"BUITENLANDSCHE BER1GTEN. hoofdredacteur van hel Dagb'ad van Zuid holland en 's Graven hagete 's Gravenhage; P. K. Drossaart, burgemeester te Vlaardingen; F. W. van Eeden, te Haarlem; dr. J. 11 Gallée, leeraar aan de hoogere burgerschool te Haarlem; W. Th. van Grjelhuyzen, predikant te Rotterdam; mr. 11. J. Hamaker, te Leiden; A. G. van Hamel, predikant te Rotterdam; mr. W. Heineken, advocaat te Amsterdam; J. Hoek, predikant te Kampen; mr. S. van Houten, lid van de tweede kamer der staten-generaal; J. Israels, kunst schilder te 's Gravenhage; Martin Kalff, te Amsterdam; mr. A. Kerdijk, schoolopziener Ie 's Gravenhage; mr F. der Kinderen Fz., te 's Gravenhage; dr. T. T. Kroon, conrector aan het gymnasium te Arnhem; T. C. van der Kulk, redacteur van het Vaderland, te 's Gravenhage; M. Leopold, direc teur der kweekschool voor onderwijzeressen te Arnhem; mr. P. A. van der Lithhoogleeraar aan de Indische inrigting te Leiden; dr. C. J. Mallhes. hooglccraar te AmsterdamR. P. Mees RAz.lid van de tweede kamer der slalen- gcneraal, te Rotterdam; dr. R. S. Tjaden Modderman, hoogleeraar te Gro ningen; mr. J. Domela Nieuwenhuis, te Amsterdam; mr. R. H. Pekelharing, hoogleeraar te Delft: J. J. Putman, r. k. priester en deken te Utrecht; A. L. de Rop, hoofdonderwijzer te Amsterdam; A. M. L. Rümke, predikant te LeidenF. S. van de Pavord Smits, boekdrukker en uilgever te Leiden; J. Stemberg, directeur van het Vaderland-, mr. J. Nanninga Uilterdijk, archivaris te Kampen; mr. J. D. Vcegens, procureur te 'sGravenhage; A. C. Vreede, docent in het Javaansch aan de Indische inrigting te Leiden: Aem. W. Wijbrands, predikant te Hoorn; Joh. Winkler, te Leeuwarden; en lot buitenlandsche leden: E. de Amicis, te Florence; Desire Delcroixchef de bureau aan hel ministerie van binnenl. zaken te Brussel; E. van Evenarchivaris tc Leuven; dr. C. J. Hansen, slads-bibliolhecaris te Antwerpen; H. llavard, te Parijs (thans lijdelijk te 'sGravenhage); dr. Johan Kelle, hoogleeraar te Traag; Vicomte de Porto Seguro (weleer von Varnhagen genoemd), te VVeenen; Rev. P. H. Wicksteed, M. A., te Londen. Verder werd, op voorstel van hel bestuur, besloten de zegel-verzameling aan het rijks-archief af te staan en uit het door de maandelijksche verga dering voorgedragen dubbeltal lot lid van het bestuur gekozen prof. C. P. Tiele. Een daarop gevolgd voorstel van prof. Goudsmit, om de wet in zoo verre te wijzigen dat het bepalen van den dag der jaarlijksche vergadering aan het bestuur worde overgelaten, werd in handen van het bestuur gesteld. Nadat de voorzitter nog had medegedeeld dat, en waarom de gebruikelijke maaltijd niet kon plaats hebben, sloot hij de vergadering. lieden voormiddag is aan den Vliet brand ontslaan, die echter spoe dig door de bewoners werd gebluscht. Ongelukken hebben daarbij niet plaats gehad. Door den heer commissaris des konings in deze provincie is bepaald dat de afzonderlijke jagten op waterwild voor dit jaar zullen worden geo pend op Maandag 26 Julij a. s. De wis- en natuurkundige afdeeling der kon. akademie van weten schappen te Amsterdam zal Zaturdag aanst. aldaar eene gewone vergadering houden. liet stoomschip Prins Hendrik, kapt. Braat, den 15deD Mei van Nieuwe Diep vertrokken, kwam den 2'i,bn Junij te Batavia aan, na eene buiteiy woon korte reis van 38 dagen, via Southampton, Napels en Padang. Aan de kweekschool der Doopsgezinden te Amsterdam zijn, na afge legd examentot proponent bevorderd de hh. S. J. Dekkervan Rotterdam; K. Gorter, van Balk, en W. Leendertz, van Cleve. De heer S. J. Dekker is beroepen tot predikant te Broek op Langendijk. Voor rekening van de kanaalmaatschappij zijn te Halfweg-Haarlem geveild 193 bunders koolzaad. Voor bunders onder Halfweg werd ƒ250 be sleed terwijl andere voor mindere prijzen gingen. De gemeenteraad van Amsterdam heeft zich vereenigd met het voorstal van bnrg. en weth., om het Reguliersplein aldaar aan te wijzen voor dc plaatsing van het standbeeld van Thorbecke. Het Hbl meldt; Ingeleid door de commissie, welke zich hier ter slede heeft gevormd, heeft de president der Transvaalsche republiek, de heer Burgers, een bezoek gebragt aan de diamantslijperij van de heeren Coster en aan de tuinen van het kon. zoöl. genootschap Natura Arts Magistra. Vrijdag e. k. vertrekt Z. E. naar 'sllage, om een onderhoud te hebben met den minister van buitenlandsche zaken, bij wien hij zal dineren. Tot dit diner zijn de andere ministers en een paar leden der commissie ge- -noodigd. Vóór dat de heer Burgers ons land verlaat, om weder naar de Kaap te vertrekken, wat waarschijnlijk eerst in het laatst der volgende maand zal gebeuren, maakt hij nog een uilslapje naar Londen, waar hem door de vertegenwoordigers van eenige voorname handelshuizen een banket is aangeboden. Te Hoorn is bij eene verkooping van oud goed, aan de stad toebehoo- rende, o. a. geveild een oud behangsel, waarvan men de waarde niet ver moedde. Hel werd ingezet voor eene kleinigheid en door de kooplieden opgejaagd lot over de /900, waarvoor het toegewezen werd. Men zegt, dat het een zeldzaam Gobelin-behangsel is, dat in een der voormalige ge houwen van de Oost-Indische compagnie opgehangen was. Volgens de Arnh C. zou er veel kans bestaan, dat het oud adellijk kasteel Sinderen met zijne fraaije omgeving, nabij Varsseveld, voor rekening van Duitsche Jczuïten werd aangekocht om tot klooster te worden ingerigt. Eergisteren avond zijn op den centraal-spoorweg lusschen hel station Zwolle en de IJsselbrug de twee voorste wagens van een trein gederailleerd, doordien zich eene koe, die van de veelading was ontsnapt, op de rails bevond. De koe is geheel vcrmorselddoch gelukkig hebben geen verdere ongelukken plaats gehad. Tc Deventer is gevankelijk binnengebragt een voermansknecht ilit Dicpenheim, beschuldigd van het zich toeëigenen van verschillende pakjes, die in een logement en herberg ter verzending waren bezorgd. Reeds sedert eenige jaren werden van de in die herberg bezorgde pakjes eenige vermist, zonder dat men den dader er van kon opsporen. Vóór eenigen tijd nu wer den door den officier van justitie te Deventer aan een in eene naburige gemeenit gestationeerden rijksveldwachter twee witte broeken en een paar handschot, nen verzonden en ook in die herberg bezorgd. Deze goederen werden óók vermist, doch alle pogingen om den dief op te sporen bleven vruchteloos Dezer dagen nu vond een boerenjongen een paar handschoenen op den opej. baren weg, welke hij bij zijn burgemeester bragt, die hem toen vroego| hij ook iemand op dien weg ontmoet had, waarop hij zeide dat hem niemanl dan de bedoelde voermansknecht was voorbij gereden met paard en wagen hetwelk er toe leide dat daaromtrent een onderzoek werd ingesteld en dat bedoelde knecht niet alleen in het bezit werd gevonden van de door den officier verzonden broeken, maar bovendien nog in liet bezit van vele goj. derenwelke door verschillende ingezetenen in pakjes verzonden waren Onder die goederen waren er velendie reeds sedert ruim drie jarn vermist waren. Op enkele plaatsen in de veenkoloniën is dfe nieuwe turf reeds ing(. scheept, om naar de Holl. markten gevoerd te worden; de schipper, die liet eerste laadt, ontvangt bij die gelegenheid van zijn cliënt, is deze de veen- haas, gewoonlijk een nieuwe vlag of wimpel en prijkt met den naam ds eigenaars in top. Over het geheel gaat het met de turfgraverijen nan wensch; een massa turf, minstens 1/3 meer dan andere jaren, wordt g(. graven, onder begunstiging van prachtig weder. Zekere J. P. P. is (door de arrond.-regtbank te Heerenveenter zalt van 1°. het boosaardig en in het openbaar lasteren van den persoon des konings, en 2°. het beleedigen met woorden van een bedienend beambte in de waarneming van zijne dienst, veroordeeld tot eene correctionele gevai- genisstraf van een jaarin eenzame opsluiting te ondergaan. 's GRAVENHAGE, 24 Junij. Het prov. geregtshof in Zuidholland heeft heden den Leidschen kas telein J. d. B. aan het feit van moedwillige brandstichting, waarvoor kg Zaturdag jl. teregt stondschuldig verklaard en veroordeeld tot 5 jam tuchthuisstraf. Op de begraafplaats Eik-en-Duinen had heden eene aandoenlijke ple». ligheid plaats. Het stoffelijk overschot van graaf Leopold Sievers, vroeger raad van legatie bij het Russische gezantschap alhier en laatstelijk consal- generaal van Rusland te Amsterdam, werd daar ten grave gebragt. broeder van den overledene, graaf E. Sievers, grootmeester bij het hof van den keizer, volgde met zjjne echtgenoole het lijk. Treffend waren de woor den, die de predikant der Duitsch Evangelische gemeente alhier ter nage dachtenis van den innig betreurden Sievers bij de geopende groeve sprak; eene rede die met godsdienstige aandacht werd gevolgd. Bij het nederdalei ten grave, voegde de diepbedroefde broeder, bij eenige reeds daarop gelegde kransen van groen en witte rozen, eenige bloemen op de kist. Op den doodenakker hadden zich vereenigd de ministers van buitenland sche zaken en justitie, het personeel der Duitsche legatie, de vertegenwoor digers van België, Italië, Oostenrijk en Zweden, de Oostenrijksche legatie- raad baron von Turckheim en andere belangstellendenwaaronder leden der Grieksche zangkapel. De RussischeFransche en Duitsche ministers, zoomede de vice-consul te Amsterdam, bevonden zich bij den stoet die het stoffelijk overschot naar de begraafplaats vergezelde. Des overledenen broe der, buiten staat zijn dank door woorden te uitendrukte bijna alle aan wezigen de hand ten bewijze hoezeer de belangstelling in zijn verlies be toond door hem werd op prijs gesteld. KMO ELAID. LONDEN 23 Junij. De prins en prinses van Wales hebben een bezoek afgelegd bjj Je koningin der Nederlanden in het Claridge-hötcl. De Sultan van Zanzibar heeft Maandag II. aan H. M. de koningin op het kasteel van Windsor een bezoek gebragt. Hij werd vergezeld door zija gevolg, alsmede door sir Bartle Frère en den Engelschen consul te Zanzibar, dr. Kirk. H. M. heeft den Sultan in de vestibule ontvangen en zich met be® in den witten salon begeven, alwaar zij zich een kwartier uurs met hei heeft onderhouden. Vervolgens is de Sultan in het paleis rondgeleid, waarna hij afscheid van de koningin genomen heeft en naar Londen is teruggekeerd. Naar men verneemt heeft de koning van Birmah ophelderingen ver- schalt omtrent de vriendschappelijke ontvangst van den Chineschen generaal Lusitahi aan zijn hof. Hij heeft er in toegestemd de onafhankelijkheid vaa het gebied der Karens aan zijne westelijke grens te eerbiedigen. Vijande lijkheden zijn dus niet waarschijnlijk. Het door de katholieken bijeengebragte geschenk in geld, hetwelk mgr. Manning, ter gelegenheid van zijne verheffing tot kardinaal, zal wor den aangeboden, bedraagt 6 a 7000 t. Op den spoorweg lusschen Londen en Bedford is dezer dagen een ka juitsjongen, die op weg was om zich naar zijn vaartuig te Liverpool te begevenvermoord of verongelukt. Het onderzoek heeft aan het licht ge bragt dat de knaap, Henry Hamilton, met wonden als overdekt, gevonden werd langs den spoorweg digt bij het station van Bedfort. Hij had in het zelfde compartiment gereisd met drie andere personen: de hh. Spraggelt, an- glikaansch dominé, Herbert Willis en Treeman, grondeigenaars, welke alle drie min of meer beschonken waren. Willis verklaartdat hij geheel dronken was, en gelooft dat zijne vrienden het weinig minder waren dan hij. Wat er van zijtwee dezer heeren hebben hunne hoeden verloren, welke men langs de baan heeft teruggevonden. Een weinig verder vond men het lijk van den kajuitsjongenafgrijselijk verminkt en overdekt met wonden, die, volgens de geneesheerenkunnen veroorzaakt zijn, zoowel door de wielen van den trein als door een snijdend werktuig. Men ver moedt echter dat hij is vermoord, na van den trein te zijn gevallen, want de 30 welke hij 's morgens nog bij zich hadzijn verdwenen.

Leydse Courant | 1875 | | pagina 2