat hij mishandeld werd; hij was van plan naar het vuurschip te zwemmen, dat 2 a 3 miilen van de plaats waar hij gered werd verwijderd was. Hij had een zakdoek om den hals, waarin hij een bijbeltje en eenig kopergeld had gebonden. Pen 26slen Junij jl. is van Portsmouth vertrokken het Engelsch stoom schip Pandora, om deel te nemen aan de, door het Britsch gouvernement uitgezonden expeditie naar de Noordpool. Dat vaartuig is uitgerust door den eigenaar sir Allan Young, die zelf het bevel voert. Als vrijwilliger, wordt aan dien togt deelgenomen door een jeugdig officier der Nederlandsche ma rine, den luit. ter zee L. R. Koolemans Beynen. Naauwelijks hersteld van I een ernstige ziekte, in Alchin bekomen, alwaar hij aan den krijg, zoowel te Ia id als ter zee, heeft deelgenomen, heeft deze jonge zeeofficier niet ge- 1 schroomd zich aan tc bieden voor den Noordpool-logt, en is zijn aanbod I welwillend aangenomen. FRASKRIJK. De nationale vergadering heeft de spoorwegwet in htoar geheel aange nomen. Vrijdag 11. werd de bijeenkomst van de drie groepen der linkerzijde door meer dan 300 leden, onder voorzitting van Laboulaye, bijgewoond. Men wilde middelen beramen om de ontbinding te verhaasten. De besturen dier groepen hadden aanbevolen om geen amendementen in te dienen en zich zoo min mogelijk in de debatten te mengen. Dit 'vond bedenking bij som migen en van daar dat nu een vergadering der leden werd gehouden. La boulaye stelde voor, dat de leden zich met het voorstel van het bestuur zouden vercenigen en het bestuur in last zouden geven om in overleg met de regering, den voorzitter der nationale vergadering en andere parlemen taire groepen, het tijdstip der verkiezingen voor den senaat en der ontbin ding vast te stellen. Nadat de Pompéry, Arago, Fonrcaud, Gambetta, Jules Simon en Ricard hierover het woord hadden gevoerdwerd het voorstel van Laboulaye eenparig aangenomen. In een schrijven van hier aan de Times wordt opgemerkt dat alle partijen in de nationale vergadering hel eens zijn dat de ontbinding ko men moet, maar de Bonapartisten wensclien die ontbinding uit te stellen, tot zij zich eerst van de portefeuille van binuenl. zaken hebben meester gemaakt en de keizerlijke ambtenaren, die thans zonder werk zijn, weer aan een betrekking hebben geholpen. De legitimisten verdagen dien kwa den dag zoo lang mogelijk, want zij weten, dat slechts weinigen hunner naar Versailles zullen terugkeeren. De Orleanisten zien, dal hun kans nog hopeloozer staat, en moet hel gevaar onder de oogen worden gezien, dan willen zij liever wachten tot de hertog de Broglie aan de spits van het mi- nisterie staat. Het linker-centrum en de linkerzijde verklaren, dat zij vurig naar de ontbinding verlangen, maar zij voegen er bij, dat de vergaderin; eerst met dc constitutionele wetten moet gereed zijn. Een oogcnblikkelijk beroep op de natie is alleen aan het kleine hoopje radicalen welkom en zij worden daarbij, evenzeer als door hun geestdrift voor de republiek, door het vertrouwen geleiddat eene algemeene verkiezing hun aantal in dt kamer zal vergrooten. In de voorstad St. Cyprien van Toulouse is men thans bezig met het slechten der bouwvallige huizen; want ook na liet vallen van het water zijn verscheidene woningen plotseling ingestort, waardoor zeker aantal personen het leven verloren hebben. Twee compagniën pioniers zijn van Montpellier derwaarts gekomen om dien arbeid te verrigten. Buitendien houden ziek nog 2000 soldaten te Toulouse onledig met het wegruimen der puinhoopen. Voortdurend vindt men nog lijken onder de bouwvallen, en op vele plaat sen verkeeren de lijken reeds in zulk een vergevorderden staat van ontbin ding, dat de daardoor veroorzaakte stank ondragelijk is. In een klein straatje was die zoo hevig, dat de soldaten niet meer konden werken. Men schat het aantal doode paarden le Toulouse, die nog onder de puinhoopen liggen, op 500. De typhus is reeds uitgebroken in het militaire hospitaal, waar men de zieken uit de gasthuizen in de voorsteden had overgebrapt. Van de ellende kan men zich geen denkbeeld vormen; dnizenden zijn gansch en al van bestaanmiddelen beroofd. Den 28ec Junij werden, behalve de levensmiddelen, door de wcldadigheids-commissiCn verstrekt, door de policie 4000 groote brooden uitgedeeld, en toch werden de politie-bureaux denzelf den avond nog door hongerigen belegerd. Ook de hulpbehoevende boerea uit den omtrek komen in de stad, en doen er bijgevolg den nood klimmer. Verdun d'Ariège, een klein dorpje, is vreeselijk geteisterd. Meer dan 50 huizen, ruim de helft van het plaatsje, zijn er vernield; meer dan 100 in woners hebben er den dood in den vloed gevonden. Dit dorpje is in eene vallei gelegen, aan den ingang van eene enge kloof, omgeven door steile bergen, op welker hoogten verscheidene waterkommen zijn. Eenige boom stammen door de eerste stortregens medegevoerd, hebben den toegang tot die klooi versperdzoodat zij als het ware een dijk vormdentegen welken het water zich verscheiden dagen had opeengehoopt. Doch den 23s,c° Junij, bij het krieken van den dag, moet die dijk bezweken zijn, zoodat de massa water als eene lawine zich op het dorpje wierp en al wat tegenstand bood verbrijzelde of deed wijken. Bij het wegruimen der puinhoopen vond men de lijken van een man en eene vrouwzoo goed als tegen elkander geklemd, in den moddergrond. Beiden hadden den vorigen dag hunne brui loft gevierd in de hoofdplaats van het kanton. Zij dachten daar een ol twee dagen le blijven; maar het ongelukkige denkbeeld kwam in den maa op om, niettegenstaande den hevigen regen, naar Verdun terug te keeren. Man en vrouw gaven gevolg aan dit denkbeeld; zij kwamen er 'snachts omstreeks 2 ure. Binnen een uur tijds waren zij door den vloed verzwolgen. Volgens de Liberie heeft de keizerlijke prins voor de noodlijdenden in het zuiden 6000 fr. gezondende ex-keizerin 4ë00 fr.en volgens de l'nit» zond de graaf van Chambord 5000 fr. De lord-mayor van Londen heefteen commissie benoemd, die onmiddellijk meer dan 1500 bijeen kreeg. De departementen Savoye en Haule-Savoye hebben aan den voorzitter van den Zwitserschen bondsraad een gouden medaille gezondenom hem te bedanken voor de zorg en dc gastvrijheiddie door het Zwitsersche volk in 1871 aan het Oosler-leger zijn bewezen. Op de eene zijde dier medaille reiken de Fransche en de Zwitsersche republiek elkander de hand, terwijl men op de andere zijde leest, waarvoor beide departementen deze medaille aan Zwitserland gezonden hebben. Op de aardrijkskundige tentoonstelling, die te Parijs zal worden ge houden, zal een kaart van Frankrijk tentoongesteld zijn, zoo groot als nimmer een kaart vervaardigd is. Zij heeft 100,000 fr. gekost, alleen de teekening kostte 60000 fr. Zij is 2,60 vierkanten meter groot, in 16 kleuren en op 96 Iithographische steenen van 40 centim. bij 45 centim. afme ting gedrukt. Uit Cairo wordt gemeld, dat de Sultan van Darlur als een vorstelijke gevangene aldaar is aangekomen. Darfur schijnt onuitputtelijke schatten te bezitten in ivoorgomstruisvederen enz. Reeds Mohamed Aii ging van ENGEL IV LONDEN 4 Julij. De ex-keizerin heelt Woensdag namiddag een bezoek gebragt aan 11. M. de koningin der Nederlanden. Donderdag heeft de koningin met eenige leden van haar gevolg de nationale portret-galerij in South-Kensinglon bezocht. Vrijdag heelt 11. M. het Engelsche ministerie van huiienlandsche zaken en daarna de City bezocht. In den namiddag was H. M. tegenwoordig op eene «garden-partij" op Russell Lodge. Wimbledon. Zij gebruikte het middagmaal bij lord en lady Egcrton van Tallon. Onder dc gasten waren prins en prinses Eduard van Saksen Weimar, de hertog von Bedford en zijn gemalin, de graaf en gravin van Shrewsbury, graaf Stanhope, lord en lady Aveland,

Leydse Courant | 1875 | | pagina 2